Hastalık ve bitmeyen korkular

Fibromiyalji olabilir mi ?
Çok sevdiğim bir arkadaşım vardi sizin gibi kas ağrılarıyla uğraşırdı hastane hastane dolaştı bi ton tedavi gördü boş yere , ultrason , tomo cart curt en son çok başarılı bir doktora denk geldi.
Şükür bütün sorunları geçti gitti ilaç ve diyetle.

Arkadaşınız nerde gitti dr a

Babamdann sonra anksiyete olmustum
Bir ilac icsemn yan etkilerini okur hepsini gosterirdim. Sonra yan etki okumamaya basladim. Daha buyuk bir sikinti yasadim o donem psikaytra gittim ilac kullandim 1 yil ama o sikintimla ilgiliydi aslinda. Suan hepsi gecti. Psikaytra gitseniz sizde rahatlarsiniz. Zor surecler yasamissiniz. Bedenimiz kadar ruhumuzunda ihtiyaci varb doktora.

Merhaba arkadaşlar , benim bu serüvenim 2017 nin sonunda başladı ,
Tüp bebek tedavisi gördüm , olmadı o süreçte babamı kaybettim ... sonra gebelik , gelişmedi ve kürtaj ..
Dört ay sonra yine gebelik gelişmedi ve kürtaj...
Sonra yine dört ay sonra gebelik gelişmedi ve kürtaj ...
2017 ile 2018 yılı arasında yaşandı tüm bunlar ... bu süreçlerde bende hiç bitmeyen hastalık belirtileri ,
Aşırı baş boyun ağrısı , bacaklarda ellerde karıncalanma , ağrılar ,
Kalp sıkışması ,
Ciddi sağ böğür ve sırt ağrısı , kaburga ağrısı , öyle ki uykularımdan uyandım ,
Panik atak ,
Kalp sıkışması ve ağrısı
Genel halsizlik , bayılma hissi , iç bulanması ,
Ciddi Boğaz boyun ağrısı , yutkunma zorluğu , nefes kokusu, boyunda kitle hissi ,
Ve dahası , nöroloji , gastroentereloji, dahiliye , kardiyoloji , kalp damar cerrahı, KBB, endokrinolj acil ve dahası olmak üzere dr lara gittim
Ciddi bi bi bulgum yok şükür
Ama geçmiyor illetler geçmiyor
Şuan yeni bir tüp bebek denemesindeyiz , histerekopi yapıldı embriyolar beşinci güne geldi , şuan ngs deler , ben de bu süreçte rahmi toparlayıcı ilaç kullanıyorken bacaklarımda ciddi ağrılar ve bölgesel kramplar acılar oluştu , umursama dedim kendi kendime ,
Salla gitsin sürekli bişeyin var zaten dedim , bu arada bu tüp bebek öncesi plates başlamış zayıflamış ve daha dinç hissetmeye başlamıştım ,
Neyse ben bu histereskopi sonrası iyileşme sürecinde dr un verdiği ilaçtan ciddi rahatsızlıklar duymaya başladım , en sonunda açtım baktım prospektüsü
İlacın yan etkileri oldukça fazla olmakta birlikte bacaklarda ve kollarda ağrılar olması en istenmeyen durum çünkü pıhtı oluşma riskini gösterirmiş ve dr a derhal söylenmesi gerekirmiş
Ben bunu okumama rağmen o gün de içtim ilacı aramadım dr u , ama corasprin başladım , ertesi gün ağrılarım daha da artınca aradım dr ı ve ilacı içmemi derhal bacaklardan doppler çekilmemi be corasprin içmemi söyledi
Hepsini yaptım ve ben doppler dan kesin pıhtı sorunu çıkacağını beklerken normal olduğumu söyledi kalp damar dr u , ama ağırlarım geçmedi geçmiyor , acaba diyorum o çekilen doppler da mı sorun var ? O bildiğini ultrason du , renkli ekran yoktu , çünkü sonuçlarda renkli doppler çekildi yazıyor ama ekran hep siyah beyazdı , aklımdan sorular gitmiyor , pıhtı mı var acaba diyorum , bana ileri boyutta zarar vermesinden korkuyorum
Bugün de eşimle dılarda yemek yedik , yediğimiz andan itibaren midem bulanıyor , şuan arttı ve su içiyorum , bacaklarımda ağrılar arttı uyuşmalar arttı ,
Uyuyamıyorum ,
Acillik olmaktan kendimi kaybetmekten o kadar çok korkuyorum ki
Sürekli hastalık hissi sürekli geçmek bilmeyen ağrılar uyuşmalar , halsizlikler , eşim de ben de bıktık dr a girmekten
Ama hala Benim şüphelerim geçmiyor , beni rahatlatan tek şey tomografi sanırım , bi de ciddi kan tahlilleri , ultrason doppler falan bana pek güvenilir gelmiyor nesne bilmiyorum ama böyle :KK43:
Nereye kime gidip ne anlatacağım ı artık ben de şaşırdım

Ne yapayım artık kızlar bilmiyorum
Sürekli hasta modda bulantılı baş dönmeli ağrılı ve tüm bunlardan ötürü korku içinde yaşamaktan çok yoruldum :KK43:
Allah yardımcın olsun.Hastalık zor.Rabbim dermansız dert vermesın saglıklı hayat versin.2 tane beyin amalıatı gecırdım ve duam şöyle rabbim saglıklı hayat saglıklı acısız ölüö versın.

Tüp bebek tedavisi gördüm , olmadı o süreçte babamı kaybettim ... sonra gebelik , gelişmedi ve kürtaj ..
2017 ile 2018 yılı arasında yaşandı tüm bunlar ... bu süreçlerde bende hiç bitmeyen hastalık belirtileri ,
Kalp sıkışması ,
Ciddi sağ böğür ve sırt ağrısı , kaburga ağrısı , öyle ki uykularımdan uyandım ,
Panik atak ,
Kalp sıkışması ve ağrısı
Ciddi Boğaz boyun ağrısı , yutkunma zorluğu , nefes kokusu, boyunda kitle hissi ,
Ve dahası , nöroloji , gastroentereloji, dahiliye , kardiyoloji , kalp damar cerrahı, KBB, endokrinolj acil ve dahası olmak üzere dr lara gittim
Şuan yeni bir tüp bebek denemesindeyiz , histerekopi yapıldı embriyolar beşinci güne geldi , şuan ngs deler , ben de bu süreçte rahmi toparlayıcı ilaç kullanıyorken bacaklarımda ciddi ağrılar ve bölgesel kramplar acılar oluştu , umursama dedim kendi kendime ,
Salla gitsin sürekli bişeyin var zaten dedim , bu arada bu tüp bebek öncesi plates başlamış zayıflamış ve daha dinç hissetmeye başlamıştım ,
Neyse ben bu histereskopi sonrası iyileşme sürecinde dr un verdiği ilaçtan ciddi rahatsızlıklar duymaya başladım , en sonunda açtım baktım prospektüsü
İlacın yan etkileri oldukça fazla olmakta birlikte bacaklarda ve kollarda ağrılar olması en istenmeyen durum çünkü pıhtı oluşma riskini gösterirmiş ve dr a derhal söylenmesi gerekirmiş
Ben bunu okumama rağmen o gün de içtim ilacı aramadım dr u , ama corasprin başladım , ertesi gün ağrılarım daha da artınca aradım dr ı ve ilacı içmemi derhal bacaklardan doppler çekilmemi be corasprin içmemi söyledi
Hepsini yaptım ve ben doppler dan kesin pıhtı sorunu çıkacağını beklerken normal olduğumu söyledi kalp damar dr u , ama ağırlarım geçmedi geçmiyor , acaba diyorum o çekilen doppler da mı sorun var ? O bildiğini ultrason du , renkli ekran yoktu , çünkü sonuçlarda renkli doppler çekildi yazıyor ama ekran hep siyah beyazdı , aklımdan sorular gitmiyor , pıhtı mı var acaba diyorum , bana ileri boyutta zarar vermesinden korkuyorum
Bugün de eşimle dılarda yemek yedik , yediğimiz andan itibaren midem bulanıyor , şuan arttı ve su içiyorum , bacaklarımda ağrılar arttı uyuşmalar arttı ,
Uyuyamıyorum ,
Sürekli hastalık hissi sürekli geçmek bilmeyen ağrılar uyuşmalar , halsizlikler , eşim de ben de bıktık dr a girmekten
Ama hala Benim şüphelerim geçmiyor , beni rahatlatan tek şey tomografi sanırım , bi de ciddi kan tahlilleri , ultrason doppler falan bana pek güvenilir gelmiyor nesne bilmiyorum ama böyle :KK43:

Sürekli hasta modda bulantılı baş dönmeli ağrılı ve tüm bunlardan ötürü korku içinde yaşamaktan çok yoruldum :KK43:

Üst üste talihsiz olaylar yaşamışsınız, geçmiş olsun ve tüm kayıplarınız için başınız sağolsun..

Anlattıklarınız, doktorların hastalık bulgusuna rastlammaması, sizin ultrasondan dahi bu denli şüphe duymanız bana psikolojik gibi geldi. Eleştirmek için söylemiyorum yanlış anlamayın ama hastalık hastası denir ya hani..

Bence bu durum yaşadığınız talihsizliklere bağlı olarak psikolojik olarak gelişmiş. Bir psikiyatriste görünseniz belki iyi gelir?

Benim hiç geçmeyen çok şiddetli baş ağrılarım olur kendimi bildim bileli. Hep stresli dönemlerimde. Doğumdan sonra kızım beş aylıktı, dayanamıyorum, artık başım ağrıyor demeye utanıyorum ama doktora gittim, anlattım, tamamen strese bağlı dedi. Ki öyle. Önceden sınav dönemlerimde olurdu, çenem kilitli uyanırdım. Mideme de vurur mesela stres.

Kayınvalidem anlatıyordu. Ağır bir ameliyat geçirmiş. Taburcu oldum, evde oturuyorum, kalbim öyle atıyor ki döndüm arkama baktım kalbim sırtımla koltuk arasında mı, öyle atıyor öyle sıkışıyor diyor. Geçmiş olsuna gelen bi arkadaşına anlatmış, o da ağır ameliyat geçirenlerin mutlaka psikolojik destek alması gerektiğini söylemiş, bir tanıdığında benzer durum olduğunu, doktorun verdiği ilacı kullandıktan sınra düzeldiğini.. kayınvalidem de gitmiş, bi sakinleştirici yazışmış sanırım, onu kullandım da o his geçti diyor.. bunları örnek olarak anlatıyorum..

Yani belki bir de bunu deneseniz sizin için daha iyi olur..

İnşallah tez zamanda evlat sahibi olursunuz da haberlerinizi alırız 🌸

1 yıl içinde 3 kürtaj ne demek? Neden ara vermediniz çocuk işine bu ne acele daha kendinizi toparlamadan çocuk isteği? Doktor nasıl izin veriyor kürtajdan hemen sonra hamile kalınmasına ?

Ara vermeden bu kadar tüp bebek denemesi sizi kafa olarak yormuş bence başka bir hastaneye gidin pıhtı konusunda ve bence en önemlisi psikiyatriste gidin.

1 yıl içinde 3 kürtaj ne demek? Neden ara vermediniz çocuk işine bu ne acele daha kendinizi toparlamadan çocuk isteği? Doktor nasıl izin veriyor kürtajdan hemen sonra hamile kalınmasına ?
Hiç sormayın
Olacağını düşünmedik hiç , bir ya da iki kere korunmasız ilişki oldu hep o aylarda ,
Hem nerden bilebilirim ki gelişmeyeceklerini :KK43:
Dr lar hemen dene diyen de oldu
Üç ay bekle diyen de
Asla deneme demediler çünkü bir sorunumuz yoktu
Kürtajlar çok ağır geldi bana :KK43: artık bi bebeğim olursa psikolojik olarak rahatlarım çok istiyorum diye de düşünüyorum
zaten bi daha kendimiz denemedik artık tüp bebeğe başladık
Hem genetik tarama hem de kan sulandırıcı ile ilerleyeceğiz
Hoş diğer gebeliklerde de pozitif çıkınca hemen sulandırıcıya başlamıştık ama olmadı işte

Ara vermeden bu kadar tüp bebek denemesi sizi kafa olarak yormuş bence başka bir hastaneye gidin pıhtı konusunda ve bence en önemlisi psikiyatriste gidin.

Pıhtı konusunda gittiğim dr bulgular pek pıhtıya benzemiyor ama yinde de tedbir olmuş olur iyi ki geldin dedi , ama ultrasoncu ne kadar iyiydi bilmiyorum ? Koskoca meşhur hastane işe yaramaz bi radyolojik çalıştırmaz herslde diye kendimi teskin Etmeye çalışıyorım ama olmadı giderim yine ...İnan işten dr a diye izin almaktan artık yetin dibine girecek gibi oluyorum ama sağlık bu diyorum kendime cesaret veriyorum
Biri geçse diğeri başlıyor vücudumda
Tabi bu süreçte kürtajlar, kadın Doğum muayeneleri , raporlar ayrı konu işim açısından ,
Çok yıprandığımı düşünüyorum ama 6-7 defa tüp bebek deneyenleri düşünüp kendimi toparlamaya çalışıyorum ama vücudum hep bi arıza çıkartıuor

Allah yardımcın olsun.Hastalık zor.Rabbim dermansız dert vermesın saglıklı hayat versin.2 tane beyin amalıatı gecırdım ve duam şöyle rabbim saglıklı hayat saglıklı acısız ölüö versın.
Ben de hastaneye gittikçe böyle korkular yaşadıkça en büyük temennim sağlık oldu , öğrendim ..sen şimdi nasılsın ? Rahatsızlığın neydi

Kalp sıkışması ,
Panik atak ,
Kalp sıkışması ve ağrısı
Uyuyamıyorum ,

Beyninize sunu soyleyin babasini ilk kaybeden siz degilsiniz
Ilk tup bebek tedavisi goren siz degilsiniz
Doktor bakmis bir sorun yok demis ve yok sorun falan her sey psikolojik
Anne olma sorumluluğu da ağır bence düşünün iyice cocuk sonrası doktor doktor gezecek zaman da olmaz tavsiyem iş bulun oyalanın destek alın

Pıhtı konusunda gittiğim dr bulgular pek pıhtıya benzemiyor ama yinde de tedbir olmuş olur iyi ki geldin dedi , ama ultrasoncu ne kadar iyiydi bilmiyorum ? Koskoca meşhur hastane işe yaramaz bi radyolojik çalıştırmaz herslde diye kendimi teskin Etmeye çalışıyorım ama olmadı giderim yine ...İnan işten dr a diye izin almaktan artık yetin dibine girecek gibi oluyorum ama sağlık bu diyorum kendime cesaret veriyorum
Biri geçse diğeri başlıyor vücudumda
Tabi bu süreçte kürtajlar, kadın Doğum muayeneleri , raporlar ayrı konu işim açısından ,
Çok yıprandığımı düşünüyorum ama 6-7 defa tüp bebek deneyenleri düşünüp kendimi toparlamaya çalışıyorum ama vücudum hep bi arıza çıkartıuor
Herkesin vücudu farklıdır unutmayın siz sırf çocuk doğurtmak için varolmadınız, eşiniz mi çevreniz mi baskı yapıyor bukadar bilemiyorum bukadar kürtajı hangi kafa kaldırabilir biraz ara verin dünyada senden önemli hiçbirşey yok sen sağlığını kaybedersen çocuğun olsa ne fayda ? biraz dinlenin.

bu belirtilerin aynısını bende yaşadım bunlar üzüntüden stresten oluyor canım bende annemin kanser olduğunu öğrenmem ve internette araştırıp üzülmemle kendimi koca bir kaosun içinde buldum,üzüntü stres çok kötü bende doktor doktor gezdimm en sonunda 1 yıl pskatriyle kurtuldum ağrılarımdan ama sen hamilelik tedavisi görüyorsun o yüzden bu ialçlardan içemezsin

Genetik testlerin yapıldı mı pıhtılaşma ile ilgili. Trombofili filan
Evet o testler hep yapıldı , doğal gebeliklerimde hemen kan sulandırıcı başlandı ama işe yaramadı :KK43:
Şu an üç embriyom ngs testinde , sonuç bekliyoruz...
Ama sanki dr un verdiği her ilaç bünyemi mahvediyor gibime geliyor
Ngs de sağlıklı gelen embriyolar transfer edileceği zaman da bi sürü ilaç verecek ve onlar da damarlarda pohtıya sebep olabialecek ilaçlarmış
O süreçte zaten kan sulandırıcı iğnelere yine başlayacağım , şuan corasprin kullanıyorum ama ağrılarm devam ediyor maalesef

X