Hanimiş 2013 aralık kuzularının ek gıdaları :)

Arkadaşlar tarhana yı süt le yapan var mı? Ben netten tarif aldım 200 ml süte 2 yemek kaşığı tarhana yazıyordu
. Bugün yaptım kıvamı muhallebi gibi oldu ve ber

bat bi tadı vardı. Oğlum yemedi tükürdü. Bende ki yaş tarhana suyla sütü mü karıştırsam.?

ben verdm sutle yapmistim.kendmize yapmistm nada icirdim yani.
sut yasak normalde ama.

farkli olarak yogurt ile yayla cobasi verebilirsin.

:KK60::KK60:Meltem yaaa Allah'ta seni güldürsün emii..Patates havuç kabak,enginar denedim bende meyve elma armut kayısı verdim ağlama krizine girdi
şeftali aldım yarın deniycem minnak muz verdim 1,2 defa ama Alide fena kabız ıkınmayı öğrettim ıkına ıkına minicik yapıyor..
Alinin derdi benim yediklerim yaa kendi yediklerimi veriyorum yiyo ekmeğimi çekip ağlıyo.İlk severek yedi aslında şimdi istemiyor yoğurtta yemedi zorla versemde püskürtüyor hepsinii ..Bende boğayım ama 1 hafta birşey yamesem aramam heralde çogu zaman yemek yemeyi unutuyorum :KK1:

Valla bilmiorm mevsimimi ama migrostan alıyorm yapıp veriyorm canm
Canm ben pekmezi köyden getirtiyorm üzüm ve keçi boynuU pekmezi
Yoğurt masal yemio ev yapımı sanrm hasr alıcam bilmiyorm kafam allak pullak

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ben verdm sutle yapmistim.kendmize yapmistm nada icirdim yani.
sut yasak normalde ama.

farkli olarak yogurt ile yayla cobasi verebilirsin.

Cvp verdiğin için teşekkür ederim. Ewet yasak ama ben ver cem ya zaten sırf sütü vermiyorum bişelerin içine katıyorum. Yoğur ta sütten zaten. Allah ın izniyle bişi olmaz inşallah. Nasıl yaptın sütle?

:KK60::KK60:Meltem yaaa Allah'ta seni güldürsün emii..Patates havuç kabak,enginar denedim bende meyve elma armut kayısı verdim ağlama krizine girdi
şeftali aldım yarın deniycem minnak muz verdim 1,2 defa ama Alide fena kabız ıkınmayı öğrettim ıkına ıkına minicik yapıyor..
Alinin derdi benim yediklerim yaa kendi yediklerimi veriyorum yiyo ekmeğimi çekip ağlıyo.İlk severek yedi aslında şimdi istemiyor yoğurtta yemedi zorla versemde püskürtüyor hepsinii ..Bende boğayım ama 1 hafta birşey yamesem aramam heralde çogu zaman yemek yemeyi unutuyorum :KK1:

Ya benim oğlum da illa ki benim yediklerimi istiyo tattırıyorum sadece bayılıyor daha istiyor. Ona yapıyorum önce ben yiyorum yesin diye yok istemiyo ya. Ne yapcam şaşırdım.

Arkadaşlar tarhana yı süt le yapan var mı? Ben netten tarif aldım 200 ml süte 2 yemek kaşığı tarhana yazıyordu
. Bugün yaptım kıvamı muhallebi gibi oldu ve berbat bi tadı vardı. Oğlum yemedi tükürdü. Bende ki yaş tarhana suyla sütü mü karıştırsam.?
1 yaşından önce süt çorbanın içinde vs yasak yogurt yaparken kullandığın süt çok kaynıyo ve yogurda dönüşürlen inek sütü özelliğini kaybediyo.
Bebek marketlerinde organik bebek tarhanaları var onu kullanıyorum ben tadı gerçekten bizim yediğimizden farklı

Bende veriyorum haftada 3 gün ama Ali nefret edıyor..
Ben hergün mutlaka çorba veriyorum onun dışında düzenli bir yemeğimiz yok
Az az veriyorum üçük çorba kavonozuyla ama onu bitiremiyor ve rahatsız oluyor ne versem..
Birde püskürtüyor istemediği için benim suratım onun gözünün içi dahi yemek meyve oluyo nasıl yedircem bilmiyorum.
Sebze ne veriyonuz???
ben kabak enginar denedim sadece başka sebze yokki..

Kabak patates havuç ıspanak bazı brokoli enginar bezelye kırmızı biber kereviz hepsini verdim ben canımcım.
Bide bişe dicem özelden mesaj atıyorumm

kızlar bu tarifi dün nette buldum yaptım, Ege çok beğendi...

2 tatlı kaşığı pirinci kaynatıyoruz, içerisine dilim haline şeftalileri atıp azıcık daha tıkırdatıyoruz, sonra çatalla eziyoruz. çatalla ezerken yaptığımız karışım ılımış oluyor, sonra da kendi yaptığımız yoğurdu ilave ediyoruz, afiyet olsun...
yoğurt sevmeyen bebeklere de denenebilir, tahılı bol olsun istenirse irmik de katılabilirmiş.ben katmadım belki pirinçle irmik bir arada ağır olur diye.

böbrekte idrar birikmesi

arkadaşlar merhaba
ben 2014 ağustos annesi olucam inşallah

bugün doktora gittim
bebeğimin sağ böbreğinde idrar birikmesinden dolayı büyüme olmuş
7 mm

çok korkuyorum :KK43:
burada başına böyle birşey gelen var mı????
sonradan gecen veya????

lütfen yardımcı olun:KK43::KK43::KK43::KK43:

Bizim başımıza geldi.özelden mesaj atarsan sana neler yaşadığımızı anlatırım.zor bir süreç lakin panik yapılıp korkulacak bişi değil.sadece çok iyi takip etmen gerekecek bebeğini.bizimki 14mmidi

kızlar bu tarifi dün nette buldum yaptım, ege çok beğendi...

2 tatlı kaşığı pirinci kaynatıyoruz, içerisine dilim haline şeftalileri atıp azıcık daha tıkırdatıyoruz, sonra çatalla eziyoruz. çatalla ezerken yaptığımız karışım ılımış oluyor, sonra da kendi yaptığımız yoğurdu ilave ediyoruz, afiyet olsun...
Yoğurt sevmeyen bebeklere de denenebilir, tahılı bol olsun istenirse irmik de katılabilirmiş.ben katmadım belki pirinçle irmik bir arada ağır olur diye.

1.5 kasik tarhana
1 cay kasigi tereyag
2 bardak su.
Az salca.

Tereyagini kavur salcayla. Daha once yarim su bardagi su ile karistirdign tarhanayi tencereye koy.
Uzerine 2 bardak sicak su koy .
Kaynayincaya kadar karistir.
Soguyunca arzuya gore peynirle servis et.

Afiyet olsun pi pit et olsun:KK56:

muhallebili kahvaltı

200 cc su
3 tatlı kaşıgı pirinç unu pişiriyoruz.

Içine ;
5 adet bebe bisküvisini rondodan geçirip ekliyoruz.
Pekmez,labne,tereyağı ekliyoruz.afiyet olsunnn :))

iphone 'den kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

3/4 su bardağı su
1,5 tatlı kaşığı pirinç unu
1 tatlı kaşığı aptamil muzlu tahıllı gece muhallebisi
bu şekilde pişiriyoruz.
Sonra küçük boy şeftalinin yarısını eziyoruz, ılımış muhallebiye katıyoruz.
üzerine 1 ölçek devam sütü katıp karıştırıyoruz.
Afiyet olsun :))

kızlar ben muhallebilere devam sütünü ve aptamil muhallebiyi besin değerini arttırmak için katıyorum. Yoksa pirinç unuyla yapılan muhallebinin hiç bir besleyici değeri yok, sadece tok tutuyor...

[sıze=3][/sıze]ben meyve puresi kavanozuna mayaliyorum 1 ogunluk oluyor cok iyi oluyor

1 kavanoz sut
1 cay kasigi ev yogurdu

sutu ilitip kavanoza koy icine 1 cay kasigi yogurdu koy
iyice sar 5 saat disarda mayalansin ister 5 saatin sonnda yedir.
Yemicekse 5 saatten sonra dolaba kaldir.

Ben termos bardak icin kaynar su koyuyorum
.kavanozu da termos bardaga yerlestiriyorum. Koyulan su kavanozun yarisina gelecek sekilde koyuyorum.

5 saat bekletip dolaba kaldiriyorum

yarasin mniklerimize:KK16::KK56:

yogurtlu sebze çorbası

1 kepçe yogurdu 1 su bardağı suyla sulandırıyoruz. Içine patates, havuç evdeki sebzelerden ekliyoruz ben bugün ilk kez patatesle yaptım.
Sebze yumuşayınca blendırdan geçirip 1 tk tereyagı ekliyoruz. Afiyet olsun :)

tavuk suyuna sebzeli erişte çorbası

tavuk suyunda enginar patates havuç kabak haşlayıp haşlanmasına yakın içine 2 yemek kaşıgı erişte ekledim pişince blendır ve yağ :)

sebze püresi

1 havuç
yarım patates
1 enginar
1 su bardagı et suyu/su
1 cay kaşıgı tereyagı

3/4 su bardağı su
1 tatlı kaşığı pirinç unu
3 yemek kaşığı aptamil muzlu tahıllı gece muhallebisi
1 ölçek devam sütü

kızlar aptamilin bu muzlu tahıllı muhallebisini almıştım. 5 yemek kaşığıyla yapılıyor. 250 gr lık paketi 9.45 tl'ye satılıyor. Yani 5 öğün için çok pahalı bence.
Ben de normal muhallebi yapıp, üstüne 1 ölçek mama katıp meyvelerle zenginleştirmeyi düşünüyorum. Ama şuan ishalimiz olduğu için meyve eklemek istemedim. Elma, şeftali hepsi de bağırsak çalıştırıyor. Ben de böyle bir tarif uydurdum, güzel oldu, ege de sevdi, gerçi yerken uyudu kaldı, bitiremedi :))

sade pirinç unundan yapılan muhallebinin besleyici değerleri yok, aptamil muhallebi ve devam sütüyle bunu zenginleştirip, hem de daha ekonomik olabilir diye düşündüm. Yarın aptamili de 1 y.kaşığı koyucam, kıvamını pirin unuyla ayarlıcam.

bebek usulü yayla çorbası

2 su bardagı su (ben 1 su bardagını tavuk veya et suyu yapıp koydum)
1 yemek kaşıgı pirinç

1 yumurta beyazı
2 yemek kaşıgı ev yapımı yogurt
1 tatlı kaşıgı un

su kaynamaya başlayınca içine pirinç atıyoruz.

Ayrı bi kasede yumurta un ve yoğurdu çırpıyoruz.kaynayan suya yavas yavas ekliyoruz. Kıvamı olduktan sonra ocaktan alıp zeytinyagı ve bi çay kaşıgı kuru nane ekliyoruz. Afiyet olsun :)

anne sütü ile yaptığım yoğurt tarifim

sağdığım sütümü derin dondurucuda sakladığım sütlerim ile yoğurt mayalamayı denedim. öncelikle bir sağlıkçı kızı olarak şunu söyleyeyim ki eğer sağma esnasında hijyen kurallarına dikkat ettiyseniz ve sağdığınız sütü hijyenik bir kapta hemen derin dondurucuya koyduysanız,arada elektrik kesintisi vs olmadı ise sütünüzde mikrorganizma üremesi olmayacaktır. Bu nedenle sütünüzü kaynatmaya gerek yok. Zira proteinlerin yapısı bozulacaktır. Ben derin dondurucuda -24 de muhafaza ettim. Gelelim yoğurt mayalamaya. Derin dondurucudan çıkardığım sütü kabıyla bir içi su dolu bir başka kabın içine oturttum. Benmari usulü sütün çözünmesini sağladım. Yaklaşık 50-60 derece olduğunda yoğurt mayalayacağım kaba aktardım sütü. Içine daha önceden devam mamasıyla mayaladığım yoğurttan elde ettiğim mayayı koydum.100 ml anne sütüne 2 çay kaşığı oda ısısında maya.daha sonra sıcaklığını muhafaza edecek şekilde ister sarıp sarmalayıp,ister 40 dereceye ayarlanmış fırında bekleterek -yaklaşık 4 saat- mayaladım. Sonra buzdolabında 2 saat beklettim.yalnız kıvam olarak yoğurttan ziyade ayran yoğurt arası bir görünüşü oluyor.ilk bir kaç hafta bu şekilde her gün anne sütüyle yoğurt mayaladım.ancak bebeğim derin dondurucuda saklanmış sütleri sevmediği gibi bunu da beğenmedi zaten artık sütümde yok.şimdi anne sütünden elde ettiğim maya ile devam sütüyle yoğurt mayalıyorum.niyetim bir süre sonra inek ,keçi ya da koyun sütüyle mayaladığım yoğurda geçmek.
Bol şans...😃😃

sabah 9 kahvaltı (hipp bisküviyi mamayla ıslatıp içine tereyagı labne pekmez ekliyorum)

12.00 çorba
15.00 meyve
18.00 yogurt
21.00 muhallebi

benim bu şekilde sormak istediğin başka bişey olursa yardımcı olurum:)

2 yemek kaşığı tam buğday unu
4-5 yemek kaşıgı zeytinyağı
et suyu veya normal su

terbiyesi için;
1 yumurta sarısı
1 tatlı kaşıgı limon suyu

unla zeytinyagını sararana kadar kavurup et suyunu yeteri kadar ekliyoruz. Kaynayana kadar karıştırıp kaynadıktan sonra altını kısıyoruz.
Ocaktan almaya 5 dk kala terbiyesini ekliyoruz. Ben içine tam bugday ekmeğinin içini rondodan geçirip un haline getirip ekledim kaseye aldıktan sonra.
Afiyet olsun :)

pirinç unu muhallebi

200 cc su
3 tatlı kaşıgı pirinç unu
tatlandırmak için;
kayısı marmelatı veya pekmez

beyaz un tarhanasi
3 yemek kasigi tarhana
1 su bardagi su
1 su bardagi sut
istenilen kivamda su

tabi bunu ayni zamanda kendimiz icin de yaptim az once tuz atmadan ayirdim
aycaya yedirdim

az tereyagi ile sutu koy.
Sonra 1 su bardagi su ile karistirdigin tarhanayi koy.
Istedigin kivama gelinceye kadarda su koy.
Corbamiz kaynayana kadar bekle.
Azck da kisik ateste pisir...
Tuz atmadan bebeginiz icin ayirin.

Afiyet olsun
bebelere pit pit yag olsun
:KK52::KK55:

Haaa unuttum
biz yerken tencereye bir cay bardagi beyaz peynir koy icnde erisin. Cok guzel oluyor.

ilk kahvaltımız ;

6-7 adet mamayla ıslatılmış hipp bisküvi
1 cay kaşıgı tereyagı
1 tatlı kaşıgı labne
1 çay kaşığı üzüm pekmezi

kizlar sanirm 7-8 aydan snra et tavuk suyu koymaya baslcaz corbalara.
Bunun icin,
kemikli eti istedigiz sebzelerle haslayin
sonra ilisin
ilidiktan sonra buzdolabu buz kaliplarina koyup dondurun.
Donunca birer birer cikarip kullanin her corbaya bir tane.
Afiyet olsun
:KK56::KK56::KK56::KK56:

muzlu bisküvili püre

yarım muzu blendırdan geçirip içine 60 cc mama hazırlayıp karıştırdım. 4-5 adet hipp büsküviyide rondoda toz haline getirip ekledim.koyu olursa kıvamını açmak için mama ekleyin. Ben hiç mama yediremediğim için hep bişeylere ekliyorum bu da yeni tarifim :)

bunu elmaylada aynı şekilde yapabilirsiniz

çorba/sebze yemeyen bebeklere :)

sebzeleri haşlayıp blendırda püre haline getirdikten sonra içine yogurt ekledim ve 2 ölçek toz halinde mama ekleyip karıştırdım. Sebzeler tatlı oldu azda olsa yedi :)

1 havuç
1 patates
1 soğan
bir avuç pirinç
bir avuç bulgur
bir avuç kırmızı mercimek
bir tutam dereotu
zeytin yağı

bütün malzemeleri,dereotu hariç,tencereye doğruyoruz.üstü bir parmak geçecek kadar su koyuyoruz. Zeytin yağı ekliyoruz.kapağı kapatıp 20-30 dk arası haşlıyoruz kısık ateşte daha sonra altını kapatıp ateşten alıyoruz. Kapağı açtıktan sonra bir tutam dereotunu serpiyoruz. Blenderdan geçiriyoruz. Bebişlerimize afiyet olsun.

Iphone 'den kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

püre😀
1 küçük haşlanmış kabak
yarım avokado
2 kaşık yoğurt
yarım dilim ufalanmış tam undan ekmek
3 kaşık haşlanmış esmer pirinç
1 yemek kaşığı tereyağ
çok az tuz

haşlanmış kabağı 1 kaşık tereyağ ile birlikte blendırdan geçirin.
Avokadoları ezin.
Avokado ve kabağı yoğurt ile iyice karıştırın.
Arzu ederseniz içine ufalanmış tam buğday ya da çavdar ekmeği karıştırabilirsiniz.
Isteğe göre ekmek yerine haşlanmış esmer pirinç ekleyebilirsiniz.
Afiyet bal şeker olsun😀

tatlı ve yumusak 1 armut
1 bardak su
2 yemek kaşığı irmik
2 adet hipp bisküvi

süt ve irmigi koyulaşana kadar pişiriyoruz
ılınıca içine biskuviyi rondoda toz haline getirip ekliyoruz.
Cam rendede armut rendeleyip ekliyoruz.
Afiyet olsun:))

kızlar tüm tarifleri topladım.
:KK54::KK54::KK54::KK54:

[sıze=3]arkadaşlar bu başlık altında toparlayalım ki sayfa aralarında kaybolmaz tariflerimiz... Hepsi elimizin altında olur... Hepimiz yaptığımız çorba ve bebek yemeklerini burda paylaşabiliriz..

karışık sebze maması : 4. Ayında meyve sularına başladıktan 1-2hafta sonra başlanır.genellikle öğle öğününde verilir.
1-2 tatlı kaşığndan başlayıp yavaş yavaş arttırılarak verilir.başlangıçta koyu çorba ,ilk haftadan sonra koyu püre şeklinde hzırlayın..
1.hafta (sebze çorbası)
4 su bar. Su,2 orta boy havuç ve 1orta boy patatesi 45-50dk ağzı kapalı kapta pişirin. Düdüklü tencere kullanacaksanız 1.5 su bar. Su ile 10-15dk pişirin..
Tel süzgeçten geçirip hiç ezmeden sebzelerin suyunu bir kaba alın.bir çay kaşığı irmik ile 5 dk daha kaynatın..
2.hafta (basit sebze püresi)
4 su bar. Su,2 orta boy havuç ve 1orta boy patatesi 45-50dk ağzı kapalı kapta pişirin.tel süzgeçte havuçları ve patatesleri ezerek püre haline getirin. Bu pürenin içine yine irmik katarak 5 dk daha kaynatın..

Hazırladığınız gıdaları 2 saatten fazla oda ısısında bırakmayın.
Rondo blender ile çorbaları öğütmeyin..
Nişasta bebeğin sindirimini zorlar.bu yüzden prinç unuyla yapacağınız maları tercih edin. Mama yaparken kesinlikle un ve prinç ununu kavurmayın. Ek gıdalara başladığınızda her beslenmeden sonra mutlaka bebeğinize su verin..
3.hafta (karışık sebze püresi)
4 su bar. Su,2 orta boy havuç ve 1orta boy patatese 1 çay kaşığı prinç ve her gün bir sebze daha ekleyin..(örneğin ilk gün 3-4 yaprak maydonoz ertesi gün maydanoz ve birkaç yaprak ıspanak ) 45-50dk ağzı kapalı kapta pişirin.tel süzgeçten geçirin.. Aynı şekilde irmik ilave edebilirsini.z
4.hafta ( tam sebze püresi)
yukarıdaki şekilde hazırlanan püreye bir çay kaşığı zeytinyağı katın.

muhallebi : 250ml (bir bardak ) süt ya da su ,3 çay kaşığı şeker , 3 tatlı kaşığı prinç unu 15 dk pişirilir..
Ben bunu tercih etmeyeceğim.. çünkü içinde şeker var..

4-5 aylık normal süt çocuğunun beslenme programı örneği

06:00 1. öğün anne sütü
08:00 ara öğün meyve püresi
11:00 2.öğün sebze püresi
16:00 ara öğün meyve püresi ya da yoğurt
19:00 3.öğün muhallebi
22:00 ara öğün anne sütü

bunlar sadece örnek arkadaşlar sizler kendi çocuğunuzun düzenine göre ayarlayabilirsiniz..
[/sıze]

ayy çok iyi oldu burasııııı :))

hemen yaziyim o zaman eylüle yapıp yemeyince kendim yediğim tariflerden bi tane :)))

küçük tavuk butunu tencereye atıp su koydum. Içine 1 minicik kereviz patates ve havuç koydum. Iyice haşlandılar.sonra sebzeleri alıp blendırdan geçirdim pürüzsüz bi püre oldu kıvamı çok koyu oldu.tenceredeki tavugun suyuyla kıvamını açtım.1 tatlı kaşıgı zyagı ekledim ve püremiz hazır :)

afiyet olsunnn :))

1 yaprak ıspanak
1 yaprak pazı
küçük patates
yarım havuç
1 avuç pirinç veya ince bulgur
1.5 bardak su

hepsini pişirip blendırdan geçirip 1 tatlı kaşıgı zyagı ekliyoruz.evdeki sebzelere göre 2-3 farklı kombin yapılabilir. Bakla mantar ve patlıcan kesinlikle yasakk

bunlarda diğerleriiiiiii:KK54::KK54::KK54:

kızlar normal muhallebiyi yaptım, biraz ılıyınca içine 2 küçük çilek ezdim..
bi de bugün karadut yedi Ege :))

yemeyen bebek için çok zor ya. Ben artık denemediğim şey kalmadı meyve sevmiyor yüzünü eksitiyor. Bi çilek sevdi Emir. Çorba desen geçen 3 haftadan beri 2şer kaşık yedi sadece yoğurt içine ne katarsan kat asla açmıyo ağzını ne vereceksem önce dilinin ucuyla tadıyor gerisi kilit. Suyu bile püskürtuyor ne yapacam ben bu oğlanla :KK43: sadece geçen akşam kardeşimde yemekteydik şehriye çorbası vardı onu sevdi neden çünkü salçali ve yağlıydı :KK43:

yemeyen bebek için çok zor ya. Ben artık denemediğim şey kalmadı meyve sevmiyor yüzünü eksitiyor. Bi çilek sevdi Emir. Çorba desen geçen 3 haftadan beri 2şer kaşık yedi sadece yoğurt içine ne katarsan kat asla açmıyo ağzını ne vereceksem önce dilinin ucuyla tadıyor gerisi kilit. Suyu bile püskürtuyor ne yapacam ben bu oğlanla :KK43: sadece geçen akşam kardeşimde yemekteydik şehriye çorbası vardı onu sevdi neden çünkü salçali ve yağlıydı :KK43:

Aynı masalı anlatıyosn valla bana benm kızda öyle şuan tek hastası olduğu şey sütlaç şükür diyorm onu yiyor bari
Yemek yersen agzımın içine bakıo e versem yiyip ama kendi ek gıdalarını yemiyor😥

slm esra hayırlı olsun topiğin :KK34:
yeni farkettim. bizde 5. ayımızdan itibaren ek gıdaya geçtik dr. kilo alımını az buldu bu ay ufak ufak başla dedi 1-2 çay kaşığıyla ben kafama göre veriyorum . Ama ziyan oluyo yaptığım o kadar püre kavanoz maması aldım onları denicem .
Bi de kızlar dr. yoğurt ta ver ama kendin mayala dedi , hiç mayalamadım şimdiye dek netten baktım biraz karıştı kafam ne beceriksizim :KK14: bebişim yoğurt yiyemedi henüz offf. Bende muzlu yoğurtlu mama aldım :KK31:

Aynı masalı anlatıyosn valla bana benm kızda öyle şuan tek hastası olduğu şey sütlaç şükür diyorm onu yiyor bari
Yemek yersen agzımın içine bakıo e versem yiyip ama kendi ek gıdalarını yemiyor😥

kaşığı gördümü bizimki tepinmeye başlıyor dün biraz zoraki çorbasından içti. susadı ama su bile içmiyor püskürtüyor her yana sanki ağzına limon değmiş gibi buruşturuyor. ek bişeyler yediysek üstüne hemen gecikmeden anne sütü istiyor

kaşığı gördümü bizimki tepinmeye başlıyor dün biraz zoraki çorbasından içti. susadı ama su bile içmiyor püskürtüyor her yana sanki ağzına limon değmiş gibi buruşturuyor. ek bişeyler yediysek üstüne hemen gecikmeden anne sütü istiyor

Püskürtmüyor ama agzını kitliyor anne sütüde almıyor ne yazıkki tek kahvaltısını çok güzel yapıyor

Püskürtmüyor ama agzını kitliyor anne sütüde almıyor ne yazıkki tek kahvaltısını çok güzel yapıyor

Allah yardımcımız olsun canım sağlıklı sıhhatli olsunlarda bugünlerde geçecek inşallah

X