Hastalık ve bitmeyen korkular

Aynen içemem ...
Babamın vefatından sonra panik atak tedavisi gördüm terapi ile , yine bebek düşündüğüm için ilaç istemedim ama çok Zorlandımm
Biraz toparlandım derken gebe kaldım ve sonrası mecburi kürtaj yine ağrılar va başladı
Sonra yine gebelik yine zorunlu kürtaj
Sonra bir daha ....
bu süreçte yeni bir terapi sürecine girdim , bununla birlikte dr dr da gezdim
Bir ara meme ağrısından duramadım resmen
Kesin kötü hastalık dedim cesaretimi topladım gittim ultrason yapıldı ama hiç bir şey çıkmadı ben şok
Ve bunu gibi değişik yerlerindeki aprılar için dr dr gezdim , ilginç olan şu ki bir şey olmadığını öğrendikten bir süre sonra ağrılarım bitti ama başka başak yerlerimde zuhur etti
Şuan da da bacaklarımda anlık giren ağrılar acılar sızılar , çok ama çok acı verici , ayak Tarafalrıöda daha fazla
Yarın kadın doğumcuma gideceğim , adet oldum bakalım ne diyecek süreç nasıl işleyecek

Canım bende sana kendimi anlatayım,ilk başta internette annemin kanser rahatsızlığını araştırıken karşıma başka hastaları gördüm ve onlarada üzülmeye başladım,annemin yanında güçlü olmak için rol yaparken sabahlara kadar ağladım,sonra çocuklarım biryerimiz ağrıyor dediklerinde hemen kötüye yorup ellerim ayaklarım titremeye başladı onlara birşey olursa diye hemen doktora götürdümm zaman geçtikçe iki boğazımın ortası boğulmaya sıkışmaya başladı azcıkda göğsüme yakın hemen göğüs kanseri oldum dedim bende korkuyorumda doktora gitmeye kafama taktıkça ayaklarım uyuşmaya başladı,damarlarım çekildi sanki,gece ben fenalaşıyorum diye ağlamalar eşime benim ağrılarım var benimle ilgilenmiyorsun diye ağlamalar, evde 3 çocuk eşim bende bakım istiyen bu arada annem kemoterapı alıyor canım anneme bakmak gerekirken yatağa ben düşmüşüm annem bana yemek yapıyor üzüntü benmi öyle bir sarmışkii artık yataktan çıkamıyorum heryerim ağrıyor bacak kaslarımı kontrol ediyorum ikisi aynımı diye açıp eşime önüme gelene soruyorum herkez aynı desede inanmıyorum orda beze var görmüyorlar diyorum ,eşim internetten bak kaslar böyle desede ben aynı görmüyorum,bu arada dahiliye,beyin cerrahi,göğüs,genel cerrahi,nöroloji,gece acil,fizik doktoru,gezdim herkez birşey yok diyor,doktorlar yok dedikçe eşim abarttığımı söylüyor ama var ağrılarım kabul etmiyor kimse,dahada ilerledi,yolda yürürken birden durup bacaklarımı açıp arka kaslar aynımı diye kontrol ediyordum,ayna karşısında sürekli kıyafetlerini çıkar vücuduna bak diyor beynim,ağrılar nerden geliyor diye kafayı yemiştim,en son dahiliye doktoru beni gördü kan tahlileri temiz bunu psikatriye götürün dedi,ve Allah razı olsun o doktordan psikatri doktorum ilaçlarıma başladı ve baktı düzelme yok yükseltti bir kaç ay sonra kuş gibiydim benim durumuma göre yavaş yavaş kesti tam 1 buçuk yıl sürdü düzelmem ama rahatsızlığım somatoform bir bak istersen sürekli doktor doktor gezen doktorlerın ağrı bulamadığı ama ağrıların gerçek olduğu başka insanların inanmadığı bir hastalık üzüntüyle geliyor ve bizde beyinde bazı hormınlarmı ne bozuluyormuş biz komut veremiyormuşuz

Annen şimdi nasıl?
annem düzeldi atlattı canım 6 ayda bir kontrolleri var şimdi,maşallah torun bile bakıyor şimdi şükürler olsun ,hatta annemi bile benim takıntılarım yüzünden ben götürdüm meme muhayenesine zorla iyiki götürmüşüm ilk evrede yakaladık ben her kadının meme muhayenesine gitmesi gerekıyormuş anne deyip götürmüştüm

pihtiyi yasamis bir insanim. renkli bile olmasa damarlardaki yapisal bozukluk nedeniyle drlar farkedebiliyorlar. ayrica o agri oyle bir agri ki birak yurumeyi bacagini oynatamiyorsun bile. bu arada bu kadar kayiptan sonra lutfen kendine genetik test yaptir. benim ilk kaybindan hemen sonra yapildi ve genetik pihtilasma bozuklugu cikti.

Şu an hamileyim..ama düşünüyorum bir çocuk sahibi olmak için bu kadar işkenceye katlanır mıydım? Asla.. hicbirsey benden değerli değil diye düşünün

tam olarak belirtilerin neydi?
pıhtı nerende çıktı?
ne sebeple çıkmış?
nasıl tedavi edildi?

Şu an hamileyim..ama düşünüyorum bir çocuk sahibi olmak için bu kadar işkenceye katlanır mıydım? Asla.. hicbirsey benden değerli değil diye düşünün
işkence çekeceğimi düşünmedim ki...
ilk kürtajdan sonra dört ay geçti, hemen gebe kalıverdim...
çok sevindim çünkü yıllar önce bir kürtaj yaşamıştım ve sonra asla gebe kalamamıştım,
o da gelişmedi... bilemezdim ki...
dört ay sonra bir daha gebelik o da gelişmedi yine kesin olacak diye çok sevinmiştim...
olmadı kürtaj....
bir yıl içinde üç kere yaşadım kürtajı
bir de 3 yıl önce yaşamıştım.. eve t çok sıkıntı çektm hala da atlatabilmiş değilim ama bilemezdim....
sonra korunduk ve şimdi tüm ayrıntılar hakkında tedbir alınarak tüpe başladım..
kimse başına ne geleceğini bilemiyor
hatta şuan ki durumum için bile görüştüğüm dr lar doğal denemeye devam dediler ama ben tüp bebeği tercih ettim

genetik testler yapıldı
pıhtılşma bozukluğum var zaten..

tam olarak belirtilerin neydi?
pıhtı nerende çıktı?
ne sebeple çıkmış?
nasıl tedavi edildi?
agrim vardi, bacagimda sol bacagimda cikti bacagim ozellikle dizim siserek 3 katina cikti, dogum sonrasi doguma bagli oldu. kan sulandirici ignelerle tedavi oldum ama ben hamileligim bpyinca da dogum sonrasinda da igne kullandim buna ragmen pihti yani dvt derin ven trombozu yasadim. dvt sonrasi igne dozu arttirildi.

bencecsenin psikolojik bir rahatsizligin var ve daha fazla ilerlemeden kontrol altina almalisin. cocuk sahibi olmaya calisiyorsun lutfen en kisa,zamanda basla...

aratmamis sana Rabbim aratmasin da. katlanirsin aratsaydi oyle bir de katlanirsin ki... buyuk konusma...
sanıırm öyle oluyor,
ben ki kürtaj olmak!!! ben ilk kürtajımda korkudan narkoz etkisinde kalmadım,
dr dedi ki nasıl bünye varmış sen de,
işlem esnasında dört defa uyandın dedi,
o kadar narkoz ben yesem bi gün aralıksız uyurdum dedi
herkesin canı tatlı ama başa gelince yaşanıyor maalesef...

Birebir bu yaşadıklarını yaşıyorum şu anda bende pazartesi BT anjiyografi olacam .tüp. Bebek ilaçları bende pihtimi yaptı diyorum.Bu süreci nasıl atlattin .Benimde eşim bıktı artık ağrılar dayanılmaz dizden altı ayak bileğime kadar çok ağrılarım oluyor

Sizin dertlerinizin devasının psikiyatride olduğunu düşündüm ben , çünkü bi rahatsızlık olduğunda tahlillerde illa ki çıkıyor , böyle düşünüp rahatlamaya çalışın.

Vücudunu bu kadar dinleme. Çok sağlıklı bile olsan, küçücük bir belirtiyi büyütebilirsin, malesef anksiyete ve panik atak yaşayanların çoğunda var bu durum. Vücudunu dinleye dinleye daha kötü oluyor insan. Biraz aklını dağıt bence.

Bebek tedavisini ayrı tutuyorum ama diğer olmayan hastalıklarınız takıntı olmuş sizde. Bırakın tüp bebeği de önce iyi bir psikoloğa gidin

Bebek tedavisini ayrı tutuyorum ama diğer olmayan hastalıklarınız takıntı olmuş sizde. Bırakın tüp bebeği de önce iyi bir psikoloğa gidin
Bu eski konum
Bebeğim oldu şükür
Şuan böyle hastalıklar yok şükür ama covidden sonra geçmeyen şeyler var maalesef
Bebeğim doğduktan sonra hemen hemen hiç Dr a gitmedim ama maalesef Ocak sonunda covid geçirdim ve sonrasında sıkkntşarım oldu oluyor
Eski yıllara göre çok çok iyiyiym normalde

Kan sulandırıcı iğne kullandım
Çok zor günlerdi gerçekten
Rabbim yardımcın olsun
Bir de tüp bebek doktoruma gerçekten çokkkkk güveniyordum bu beni çok rahatlattı , hiç bir ayrıntıyı atlamazdı

Genetik olarak pıhtılaşma varmiydi sizde peki bende pıhtılaşma gen testleri normal geldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…