Hangi Protez? - mentor, arion, nagor , natrelle, PIP

Firmayla gorustum fda onayi sadece bizde ve mentor da var diyolar ve arion 10 yil siz neye dayanarak 20 yil garanti veriyosunuz diye sordum biz omur boyu garanti veriyoruz dedi yine kafam karisti arion dusunuyodum simdi natrelle dahami mantikli diyorum

İyi de FDA zaten Amerika nın.. Her üründe onayı gerekmez ki.. Zaten FDA onayı Avrupa da çok geçerli bir onay değil bildiğim kadarıyla. Avrupa da önemli olan CE. Bence bunu da bir araştırın.

araştırdım yağmurluk dediğin gibi arion fransız olduğu için CE belgesi varmış natrelle amerikan olduğu için fda arion olucak sanırım şimdi geriye kaldı aynı size ı bulmak benim 365 cc high profildi arionda çap ve projeksiyon sordu çünkü 365 cc yokmuş onlarda karşılık geleni bulucaklar eğer birebir yada yakın yoksada başka markayı tercih edin biz size servis veremiyoruz diycekler umarım vardır aynı boyutlarda..

Boyut konusu zor tabi. Acaba doktorunuza boyutların kataloğunu vs mail ile yollasalar ve doktor içlerinden size uygun olanı seçse ve onu sipariş etseniz? Daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

evet bende öyle dedim zaten tamam sorumluluk almak istemiyor ama ben markayı seçtim sonuçta teknik kısmında onlar bilgili yakından takip edicem tabii ama yinede onların görüşmesi lazım aynı şehirde olsak herşey çok daha kolay ama işte istanbul ankara olunca

evet bende öyle dedim zaten tamam sorumluluk almak istemiyor ama ben markayı seçtim sonuçta teknik kısmında onlar bilgili yakından takip edicem tabii ama yinede onların görüşmesi lazım aynı şehirde olsak herşey çok daha kolay ama işte istanbul ankara olunca

Sorumluluk almamak ne demek!! Geçmiş olsun bu saatten sonra tabii ki sorumluluk alacak. Eminim hiçbir art niyet gütmeden bu protezi kullanmıştır doktorunuz ama madem böyle bir olay ortaya çıktı hasta hakları denen birşey var. Bunun sorumluluğunu alıp mağduriyetinizi gidermek zorunda. Kullanacakları protezleri seçerken kendi maliyet hesaplarını yapmayı biliyorlar. Eminim bu protez diğerlerinden daha uygun fiyatlıdır. Benim bildiğim en eskisi ve arion ve natrelle göre en düşük fiyatlısı mentor ondan daha uygun bir fiyatı olduğunu düşünüyorum açıkcası. Doktor kendi bütçesi için, bilmeden, art niyet beslemeden de olsa hastasını riske atabilmişse her türlü sorumluluğunu alacak. Bu sorumluluk sahibi bir doktorluk ve iyi bir insan olmaktan geçer. Umarım mağduriyetiniz tez zamanda giderilir.

operasyon ve konuyla ilgili alıyor ama pıp te ce belgeliydi garantileri vardı ama bu oldu diğerlerininde var ama ben artık marka öneremem yaşananlardan sonra diyor fiyatını tam bilmiyorum kesinlikle tahmin ettiğiniz gibi bir tercih nedeni vardır...tşk ederim iyi dilekleriniz için..

Arkadaşlar, FDA Amerika Birleşik Devletleri'nin Sağlık Bakanlığı'na bağlı; gıda, diet eklentileri, ilaç, biolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletler, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bürosudur. FDA kısaltmasının açılımı U.S. Food and Drug Administration olup, Türkçe "Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi" olarak ifade edilebilinir.

Mesleğim gereği, alınması en zor belgelerden biri olduğunu biliyorum. Çok hassas çalışıyorlar. Dolayısıyla bir ürünün FDA onayı varsa, o ürün kalitelidir.

Neyse bu arada bende de doktorum mentor kullandı ve malum bu günlerde bazı haberler çıktı kutusuyla kartını atma dedi. Çok gereği olduğunu düşünmüyorum aslında ama nolur nolmaz dursun :))

operasyon ve konuyla ilgili alıyor ama pıp te ce belgeliydi garantileri vardı ama bu oldu diğerlerininde var ama ben artık marka öneremem yaşananlardan sonra diyor fiyatını tam bilmiyorum kesinlikle tahmin ettiğiniz gibi bir tercih nedeni vardır...tşk ederim iyi dilekleriniz için..

Rosels nedir son durumun operasyon gecirdin mi, yoksa hala karar asamasindamisin ? Umarim hersey senin ve bizim icin iyi olur.

Oldum bugün 9. günüm 1 haftada işe geri döndüm ilk operasyondan çok daha hafif geçti daha detaylı Pıp protez diye başlayan konuya yazdım ordan okuyabilirsin..

QUOTE=ankarahanimefendisi;22575152]Rosels nedir son durumun operasyon gecirdin mi, yoksa hala karar asamasindamisin ? Umarim hersey senin ve bizim icin iyi olur.[/QUOTE]

Firmayla gorustum fda onayi sadece bizde ve mentor da var diyolar ve arion 10 yil siz neye dayanarak 20 yil garanti veriyosunuz diye sordum biz omur boyu garanti veriyoruz dedi yine kafam karisti arion dusunuyodum simdi natrelle dahami mantikli diyorum

off bu marka konusu cok karısık sanırım ben bu konuda doktora guvenmeyı sececcegım yoksa nerden bılecegız kı.ya da acele etmeden bır ck doktorla goruserek kendı kafamda olusana karar verecegım.vallahı zor

doktorunuza güvenin,ama bazı markalardan da uzak durun derim.yasaklı markalar var.onları kastediyorum

yeni haberlerden sonra ameliyattan korkar oldum nerden bilicez bize de o kötü marka silikonlardan takılmayacağını

7 sene oldu ben protez yaptıralı...Amerikan mentor kullandık 150x2=300 cc....Hiç bir sıkıntı yaşamadım...İlk etapta sadece büyütme ameliyatı yaptık göğüs ucundan, kahve rengi alandan girilerek göğsün doğallığı bozulmadan konuldu protezler. Daha sonra aradan 6 ay geçti ben dikleştirme yaptırmak istedim, daha sonra yine sarktığını bilsemde yaptırdım...Dikleştirme göğüsaltından yukarı doğru bir kesi ile yapıldı, ha bu arada benim göğüslerimin kahve rengi alanı genişti onların ufalmasını istedim o sırada onlarıda kestik biraz...Ama 9 cm capında olması doğalmış...Ne kadar kestirsemde yine vücut eskisi gibi büyüttü kahve rengi alanı...Yani Ağrı, sızı olayı ameliyattan sadece bir kaç saat içinde oluyor, daha sonra sıkıntı olmuyor...Korkmadan ve maddi olanağınız varsa yaptırırn derim.

Almanya ve özellikle fransadan ithal olan protezleri asla taktırmayın...Alacağınız protezin marka ve özelliği ne olursa olsun U.S.A OLmasına özellikle dikkat edin!

yeni haberlerden sonra ameliyattan korkar oldum nerden bilicez bize de o kötü marka silikonlardan takılmayacağını

canım görüşmeye gıttıgın doktorlara neyı tercıh ettıgını soracaksın marka olarak..
amelıyat oldıgın gunde sılıkonla ılglı bılgılerın oldugu ve kac cc takıldına daır bır kart verecek.ve bu kartın uzerınde sılıkonun kutusunda olan numaralar ve acıklamalar yazıyo..sag goguseömı sol gogusemı takıldıgı, kac cc oldugu, yuvarlakmı damlamı ve markası yazıyo.. bu sekılde emın olabılırsın canım hangısının takıldıgından..
zaten gorustugun cerrah guven vermıyosa ve sorularına cevap alamıyosan tercıh etmeyeceksın..
ayrıca o verılen kartları saklayacaksın..ılerde herhangı bı aksılık oldugunda gereklı oluyo dedı bana doktorum.. bunları sakla ve kaybetme dedı..

Son düzenleme:
Almanya ve özellikle fransadan ithal olan protezleri asla taktırmayın...Alacağınız protezin marka ve özelliği ne olursa olsun U.S.A OLmasına özellikle dikkat edin!

İllaki amerikan malı olması gerektiği fikrine katılmıyorum. PIP protezlerinde problem çıkmasının sebebi USA malı olmaması değil firma sahibinin ş.sizliğidir :KK14:

İllaki amerikan malı olması gerektiği fikrine katılmıyorum. PIP protezlerinde problem çıkmasının sebebi USA malı olmaması değil firma sahibinin ş.sizliğidir :KK14:

zaten bu marka, ilk silikon ürünlerini piyasaya sürdüğünde problemli değilmiş. ( haliyle, çünkü bir çok denetimden geçerilerek onay veriliyor.) olan sonradan olmuş. nedenini de copyright çok güzel açıklamış zaten. fazla söze gerek bırakmamış.:KK9:

Copyright'a katılıyorum.. Bununla ilgili yagmurluk'un bir yazısına denk geldim. Firma sahibi yakalanmış..

X