Hanimiş 2013 aralık kuzularının ek gıdaları :)

estagfirullah canım ne araya girmesi yardımın için çok teşekkür ederim,bende senin gibi yapıyorum mama sandalyesine uzun süreli koymuyorum,bi işim olunca koyuyorum.
katı gıdaya gelince artık başlamam lazım artık 5 aylık oluyoruz 4 gün sonra,ilk yoğurttan başlanır diye biliyorum,sonra sebze çorbası en sona meyveler.hayırlısı bakalım canım,tekrardan teşekkür ederim canım

canım her bir kelimen için çok teşekkür ederim,başlıcam artık ek gıdaya bi sıraya koyucam..

Sebze püresi

1 havuç
Yarım patates
1 enginar
1 su bardagı et suyu/su
1 cay kaşıgı tereyagı

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım avakadonun tadı biraz buruk geliyor galiba, yediremezsen azıcık pekmez kat mutlaka yer :)
ben avakadoyu okuyunca çok şaşırdığım bilgiler çıktı karşıma.
kendim de pek haz etmem ama Ege'ye bolca yediricem, haftada 2-3 kere düşünüyorum, bakıcaz, bu ek gıda çeşitliliği arttıkça ne yapcağımızı şaşırıcaz galiba...

ben suan bile sasirmis durumdayim alerjimiz var coklu herseye alerjik reaksiyon gosterebiliyoruz ve ayrica ingilteredeyiz organik olup olmadigindan emin olamiyorum evin icinde dolanip duruyorum ne yedirsem diye

ben suan bile sasirmis durumdayim alerjimiz var coklu herseye alerjik reaksiyon gosterebiliyoruz ve ayrica ingilteredeyiz organik olup olmadigindan emin olamiyorum evin icinde dolanip duruyorum ne yedirsem diye

ah canım ya işin çok zor.. bu alerji işi bela... bizim alerjimiz yok, köyden doğal şeyler getirtebilicem ama ben bile şaşırıyorum ne vericem diye, sen napıyosundur allah bilir.. neyse canım zamanla alerjik reaksiyonlar azalacaktır, bi süre kısıtlı gıdalarla idare edeceksin. olsun sağlıklı olsun gıdaların da zamanı gelir.

Merhaba 2013 aralık anneleri benim prensesimde 16 aralık doğumlu bende bebeğime yavaş yavaş bişiler tattırıoum ama doktorumuz 5.aydan sonra başlamamız gerektiğini söyledi ek gıdaya cumartesi gidicez ve doktorumuz bizede liste vericek inş sorunsuz atlatırız bu dönemi :)

o elma lekesine sinir oluyorum. valla canım sıvı kosla da kullandım, toz kosla da kullandım, yok çıkmıyor. en güzel çözümü mama önlüğü kullanarak dikkat etmek.. bi de bizim de tecrübe artınca daha rahat edicez.. ben ilk başlarda her yerini batırıyordum, becerip temizce yediremiyordum ama şimdi de çok iyi olmasam da baya toparladım. daha temiz yediriyorum. Ege de ağzını açarak bekliyor mamalarını o da daha doğru yemeye başladı, herhalde 1 ay sonra tam doğrulturum. zaten o zamana da şimdi elma suyu lekesi olan kıyafetlerini giyemez :))

elma suyunu domestos leke çıkarıcıyla çıkardım herkese tavsiye ederim :) bunu tekrar tekrar yazın da herkes görsün arkadaşlar.

3/4 su bardağı su
1 tatlı kaşığı pirinç unu
3 yemek kaşığı aptamil muzlu tahıllı gece muhallebisi
1 ölçek devam sütü

kızlar aptamilin bu muzlu tahıllı muhallebisini almıştım. 5 yemek kaşığıyla yapılıyor. 250 gr lık paketi 9.45 TL'ye satılıyor. yani 5 öğün için çok pahalı bence.
ben de normal muhallebi yapıp, üstüne 1 ölçek mama katıp meyvelerle zenginleştirmeyi düşünüyorum. ama şuan ishalimiz olduğu için meyve eklemek istemedim. elma, şeftali hepsi de bağırsak çalıştırıyor. ben de böyle bir tarif uydurdum, güzel oldu, Ege de sevdi, gerçi yerken uyudu kaldı, bitiremedi :))

sade pirinç unundan yapılan muhallebinin besleyici değerleri yok, aptamil muhallebi ve devam sütüyle bunu zenginleştirip, hem de daha ekonomik olabilir diye düşündüm. yarın aptamili de 1 y.kaşığı koyucam, kıvamını pirin unuyla ayarlıcam.

böbrekte idrar birikmesi

arkadaşlar merhaba
ben 2014 ağustos annesi olucam inşallah

bugün doktora gittim
bebeğimin sağ böbreğinde idrar birikmesinden dolayı büyüme olmuş
7 mm

çok korkuyorum :KK43:
burada başına böyle birşey gelen var mı????
sonradan gecen veya????

lütfen yardımcı olun:KK43::KK43::KK43::KK43:

Bebek usulü yayla çorbası

2 su bardagı su (ben 1 su bardagını tavuk veya et suyu yapıp koydum)
1 yemek kaşıgı pirinç

1 yumurta beyazı
2 yemek kaşıgı ev yapımı yogurt
1 tatlı kaşıgı un

Su kaynamaya başlayınca içine pirinç atıyoruz.

Ayrı bi kasede yumurta un ve yoğurdu çırpıyoruz.kaynayan suya yavas yavas ekliyoruz. Kıvamı olduktan sonra ocaktan alıp zeytinyagı ve bi çay kaşıgı kuru nane ekliyoruz. Afiyet olsun :)

ben de küçük küçük başladım çorba vermeye :KK56: ama yeni şeyler denemeye korkuyorum açıkçası,
mertin bünyesi biraz hassas sanırım, yoğurdu bile kabul etmedi vücudu :44:
anne sütü aldığı için de çok üstüne düşmedim çorbaların, ara ara az az veriyorum,
ama 6 aylık olmamıza az kaldı, sizin bilgilerinize çok ihtiyacım var :KK19:
çorba yaparken 3-4 günde bir yeni malzememi ekliyorsun yoksa denenmemiş 3-4 malzeme birden de koyuyor musun?
bir de alerjik olduğu için yumurtanın sarısı 6 aydan önce, beyazı bir yaşına kadar verilmiyor demişti doktor bana,
sen eylüle yedirdin mi bu çorbadan, sorun yaşadın mı?

ben de küçük küçük başladım çorba vermeye :KK56: ama yeni şeyler denemeye korkuyorum açıkçası,
anne sütü aldığı için de çok üstüne düşmedim çorbaların, ara ara az az veriyorum,
çorba yaparken 3-4 günde bir yeni malzememi ekliyorsun yoksa denenmemiş 3-4 malzeme birden de koyuyor musun?
bir de alerjik olduğu için yumurtanın sarısı 6 aydan önce, beyazı bir yaşına kadar verilmiyor demişti doktor bana,

canım vereceğin her yeni gıdayı tek eklemen lazım ve 3 gün beklemen lazım. 3 gün bekleme kuralı uluslararası bir kural. eğer verdiğin birşey alerjik ise 3 günde ortaya çıkıyor, 3 günde bir problem yok ise, 4. gün yeni gıda ekleyebilirsin.

gzmmm çok mutluyum kızım sebze püresini yedi korkuyodum sevmez diye.patates,havuç ve kabak üçlüsünden yaptığım püteyi yedi ilk önce yadırgadı ama sonra elime yapıştı hepsini ver diye:)))sırada yoğurt var,inşallah onu sever daha önce suratını ekşitmişti,eğer yemezse içine elma veya şeftali rendelicem,biraz çorba yapıcam dün akşam 15 paket tavuk hazırladım küçük küçük senin tarifi yapıcam tavuklu çorbanı.ayyy ne zormuş yaaa,bu arada tekrardan teşekkür ederim sana...

canım topikten dolayı çok teşekkür ederim bana inanılmaz faydası oldu inşallah diğer annelerede faydan olur

Kizlar bebisine bebelac misirli cavdarli kahvalti yediren var mi?

ben bebelac'ın biberon mamasını almıştım, rezil birşeydi. mamayı daha biberonda çalkalarken kolayı çalkalamışçasına gaz çıkışı yapıyor, bi de bebeğim içince 3 gün bittik resmen, ne gazdan uyudu ne kusmaktan helak oldu çocuk. ki benim bebeğim doğduğundan beri ne gaz problemi oldu ne de 1 kere bile kustu, SMA alıyordum, 1 hata yapıp uygun diye 1 kere bebelac aldım pişman oldum.
ama tabii bu biberon maması gözlemim. kahvaltısı ya da kaşık mamaları nasıl bilemiyorum. bir daha hangi ürünü olursa olsun almayacağımı biliyorum.
henüz kahvaltıya sadece gizem başladı sanırım, başka başlayan anne yok sanırım ama kullanan varsa bilgi yazarlar canım.

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1400137475.061479.jpg
Svlymhr ve benm aldğm ürün bu ama arkadaki tarif kafamızı kurcaladı kahvaltı konusnda bu ürünü tavsiye üstüne aldk
Bebelacn diğer ürünleri kötü oldğnu bilirim az çok ama bunun çok başarılı oldğu söylendi
Aranızda nasl yapıldığı bilen varsa yrdmcı olabilirmi

canım topikten dolayı çok teşekkür ederim bana inanılmaz faydası oldu inşallah diğer annelerede faydan olur

yardimci olduysak ne mutlu:KK16:

ben gcen hafta baslafim. 1 hafta boyunca kabak havuc pat. uclusunu verdim guzel yiyor.

1 -2 kerede yogurt
onceki gecede muhallebi verdim.

kavanoz meyve pureside arada veriyorum.
ilik suyla ilitiyorum bberona koyuyorum boylelikl meyve puresini ck guzel yiyor.

Canım valla ne yalan söliyim ben kurala pek uymadım keşke uysaydım ama uyamadım verdim rastgele bekleme falan yapmadım ama sen yapma benim yaptıgım yanlıştı şükür bişe olmadı :))
Yumurta doğru beyazı 1 yaşına kadar yok sarısınada geçmedim canım. Ama çorbaya koydum bişe olmadı
Eylüle 3 gün yedirdim bu çorbayı sonra başka tarife geçtim alışıncs buna. Denizde kereme yapıyo ondan aldım tarifi

Son düzenleme:
ben bebelac'ın biberon mamasını almıştım, rezil birşeydi. mamayı daha biberonda çalkalarken kolayı çalkalamışçasına gaz çıkışı yapıyor, bi de bebeğim içince 3 gün bittik resmen, ne gazdan uyudu ne kusmaktan helak oldu çocuk. ki benim bebeğim doğduğundan beri ne gaz problemi oldu ne de 1 kere bile kustu, SMA alıyordum, 1 hata yapıp uygun diye 1 kere bebelac aldım pişman oldum.
ama tabii bu biberon maması gözlemim. kahvaltısı ya da kaşık mamaları nasıl bilemiyorum. bir daha hangi ürünü olursa olsun almayacağımı biliyorum.
henüz kahvaltıya sadece gizem başladı sanırım, başka başlayan anne yok sanırım ama kullanan varsa bilgi yazarlar canım.

Teşekkür ederim cvp verdiğin için zaten boşuna almışım bebelac devam sütü ile yapılmalıymış. Biz hero baby yiyoruz bulursak ta hipp.

X