Doğuma Hazırlık Hastane Çantalarımızı hazırlamaya başlasak mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar doğum sonrası giymek için geceliğim:

Bu da geceliğimin sabahlığı(kumaşı kadife gibi):

Aynı takımın pijama gibi alt üst takımı da vardı,almadık.

Bu gecelik daha kalın kumaştan.Hastane sıcaksa,bununla pişerim diyorum ama üşüyen bir insan olduğum için belki bunu da hastaneye götürebilirim.Evde de giyebilirim diye aldım.

Bir de evde giyebileceğim değişik bir alt-üst takım aldık.Yakası yumuşak lastikli olduğu için aşağıya çekip emzirebilirim.Misafirim olursa onları da ağırlamak için şık birşey.Yani mağazadaki kadın bizi böyle kandırdı:))Şaka bir yana ben çok beğendim.Sıcak tutan içi yumuşacık değişik bir kumaştan.Bakın bakalım beğenecek misiniz:

Bir de evde giyebileceğim değişik bir alt-üst takım aldık.Yakası yumuşak lastikli olduğu için aşağıya çekip emzirebilirim.Misafirim olursa onları da ağırlamak için şık birşey.Yani mağazadaki kadın bizi böyle kandırdı:))Şaka bir yana ben çok beğendim.Sıcak tutan içi yumuşacık değişik bir kumaştan.Askıda çekemedim resmini biraz garip göründü ama bakın bakalım beğenecek misiniz:

pijama takımını daha çok beğendim, iyi düşünmüşsünüz, misafirlerin yanında da giyilebilir.

çok güzel canım.. ben de en sondaki koyu renk geceliğe bayıldım.. diğerleri de çok güzel ama.. dediğin gibi yumuşacık işiye benziyo.. sağlıkla giy inşallah

canım çok güzel güle güle kullan.eminim çok tatlı anne olarak görünceksin içinde

Kızlar bir sorum var.Bebeklerimizin popişlerini silmek için ne kullanacağız?Bende huggies ıslak mendilleri var ama diğer annelerin yazışmalarından ıslak pamuk kullandıklarını okudum.Islak mendiller de ciltlerini tahriş edebiliyormuş.Bir de kremli mendiller mi varmış?..Çok titiz bir anne olmak istemiyorum ama yine de ıslak pamuk mu kullansam ilk zaman diyorum..Ne dersiniz?Bilenler,deneyimliler,duyanlar bi yardımcı olur musunuz bu konuda?Hastaneye ne götürelim popişleri silmek için?
Bir de göğüs uçlarını sülmek için mendil diyor.Onlar da ayrıca özel olarak mı satılıyor?Bilgisi olan var mı?

kızlar geceliklerinize bayıldım...ne kadara aldınız onları....güle güle kullanın.. canım ilk zaman ıslak mendil kullanmamak daha iyi olur..malum bebeklerin cildi çok hassas.ama mecbur hastaneye ıslak mendil götürmen gerekecek.pamuk kullanmak hastande zor olur diye düşünüyorum.bebekler için özel ıslak mendiller..yeni doğan diye satılıyo.onlardan al istersen.unibaby nin yeni doğanları var bildiğim.

iki gecelik,bir sabahlık ve alt-üst takım hepsi toplam 238YTL.Lacivert geceliğin fiyatını tek olarak hatırlıyorum sadece:59YTL idi.Hepsi yumuşacık,kaliteli ürünler.izmir Carrefour'da Ataköy diye bir mağazadan aldım.Zeki Triko ve Dagi'nin ürünlerini satan bir yerdi.

Haklısın Sihri;hastaneye pamuk götürülmez.Hazır mendil koyarız çantaya.Yeni doğan mendillerin bendeki huggies mendillerden farkı ne ki acaba..Ben hastaneye gidip liste istemeden rahat edemeyeceğim galiba.Sorularımı da onlara sorarım.Çok ayrıntı düşünen bir insan olduğum için kafam hep karışık çünkü bebek bakma işi hiç bilmediğim bir iş.Komşunun bebeğinin altını değiştirip pışpışlamak gibi değil.Bu benim bebeğim.Eksik olmasın istiyorum hiçbir şeyi.

saten pijama koymayı düşünen oldumu hiç biz kış annesiyiz ama şık duruyo hoşuma gidiyo

hepinizin dogumlarina az kalmis,öncelikle Allah saglikla bebeklerinizi kucaginiza almayi nasip etsin kizlar...insallah cok kolay dogumlar gecirirsiniz...:CüvCüv:
simdi okuyunce icim gitti sizin bu tatli telaslariniza:) :nazar:
dogum aninizdayken olmasa bile sanciniz basladiginda nooooooluuuuuurrrrrrr Allahim su kk da bebek bekleyenlerede nasip et diye dilek tutar misiniz:Saruboceq:

canım Allah sanada nasip etsin bebeğini kucağına almayı...dünyanın en güzel şeyi çünkü.mutlaka tatmalı insan..hayırlı evlatlar versin sana Rabbim...sevgili edolinacım,yenidoğan mendillerinin içeriğini okumuşdum.sadece su,pamuk ve gıdakatkılarından oluşduğu yazıyordu....

iki gecelik,bir sabahlık ve alt-üst takım hepsi toplam 238YTL.Lacivert geceliğin fiyatını tek olarak hatırlıyorum sadece:59YTL idi.Hepsi yumuşacık,kaliteli ürünler.izmir Carrefour'da Ataköy diye bir mağazadan aldım.Zeki Triko ve Dagi'nin ürünlerini satan bir yerdi.

Haklısın Sihri;hastaneye pamuk götürülmez.Hazır mendil koyarız çantaya.Yeni doğan mendillerin bendeki huggies mendillerden farkı ne ki acaba..Ben hastaneye gidip liste istemeden rahat edemeyeceğim galiba.Sorularımı da onlara sorarım.Çok ayrıntı düşünen bir insan olduğum için kafam hep karışık çünkü bebek bakma işi hiç bilmediğim bir iş.Komşunun bebeğinin altını değiştirip pışpışlamak gibi değil.Bu benim bebeğim.Eksik olmasın istiyorum hiçbir şeyi.

benimde sadece gecelik ve pijamam kaldı bende doğumumu izmirde yapıcam nasipse çınarlıda senin hangi hastane:CüvCüv:

bende başladım yavaş yavaş aklıma geldikçe koyuyorum valize
anneme kalsa kocamannn bir valizle gidecem de ben küçüğüne sığdırmaya çalışıyorum :roflol:

benimde sadece gecelik ve pijamam kaldı bende doğumumu izmirde yapıcam nasipse çınarlıda senin hangi hastane:CüvCüv:

Doktorum Özel Gazi hastanesinde olsun istiyor.Orada tanıdıkları varmış.Onun da rahat edeceği bir ortam olmalı tabii ki.Yani orada olacak.Kahramanlar'da yeri.Daha gidip görmedim.İnternetten resimerine baktım.İyidir herhalde.
Çınarlı'da doğum yapanlar hep çok memnun kalıyorlar.Ben iyi duydum.

kızlar bebeğin hastane çantasına iki tane hastane çıkışı , on adet 2 numara bebek bezi, 3 adet ağız mendili, ıslak mendil, kalın pattaniye, yedek birkaç zıbın , 3 adet çorap, 2 adet kilot, iki adet yedek tulum koydum,
img0143gn8.jpg

img0144pj4.jpg

kendim içinde 3 adet gecelik, hasta bezi, bol miktarda ped, ıslak mendil, havlu peçete, bol miktarda iç çamaşırı ve sütyen, bir adet hırka, çorap ve patik, fotoğraf makinesi,

daha kendim içinde bebek içinde koyulacak şeyler var tabi, bebeğin biberonları, gögüs pedi, maması (sezeryan olunca süt gelmeyince ilk etapda mama veriliyormuş) şimdilik aklımda bunlar var

X