Hangi isim daha guzel onerilerede açığım

Kız ismi

• Ankete Katılan
    1.209
Benim kızımın adı İlke 🥰
Ben Rima(dişi ceylan yavrusu demek) ve Neris(gözümün bebeği demek) isimlerini de düşünmüştüm ama eşimin içine sinmedi. Listenin kazananı İlke oldu 😌 sizin söylediğiniz isimlerden en çok Öykü ismini beğendim 👍 sağlıkla kucağınıza alın 💓

Başka isimlere açığım lütfen yardımcı olur musunuz?

Büyük Kızımın adi Ecrin Nisa soyadımız Gül:KK200::anne:

ALLAHIM isteyen herkese hayırlı bir evlat nasip et🥰🥰🥰🌹🌹
Allahim hayirlisiyla kucağiniza almayi Analı Babalı büyümeyi nasip etsin inşallah 🤲🏻
ECRİN NiSA
ASLİN ERVA koyardım Şahsen...

ASLİN :Güneş ışınlarınin herbirine verilen isim arkadaşımin adı çok beğenirim.İmrenilecek kadar Çok zeki akillı bir kızdır.Yani isimin enerjiside gayet iyi.
ERVA :HZ.Muhammed (S.A.V) halasinin adı.

Öncelikle hayırlısıyla mucizenize kavuşun inşallah.
Uyumlu olması açısından Eylül, ama uyuma bakmıyorsanız Öykü...
2 isim tercih etmezdim...
Uyuma bakmazsanız; Masal ve Mina isimlerini beğeniyorum.

Benim kızım 9 yaşında hayatta ecrin yada nisa demediler herkes ecrin nisa dedi. Bende sosyoloji mezunuyum siz nasıl zemin hazırlarsanız öyle gidiyor.
Bunu yakın çevrede yapabilirsiniz, çocuğun algısını bu yöne çekene kadar (yaklaşık 6 yaşa kadar diyebiliriz) bu ismi oturtabilirseniz sonrası sıkıntı olmaz. Kaldıki sizin çocuğunuz kendisi ecrin nisayı kabul edip öyle tanıtmış etrafa, yani benlik algısı oluşmuş. Herkes sizinki kadar şanslı olamayabiliyor.

Isimler güzeli ama efendimiz doga isimlerini hos karsilamamis cünkü isimler karektere yansit. Sadece bilgi amacli yazdim.

benim hosuma:
Nisa nur

Bende eylüle oy verdim..Elçin ismini çok severim bu arada..Birde begüm ama kardeşinin ismiyle uyumlu olsun istiyorsanız begüm olmaz

Merhabalar,öncelikle tebrik ederim sizi inşaallah saglikla hayrla evladınızi kucaginiza almak nasip olur.cocugun anne babadan ahirette şu 3seyden dolayı hak iddia edeceğini duymuştum 1.ona güzel isim koymak(manası çok önemli çünkü ahirette ismimizin manasıyla cagirilacagiz)2.guzel ahlakla yetistirmek3.onlari vakti geldiğinde evlendirmek.oyuzden isim koymak aslında çok basit değildir beni yanlış anlamanızı asla istemem ama ben bu tarz isimlerden se sahabe isimlerini çok severim yada peygamber isimlerini...Allah nasip ederse benimde evladım olacak ve ben Hz Meryem gibi ibadetine düşkün olan bir kadın olsun diye Meryem Betül de Hz Meryem ve hzfatimanin iffettlerinden dolayı onlara söylenen isim oldugu icin Ben Meryem Betül koyacağım tabi kızım olursa şayet oğlum olursa Hz Musab gibi dünya sehvetini ellerinin tersiyle itip Allah'a yönelen bir mümin olsun diyede Musab koyacağım peygamberimizin isimlerinden olduğu içinde Ahmed koyacağım yani Ahmed Musab olacak insaallah size taviyem çok iyi düşünün ve inanın çok güzel sahabe isimleri var.
Ben Zehra,Zeynep, Hafsa, Ahsen, Erva, Hatice, Sevde,isimlerinde cok beğeniyorum
Kızımın adı Ahsen Ada 🤗

X