hastayken davalı olduk

E tamam işte şikayetinizde bunları anlatabilirsiniz. Eğer iftira var diyorsanız iftira davası açabilirsiniz. Ben karşı taraf haklı demiyorum. Sadece bunun buradan pek bilinemeyeceğini ve anlatımın taraflı olacağını düşünüyorum. İki tarafın da yasal hakkını araması taraftarıyım.

Ordaki guvenlik calisanlarin hepsi dinlediklerinde buyutulecek bisey yokmus dediler. Yanlis anlama olmus dediler.zaten buyuten ilk şikayet eden ben degildim.. Ben sadece yaka kartinizi da takmamissiniz sizin isminiz ne diye sordum israrla ve butun sorun bundan sona basladi. Ya kizim seni ozellikle mi gonderdiler buraya dedi bana. Bu sekilde konustu basindan beri. Hepsini gectim kizimi firlarir gibi kucagima atmasi hepsini geride birakir zaten.. HAKKi YOK! Kizimi firlatirsa çileden cikarim... Ben surekli israrla adini sordum niye gizliyorsunuz dedim ve bunu arkasini birakmayacagimi soyledim. polis memuru bile muhtemelen kendi sucunu kapatmak icin bu yola basvurmus dediyse benim bisey dememe gerek var mi? Zaten ben yasadigim olayi kritik yapin diye bi paylasim acmadim bu sekilde benzer durum yasayan veya bilgisi olan varsa bilgisine basvurmak amacli actim konumu. Onun icin ayrintili bilgilendirme yaptim.

bana pek inandırıcı gelmedi nedense

her tripkar cevap vereni şikayet etmeye kalksa hastane personeli şikayet edilmedik hasta kalmaz. her azcık bekleyen tripkar cevap veriyor zaten herkes alışık bu duruma.

ben o yüzden başka bir durum olduğunu düşünüyorum. ya da sorunlu birinin ters anına denk geldiniz artık size patladı bilemem. belki kadının çocuğu da hasta o nöbette başka bi görevden geldi koştur koştur üzerine böyle muamele görünce patlamıştır bilemiyorum.

orada olmadan bişey denemez o yüzden taraf tutamayız.

her tripkar cevap vereni şikayet etmeye kalksa hastane personeli şikayet edilmedik hasta kalmaz. her azcık bekleyen tripkar cevap veriyor zaten herkes alışık bu duruma.

ben o yüzden başka bir durum olduğunu düşünüyorum. ya da sorunlu birinin ters anına denk geldiniz artık size patladı bilemem. belki kadının çocuğu da hasta o nöbette başka bi görevden geldi koştur koştur üzerine böyle muamele görünce patlamıştır bilemiyorum.

Taraf tutmaniz veya benden taraf olmaniz bana bisey kazandirmayacagi gibi istedigim sey de bu degil zaten. Basina daha once boyle bisey gelmis olan birisi var mi neler yasadi ne yapti veya duyan bilen bilgisi olan vs. Siz bana ister hakli deyin ister haksiz benim vicdanim benim icin ne diyorsa o.

Ordaki guvenlik calisanlarin hepsi dinlediklerinde buyutulecek bisey yokmus dediler. Yanlis anlama olmus dediler.zaten buyuten ilk şikayet eden ben degildim.. Ben sadece yaka kartinizi da takmamissiniz sizin isminiz ne diye sordum israrla ve butun sorun bundan sona basladi. Ya kizim seni ozellikle mi gonderdiler buraya dedi bana. Bu sekilde konustu basindan beri. Hepsini gectim kizimi firlarir gibi kucagima atmasi hepsini geride birakir zaten.. HAKKi YOK! Kizimi firlatirsa çileden cikarim... Ben surekli israrla adini sordum niye gizliyorsunuz dedim ve bunu arkasini birakmayacagimi soyledim. polis memuru bile muhtemelen kendi sucunu kapatmak icin bu yola basvurmus dediyse benim bisey dememe gerek var mi? Zaten ben yasadigim olayi kritik yapin diye bi paylasim acmadim bu sekilde benzer durum yasayan veya bilgisi olan varsa bilgisine basvurmak amacli actim konumu. Onun icin ayrintili bilgilendirme yaptim.

kadını tehdit etmişsiniz resmen şikayet edeceğim demektir adını sormak

eh işte istediğiniz olmuş o şikayet etmiş adını öğrenmişsiniz problem kalmadı:işsiz:

bu şikayet işini siz başlatmışsınız gibi görünüyor.

E tamam işte şikayetinizde bunları anlatabilirsiniz. Eğer iftira var diyorsanız iftira davası açabilirsiniz. Ben karşı taraf haklı demiyorum. Sadece bunun buradan pek bilinemeyeceğini ve anlatımın taraflı olacağını düşünüyorum. İki tarafın da yasal hakkını araması taraftarıyım.
Yasal hakkimi sonuna kadar kullanmak istiyorum kesinlikle. Cunku boyle egolu insanlar benden sonra digerlerine de aynisini yapacaklar. Ustelik bi sekilde bana ozur dilettirebilirse kendisini iyice hakli görüp insanlari ezip iftirayla hakli olacak bundan sonrasinda da.. ama maalesef ki sahidim yok kanitim yok. Anlatıyorum haklisin diyorlar sifai bi haklilik. Orda olan gorevlilerini tanimiyorum bile hic birisinin yaka karti yoktu.. gitsem tekrar boyle boyle olay olmustu sahit olur musunuz desem olurlar mi sizce.. olmazlar..

eh işte istediğiniz olmuş o şikayet etmiş adını öğrenmişsiniz problem kalmadı:işsiz:

Sikayet etmek benim yasal hakkım vatandaş olarak.. ayrica sikayet edicem diye degil siyasi tanidiklarim var seni sürdürürüm buradan diye tehdit etmişim. Hakliyi tesbit icin kimin baslattigi onemli mi ayrica?

Babam bashekime gitmis konusmak icin. Babam da aman olaylar buyumesin de biz alttan alalim mantiginda maalesef. Hak hukuk aramak istemez. Bashekim ozur dileyin calisanimdan davasini geri ceksin demis. Saka gibi ya demedigim seyler icin ozur dileyecegim. Mağdur dur olan benim. Gercekten bu sistemi anlamıyorum. Tahmin edersiniz babamdan baska sahidim yok. Orada ise bir suru hastane calisani calisan kisinin is arkadaslari. Orada bile hep benim uzerime geldiker onlar zaten olayi büyüttüler. Kizim ziyan oldu arada. Yapiln igne alerji yapmis ustelik defalarca gittik geldik oerisan oldu yavrum iki kere igne oldu. Alerji testi yapilmadan igne yapilmasi da bi ayri sorun!!!!! Haksiz olnin arkasini kollayanlar okdugu surece bu sistem hep boyle gidicek anlaşılan...
beyaz kod verildiyse şikayetinden vazgeçse bile olay kamu davasına dönüyor kapanmıyor..dava sonucu da para cezası oluyor genelde..psikolojik problemleri yoksa kimse tripli söylenen 'bekliyoruz' cevabının üstüne bu kadar olay çıkarmaz..geçen gün arkadaşıma 'manyak karı' demiş mesela bi hastası dava açsa canına okur ama aman ne uğraşıcam diyor yani genelde uğraşmak istemiyor sağlıkçilarda bu olaylarla..sizin de şansınıza ya cidden arızalı bir çalışana denk gelmişsiniz ya da siz söylediğiniz kadar masum değilsiniz..artık dava sürecinde belli olur haklı taraf..umarım çocuğunuz şu an iyidir..geçmiş olsun..

Sağlık bakanlığı bu konuda çok titiz. Kamera kayıtları bilmem neler zaten vardır.
Siz kendinizi anlatın.
Hakkınızı savunun

Sikayet etmek benim yasal hakkım vatandaş olarak.. ayrica sikayet edicem diye degil siyasi tanidiklarim var seni sürdürürüm buradan diye tehdit etmişim. Hakliyi tesbit icin kimin baslattigi onemli mi ayrica?

değil işte ben de onu diyorum adını öğrenmiş olmuşsunuz gerisi mahkemelerin işi. :işsiz:

hem hastane kamera dolu çıkar ortaya kim ne dedi.

Merhabalar arkadaslar. Tatil sebebiyle ailemin yanina gelmistim. Geldigimden beri bebegim hastaydi dun gece ateşi 39a yuksedi fitil vs hic birisi ise yaramadi. Sabah acile gittik polikliniğe sevk olmak icin. Acil doktoru rontgen istedi. Kizim hala atesi ve surekli agliyor. Rontgen odasina gittik. Rontgen cekecek olan kadin bekleyin dedi. Ben de bekliyoruz dedim. Bunun arkasindan bana niye tripli cevap veriyorsun dedi. Tripli cevap vermiyorum bekle dedim bekliyoruz diye cevap verdim dedim. Uzatti konuyu en son ben bu sekilde bisey yapamam güvenlik cagiracagim dedi. Tamam cagir o zaman guvenlikle beraber yap isini dedim. Ben boyle dedikce daha cok sinirlendi bize. Yuksek sesle kinusunca etraftan da geldiler. Bebegimi babamin kucagina verdigi gibi guvenlik aramaya gitti. Darp taciz hakaret hic bisey yok. Baktim yaka karti yoktu ismini öğrenmek istedim kimse vermedi ismini bu yuzden uzadi konu seni sikayet edicem dedim. Polisin soyledigine gore kendi haksiz cikmamak icin beni sikayet etmis. Yani yeni uygulamayla hasta yakininin saglik calisanina siddet uygulmasini onlemek icin boyle bi yönetmelik gelmiş. Hic bisey yapmadigim halde suclu konumuna dustum. Atesi bebegimle karakola gittik saatlerce ifade verdik ve. Gozlatina alinan sahis kismina imza attim :KK43: nasil gücüme gitti. Ben de sikayetci oldum ama polis memurunun birisi bisey cikmaz takipsizlik olur dedi digeri de belki para cezasi gelir dedi. Yani basina daha once boyle bisey gelen ya da sistemi bilen birisi var mi? Hic bir sekilde hakaret darp tehditte bulunmadik kendisine. Tabi ki saglik bakanligina sikayetimi yapicam bu da benim yasal hakkım..
Etrafta gorenler ne dedi duruma

Valla çocuğu hasta veya başka bi problemi varsa işten izin alsın.hiç kimseye böyle bişey yapmaya hakkı yok sorunu ne olursa olsun.sonuçta söz konusu olan bi bebeğin sağlığı.

Neden tehditmiş? Adını sormuş, çünkü yaka kartı yok, şikayet edeceğini beyan etmesi mi tehdit?
Komikmiş

Tamam sizde bebek icin gergin vs olabilirsiniz ama orada duranlarda insan ve o mesleği yapıyorlar diye sınırsız hoşgörü, sabır sahibi olacak değiller.

Hergün kaçtane insan geliyor ve ne kadar değişik insanlar var. Bıkmıştır artık milletin nazından, tribinden. İki tarafta sakin olmalıydı bana kalırsa. Ama siz isinizi gorup gidiyorsunuz o aksama kadar orada bunlari cekiyor. Uzatmamakta sizin elinizdeydi bence konu sahibi.

O "bekliyoruz" yazıyla yazılınca çok basit gorunuyor olabilir ama ses tonu, mimik, bakış o tek kelimeyi çok farklı şekillerde gösterebilir ve gayet sinir bozucu olabilir. Ben sanmıyorum gayet sakin, yumuşak veya hafif gulumsemeyle soylenmis bekliyoruz icin olay cıksın. Ha diyeceksin basimda bu kadar sey var gulumseyecek miyim? Hayır.

Bana biraz bekleticem veya biraz bekleyin, bekler misiniz? Dediklerinde bisey demiyorum bekliyorum. Buna illa cevap vermek zorunda değilsiniz. Bence sitem olarak söylediniz siz onu.

Neden tehditmiş? Adını sormuş, çünkü yaka kartı yok, şikayet edeceğini beyan etmesi mi tehdit?
Komikmiş

neyi nasıl dediğini bilemiyoruz, genelde böyle durumlarda hep ben bir şey demedim deniliyor ama bambaşka şeyler çıkıyor altından.

dediğim gibi karar mercii biz değiliz, bilemem kim haklı kim haksız.

neyi nasıl dediğini bilemiyoruz, genelde böyle durumlarda hep ben bir şey demedim deniliyor ama bambaşka şeyler çıkıyor altından.

dediğim gibi karar mercii biz değiliz, bilemem kim haklı kim haksız.
Öyleyse konu sahibini haksız diğer tarafı mağdur olarak değerlendireceğiniz yorumlardan kaçının.

Tutarsızlık olmasın sonra.

Öyleyse konu sahibini haksız diğer tarafı mağdur olarak değerlendireceğiniz yorumlardan kaçının.

Tutarsızlık olmasın sonra.

istediğim gibi yorum yaparım. kimse benim yorumuma fikrime karışamaz.

konu sahibinin anlattığı gibi basit bir şey olsa bu kadar uzamazdı mevzu. sesler yükselmiş vs.

benim fikrim bu yönde ama %100 haklıyım demedim hiçbir zaman da diyemem.

kameralar vardır vs yazdım zaten her şey açığa çıkar da yazdım zaten. tutarsızlığım yok, kimseye ne kefil olurum ne lafına güvenip ipiyle kıuyuya inerim, mahkemeler bu gibi durumlar için var bize düşmez bu işler.

istediğim gibi yorum yaparım. kimse benim yorumuma fikrime karışamaz.

konu sahibinin anlattığı gibi basit bir şey olsa bu kadar uzamazdı mevzu. sesler yükselmiş vs.

benim fikrim bu yönde ama %100 haklıyım demedim hiçbir zaman da diyemem.

kameralar vardır vs yazdım zaten her şey açığa çıkar da yazdım zaten. tutarsızlığım yok, kimseye ne kefil olurum ne lafına güvenip ipiyle kıuyuya inerim, mahkemeler bu gibi durumlar için var bize düşmez bu işler.
Bak şimdi
Tutarsızlığa gel

bilemeyiz tartışmayı, diyip

Saati dolmadan

Eğer anlattığı kadarsa kesin öyle değildir diye çark eden..

Tamam siz çok haklı.

Bak şimdi
Tutarsızlığa gel

Saati dolmadan

Tamam siz çok haklı.
Ya size mantıklı geliyor mu bir insanın trip atmadan söylediği birşey için bu kadar tantana cıkması.karsı tarafın ciddi problemli olması lazım ki öyle bir durum varsa 100 kişi gelse günlük hepsiyle kavga cıkar yani hepsiyle mi davalık bu çalışan

Ya size mantıklı geliyor mu bir insanın trip atmadan söylediği birşey için bu kadar tantana cıkması.karsı tarafın ciddi problemli olması lazım ki öyle bir durum varsa 100 kişi gelse günlük hepsiyle kavga cıkar yani hepsiyle mi davalık bu çalışan
Vallahi mantıklı

Çünkü gördüm, şahit oldum

İnanın var böyle sağlık çalışanları tek bir sözüyle herşeyi zehir eden.

Ben kurumu ve kişileri ifşa etmek istemiyorum,

Dileyen özelden yazıp deneyimlerimi öğrenebilir

Bak şimdi
Tutarsızlığa gel

Saati dolmadan

Tamam siz çok haklı.

çark etmek vs ne kadar çirkin kelimeler bunlar?

inatla tartışmaya çalışıyorsunuz gayet net açıkladım.

tecrübeden kaynaklı bir fikrim var ama bununla kimseye %100 suçludur diyemem diyorum. gayet net.

bir hipotezim var ama kanıtlanmadan kanun olmaz diyorum.

algılayamadıysanız insanları yaftalamayın böyle. size daha fazla bu konuda cevap vermeyeceğim olayı başka yere çekiyorsunuz.

X