hastayken davalı olduk

Anlatmadığınız başka şeylerde var gibi kadı bekleyin demiş bekliyoruz demiş olabilirsiniz o da triple kızar gibi demenize gerek yok der gibi dediniz diye demiş olabilir ama sonrasında konu nasıl uzadı kim kime ne dedi detay yok illa ki sizde bişey dediniz ki güvenlik çağırdı..o da demiştie tabi ama ortada hasta çocuk varken karakolluk olmayı anlamadım acilde bi acil doktoru olur hiç müdahale etmedi mi hasta bebekle nasıl karakola yolladılar..Bişey çıkmaz ceza da almaz da ateşli çocuğa neresini röntgenini çekeceklerdi anlamadım ne alaka.. ateşi düşürmek için serum ilaç verilmez mi.röntgen organlar için çekilir o an ateşi düşürmenin yolları aranmalı değil mi
kizim da oksuruk akinti ve ates vardi ciger filmi oksuruk icin istendi. Ayrica bekliyoruz dememin sebebini bir kac mesaj once soyledim kiyafetlerini soymuyoruz sizi bekliyoruz anlaminda soyledim dedim sesim gergin ciktiysa da ona trip atmadigimi defalarca soyledim dedim. Direkt konusurken tartismazken bile ben bu sekilde isimi yapamam guvenlik çağırıyorum deyip kizimi bana firlatinca olay cigirindan cikti ben ismini istedim yaka karti takmaman suc dedim oda seni ozellikle mi gonderdiler ya diye bagirmaya basladi bana. Evet 38.9du atesimiz doktorda muayenemiz bitince polis beyler sikayet edildigimiz icin karakola goturduler bizi. İsterseniz bebeginiz gelmesin dediler ama bebegimi o anda birakabilecegim bir yer yoktu ailecek karakola gittik

İsrarla anlatmadiginiz seyler var diyor bazi arkadaslar. Ya ben bilgi almak istiyorum ne olur nasil hallolur diye beni sahsen tanimayan kisilerden niye gizleyeyim olayi. Siz beni suclasaniz ne zarari olacak ovseniz ne fayda yani ben herseyi oldugu gibi anlatiyorum ki buna binaen nasil yol izleyebilirim ogrenmek istiyorum. Siz beni alkislayin ya da ah yazik deyin diye anlatmiyorum... tabi ki ben de kizim bana firlatilinca sakin olmadim diyorum sesimi yükselttim diyorum ve eminim orda kim olsa benim yaptigimi yapardi evladina o muamele yapilinca. Bu sahis demedigim seyi dedim diye soyleyip tehdit ettigimi beyan etmis. İstese sahitte bulur is arkadaslarindan. Ben nasil ispat edebilirim o hakareti veya tehditi etmedigimi etmedim cunku kamera veya ses kaydi varsa o kadar rahatlicam ki... haa diyelim bi anlik gafletle demisim ve hatirlamiyorum kayitta cikti ben o zaman ozur de dilerim zaten..

İsrarla anlatmadiginiz seyler var diyor bazi arkadaslar. Ya ben bilgi almak istiyorum ne olur nasil hallolur diye beni sahsen tanimayan kisilerden niye gizleyeyim olayi. Siz beni suclasaniz ne zarari olacak ovseniz ne fayda yani ben herseyi oldugu gibi anlatiyorum ki buna binaen nasil yol izleyebilirim ogrenmek istiyorum. Siz beni alkislayin ya da ah yazik deyin diye anlatmiyorum... tabi ki ben de kizim bana firlatilinca sakin olmadim diyorum sesimi yükselttim diyorum ve eminim orda kim olsa benim yaptigimi yapardi evladina o muamele yapilinca. Bu sahis demedigim seyi dedim diye soyleyip tehdit ettigimi beyan etmis. İstese sahitte bulur is arkadaslarindan. Ben nasil ispat edebilirim o hakareti veya tehditi etmedigimi etmedim cunku kamera veya ses kaydi varsa o kadar rahatlicam ki... haa diyelim bi anlik gafletle demisim ve hatirlamiyorum kayitta cikti ben o zaman ozur de dilerim zaten..
Eğer beyaz kod verildiyse kamu davası olur. Siz özür dilesenizde dava açılır hakaret yada tehdit ettiğiniz ispatlanırsa da ceza alırsınız.

Tipik artist ama bir yaka kartı taşımaktan çekinen sağlık çalışanı.

Geçen gün yeğenim düştü ben de bayan doktorla tartıştım bir parmak büyüklüğündeki yaraya 2 saat müdahale etmediği ve başka hastaneye de sevk vermediği için.

Kaldı ki hukuken hak ve kuralları da gayet iyi bilirim kendisi aksi sandı. :)

Tartışınca yaka kartını ters taktı. Adını göstermemek için. :))

Peki bu suistimale açık bi durum degil mi?
Sizin haklılığınız ispat edilirse zaten ceza almazsınız. Ama eğer tehdit yada hakaret varsa bunun ciddi yaptırımları var. Son zamanlarda artan bu sağlık çalışanlarına şiddet olaylarından dolayı bakanlık bu konuda hassas ve takipçisi de oluyor.

Sizin haklılığınız ispat edilirse zaten ceza almazsınız. Ama eğer tehdit yada hakaret varsa bunun ciddi yaptırımları var. Son zamanlarda artan bu sağlık çalışanlarına şiddet olaylarından dolayı bakanlık bu konuda hassas ve takipçisi de oluyor.
Bana iftira atabilen bir kisi cok rahat
hstaneden uc bes kisi bulup sahit olarak beni suclayabilir ve benim ise sahidim yok maalesef. Bunu anlatmaya calisiyorum hakliyim ama sahidim yok

Merhabalar arkadaslar. Tatil sebebiyle ailemin yanina gelmistim. Geldigimden beri bebegim hastaydi dun gece ateşi 39a yuksedi fitil vs hic birisi ise yaramadi. Sabah acile gittik polikliniğe sevk olmak icin. Acil doktoru rontgen istedi. Kizim hala atesi ve surekli agliyor. Rontgen odasina gittik. Rontgen cekecek olan kadin bekleyin dedi. Ben de bekliyoruz dedim. Bunun arkasindan bana niye tripli cevap veriyorsun dedi. Tripli cevap vermiyorum bekle dedim bekliyoruz diye cevap verdim dedim. Uzatti konuyu en son ben bu sekilde bisey yapamam güvenlik cagiracagim dedi. Tamam cagir o zaman guvenlikle beraber yap isini dedim. Ben boyle dedikce daha cok sinirlendi bize. Yuksek sesle kinusunca etraftan da geldiler. Bebegimi babamin kucagina verdigi gibi guvenlik aramaya gitti. Darp taciz hakaret hic bisey yok. Baktim yaka karti yoktu ismini öğrenmek istedim kimse vermedi ismini bu yuzden uzadi konu seni sikayet edicem dedim. Polisin soyledigine gore kendi haksiz cikmamak icin beni sikayet etmis. Yani yeni uygulamayla hasta yakininin saglik calisanina siddet uygulmasini onlemek icin boyle bi yönetmelik gelmiş. Hic bisey yapmadigim halde suclu konumuna dustum. Atesi bebegimle karakola gittik saatlerce ifade verdik ve. Gozlatina alinan sahis kismina imza attim :KK43: nasil gücüme gitti. Ben de sikayetci oldum ama polis memurunun birisi bisey cikmaz takipsizlik olur dedi digeri de belki para cezasi gelir dedi. Yani basina daha once boyle bisey gelen ya da sistemi bilen birisi var mi? Hic bir sekilde hakaret darp tehditte bulunmadik kendisine. Tabi ki saglik bakanligina sikayetimi yapicam bu da benim yasal hakkım..
Ateşli bebeğinşe seni ne hakla karakola götürebilirler sağlık bakanlığına ,başbakanlığa hepsine yaz ve şikayet

Ateşli bebeğinşe seni ne hakla karakola götürebilirler sağlık bakanlığına ,başbakanlığa hepsine yaz ve şikayet
Doktor muayenesi bitince göndermiş.risk görse göndermezdi. withroser withroser konu sahibi arkadasım karakolda uzlasma yoluna gidilmedi mi ? Benim karşılaştıklarım da karakolda uzlasma oluyordu genelde.beyaz kod vermişler mi bı çok önemli bir de

Boyle ezik pislik saglikci olmaz olsun ya! Mecburuz ya onlara tabi egolar tavan. Allah goruyor ve biliyor. Onun adaletine guven illa ki bulur o hanimda

39 derece atesli bir bebeğin işlemini 1 dakika geciktirse bile derdim ki burada haddini aşmış bu sağlık memuru ve daha ağır kelimeleri haketmiş

39 derece ateşli bebegini annesinin dusunmesi gerekiyordu. Ben o durumda olsam elimde 39 derece cocukla kalkip cevap ustune cevap verip uzatmazdim. Daha sonra adini sanini ogrenip sikayetci olurdum gerekirse. Annesi dusunmediyse oradaki gorevli dusunecek degil dimi?

Edit: gorevli kadin keyfi olarak islemi bekletiyorsa bu kavga cikararak halledilcek bisey degil. Laf dalasina girince islem hizlandi mi hayir ustune hasta cocukla karakollara kadar gitmek zoru da kaldi.

Canım ohal de tüm devlet personeli ya da özel hepsinde yaka kartı olmak zorunda buradan bile şikayet edebilirsin hadsiz insanlar var işte şikayetini et allaha havale et sonrasında

Düşünmemeye çalış her yerde var o vicdansizlardan

39 derece ateşli bebegini annesinin dusunmesi gerekiyordu. Ben o durumda olsam elimde 39 derece cocukla kalkip cevap ustune cevap verip uzatmazdim. Daha sonra adini sanini ogrenip sikayetci olurdum gerekirse. Annesi dusunmediyse oradaki gorevli dusunecek degil dimi?

Edit: gorevli kadin keyfi olarak islemi bekletiyorsa bu kavga cikararak halledilcek bisey degil. Laf dalasina girince islem hizlandi mi hayir ustune hasta cocukla karakollara kadar gitmek zoru da kaldi.

Kadın uzatmamış trip atmadığını daha 2. Cümlesinde söylemiş güvenliği çağırmak üzere bebeği eline tutuşturmuş görevli!? Mi ne olduğu belli olmayan şahıs. Olay zaten kopmuş orada. Ne yani röntgen çeksin diye göz mü yumulacak yaptığı muameleye? Bakış açınız çok değişik geldi .

Babasının hayrına mı röntgen çekiyor orada ? Konu sahibi bekliyoruz demekten başkada bişey dememiş. Öyle çalışanları iyi bir had bildirmek lazım susmak değil.

Kadın uzatmamış trip atmadığını daha 2. Cümlesinde söylemiş güvenliği çağırmak üzere bebeği eline tutuşturmuş görevli!? Mi ne olduğu belli olmayan şahıs. Olay zaten kopmuş orada. Ne yani röntgen çeksin diye göz mü yumulacak yaptığı muameleye? Bakış açınız çok değişik geldi .

Babasının hayrına mı röntgen çekiyor orada ? Konu sahibi bekliyoruz demekten başkada bişey dememiş. Öyle çalışanları iyi bir had bildirmek lazım susmak değil.

Tartiscaksaniz eger yazdigimi anlayarak okuyun sonra tartisalim. Herseye susun, bu olayda susmalıydınız diyen olmadi. 39 derece 39 derece diyip duruyorsunuz ya hani, saglik söz konusuysa, o an bebegin durumu daha onemliyse evet o an laf yetistirme ugruna cocugu bosverip tartismaya girilmesini yanlis buldugumu soyledim, bosyere hasta cocukla karakollara gitmekle ugrasmis ve daha sonra sikayet edilebilecegini soyledim.
Bebeğin durumunun acelesi yoksa oturup tartisabilir pek tabii...

Tartiscaksaniz eger yazdigimi anlayarak okuyun sonra tartisalim. Herseye susun, bu olayda susmalıydınız diyen olmadi. 39 derece 39 derece diyip duruyorsunuz ya hani, saglik söz konusuysa, o an bebegin durumu daha onemliyse evet o an laf yetistirme ugruna cocugu bosverip tartismaya girilmesini yanlis buldugumu soyledim, bosyere hasta cocukla karakollara gitmekle ugrasmis ve daha sonra sikayet edilebilecegini soyledim.

Herkes bu kadar politikacı olamıyor evet bu dediğiniZ bir yöntem olabilir ama bu olayı o an ilk kez yaşıyor ve pek tabiidirki oturup ben şimdi değil sonra şikayet edeyim diye hesaplamalar yapamamıştır. Hoş zaten ismi de yazmıyormuş ama tüm bunları düşünemedi diye haksız bulamam konu sahibini düşünmek zorunda olan kişi ısrarla söylüyorum bu mesleği seçen ve her günü orada geçen şahıstır. Hasta yılda 3-5 gece orada bir kriz varsa bunu çalışan çözecek zaten kendi krizi yaratmış bu olayda o yüzden bunu konuşmakta ayrıca anlamsız kalıyor

Bebek ateşliyken röntgen çeken kişiye sen napıyosun neden bebeğin röntgenini çekmiyorsunda tartışmaya giriyorsun diye tepki gösterilmiyorsa hastane yönetimide suçlu benim gözümde.
Öncelik hasta bir bebek değil hasta bebeğin annesinin söylediği sert tonlu normal bir cümle yüzünden güvenlik çağırmak aklınca hakkını savunmak. Nasıl bir vicdan anlamak güç.

Sizin demek istediğinizi anlıyorum ama konu sahibi tartışma yaratacak bişey demedim diyor velevki dedi can yangısı var bu kadar büyütülmemeliydi alttan alacak kişi çalışandır bu durumda benim gözümde.

Bebek ateşliyken röntgen çeken kişiye sen napıyosun neden bebeğin röntgenini çekmiyorsunda tartışmaya giriyorsun diye tepki gösterilmiyorsa hastane yönetimide suçlu benim gözümde.
Öncelik hasta bir bebek değil hasta bebeğin annesinin söylediği sert tonlu normal bir cümle yüzünden güvenlik çağırmak aklınca hakkını savunmak. Nasıl bir vicdan anlamak güç.

Sizin demek istediğinizi anlıyorum ama konu sahibi tartışma yaratacak bişey demedim diyor velevki dedi can yangısı var bu kadar büyütülmemeliydi alttan alacak kişi çalışandır bu durumda benim gözümde.

Bir ihmal, kışkırtma vs artik herne soz konusuysa daha sonra gerekli yerlere, kisileri, kurumu sikayet edebileyecegini soyluyorum. Tartismayi sonlandirmak o an icin konu sahibinin elindeydi, sonucta bebegini en cok onun dusunmesi lazim.
Ayrica olay boyle bir diyalogtan ibaret degildir eminim.
+Bekliyoruz

-tripli konusma

+Tripli konuşmadim

(Gorevli kosarak guvenlige gider.)

Olay karsilikli uzatilmis belliki, bu kadar basit degil olay. Konu sahibi hepsini yazmamiş. Dedigim gibi tartismak, cocugun faydasina olmadi, hicbiseyi hızlandırmadı, aksine yavaşlattı. Daha sonra sikayet yapilabilirdi saglik konusu acilse, davraniş yanlis. Siz elimde 39 derece bebekte olsa ben kavgamı ederim diyorsanız kendiniz bilirsiniz.

Herkes bu kadar politikacı olamıyor evet bu dediğiniZ bir yöntem olabilir ama bu olayı o an ilk kez yaşıyor ve pek tabiidirki oturup ben şimdi değil sonra şikayet edeyim diye hesaplamalar yapamamıştır. Hoş zaten ismi de yazmıyormuş ama tüm bunları düşünemedi diye haksız bulamam konu sahibini düşünmek zorunda olan kişi ısrarla söylüyorum bu mesleği seçen ve her günü orada geçen şahıstır. Hasta yılda 3-5 gece orada bir kriz varsa bunu çalışan çözecek zaten kendi krizi yaratmış bu olayda o yüzden bunu konuşmakta ayrıca anlamsız kalıyor

Bunu dusunmek icin politikaci olmaya veya hesap yapmaya gerek yok. Cocugum yok o yuzden kedim uzerinden konusayim hasta oldugu zamanlar oldu, operasyonda gecirdi. O klinikte tek dusundugum iyi olmasi, o odadan iyi cikmasi. Benim icin cok degerli, sagligi herseyden onemli. Kimsenin lafini takcak degilim o an icin. Kedim rahatsizken ve mudahale edilmesi gerekiyorsa oturup kim hakli haksiz tartismasi yapamazdim sadece bir an once bakilmasi icin ugrasirdim , odaklandigim kavga etmek olamaz istesemde. Imkan ve zaman varsa guvendigim baska bir klinige goturdum zamanimi tartisma ve karakola ayirmak yerine.

Alerji durumu farkli konu. Doktor kendisi dedi daha once alerji testi yapilmadi mi novagine karsi dedi hayir dedim bende. Önceden haberimiz olsaydi keske test yapardik dedi. Ben ona binaen dedim. Ayrica o doktorla olan konu ve gayet medenice halledebiliyoruz. Durduk yerde saldiricak veya sorun cikartacak olsam ona cikartirim bebegim kiprkimizi oldu garip hareketler yapmaya basladi ilcin yan etkisinden. Ama medenice halledebiliyorum doktorla çünkü is ahlakiyla hareket ediyor benim tum sikayetlerimi dikkatle dinleyip yardimci olmaya calisiyor. Gece bile arayip bilgi vermemi istedi bu alerji konusuyla ilgili. Bunu bebegin durumu iyidir umarim yazanlara bilgi olarak yazmistim sadece.
Benim kızım 4 yaşında. Penisilin grubu bir ilaç yapılacaksa her seferinde koluna test yapıldı,yarım saat bekleyip kontrol edildi alerji varmı diye,sonrasında yapıldı.
Şayet bu tip bir ilaçsa kolunda denenebilirdi/denenmeliydi diye düşünüyorum.
Ciddi sonuçları olabilir çünkü alerji durumunda. Doktorda bu sebeple arayıp sormuştur eminim.
Hemşire konusunda sizde gün,saat bilgileriyle gerekli yerlere şikayette bulunun.

X