Hanimiş 2013 aralık kuzularının ek gıdaları :)

Ben armut ve muz verdim ikisi de calistiriyo bizim sindirim sistemini ama armutun öyle bi özelliği var ve çok faydali bebekler icin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ama öyle böyle değil bzimkinin çalışması bize bi atlete mal oldubabası bu armut bizi batırıcak dedi

:)) bizim de 2 günde yapilan kaka gün de 2 kere oldu ama çok faydali olduğu için 1 gün elma 1 gün armut devam ediyozz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

simdi kabak havuç patetes puresinin üstüne enginar suyu ve yumsak yerlerini koydum hafif eksiliydi.

o kadar sevdiki anlatamammm bayaaa yediii.

Ohh afiyet olsun yarasın:))

Ben de bugün ilk defa Azra'ya dayanadım cam rendeden geçirdiğim elmanın suyundan bir çay kaşığı verdim:)) sevdi bayağı bir yalandı sonrasında... İnsanlık için küçük Azra için büyük bir gelişme

Bebek usulü yayla çorbası

2 su bardagı su (ben 1 su bardagını tavuk veya et suyu yapıp koydum)
1 yemek kaşıgı pirinç

1 yumurta beyazı
2 yemek kaşıgı ev yapımı yogurt
1 tatlı kaşıgı un

Su kaynamaya başlayınca içine pirinç atıyoruz.

Ayrı bi kasede yumurta un ve yoğurdu çırpıyoruz.kaynayan suya yavas yavas ekliyoruz. Kıvamı olduktan sonra ocaktan alıp zeytinyagı ve bi çay kaşıgı kuru nane ekliyoruz. Afiyet olsun :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kızlar selam 1 aralık doğumlu bir oğlum var. şu ana kadar meme-mama destekli gittik. ek gıdaya başladım. acaba içinizde tarhana çorbası veren oldu mu? int. okuduğum kadarıyla besleyci olduğu için tavsiye ediliyor. bir de sütle yapın deniyor. yapan var mı?

Ben veriyorum canım tarhana

Mrhaba canm Ben veriyorum beyaz ve kırmızı tarhana acısız tuzsuz tarhana
Su ile yapıorm dktr 1yaşndan sonra süt ile yapmalısın dedi sadece yoğurtta inek stü kullan dedi

bir su bardağının yarısına süt diğer yarısına su koydum yaptım. 4 kaşık verdim. severek yedi. yarın devam edeceğim.

bir su bardağının yarısına süt diğer yarısına su koydum yaptım. 4 kaşık verdim. severek yedi. yarın devam edeceğim.

Afiyett şeker bol göbiş olsn bebişine canmm

arkadaşlar bir annemiz avakado verdiğini söylemişti. avakado çok sağlıklı bişeymiş, araştırdım, her ne kadar sevmesem de bebişime vericem...
daha önceden veren var mı?
verdiyseniz nasıl verdiniz?
sebze saatinde püre yapıp mı versem yoksa yoğurduna mı katsam bilemedim!

bende verdim beyaz tarhana corbasıı..

kızlar avakadoyu cam rendede rendeledim.
Ege'ye verdim, tadı buruk geldi, yüzünü buruşturuyordu, bir de kıvamı koyu geldi, azıcık su ekledim, ama tadına yüzünü ekşitiyor diye azıcık pekmez damlattım, yine hapur hupur yedi...
şeftaliyle avakado güzel oluyormuş, ama avakadoyu yeni verdim, 3 gün sonra şeftali ekleyeceğim.
kızlar avakadoyu nette okudum inanılmaz birşey bence mutlaka bir şekilde yedirin...

avakadoyla ilgili : http://www.gurmebebek.com/avokado-225

her yemekten sonra tabi cocugun durumumuna göre ne kadar içerse ver. zaten doyduğunda duracaktır.

ben de bolca su veriyorum. özellikle pürelerini yerken, aralarda da su veriyorum, ağzını da temizliyor daha rahat yemesini sağlıyor. içtiği kadar veriyorum.

tesekkur ederim cevaplar icin.bu gun bende yeni dunya tatdirdim cok sevdi.bir kac gun sonra avakadoyu deneyebilirim insallah yedirebilirim.

tesekkur ederim cevaplar icin.bu gun bende yeni dunya tatdirdim cok sevdi.bir kac gun sonra avakadoyu deneyebilirim insallah yedirebilirim.

canım avakadonun tadı biraz buruk geliyor galiba, yediremezsen azıcık pekmez kat mutlaka yer :)
ben avakadoyu okuyunca çok şaşırdığım bilgiler çıktı karşıma.
kendim de pek haz etmem ama Ege'ye bolca yediricem, haftada 2-3 kere düşünüyorum, bakıcaz, bu ek gıda çeşitliliği arttıkça ne yapcağımızı şaşırıcaz galiba...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…