Hangi Protez? - mentor, arion, nagor , natrelle, PIP

Benimde böyle hayallerim var canım :) çok alakasız şeyleri ameliyat sonrasına sakladıım :)

sakla sakla. tadını çıkaracağız inş biz de göğüslü olmanın. hala hayal kurmakta zorlanıyorum. nasıl bir duygu acaba? büyük göğüslü olduğumu görmüştüm bu ameliyata karar verdiğim ilk aylarda. şimdi o rüyaları da göremiyorum. :KK53:

kızlar ölçüye fazla takılmayın, benim 250 ve 275 takıldı, fotolarda da gayet makul ölçüde görünüyorlar ama aslında kocamanlar. vücut yapısına göre herkeste farklı görünüyor sanırım. ben resimlere baktığımda bu kadarcık mı diyorum ama neredeyse 2 avucumu dolduruyorlar ki ellerim de büyüktür :KK52:
daha büyük takılabilir miymiş, evet kaldırırmışım ama o zaman artık silikon oldukları bariz olurmuş herhalde. şu anda d cuptan taşıyorlar öyle diyeyim.

bir de benim doktorum tester denetmişti ameliyattan önce, ben bana verdiklerinin içinden küçük olanı seçmiştim ki o bile tişörtün altında kocaman görünmüştü, şu anda da aynen öyle görünüyorlar. biraz da sütyenin modeline bağlı tabi.

ameliyattan önceki ruh halini unutma lütfen. merak hep içini yemedi mi senin de? istediğin boyutta olması vb. bu arada nasılsın canım? ben zaman dolduruyorum, iş güç geçiyor zaman. yapıyoruz birşeyler bunun dışında da. :KK6::nazar:

hay maşallah diyorum yavrum sana iki avuç göğüs ha, sen öyle diyince bi bakıyım tekrardan dedim senin fotolara gerçekten ölçü tam vücuduna cuuuukk diye oturmuş harika olmuş ama dediğin gibi iki avuçmuş gibi durmuyor herkesin vücudunda farklı duruyor ama senin için en ideal ölçüymüş valla bacım söyliyim daha büyük ya da küçük olmazdı :KK66:göğüs üstü göğüs altı ölçün ne oldu senin canım?? ben de 6. ayıma özel bir iki foto ekledimmmm bakın benimkilere deeeeee :):)

çok doğal olmuşlar burcu sağlıkla kullan cnm..:nazar:

sorma, beni ameliyat narkoz falan değil, iz kalacak mı ve pamela andersona dönme korkusu sarmıştı :KK1:
çok şükür her şey yolunda gitti ve üstünden ay bile geçti ameliyatımın. onun dışında iyiyim canım, yavaştan alışverişe sarmaya başladım, burada hava sıcaklığı 30 dereceyi buldu, memelere uygun kıyafet seçiminde zorlanıyorum :KK33:
senin ameliyat tarihin belli oldu mu?

ameliyattan önceki ruh halini unutma lütfen. merak hep içini yemedi mi senin de? istediğin boyutta olması vb. bu arada nasılsın canım? ben zaman dolduruyorum, iş güç geçiyor zaman. yapıyoruz birşeyler bunun dışında da. :KK6::nazar:

arkadaşlar sizler bu konuyla ilgili bir çok doktor görüşü almışsınızdır diye sizlere sormak istedim..
bu protezlerin ömrü var mı? kimi ömür boyu derken, kimi neden 10-15 yıl diyor? kafam karıştı:44:

arkadaşlar sizler bu konuyla ilgili bir çok doktor görüşü almışsınızdır diye sizlere sormak istedim..
bu protezlerin ömrü var mı? kimi ömür boyu derken, kimi neden 10-15 yıl diyor? kafam karıştı:44:

Merhaba canım.Bu konu ile ilgili araştırma yaptım ve edindigim bilgileri başka bir sayfada paylaştim.Burada tekrar paylaşmak en iyisi olur bence.Kopyalıyorum... :KK34:

Silikon protezlerin ömrü....Bu konu hep kafamı karıştırmıştır,araştırma yapmak istedim.Geçen gün Sevgili doktorum Hasan Fındık ın muayenehanesine gittigimde bekleme salonunda gazete ve dergilerin oldugu sehpanın üzerinde Mentor marka silikon kitapçıgı gözüme ilişti.Bu kitapçıkta meme protezleri hakkında bilinen yada yanlış bilinen bazı konular soru cevap şekilde yazılmış.kitapçıgı hazırlayan kişi Diane Hart,Kayıtlı bir hemşire.10Yıldır plastik cerrahi ile ilgili sorulara yanıt vererek kadınlara yardımcı olan biri.Protez hakkında merak edilen soruları dharp@mentorcorp.com adresinden yanıt veriyor.Dogrulugu açısından adresi veriyorum,isteyen inceleyebilir....

İmplantların kullanım süresi olarak yazdıgı yazıyı paylaşıyorum sizinle :
İmplantlar yaşam boyu kullanılamazlar,bu yüzden hayatınızın bir zamanında degiştirilmesi gerekebilir.Bu süre kadından kadına degişir.Bazı kadınlarda sadece birkaç yıl sonra degiştirilmesi gerekirken digerlerinde 10-20 yıl dayanabilir.Bir kadının implant degiştirme ameliyatına ihtiyaç duyma sebepleri çeşitlidir.Bazen bu,boyut degişimi veya implant tipi degişimi gibi sebeplerle istege baglı gerçekleşebilir.Bazende implantın boşalması veya yerinin degişmesi gibi komplikasyon sebebiyle implantın çıkarılması veya degiştirilmesi zorunludur...diye yazmış..

Birde Nagor marka protezlerin Türkiye dagıtımcısı Endomek şirketinin sitesine girip bu konuda bilgi istedim.Sitenin onlıne iletişim kısmına girerek bilgilerimi doldurdum,soru kısmınada Nagor marka silikon protezin ömürlükmü oldugunu yoksa belirli bir sürede degiştirilmesi gereklimi,bu süre ne kadardır,neden degiştirilmesi gerekir gibi sorularımı yazdım.Bana telefonla dönüş yapıldı.Verdikleri cevap hiçbir protez ömürlük degildir.Bunu kendi sattıgımız protez markası içinde söylüyorum,oldu.Protez ameliyatlarından 10-15 sene sonra doktorunuz sizi mutlaka muayene etmek isteyecektir,bu protezler daha önce bir sorun çıkarırsa kapsüllenme,yırtılma,deforme olma,kaza gibi sebeplerle daha önceden degiştirilmesi gerekebilir.Ama normal olarak 10-15 sene sonra yenilenmesini birçok doktor tercih ediyor oldu..Bunun içinde tabi düzenli doktor kontrollerine gitmemiz gerekiyor Tabi şimdi illede mutlaka degiştirilmesi gerek diye bir durumda yok,bazen yaşam boyu protezlerini kullanan ve sorun çıkarmayan hastalarda olabiliyor tabi.Ama bunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor diye düşünüyorum.Bilginiz olsun.
İnşallah herkes saglıkla,sorunsuz bir şekilde bir ameliyat sonrası süreç geçirir arkadaşlar.Bilinçli yaşayalım..Sadece burada yazılan,okunan şeylerle kalmayın,araştırın,bilinçlenin,içiniz rahat olsun... Sevgiler...

teşekkürler arzum..peki bu kontrol aşaması hakkında bilgin varmı?ultarsound mu kullanılıyor kontrol için? dr. değişmesi gerektiğini nasıl tespit ediyor biliyor musun?

teşekkürler arzum..peki bu kontrol aşaması hakkında bilgin varmı?ultarsound mu kullanılıyor kontrol için? dr. değişmesi gerektiğini nasıl tespit ediyor biliyor musun?

Canım,zaten meme ameliyatı sonrasında düzenli kontrollere gidiyorsun.Elle muayene ediyor fakat belirli periyotlarda ultrasyonda isteyebilir bence..Protezdeki deformasyon memede şekil bozukluguna yol açabilir,sarkık bir görüntü teşgil eder :KK66: Doktorlarda zaten biliyordur bir protezin hangi hastada ne kadar kalacagını,ne zamanda degişecegni.Örnek veriyorum evlenmeden önce bir bayan silikon protez ameliyatı oluyorsa evlendikten sonra hamilelik ve emzirme gögüsleri deforme ettigi gibi protezleride deforme edecektir haliyle.20 Yaşında bu ameliyatı olan bir bayan ilerdeki yaşamının bir bölümünde bu protezi mutlaka yeniletmesi gerekecektir :KK66: Ama dogum yapmışsındır,yaşında 30 civarıysa 15 sene geçse belkide seni rahatsız etmeyen bir sarkıklıga gelecek,protezinde iyi durursa,deforme olmazsa yaşam boyuda kalabilir.
Hani nasıl diz kapagı protez ameliyatını erken yaşta tavsiye etmiyorlarya,onun gibi birşey yani...

arzum tekrar teşekkürler bilgiler için..
ben aslında meme küçültme ameliyatı oldum...ancak dekolte kısmının dolgun durması, uzun süre aynı görüntüyü koruyabilmesi ve uzun dönem sarkmadan kalabilmesi için, üstlere, kas altına çok minik mentor marka protezler konuldu. Dr.a sorduğumda ömürlük bunlar rahat olun dedi:44:
ömürlük diyince, kontrolleriyle ilgili hiçbir soru işaretim olmadı açıkçası. Belkide protez boyutu normal protezlere göre çok minik olduğu için böyle söyledi....kontrole gittiğimde soracağım....bilgiler için tekrar teşekkürler..

arzum tekrar teşekkürler bilgiler için..
ben aslında meme küçültme ameliyatı oldum...ancak dekolte kısmının dolgun durması, uzun süre aynı görüntüyü koruyabilmesi ve uzun dönem sarkmadan kalabilmesi için, üstlere, kas altına çok minik mentor marka protezler konuldu. Dr.a sorduğumda ömürlük bunlar rahat olun dedi:44:
ömürlük diyince, kontrolleriyle ilgili hiçbir soru işaretim olmadı açıkçası. Belkide protez boyutu normal protezlere göre çok minik olduğu için böyle söyledi....kontrole gittiğimde soracağım....bilgiler için tekrar teşekkürler..

Canım biliyorum,seni meme küçültme topiginde görüyorum :KK34: Ama protezde takıldıgını bilmiyordum tabi.Canım ben ameliyat oldugum zamanda doktorum bana protezler bir sorum çıkarmadıgı sürece ömürlüktür demişti.Sanada bu yüzden öyle demiş olabilir.Birde kas altında olunca protezler daha bir güvende oluyor.Çünkü kas protezi örtüyor :KK34: Bir sorun çıkarmamaları en büyük dilegimiz tabiki..Çıkarsada benim için sorun degil,protezlerimi yeniletip boyuttada degişiklikler yaptırabilirim.Belkide gerekirse dikleştirme operasyonu ile birlikte :KK34:Doktoruna gidince sor tabi,bakalım ne diyecek.Senin için en iyi ve net cevabı doktorun verecektir canım.Ben bu bilgileri Mentorun kitapçıgından buldum,okudum ve paylaştım.Birde Nagorun Türkiyede dagıtım yapan şirketine mail atmıştım bu konuyla ilgili.Bana geri telefonla dönüş yapan kişi verdi bu bilgileri...Ben teşekkür ederim,doktorunla görüştükten sonra bizide bilgilendirirsen seviniriz..

sorma, beni ameliyat narkoz falan değil, iz kalacak mı ve pamela andersona dönme korkusu sarmıştı :KK1:
çok şükür her şey yolunda gitti ve üstünden ay bile geçti ameliyatımın. onun dışında iyiyim canım, yavaştan alışverişe sarmaya başladım, burada hava sıcaklığı 30 dereceyi buldu, memelere uygun kıyafet seçiminde zorlanıyorum :KK33:
senin ameliyat tarihin belli oldu mu?

tarihim aylar öncesinden belli. yaz ortasında bir zamanda olacak. tam gününü yazmıyorum. ağustos gibi buradan yazacağım inş canım. :nazar:

tarihim aylar öncesinden belli. yaz ortasında bir zamanda olacak. tam gününü yazmıyorum. ağustos gibi buradan yazacağım inş canım. :nazar:

hayırlısıyla sende kavuşursun inşallah hediyelerine :KK34: sıcak zamanlarda ameliyat olucaksın inşallah canının sıkılmasına kalmadan iğleşir kendini gezmelere atarsın :KK34:

hayırlısıyla sende kavuşursun inşallah hediyelerine :KK34: sıcak zamanlarda ameliyat olucaksın inşallah canının sıkılmasına kalmadan iğleşir kendini gezmelere atarsın :KK34:

teşekkür ederim. o göğüslerle güzel bir ömür geçirmeyi öyle çok istiyorum ki. umarım herkesin istediği gibi göğüsleri olur. :nazar:

arkadaşlar paylaşımlarınız gerçekten çok yayarlı oldu .. hepinize ayrı ayrı tesekkür ederim .. fakat n yazık ki hepiniz ameliyatlarını istanbul da olmuş :KK43: ben ankarada yaşıyorum burda tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı ?

arkadaşlar paylaşımlarınız gerçekten çok yayarlı oldu .. hepinize ayrı ayrı tesekkür ederim .. fakat n yazık ki hepiniz ameliyatlarını istanbul da olmuş :KK43: ben ankarada yaşıyorum burda tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı ?

Bu forumda Ankaradaki doktorlardan en çok adı geçen ve başarılı,memnun edici sonuçları olan doktor Zühtü Demirdir,tabi başka doktorlarda var..Ankarada gögüs estetigi konularına bakarsan birçok doktor ismi ile karşılaşacaksın canım :KK34:

Ankarada önerecegim başka doktorlada var tabi,listene ekle görüs hepsiyle bence Ferruh bingül,Şafak Tunç,Serdar Öztürk ve Ünal şahin :KK34:

canım cevabın için çok tesekkür ederim .. !!! ben geçen sene ferruh beyle görüşmüştüm ama bende iyi bir izlenim bırakmadı ..
dr.zeki can a da farklı bir ameliyat yaptırmıştım ama ne yazık ki umduğum neticeyi alamadım tabii bu herkesin şahsi düşüncesi .. diğer belirttiğin isimlerle görüşüceğim .. neticeyi bildiririm :=) ama hepsi bir yana acaba bu ameliyatı olmak için istanbula gitmeme gerek var mı ??? çünkü aklımda ki isim barış çakır ..

Canım benim de sana eğer bu ameliyatı Ankara'da olmayı düşünüyorsan Zühtü Demir 'dir..Yalnız İstanbul'a gelebilme imkanım da var diyorsan tabi kiii sevgili doktorum Barış Çakır'ı ben de sana kesinlikle tavsiye ederim..Senin aklındaki isim de Barış bey miş zaten..Bu ameliyat öyle olmadı baştan diyebilceğimiz bir ameliyat değil en çok hangi doktor size güven verirse ve karşılıklı olumlu izlenimler olur ve uyuşulursa ona olmak gerekir.Ben sana tercihin Barış Çakır olursa %99.9 mükemmel göğüslerin olacak diyorum..Ama dediğim gibi Ankara'da olacaksan da zühtü demir'in ameliyat sonuçlarını da çok başarılı buluyorum ben tatlım :KK66: Ama hangisi diye sorarsan yine de tavsiyem kendi doktorum Barış Çakır olacaktır :KK66: sevgiler..

canım cevabın için çok tesekkür ederim .. !!! ben geçen sene ferruh beyle görüşmüştüm ama bende iyi bir izlenim bırakmadı ..
dr.zeki can a da farklı bir ameliyat yaptırmıştım ama ne yazık ki umduğum neticeyi alamadım tabii bu herkesin şahsi düşüncesi .. diğer belirttiğin isimlerle görüşüceğim .. neticeyi bildiririm :=) ama hepsi bir yana acaba bu ameliyatı olmak için istanbula gitmeme gerek var mı ??? çünkü aklımda ki isim barış çakır ..

Canım..Ben Ankarada ismini duydugum estetik doktorların ismini verdim.Bence imkanların dogrultusunda aklında olan,ismini duydugum,maddi olarakta senin imkanların dogrultusunde bütün doktorlarla görüşmeni tavsiye ederim.Çünkü ancak bu şekilde sana uygun,dogru doktoru bulabilirsin caním :KK66: Ankarada oturuyorsan bu ameliyatı orda olmanı öneririm tabi.Çünkü ameliyat öncesi görüşme,ameliyat sonra kontroller,muayene için gidip gelmek zor olur.Allah korusun bir problem olsa,bir komplikasyon doktorunla hemen görüşemezsin,telefonla olan görüşmeler ne kadar iyi olur bilemiyorum.Seçim senin tabi.İmkanın varsa gel,ıstanbuldada istedigin doktorla görüş..Dedigim gibi araştırarak,degerlendirerek sana göre dogru olan doktoru bulabilirsin.Senin istedigin gögüs şekline,büyüklügünü onaylayacak,maddi olarakta sana uyacak bir doktoru sen araştırarak bulabilirsin.Mesela ben ameliyat öncesi görüşmelerde çok araştırdım,çok doktorla görüştüm.Hepsi farklı teknikleri,protez büyüklükleri tavsiye ettilee.Ben yuvarlak protez ve izsiz olması içinde meme ucu kesisi istiyordum hep.Sonunda beni anlayan doktorumla karşılaştım Allaha şükür...İnşallah sende aradıgın,içine kafana yatan doktoru bulursun canım...Herşey gönlünce olsun.Hoşcakal...

Canım..Ben Ankarada ismini duydugum estetik doktorların ismini verdim.Bence imkanların dogrultusunda aklında olan,ismini duydugum,maddi olarakta senin imkanların dogrultusunde bütün doktorlarla görüşmeni tavsiye ederim.Çünkü ancak bu şekilde sana uygun,dogru doktoru bulabilirsin caním :KK66: Ankarada oturuyorsan bu ameliyatı orda olmanı öneririm tabi.Çünkü ameliyat öncesi görüşme,ameliyat sonra kontroller,muayene için gidip gelmek zor olur.Allah korusun bir problem olsa,bir komplikasyon doktorunla hemen görüşemezsin,telefonla olan görüşmeler ne kadar iyi olur bilemiyorum.Seçim senin tabi.İmkanın varsa gel,ıstanbuldada istedigin doktorla görüş..Dedigim gibi araştırarak,degerlendirerek sana göre dogru olan doktoru bulabilirsin.Senin istedigin gögüs şekline,büyüklügünü onaylayacak,maddi olarakta sana uyacak bir doktoru sen araştırarak bulabilirsin.Mesela ben ameliyat öncesi görüşmelerde çok araştırdım,çok doktorla görüştüm.Hepsi farklı teknikleri,protez büyüklükleri tavsiye ettilee.Ben yuvarlak protez ve izsiz olması içinde meme ucu kesisi istiyordum hep.Sonunda beni anlayan doktorumla karşılaştım Allaha şükür...İnşallah sende aradıgın,içine kafana yatan doktoru bulursun canım...Herşey gönlünce olsun.Hoşcakal...

arzuma bu konuda katılıyorum.sececegındoktor sana en fazla 1 saat uzaklıkta olmalı..nedenı ıse amelıyt sonrasında bı aksılık yasarsan kolay mudehale edebılecek uzaklıkta olmalı..yada hıc bı sorun olmasada yıne kontrole gıtmek gereklı plastık cerrah degılız hıcbırımız ve onun baktıgı acıdan bakamayız.
bnm hıc bı sorun olmamasına ragmen ılk ay 5 ve sonrakı aylarda ayda 1 kontrole gıttım..

X