hastayken davalı olduk

Benim kızım 4 yaşında. Penisilin grubu bir ilaç yapılacaksa her seferinde koluna test yapıldı,yarım saat bekleyip kontrol edildi alerji varmı diye,sonrasında yapıldı.
Şayet bu tip bir ilaçsa kolunda denenebilirdi/denenmeliydi diye düşünüyorum.
Ciddi sonuçları olabilir çünkü alerji durumunda. Doktorda bu sebeple arayıp sormuştur eminim.
Hemşire konusunda sizde gün,saat bilgileriyle gerekli yerlere şikayette bulunun.
Bu tarz bir uygulama geçersiz ve gereksizdir. Bir ilacı 10 defa kullanırsın bişey olmaz 11. de allerji gelişir. O yüzden alerji testi diye bişey yok artık.

Bu tarz bir uygulama geçersiz ve gereksizdir. Bir ilacı 10 defa kullanırsın bişey olmaz 11. de allerji gelişir. O yüzden alerji testi diye bişey yok artık.
Doktor musunuz?
Bakın basit bir önlem bu,şayet dediğiniz gibi 11.de gerçekleşecekse alerji olayı,biz o iğneyi yaptırmamış oluyoruz bu basit uygulama sayesinde. Gereksiz,geçersiz demek doğru olmuyor zaten bu durumda mantıken.Siz gereksiz bulabilirsiniz,ama kendi doktorumuzda dahil olmak üzere hangi doktora gittiysem bu uygulama yapıldı,bizde alerji durumu yaşamadık.

Doktor musunuz?
Bakın basit bir önlem bu,şayet dediğiniz gibi 11.de gerçekleşecekse alerji olayı,biz o iğneyi yaptırmamış oluyoruz bu basit uygulama sayesinde. Gereksiz,geçersiz demek doğru olmuyor zaten bu durumda mantıken.Siz gereksiz bulabilirsiniz,ama kendi doktorumuzda dahil olmak üzere hangi doktora gittiysem bu uygulama yapıldı,bizde alerji durumu yaşamadık.
Ben doktorum arkadas da doktor.sorun şu ki yapılan alerji testiyle alerjiye girip ölümden dönen hastalar oldugu için artık önerilmiyor.Zaten alerjisi varsa yapılan testte de ilaç veriliyor ona da alerji gelişiyor.yada testte alerji olmayıp yapılan ilaçla aniden alerji gelişenler de var.sonuc olarak artık önerilmeyen bir uygulama.suana kadar 6 kurumda bulundum hiçbirinde önerildiğini görmedim.okudugum üniversite hastanesindeki hocalar da dahil olmak üzere

Ben doktorum arkadas da doktor.sorun şu ki yapılan alerji testiyle alerjiye girip ölümden dönen hastalar oldugu için artık önerilmiyor.Zaten alerjisi varsa yapılan testte de ilaç veriliyor ona da alerji gelişiyor.yada testte alerji olmayıp yapılan ilaçla aniden alerji gelişenler de var.sonuc olarak artık önerilmeyen bir uygulama.suana kadar 6 kurumda bulundum hiçbirinde önerildiğini görmedim.okudugum üniversite hastanesindeki hocalar da dahil olmak üzere
2 hafta önce yine yapıldı uygulama kızıma. Bilemiyorum,kışın sık sık hastalanıyor,genelde penisilin tedavisi öneriliyor,öncesindede yapılıyor test. Kendi doktorum dışında doktorlarda aynı doğrultuda hareket etti hep.
Boşuna mı yapılıyor/yapıldı,bilemedim.

Doktor musunuz?
Ben de yazdım doktor olarak diğer iki yazan arkadaş da doktormuş.
Bir anlamı yok.
Test esnasında da alerji olabilir.

Bunu dusunmek icin politikaci olmaya veya hesap yapmaya gerek yok. Cocugum yok o yuzden kedim uzerinden konusayim hasta oldugu zamanlar oldu, operasyonda gecirdi. O klinikte tek dusundugum iyi olmasi, o odadan iyi cikmasi. Benim icin cok degerli, sagligi herseyden onemli. Kimsenin lafini takcak degilim o an icin. Kedim rahatsizken ve mudahale edilmesi gerekiyorsa oturup kim hakli haksiz tartismasi yapamazdim sadece bir an once bakilmasi icin ugrasirdim , odaklandigim kavga etmek olamaz istesemde. Imkan ve zaman varsa guvendigim baska bir klinige goturdum zamanimi tartisma ve karakola ayirmak yerine.

birincisi kedi ile çocuğu zaten kıyaslayamazsınız ikincisi bahsettiğiniz ortam devlet hastanesi değil kurguladığınız bir ortamdan ibaret. o an yaşanan gerçeklik tamamen farklı işliyor fakat her halükarda soğukkanlı olması gereken kişi çalışandan başkası değildir.

olay gercekten böyle mi oldu düşünmeden edemiyorum acıkcası.çalışanlar problemlerini hastalara yansıtmasın deniyor ama malesef hastalar hastaneye geldiğinde olağanustu bir ilgi ve anlayış bekliyor. şahsen ben çocuk dediğiniz gibi ateşler içinde yanıyorken bekliyoruz zaten diye cvp vermezdim .atarlı bir cvp vermişsiniz belliki durum uzamış.
bankada devlet dairesinde saatlerce bekleyen insanlar hastaneye geldiklerinde 1 sn beklemek istemiyor.(acil durumlar hariç) evrağını hazırlamak için beklettiğim bayan bana hakaret etti cekti gitti.ustelik beni şikayet etmiş.olayı anlatırken tabiki bende onlara hakaret ettim demiyor.dava açılıyor mahkemeye gelmiyor. herkes birbirine anlayışlı davransa bu sorunlar olmayacak ama..

birincisi kedi ile çocuğu zaten kıyaslayamazsınız ikincisi bahsettiğiniz ortam devlet hastanesi değil kurguladığınız bir ortamdan ibaret. o an yaşanan gerçeklik tamamen farklı işliyor fakat her halükarda soğukkanlı olması gereken kişi çalışandan başkası değildir.

Senin icin sadece bir kedi olabilir, benim için çoğu insandan kıymetli. Hayvan oldugu icin insan yavrusundan daha kiymetsiz filan degil. O senin dusuncen. Senin cocugunu senden daha cok dusunmek zorunda degil kimse bu da benim dusuncem. Tartisma biyere varmayacak.

@RIVAVIRA Kıyas yapamazsınız dedim ben değeri ile ilgili birşey söylemedim ki ayrıca çocuğumu benden çok düşünmesi değil üzerine düşeni insan gibi yapması tek beklenen, asla olay çıkarma lüksü yok bu anlamda. Sağlık söz konusu. Tek hata kabul etmeyen şey sağlıktır bunu o çalışan konu sahibi anneden daha iyi bilir ve bilmek de zorunda.

Ben de yazdım doktor olarak diğer iki yazan arkadaş da doktormuş.
Bir anlamı yok.
Test esnasında da alerji olabilir.
Ama deri testinde farkedilmesi daha sağlıklı değilmi? Sonuçta enjekte edilmemiş oluyor.
Ben hep bu şekilde yaklaştım açıkçası,doktorlarında deri testi yapmadan penisilin yaptırmaması makul geldi bana bu sebeple,tabiki ben bu konuda sadece fikir yürütüyorum,yetkin değilim.

Yahu ne para cezası???? bu kadar kolay mı? Eğer olay anlattığınız gibiyse ve birileri yalancı şahitlik yapmayacaksa hiçbir şey çıkmaz bence.
Oh ne güzel o zaman , sağlık çalışanı herkes bu bana bağırdı şu bana hakaret etti diye her önüne geleni dava etsin..

Şiddeti kesinlikle savunmuyorum ama bazı hastane çalışanları gerçekten hakediyo çünkü sağlık söz konusu sabri olmayanlar böyle bir işte çalışmasın insan canı bu kadar ucuz mu bişey olmamış çocuğunuza Allahtan daha kötü durumda da olabilirdiniz

Son olarak avukatlarla konustum ifademi incelediker ve hic birsey cikmayacagini soylediler. Hatta benim karsi tarafi sikayet hakkimin oldugunu soylediler. Ayrica bir yakin araciligiyla ogrendigim kadariyla kadin problemli birisiymis kendi meslektaşları dahil bi cok kisiyle kavgaliymis mahkemelik olduklari varmis esiyle de bosanmis ama hala mahkemelikmis.. esiyle olan durum beni ilgilendirmiyor tabi.. diger hastalara da ayni sekilde davraniyormus tam da tahmin ettigim gibi. Yarin bashekimle konusmaya gidecegiz davayi geri cekmesini yoksa karsi dava açacağımızı ve onun suclu oldugunu beyan edecegiz sonrasi Allah kerim artik. ylniz su bi gerçek boyle ucu acik insiyatifli uygulamalarla guvenlik sağlanmaz. Kendini kurtarmak icin hic biste yokken beyaz koddan polisi cagirmis. Polis gelmesek bakanlik bize hesap soracak diyor. ayrica kayit acmak icin gittigmde bebegim cok atesli cocuk doktoruna randevu alamadik sevk icin geldim dedigimde doktor uygun gorurse sevk olur siz kafaniza gore isteyemezsiniz sevk dedi kayit acan adam!! Ona bakarsan bu da bir trip.. ben niye orda olay cikarmadim bana niye trip atiyorsun demedim.. Saglik sektorunde çalışanların sabir tahammul siniri yuksek olmali velev ki trip attim gerginim "sakin ol annesi gecer" diyebilecek vicdan ve empatisi olmali. Ben orada dertliyken bi dugmeye basmak icin bile nazlanan kisiyi idare edemem etmemeliyim bu benden beklenmemeli. Ben de bir ogretmenim yeri geliyor ogrenci sen kimsin diyebilecek kadar terbiyesizlesiyir gozlerimi kapatip sakinlesmeyi bekliyorum.evimin veya canimin sıkıntısini ordan cikartmiyorum... kesinlikle asla siddet taraftari degilim ama hastanelerde yasanan bazi olaylar beni sasirtmiyor artık.. hepsinde ayrı gereksiz bir ozguven ve egoistlik. Hasta canla birde onlarla uğraşıyoruz..

X