hastayken davalı olduk

hastane gibi yerlerde calisan insanlarin özellikle cok daha guler yuzlu ve anlayisli olmasi taraftariyim.eminim herkez bu fikirdedir..ama hastalarinda ayni sekilde saygili olmasi dusuncesindeyim.ne muameleler gordum hic bir zaman karsimdaki gibi karsilik vermedim.dogum sancisiyla bagirdigim hemsireden bile sonradinda özür diledim.insan iliskilerinde herkez saygili olmali.calisan isini yapacak diyede hor görülemez hastayada kotu davranilamaz..bunlar hepsi geneldi kimse savunma geregi duymasin fikrimi soyledim.konuya gelince ben olsam calisan orda madem yanlis anladi ve gereksiz tepki verdi.madem trip atmak gibi bir dusunce yoktu.nazikce yanlis anladiniz sanirum kusura bakmayin demek, herseyi cozerdi.sonucta orda onemli olan cocugun sagligi egolar degil.ama derseniz ki evet trip atarak dedim o zaman bu olanlarin hepsini goze almissiniz demektir.insanlarla polemige girmekten nefret ederim.gerekirse ozur dilerim gecerim ve beni kücültmedigini düsünüyorum..

Çark etmek
Arat tdk da
Algıladığında sözlükteki cümleleri, su iç, ve evrene teşekkür gönder. Aydınlanacaksın çünkü.

Kaynınız saldırmaya kalkmış tabi ki ceza alacak. Eğer bir hata olduğunu düşünüp insan gibi şikayet etseydi karşı tarafın suçu varsa o ceza alırdı. Haklı olsa bile kendini haksız duruma düşürmüş zaten. Ve siz de şiddete meyilli bir insanı savunuyorsunuz, hoş siz de farklı değilsiniz herhalde "bunlar adamı katil eder" lafları filan.
Alerji testi diye bir şey yok hanfendi.
10 kere kullandığınız bir ilaç 11. defada allerjik reaksiyona yol açabilir mesela.

Ya suna da aciklma getireyim bekliyorum dememin sebebi 40gunlukken bebegime rontgen cekilecekti yine ayni rahatsizliktan dolayi. buz gibi oda da soyduk onu zorla cektirdik. Yine soyacağımızı dusundugum icin bekleyin dedi bekliyoruz hemen soymuyorum anlamında bekliyoruz dedim. kizim kiyafet cikartirken agliyor zaten ki hasta oldugu icin burun tıkanıklığında aglyamiyor bile o anda. Onun gerginliginden ses tonum oyle olmus olabikir ama arkasindan size trip atmiyorum dedim defalarca ama o hayir trip atiyorsun dedi bana. Yenin ederim abartmiyorim bunu konusurken ben bu sartlarda calisamam guvenlik cagirmak istiyorum deyip gitti..

Sizde heralde bu tip davranan hemşirelerden yada doktorlardan birisiniz. ben böyle davranan doktor , hemşire yada bakıcı vs. kim varsa onların yakınlarına da canlarınında başına böyle şeyler gelsinde karşısındakini anlasınlar diyorum sadece... benim kayınvalidemin kan hastalığı var kan değeri sıfırlanabiliyor , ani ölüm riskiyle karşı karşıyayken doktor bey kalkıp naz yapıyosun senin hiçbişeyin yok diye azarlarsa canı evladı nasıl dayansın. Kusura bakmayında karşıdan konuşmak kolay , kendi canınızın kanınızın başına böyle bişey gelsinde göreyim ben sizi ..

ben hiç cocuklarima igne yapilirken alerji testi felan yapildigini görmedim.öncesinde sorarlar sadece bir seye alerjisi var mi diye.mesela benim eltimin pensilin grubu ilaclara alerjisi vardi.doktora gittigimde o sormadan soyledim alerjisi oldugunu.o kendinde olmadigi icin.alerji testi farkli bisey.deri altina ignelerle yapilan ve zahmetli bir is diye biliyorum.benim ogluma yaptiracaktik doktor buyusun biraz .zor olur cocuk icin dedi..

Devlet şuan memurları görev başında fazlasıyla korumaya aldığı için sizin en ufak bir ses tonunuz bile onları haklı çıkartıyor işte malesef. çalışanları koruyayım derken , hastaları ve yakınları muzdarip kimsenin haberi yok , hepsinde hava bin beşyüz..

Yani o kadar şiddete meyilli bir üslubunuz varki. Doktorundan memnun degilsen gider sikayet edersin. Nedlr bu saldırgan tavirlar. Katil ederler falan yazmışsınız. Bu soyledigin suç farkında değilsin heralde.

Ben doktorum. Oncelikle kan degeri sifirlaniyo ne demek bi aciklar misin. Birde ani ölüm riski varken naz yapiyosun demiş ya ani ölüm riski olduğuna kim karar verdi o sirada

Benim şikayetim senin şikayetini döver.
Adını ısrarla sorduğunuz için paniklemiş önce ben şikayet edim demiş işte.
Bimer e yazın ilgili bütün kurumlara gider.

Ah bi de karşı tarafı suçlamadan alerji testi yapılmasının önerilmediğini bilseniz

Ya hiç görmediğiniz kimin haklı olduğunu bile bilmediğiniz bir konuda karşı tarafa nasıl pislik diyebiliyorsunuz ?

39 derece atesli bir bebeğin işlemini 1 dakika geciktirse bile derdim ki burada haddini aşmış bu sağlık memuru ve daha ağır kelimeleri haketmiş

39 derece atesli bir bebeğin işlemini 1 dakika geciktirse bile derdim ki burada haddini aşmış bu sağlık memuru ve daha ağır kelimeleri haketmiş
Belki o sırada 40 derece ateşli bir bebeğin işlemiyle meşguldu yada ağır travmalı bir hastanın röntgenini yolluyodu nerden biliyosun.

Alerji durumu farkli konu. Doktor kendisi dedi daha once alerji testi yapilmadi mi novagine karsi dedi hayir dedim bende. Önceden haberimiz olsaydi keske test yapardik dedi. Ben ona binaen dedim. Ayrica o doktorla olan konu ve gayet medenice halledebiliyoruz. Durduk yerde saldiricak veya sorun cikartacak olsam ona cikartirim bebegim kiprkimizi oldu garip hareketler yapmaya basladi ilcin yan etkisinden. Ama medenice halledebiliyorum doktorla çünkü is ahlakiyla hareket ediyor benim tum sikayetlerimi dikkatle dinleyip yardimci olmaya calisiyor. Gece bile arayip bilgi vermemi istedi bu alerji konusuyla ilgili. Bunu bebegin durumu iyidir umarim yazanlara bilgi olarak yazmistim sadece.

Belki o sırada 40 derece ateşli bir bebeğin işlemiyle meşguldu yada ağır travmalı bir hastanın röntgenini yolluyodu nerden biliyosun.

Bebek 40 derece ateşliyken doktor röntgene yollamaz zaten.nöbet riski oldugu için

Bu kadar zorlarsak bence kadına madalya verelim ne de olsa iş saatlerinde röntgen cihazının yakınındaymış
Şaka gibisiniz arkadaşlar ne derseniZ deyin doktor 39 dereceyle Gayet gönderiyor röntgene vs

Sağlık personellerinin bazıları gerçekten çok suratsız sokakta görsen dönüpte bakmıyacağın tipler.

Hepimiz çalışıyoruz yoruluyoruz insanlarla muhattap oluyoruz ama sağlık sektörü daha dikkatli olunması gereken bi sektör insanlarla konuşurken. Adamın canı yanıyor yada yakını acı çekiyor bunu anlayıp ona göre muamele etmeleri lazım. Anlık bi ters hareket olabilir ama durumu farkedip geri adım atmak lazım.

Benimde bebeğim ateş içindeyken böyle gereksiz bir tipin anormal hareketlerine maruz kalsam bimer cimer alo184 heryere şikayet ederim. Bana trip atmaya değil hizmet etmek için o maaşı alıyor, olmuyorsa tersse yapına çalışmıcaksın.

Elinden geleni ardına koyma derim ben peşini bırakmazdım bu işin

Anlatmadığınız başka şeylerde var gibi kadı bekleyin demiş bekliyoruz demiş olabilirsiniz o da triple kızar gibi demenize gerek yok der gibi dediniz diye demiş olabilir ama sonrasında konu nasıl uzadı kim kime ne dedi detay yok illa ki sizde bişey dediniz ki güvenlik çağırdı..o da demiştie tabi ama ortada hasta çocuk varken karakolluk olmayı anlamadım acilde bi acil doktoru olur hiç müdahale etmedi mi hasta bebekle nasıl karakola yolladılar..Bişey çıkmaz ceza da almaz da ateşli çocuğa neresini röntgenini çekeceklerdi anlamadım ne alaka.. ateşi düşürmek için serum ilaç verilmez mi.röntgen organlar için çekilir o an ateşi düşürmenin yolları aranmalı değil mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…