Hastalık ve bitmeyen korkular

Prensescann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2017
4.790
3.000
40
Merhaba arkadaşlar , benim bu serüvenim 2017 nin sonunda başladı ,
Tüp bebek tedavisi gördüm , olmadı o süreçte babamı kaybettim ... sonra gebelik , gelişmedi ve kürtaj ..
Dört ay sonra yine gebelik gelişmedi ve kürtaj...
Sonra yine dört ay sonra gebelik gelişmedi ve kürtaj ...
2017 ile 2018 yılı arasında yaşandı tüm bunlar ... bu süreçlerde bende hiç bitmeyen hastalık belirtileri ,
Aşırı baş boyun ağrısı , bacaklarda ellerde karıncalanma , ağrılar ,
Kalp sıkışması ,
Ciddi sağ böğür ve sırt ağrısı , kaburga ağrısı , öyle ki uykularımdan uyandım ,
Panik atak ,
Kalp sıkışması ve ağrısı
Genel halsizlik , bayılma hissi , iç bulanması ,
Ciddi Boğaz boyun ağrısı , yutkunma zorluğu , nefes kokusu, boyunda kitle hissi ,
Ve dahası , nöroloji , gastroentereloji, dahiliye , kardiyoloji , kalp damar cerrahı, KBB, endokrinolj acil ve dahası olmak üzere dr lara gittim
Ciddi bi bi bulgum yok şükür
Ama geçmiyor illetler geçmiyor
Şuan yeni bir tüp bebek denemesindeyiz , histerekopi yapıldı embriyolar beşinci güne geldi , şuan ngs deler , ben de bu süreçte rahmi toparlayıcı ilaç kullanıyorken bacaklarımda ciddi ağrılar ve bölgesel kramplar acılar oluştu , umursama dedim kendi kendime ,
Salla gitsin sürekli bişeyin var zaten dedim , bu arada bu tüp bebek öncesi plates başlamış zayıflamış ve daha dinç hissetmeye başlamıştım ,
Neyse ben bu histereskopi sonrası iyileşme sürecinde dr un verdiği ilaçtan ciddi rahatsızlıklar duymaya başladım , en sonunda açtım baktım prospektüsü
İlacın yan etkileri oldukça fazla olmakta birlikte bacaklarda ve kollarda ağrılar olması en istenmeyen durum çünkü pıhtı oluşma riskini gösterirmiş ve dr a derhal söylenmesi gerekirmiş
Ben bunu okumama rağmen o gün de içtim ilacı aramadım dr u , ama corasprin başladım , ertesi gün ağrılarım daha da artınca aradım dr ı ve ilacı içmemi derhal bacaklardan doppler çekilmemi be corasprin içmemi söyledi
Hepsini yaptım ve ben doppler dan kesin pıhtı sorunu çıkacağını beklerken normal olduğumu söyledi kalp damar dr u , ama ağırlarım geçmedi geçmiyor , acaba diyorum o çekilen doppler da mı sorun var ? O bildiğini ultrason du , renkli ekran yoktu , çünkü sonuçlarda renkli doppler çekildi yazıyor ama ekran hep siyah beyazdı , aklımdan sorular gitmiyor , pıhtı mı var acaba diyorum , bana ileri boyutta zarar vermesinden korkuyorum
Bugün de eşimle dılarda yemek yedik , yediğimiz andan itibaren midem bulanıyor , şuan arttı ve su içiyorum , bacaklarımda ağrılar arttı uyuşmalar arttı ,
Uyuyamıyorum ,
Acillik olmaktan kendimi kaybetmekten o kadar çok korkuyorum ki
Sürekli hastalık hissi sürekli geçmek bilmeyen ağrılar uyuşmalar , halsizlikler , eşim de ben de bıktık dr a girmekten
Ama hala Benim şüphelerim geçmiyor , beni rahatlatan tek şey tomografi sanırım , bi de ciddi kan tahlilleri , ultrason doppler falan bana pek güvenilir gelmiyor nesne bilmiyorum ama böyle
Nereye kime gidip ne anlatacağım ı artık ben de şaşırdım

Ne yapayım artık kızlar bilmiyorum
Sürekli hasta modda bulantılı baş dönmeli ağrılı ve tüm bunlardan ötürü korku içinde yaşamaktan çok yoruldum

Allah gönlune göre inşallah bir evlat sahibi olmanı nasıp eder oncelıkle.
Butun yaptıkların senı yıpratmış ve yorulmuşsun.
Bir an önce kendını dınlemeyecegın bır degısık tatil yada ortam yarat ve hastalık hastası olmaktan çık.
Herseyi bıraz da artık oluruna bırak. Zaten elinden geleni denemiş yapmışsın.
Hayırlısını dile.
Toparlan.
Güçlü ol.
Yapabilirsin.
Ha en önemlisi tabı yınede saglam bır bilgi ile hareket et derim ama o butun ilaçları bı kenara at yahu.
Önce zihnen iyileş lutfen.

İlaç kullanmak sa benim için handikap zaten
Yan etkilerinden korkuyorum
Şuan tek kullandığım ilaç rahmi toparlayıcı olandı onu kestik bacak ağrılarımdna ötürü ,
Bir daha tüp bebek olayın a girmeme gerek kalmaz sanırım çok yıpratıcı gerçekten
İş yerinden sürekli dr a gidiyorum diye izin almak da ayrı stres faktör ü

iyi de düz BT pıhtıyı göstermez ki. BT anjiyografi gösterir. içiniz rahat etmediyse iyi bir radyolog bulun ona ultrason yaptırın ultrason kişiden kişiye sonucu değişen bi tetkik.

anlamadım tam bu ilacı illa kullanmak zorunda mısınız ilacı kestiniz ağrınız devam mı ediyor şu an?

ilaçtan önce bu saydığınız kas ağrılarınız vardı galiba değil mi? fibromyalji gibi anlatıyorsunuz eğer bi sebep yokken böyle ağrılarınız vardıysa.

hemen psikolojik demek istemiyorum önce iyi bir radyolog bulup doppler çektirin sonra doktorunuza başvurun tekrar gerekirse anjiyo ister o zaten.

eğer gerçekten hiçbir şey çıkmazsa en sonunda psikiyatriye gitmeniz yerinde olur.

Ben de hep öyle hissediyorum
Şuan taktım o doppler renkli değildi ?
Madem sorun yok bacaklarım neden ağrıyor ?
Sanırım bi de beyin cerrahına gideceğim

beyin cerrahı değil ama kardiyovasküler cerrahiye gidebilirsiniz varis ve pıhtı türevi damar hastalıklarıyla onlar ilgileniyorlar esas olarak.

Sizin sorununuz anksiyete ve panik atak nerden biliyorum kendimden ama bacak agrisi icin bi doktora görunun diherleri ic bulanmasi yutkunma zorlugu bogazda bisey varmis hissi kendini kaybetmen korkun ve bana bisey olursa düsunceniz keske tuo bebege ara verip bi psikatriye gidip 6 ay ilac kullanip tekrar tup bebek deneseydiniz hakkinizda hayirlisi olsun insallah

Rabbim sikintilarinizi gidersin öncelikle..bence biraz bu olanlar sizi yipratmis,her hastaligin başlı sebebi strestir.biraz ara verin,Rabbim nasip etmiyorsa vardir bir bildiği biraz dinlenin vücudunuzu ard arda cok yormuşsunuz..Bu anlattığınız seyler norml seyler degil kurtaj sonra tekrar sonra tekrar hemde bir yilda..Babanizin acisi yureginizdeyken hemde,insanlar aylarca yas tutuyor..Tamam belki vücut olarak kurtaj aman aman bir operasyon degil ama psikolojik olarak sizi derinden sarsmis..Kendinize bunu yapmayin,oncelikle rahatlayin bir evladiniz oldugunda psikolojinizin bozuk olmasini istemezsiniz..bacak agriniz icinse icinize bir kurt dustuyse ve agriniz ciddiyse kesinlikle tekrar ne yapilmasi gerekiyorsa yapin derim..

Genel şikayetleriniz bir den fazla kronik rahatsızlığınız sebebi ile olabilir. Ama ben başka bir şey söylemek için geldim. O kadar gebelik kaybınız var transfer olunca muhakkak tedbiren kan sulandırıcı iğne başlamanız lazım. İlk 12 hafta içinde bebek kayıplarının en önemli iki nedeni var biri kan pıhtılaşması diğer kromozomal bozukluklar.

Fibromiyalji mi ne öyle bi hastalık var bi araştırsnaa

Fibromiyalji olabilir mi ?
Çok sevdiğim bir arkadaşım vardi sizin gibi kas ağrılarıyla uğraşırdı hastane hastane dolaştı bi ton tedavi gördü boş yere , ultrason , tomo cart curt en son çok başarılı bir doktora denk geldi.
Şükür bütün sorunları geçti gitti ilaç ve diyetle.

Çok takıyorsun bence
Birde vel fıtığına baktır bacak ağrısı ondan olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…