Doğuma Hazırlık Hastane Çantalarımızı hazırlamaya başlasak mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Teşekkürler Doru'cum.O battaniye ne güzelmiş öyle.
Süt gelmezse diye mama almak mı lazım?Bu olasılıklar benim kafamı karıştıran asıl.Onu da alır koyarız n'apalım..

yeni doğum yapan arkadaşlarım oldu sezeryanla, ilk gün süt gelmeyince mama istemiş hemşireler, ben de yanımda hazır olsun dedim, çünkü ben devletin doğumevinde yapacağım, belki özeller kendileri veriyorlardır

ben koydum ateşölçeri öölesine koyayım dedim işe yarıyomus vallaa

evet arkladaşlar,bencede bi süt pompanız olsun.benim son ana kadar herşey normaldi.normal doğum sancılarıyla gittim.3 gün doğum yapamadım.sonunda beni sezeeyana aldılar.bebek karnımda kakasını yemiş.o yüzdende 5 gün küvezde kaldı.ben hem sezeryanla doğum yapdım hemde bebişimi hemen kucağıma alamadığım için sütüm hemen gelmedi.eşim hemen bi pompa aldı.onunla durmadan sağınca geldi sütüm.yani böyle olasılıklarıda hesaba katmakda yarar var...

Kızlar ben bugün doğum yapacağım özel hastaneye gittim.Görevli bir ebe ile görüştüm.Çok anlayışlı,güleryüzlüydü.Çok yardımcı oldu.Doğum sonrası kullanılan odalardan birini de gösterdi.Oda özellikle eşimin çok hoşuna gitti.Sanırım o an gözünde canlandı:)

Neyse ben neler gerekli neler değil sorularımı sordum.Yetişkin bezi ve pedleri onlar verecekmiş.Bebek için bez getirin dedi.Kendinize çorap ve terlik getirin dedi.(Doğuma çorapla girebilir miyim diye soramadım:)))En az iki zıbın takımı olsunmuş.Mamayı gerekirse onlar veriyormuş.Biberon isterseniz getirirsiniz,mama verilecek olursa mamayı ölçmek için kullanılabilir dedi.

Doğum sonrası bebek steril bezlerle siliniyor,yıkanmıyormuş.Bebeğin üzerindeki sıvı,vücut ısısını korumasını sağlıyormuş.Bu yüzden hastanede yıkanmayacakmış.Kendinize ve bebeğe ayrı çantalar hazırlayın dedi.Ben de doğumdan sonra bebeğin giyecekleri ve bezini ayrı torbaya koyacağımı söyledim.Gerek yok biz onu hazırlarız dedi.Pek hoşuma gitti ilgisi.

Odadanın banyosu da var ama duş aldırmıyorlarmış.Sanırım sezeryandan sonra en az 3 gün yıkanmamak gerekiyormuş.1 gece yatarsınız diyor sezeryan için bile.Yani çok kalınmayacak hastanede.Bu listelere baktıkça,günlerce hastanede kalacakmışım gibi bir izlenim olmuş bende:)

Hem bebeğin ağzını silmek için,hem göğüs uçlarımı temizlemek için,sadece suyla ıslatarak kullanacağım küçük bezler getirmemi istedi.Annem zaten havlu kumaşlardan minik bezler dikip duruyor.Bolca olacak.Açıkçası ben bunu akıl etmemiştim.Gögüs silmek için özel ıslak mendillere falan gerek yokmuş.Bebeğin poposunu silmek için de ıslak mendillerin bebekler için üretilen alkolsüz olanlarından getirebilirsiniz dedi.

Kadının rahatlığı beni de çok rahatlattı.Başka sorunuz olursa arayıp sorabilirsiniz dedi ve kartlarını verdi.Bir de devlet hastanesindeki gibi giriş çıkışlarda bir sınırlama olmadığı için,gece geç saatte bile bir ihtiyacınız olursa eşiniz gidip alıp gelebilir,istediği saatte hastaneye giriş,çıkış yapabilir dedi.Mantıklı geldi tabii.

Hatırladığım bu kadar kızlar.Doğumhaneyi sormayı unuttum,ama belki de görmemem daha iyidir.

Son düzenleme:
kızlar bebeğin hastane çantasına iki tane hastane çıkışı , on adet 2 numara bebek bezi, 3 adet ağız mendili, ıslak mendil, kalın pattaniye, yedek birkaç zıbın , 3 adet çorap, 2 adet kilot, iki adet yedek tulum koydum,
img0143gn8.jpg

img0144pj4.jpg

kendim içinde 3 adet gecelik, hasta bezi, bol miktarda ped, ıslak mendil, havlu peçete, bol miktarda iç çamaşırı ve sütyen, bir adet hırka, çorap ve patik, fotoğraf makinesi,

daha kendim içinde bebek içinde koyulacak şeyler var tabi, bebeğin biberonları, gögüs pedi, maması (sezeryan olunca süt gelmeyince ilk etapda mama veriliyormuş) şimdilik aklımda bunlar var

Dorucum herşey çok güzel ama kalın battaniyeyi götürmene gerek yok bence.Benim oğlumun da o battaniyeden vardı ama 1 yaşından önce örtemedim. Hele hastanede hiç işine yaramayacaktır. Çünkü doğduklarında o kadar minik oluyorlar ki battaniyenin içinde kaybolur. Oğlum normal ölçülerde bir çocuktu ama doğduğunda standart bir 50x70yastık çift kişilik yatak gibi oluyordu sırnaşık şey

Dorucum herşey çok güzel ama kalın battaniyeyi götürmene gerek yok bence.Benim oğlumun da o battaniyeden vardı ama 1 yaşından önce örtemedim. Hele hastanede hiç işine yaramayacaktır. Çünkü doğduklarında o kadar minik oluyorlar ki battaniyenin içinde kaybolur. Oğlum normal ölçülerde bir çocuktu ama doğduğunda standart bir 50x70yastık çift kişilik yatak gibi oluyordu sırnaşık şey

byata battaniye konusunda haklısında doğum tam kasım sonu, kar falan yağar, yada çok soğuk olursa diye korkuyorum, eve getirirken üşütürüm korkusu var

bu aralık anneleri içerisinde en tembeli benim galiba,
daha hiç bir şeyini hazırlamadın oğluşumum
Allah vermesin ani bi sancım başlasa ortada kalırım herhal:):eek:klava:

merhaba kızlar
çok şkr bizim çantamız kapının önünde hazır.
eksiğimiz kalmadı çok şükür sadece meleğimizi bekliyor.
oda hayırlı zamanda aramıza katılır inş a.s.

benimde hazır ama genede bir kaç eksikğimiz daha var inş. onlarıda ileriki zamanlarda alıcaz inş. hayırlısıyla bebişlerimizi de kucağımıza alıcaz:ecrin_bebek::CüvCüv:

Herşeyim hazır sadece bavula konacak.... bebeğimin herbişeyini yıkadım ütüledim misler gibi kokuyo.... Ama hiç bir koku onun kokusu gibi olamaz... İnşallah biran önce koklarız o cennet tenlerini...

Merhaba kızlar

Bizim de prensesimizin çantası hazır.Benim çantamda birkaç eksik var.Onları da kısa sürede inşallah tamamlayacağız.Herkese hayırlı kavuşmalar dilerim.Sevgiler.

arkadasım hasta bezi yerine bebeğin bezinden koymus çok işe yaradı demişti :)

kaydirigubbakcemile3Nasıl ya?kaydirigubbakcemile3Neyse ki özelde doğum yapacağım.Hasta bezini onlar verecekmiş.Yoksa kızımın minik bezleriyle yetinmek zorunda kalacaktım demekkaydirigubbakcemile3Alemsin Ceyrem..

Benim valizim hazır.Bebişimin birkaç şeyi de ipte duruyor.Yarına kurur,onları da koyarım ve onun çantası da hazırlanmış olur.Ben zıbın takımları ayrı ayrı şeffaf buzdolabı poşetlerine koydum kızlar.En temiz torbalar onlar diye düşündüm.Hem çantada dura dura çantanın kokusu sinmesin üstlerine.Hacı şakir garnülle yıkadım hepsini.Mis gibi lavanta kokuyorlar:CüvCüv:

ben de ilk doğumumda bebek bezi kullanmıştım. çünkü yanımda ped götürmüştüm çok kanama olacağını bilmiyodum. odadaki diğer doğum yapan bayanlar bebek bezi kullanmamı söylediler. ben de öyle yaptım gerçekten de çok iyi oldu. :emir_bebek:

ben de ilk doğumumda bebek bezi kullanmıştım. çünkü yanımda ped götürmüştüm çok kanama olacağını bilmiyodum. odadaki diğer doğum yapan bayanlar bebek bezi kullanmamı söylediler. ben de öyle yaptım gerçekten de çok iyi oldu. :emir_bebek:

Sen hazırlıksız yakalanmışsın canım.Beni pedlerin yeterli olmayacağı konusunda uyardılar.Seni uyaran olmamış demek ki.Bebek bezi pedlerden daha geniş ve emici.Daha faydalı olmuştur eminim.

Sen hazırlıksız yakalanmışsın canım.Beni pedlerin yeterli olmayacağı konusunda uyardılar.Seni uyaran olmamış demek ki.Bebek bezi pedlerden daha geniş ve emici.Daha faydalı olmuştur eminim.

evet kimse bişey söylememişti bana. :1no2:
şimdi yine bebek bezi kullanmayı düşünüyorum. ayrıca hasta bezi almaya gerek yok bence. :CüvCüv:

peki bebek bezinin hangi boyu olmalıkaydirigubbakcemile3bende özelde yapcam acaba verirlermi hasta bezi.

edoş iiyi fikir canım,bende buzdolabı poşetine koyayım süper fikir.

peki bebek bezinin hangi boyu olmalıkaydirigubbakcemile3bende özelde yapcam acaba verirlermi hasta bezi.

edoş iiyi fikir canım,bende buzdolabı poşetine koyayım süper fikir.

kaydirigubbakcemile3Delüüü:roflol:Maxi boy al şekerim:roflol:Anca denk gelirsırnaşık şeyOy oy karnıma ğrı girdi senin yüzünden

X