Hanimiş 2013 aralık kuzularının ek gıdaları :)

canım yoğurt mayalamak gayet kolay hiç kendine sıkıntı yapma, 1-2 denemeden sonra harika yoğurtlar yapacağına eminim
ben yoğurdumu şöyle mayalıyorum
günlük şişe sütü kabarana kadar kaynatıyorum, kaynayınca üstünden kaymağını alıp sütü cam kavanoza koyuyorum,
yaklaşık 20 dk soğutuyorum,
1 lt süt için 1 yemek kaşığı oda ısısında yoğurdu bir kaseye koyup üzerine 2 silme çay kaşığı şeker ilave edip karıştırıyorum
kavanozdaki sütten yoğurda ekleyip hemen karıştırıyorum, sonra karışımı şişeye boşaltıp 1-2 kez karıştırıyorum
şişenin ağzına havlu kağıt koyup üzerini hava almayacak şekilde streçle kapatıyorum, kalınca bir battaniyeyle sarmalıyorum
akşamdan sabaha kadar mayalanıyor sabah streci ve kağıt havluyu alıp şişenin kapağını kapatıyorum, buzdolabına koyuyorum
yedireceğim saatten 1-2 saat önce dolaptan çıkarıyorum oda ısısında ısınıyor
hem biz yiyoruz hem de çocuklar yiyor aynı yoğurttan, 2 gün yetiyor 3. gün yeniden mayalıyorum
benim oğlan yoğurdu pek sevmedi ama kızım anne yoğurdu istiyorum ben market yoğurdu sevmiyorum diyor

kavanoz mama zorda kalmadıkça vermemeye, evde pişen yemeklere alıştırmaya çalış
kavanoz mamaya alışıp daha sonra evde pişenleri yemeyebiliyorlar

bugün Emirim ilk defa çorbasını bitirdi. mercimeği çok sevdi benim oğlum eliyle kaşığı kendine çekince şok oldum

Merhaba arkadaslar yeşil mercimek cok faydali acaba bebişlere verebilirmiyiz bilgisi olan varmi

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

canm benim b hepimizn topigi faydali oluyorsa n mutlu:
yogurt mayamayi tariflere yazmistimona bak istersen ck basit.
yaparsin.

selam herkese... kızlar dondurucuya süt koyan var mı? doktorum her gün taze süt bulamazsın, sütü dondurucuya koy minik minik kavanozlara, her gün çıkar mayala dedi. ama detaya girmedi.ben de taze süt aldım kaynattım bekliyor tavsiyelerinizi :))
- süt kaynatmadan konulur mu?
- sütü dondurucudan çıkarınca tekrar kaynatmıcam değil mi? ısıtıp mayalamak yeterlidir herhalde.
-sütün buzunu çözmek için kavanozu sıcak suya mı oturtuyorsunuz?
-sütü geceden mayalayıp sabah yoğurt olarak veriyorum. siz de böyle yapıyorsunuz değil mi?
ayyy çok soğukkanlı olan ben konu kızım olunca pimpirik yuvası oldum ( bilenler cevaplasın lütfen. hele doktor tavsiyesi falan almış olanlar lütfen üşenmesinler yazsınlar :))

Kızlar ben 3gündür elma püresi veriyorum bayılıyor o kadar heycanlanıyor ki meğerse bebişim sabırsızlıkla kaşıkla bişeyler yemeyi bekliyormuş🙈

1 dilim tam buğday ekmeğinin içi,
yarım kibrit kutusu büyüklüğünde koyun peyniri,
iyice haşlanmış yumurtanın sarısı,
çay kaşığının ucuyla tereyağ,
ilk önce ekmek ve peynire sıcak su katıp karıştırdım, yağını ekledim en son yumurtayı ekledim,
fazla mı olur dedim ama bitince de ağladı..
ben de veriyorum valla sorun çıkmadığı takdirde vermeye devam edicem.

kızlar Ege'ye balık vermeye başladım, 2 kere verdim çok güzel yiyiyor maşallah
bi de annem damaklarını kontrol etti, damakları iyice sertleşmiş artık pütürlü ver çiğnesin dedi.
kahvaltıda peynir veriyorum kendisi ezerek yiyiyor. balığı da öyle ezerek yedi.
sebze pürelerini bikaçgün öncesine kadar blendrdan çekip iyice püre yapıyordum, şimdi sadece çatalla eziyorum, parçalı kalıyor, çiğneyerek yiyiyor.
muhallebililerimi artık irmikle yapmaya başladım. pirinç unu kilo aldırmaktan başka bi işe yaramıyor, bu GDO muhabbetinden sonra milupa muhallebililerini de bıraktım.

1 bardak su ile 2 yemek kaşığı irmik iyice pişirilir,
içine 2 adet cici bebe ufalanır,
şeftali rendelenir,
afiyet olsun.

Ya çok faydalı bi öğün görünüyor 6 ay doldurdu mu senin bebiş bi de heralde keçi peyniride olsa aynı hesaba gelir heralde dimi

Ya çok faydalı bi öğün görünüyor 6 ay doldurdu mu senin bebiş bi de heralde keçi peyniride olsa aynı hesaba gelir heralde dimi

canım keçi ve koyun peyniri verilebilirmiş.
yok ege 5,5 aylık.
bugün verdim bu kahvaltıyı, bikaç gün ufak ufak peynir vermiştim çok seviyor, biraz kendi yumurtamdan vermiştim, alerjik bir reaksiyon da göstermeyince bugün böyle hazırladım, çok güzel yedi.
bi de benimki çok obur maşallah hiç alerjik reaksiyon da vermedi, sindirimde de bir sorun yaşamadık o yüzden devam ediyorum.
sadece anne sütü alsaydı bekleyecektim 6. ayını ama mama alıyor o yüzden 4,5 aylıkken meyve sularıyla yavaş yavaş başlamıştım ek gıdaya. dediğim gibi sorun olmadığı için de devam ediyorum.

Daha çok kahvaltı tarifi istiyorumm

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar ben 3gündür elma püresi veriyorum bayılıyor o kadar heycanlanıyor ki meğerse bebişim sabırsızlıkla kaşıkla bişeyler yemeyi bekliyormuş🙈

Hadi maşşallah ozman
Keşke benim kızda heyecanlansa neler yediririm ona😔

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Darısı kabağın başına ne diyim

(Anladın sen onu:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…