Hangi Protez? - mentor, arion, nagor , natrelle, PIP

İlk başlarda buyuk gelmıstı ama, şu an idael benım vucut yapıma en uygun olanı bu dıyorum.. Cok buyuk meme insanı iri ve kılolu gosterıyor dıye dusunuyorum boyunuz uygunsa problem yok... benım boyum 1.60 kılom 58 ve 255 cc kas altı kondu ve elbıselrımı
gıydıkce ya daha buyuk olsaydı dıyoırum abartılı olurdum..ama marka konusunda bılgım yoktu hangısı daha yumusak bılemedıgım ıcın merak edıyorum işte su an memelerım yumuşadı gayet ıyı bence dahada yumuşucakmıs...

boyum 1.67, 54 kiloyum. vücudumun alacağı uygun bir büyüklük istiyorum tabi ki herkes gibi ama küçük değil de büyük bir uygunluk olmalı bu. kocaman da değil tabi..
geçen gün uzun bir aradan sonra yine ameliyatla ilgili rüya gördüm. pijamam yoktu hastanede pijama bile satılıyordu :KK1: ameliyata girmek için beklemedeydim. gerçek gibiydi. uyanınca "hadi yaaa..." dedim yani, o kadar.

boyum 1,70 53 kilodayım 8 şubatta ameliyatı oldum 280 cc nagor takıldı anatomik ve meme dokusuna kas zarıma elletmedim şuan sağlık açışından iyiyim ama henüz bişey diyemicem çünki masaj a başladım ve elimin altında hareket ettiğini hissediyorum buda normalmiş zamanla oturucak mış herşey

Canım sen masajlara devam et boyutundan da çok memnun kalacaksın emin ol bu büyüklük iyi bir büyüklük boy ve kilona göre bence :KK66:

boyum 1,70 53 kilodayım 8 şubatta ameliyatı oldum 280 cc nagor takıldı anatomik ve meme dokusuna kas zarıma elletmedim şuan sağlık açışından iyiyim ama henüz bişey diyemicem çünki masaj a başladım ve elimin altında hareket ettiğini hissediyorum buda normalmiş zamanla oturucak mış herşey

Benimde 22 subatta kas altina 285cc Nagor high profil takildi.Simdilik hersey yolunda.Protezi cok fazl hisssetmiyorum bakalim ileride nasil olucak :KK1:

Benimde 22 subatta kas altina 285cc Nagor high profil takildi.Simdilik hersey yolunda.Protezi cok fazl hisssetmiyorum bakalim ileride nasil olucak :KK1:

geçmiş olsun canım. :nazar: ileride güzel olacak, gittikçe güzelleşecek. henüz ameliyat olmadım fakat arkadaşlardan biliyorum :KK1:
benim de öyle olacak inş. :nazar:

evet canımmm farkettim bende :) nasılsın tatlımm senin ameliyatına da gün saymaya başlicaz yakında inşallaaaah naci beyin şaheserleri arasında seni de görmek ne güzel olcaaaak :KK66:

bugün gözlerimiz aynı mesajlara takılmış burcucum. peşpeşe yazmışız hep :KK9:

evet canımmm farkettim bende :) nasılsın tatlımm senin ameliyatına da gün saymaya başlicaz yakında inşallaaaah naci beyin şaheserleri arasında seni de görmek ne güzel olcaaaak :KK66:

iyiym canım, sağol. çok yoğunum bu ara. yoğunluk iyi bişey, seminer zamanı heyecanım tavan yapacak muhtemelen, ders zamanına göre daha az yoğun oluruz çünkü.
ay saymaktayım henüz, hafta bile sayamadım daha. 1 ay kala gün saymaya başlarım artık. ağzından bal damlıyor. inş canım. :nazar:

Merhaba

Ben mentoru tercih ettim. büyük meme istemiyorum demiştim. Dr'um da 200 cc taktı. İdeal meme büyükliğinin B cup olduğunu söyledi. Ama şimdi bakıp bakıp ilk halleri (op. sonrası şiş dopdolgun halleri) daha güzeldi diyorum. Keşke C olsaymış diyorum:))
Bence op. öncesi evde sütyenle prova yapın. B cup mı C cup mı sizi mutlu edecek evde test edin.

hangi ebat olsa da güle güle kullanıııııın tadını çıkarııııınn:KK17:

Merhaba

Ben mentoru tercih ettim. büyük meme istemiyorum demiştim. Dr'um da 200 cc taktı. İdeal meme büyükliğinin B cup olduğunu söyledi. Ama şimdi bakıp bakıp ilk halleri (op. sonrası şiş dopdolgun halleri) daha güzeldi diyorum. Keşke C olsaymış diyorum:))
Bence op. öncesi evde sütyenle prova yapın. B cup mı C cup mı sizi mutlu edecek evde test edin.

hangi ebat olsa da güle güle kullanıııııın tadını çıkarııııınn:KK17:

Canim ameliyat olali ne kadar oldu? Odemler tamamen indimi? Benimde su an ideal geliyor ama ameliyat olali 1 ay oldu henuz daha ineceklermi die merak ediyorum...Birde kac cc ye kadar B cup ve kac ccden sonra C cup biliyormusun? Simdiden saol cnm...

Canim ameliyat olali ne kadar oldu? Odemler tamamen indimi? Benimde su an ideal geliyor ama ameliyat olali 1 ay oldu henuz daha ineceklermi die merak ediyorum...Birde kac cc ye kadar B cup ve kac ccden sonra C cup biliyormusun? Simdiden saol cnm...

cnm bedenin için burda çok iyi açıklamış arzum bakmanı öneririm :KK34:
birde sen eğer sevdiysen boyutu çokta önemli değil önemli olan benimsemiş olman

http://www.kadinlarkulubu.com/meme-...tyen-bedenimizi-bulmak-icin-yapilacaklar.html

geçmiş olsun canım. :nazar: ileride güzel olacak, gittikçe güzelleşecek. henüz ameliyat olmadım fakat arkadaşlardan biliyorum :KK1:
benim de öyle olacak inş. :nazar:

Yaprak`cim boyut konusunda burdan birsey soylememiz yanlis olur belki ama bence 280 den asagi pek dusunme .Seni arkadas olarak ekledim mesaj sayimi tamamlasam fotomu eklicem bakarsin ,gerci ameliyat turu ve protez modelide onemli....Umarim en dogru en guzel protezi uygular doktor sana..Simdiden bol sans...

Nagorun kıvamı şahane. Dokundukça dokunası geliyor insanın normal bir göğüs ile kendi göğsümün kıvamını kontrol ettiğimde bunu daha iyi anlamıştım :) Ayırt edilmesi imkansız. İç çamaşırı alacağım zaman çamaşırın duruşuyla ilgili bir şey sorup istediğimde çalışan kadınlar bile anlamıyor hatta zayıfsınız ama göğüste maşallahınız var diyorlar :)) Ne bakan anlıyor ne de dokunan özetle.
Kenarlarından ben her santimini aradım hissediyor muyum diye. Kesinlikle böyle bir durumda yok. Hatta merak edenler oldu incelemeden geçtim ama protezin herhangi bir bölgeden herhangi bir şekilde hissetmediğimi ve hissetmediklerini söyleyebilirim. Bir kaç tanesi bu siteden hatta kontrole gittiğimde özellikle bu durumu merak ettikleri için dokunmak istediler yazarak herkes her şeyi söyler onlar baktı ve dediğim gibi olduğunu gördüler.
Nagor'un kenarları diğer protezlere göre daha ince olduğu için bir pürüz yada potluk kalmıyor dokunsanda bastırsanda ne yaparsan yap hissetmiyorsun. Protezin bir diğer güzelliği pütürlü yüzeyli olması bu da protezde kayma ve kapsül riskini kaldırmış oluyor. Protez bu özelliği taşıyorsa dokuya tutunur ve kaymaz.

pütürlü ve pütürsüz yüzeyi duymustum..kolay ıyılesmesı acısından pütürlüsünü iyi diye duydum-okudum..

Son düzenleme:
bu sitede 2007 den beri üye olan ve ameliyat öncesi süreci 5 sene gibi uzun bir süreç araştıran ve birçok doktor ile görüşen bir insan olarak protez markaları konusunda söz söylemeye ihtiyaç duydum.. Tartışmanın boyut değiştirip,karşılıklı polemiğe dönüşmemesi için öncelikle 1,5 sene önce ameliyat olduğumu bende de mentor marka protez kullanıldığını söylemeliyim.Mentor marka protez Türkiye'nin neredeyse ullaşmadığı bölgesi olmayan ve her plastik cerrahın kolaylıkla ulaşabileceği yaygın bir dağıtım sistemine sahip olan ve protez profil ve cc sine göre çok fazla seçenek sunan bir marka,bana kalırsa o yüzden çok tercih edilen bir protez markası. Ama mentorun yanı sıra arion,nagor gibi daha daha yumuşak olan protezler var. arion marka protez 2ay önce ablamın ameliyatında kullanıldı. Resmen daha hızlı şekil alan ve daha çabuk yumuşayan bir protez ve kapsülenmeme garantisi veriyor. Aynı doktora ameliyat olduk ablamla,ikimizde sevgili doktorum naci çeliğe olduk ve naci bey ablama arion marka protez tavsiye etti,belki biraz daha pahalı ama gerçekten de daha yumuşak. Bunu yanı sıra nagor protez kullanılan ve aynı yönetemle ameliyat olduğum bir dostumun gögsüne dokunmduğumda,yumuşaklığının çok iyi olduğunu gördüm.Burada bazı şeyler hakkında fikir sahibi olmanın reklam olarak algılanması gerçekten çok üzücü. Kadınlar Kulubü,bence doktorlar ve hastaları hakkında bilginin elde edilebileceği geniş kapsamlı sitelerden birisi.zaten reklam yapan ve yapacak olan kişiler kendilerini belli ediyorlar. Bu noktada ameliyat sürecini en başından en sonuna kadar bütün şeffaflığı ile açığa çıkaran oraletin tek amacı protezler hakkında,çevresinden gördükleri ile ilgili fikir verebilmektir.oraletin reklam yaptığına yönelik yaklaşım gerçekten çok rahatsız edici bir yaklaşım.. Benden tavsiye eğer protez markası araştran kişler varsa,natrelle,arion,nagor gibi markalara baıtıktan sonra mentora da bakıp karar vermeleri gerektiği..Bu ameliyatı olmanın insan psikolojisini ne derecede olumlu yönde etkilediğini en iyi bilenlerden birisi olarak benden size küçücük bir tavsiye.

merhaba sızın amelıyat oncesı-sonrası olculerınız kac ve ne yontem ıle konuldu protez? bende bırkac ay ıcınde dr ıle gorusurum yaza ancak amelıyat olacagım, sızın hazırlıgınız 5 yıl surmus baya sabırlıymıssınız :) hedefım b cup olcumu d yapmak ve tabıkı dogal gorunmesı..

merhaba sızın amelıyat oncesı-sonrası olculerınız kac ve ne yontem ıle konuldu protez? bende bırkac ay ıcınde dr ıle gorusurum yaza ancak amelıyat olacagım, sızın hazırlıgınız 5 yıl surmus baya sabırlıymıssınız :) hedefım b cup olcumu d yapmak ve tabıkı dogal gorunmesı..

ben ameliyat öncesi ölçümü bilmiyorum çünkü dümdüzdüm,şu an gögüs çevresi 81 cm e denk geliyor. gögüs kafesinde asimetri vardı ve bir atrafa 255 cc diğer tarafa 290 cc konuldu.. ameliyatımı kas zarı altı yani subfacial teknikle naci beye oldum. evet ben baya sabırlı ve detaycı hareket ettim ,beklediğime değdi,inşallah siz de istediğiniz sonucu elde edersiniz

Yaprak`cim boyut konusunda burdan birsey soylememiz yanlis olur belki ama bence 280 den asagi pek dusunme .Seni arkadas olarak ekledim mesaj sayimi tamamlasam fotomu eklicem bakarsin ,gerci ameliyat turu ve protez modelide onemli....Umarim en dogru en guzel protezi uygular doktor sana..Simdiden bol sans...

bence de boyut konusunda bir şey söylenmez burada yazılanlarla anlaşılmaz. ben de zaten hep bunu dile getiriyorum. kiminde 280 büyük durabilir kiminde küçücük kalabilir.
teşekkür ederim güzel dileklerin için. beklemedeyim, sabırsızım çünkü yıllardır o büyük günü bekledim. kıyamıyorum yeni aldığım bir üst giysimi giymeye. kışlık kazak da olsa ameliyattan sonraya saklıyorum onları... bu da böyle bir duygu işte. :KK12:

bence de boyut konusunda bir şey söylenmez burada yazılanlarla anlaşılmaz. ben de zaten hep bunu dile getiriyorum. kiminde 280 büyük durabilir kiminde küçücük kalabilir.
teşekkür ederim güzel dileklerin için. beklemedeyim, sabırsızım çünkü yıllardır o büyük günü bekledim. kıyamıyorum yeni aldığım bir üst giysimi giymeye. kışlık kazak da olsa ameliyattan sonraya saklıyorum onları... bu da böyle bir duygu işte. :KK12:

Benimde böyle hayallerim var canım :) çok alakasız şeyleri ameliyat sonrasına sakladıım :)

kızlar ölçüye fazla takılmayın, benim 250 ve 275 takıldı, fotolarda da gayet makul ölçüde görünüyorlar ama aslında kocamanlar. vücut yapısına göre herkeste farklı görünüyor sanırım. ben resimlere baktığımda bu kadarcık mı diyorum ama neredeyse 2 avucumu dolduruyorlar ki ellerim de büyüktür :KK52:
daha büyük takılabilir miymiş, evet kaldırırmışım ama o zaman artık silikon oldukları bariz olurmuş herhalde. şu anda d cuptan taşıyorlar öyle diyeyim.

bir de benim doktorum tester denetmişti ameliyattan önce, ben bana verdiklerinin içinden küçük olanı seçmiştim ki o bile tişörtün altında kocaman görünmüştü, şu anda da aynen öyle görünüyorlar. biraz da sütyenin modeline bağlı tabi.

hay maşallah diyorum yavrum sana iki avuç göğüs ha, sen öyle diyince bi bakıyım tekrardan dedim senin fotolara gerçekten ölçü tam vücuduna cuuuukk diye oturmuş harika olmuş ama dediğin gibi iki avuçmuş gibi durmuyor herkesin vücudunda farklı duruyor ama senin için en ideal ölçüymüş valla bacım söyliyim daha büyük ya da küçük olmazdı :KK66:göğüs üstü göğüs altı ölçün ne oldu senin canım?? ben de 6. ayıma özel bir iki foto ekledimmmm bakın benimkilere deeeeee :):)

kızlar ölçüye fazla takılmayın, benim 250 ve 275 takıldı, fotolarda da gayet makul ölçüde görünüyorlar ama aslında kocamanlar. vücut yapısına göre herkeste farklı görünüyor sanırım. ben resimlere baktığımda bu kadarcık mı diyorum ama neredeyse 2 avucumu dolduruyorlar ki ellerim de büyüktür :KK52:
daha büyük takılabilir miymiş, evet kaldırırmışım ama o zaman artık silikon oldukları bariz olurmuş herhalde. şu anda d cuptan taşıyorlar öyle diyeyim.

bir de benim doktorum tester denetmişti ameliyattan önce, ben bana verdiklerinin içinden küçük olanı seçmiştim ki o bile tişörtün altında kocaman görünmüştü, şu anda da aynen öyle görünüyorlar. biraz da sütyenin modeline bağlı tabi.

X