Hangi isim daha guzel onerilerede açığım

Kız ismi

• Ankete Katılan
    1.209
Başka isimlere açığım lütfen yardımcı olur musunuz?

Büyük Kızımın adi Ecrin Nisa soyadımız Gül:KK200::anne:

ALLAHIM isteyen herkese hayırlı bir evlat nasip et🥰🥰🥰🌹🌹
Eğer uyum arıyorsanız Öykü Sena hem söylemesi kolay hemde Ecrin Nisa ile uyumlu 😊 Hatice Zümra ,Elif Zümra,Hafsa Mina, Asel Hafsa bunlarda öneriler 💁‍♀️😇

Çünkü çocuk 3 farklı kişilik geliştiriyor.Şöyle ki; çocuğun adı Ayşe Sena olsun. Siz Ayşe Sena diye sesleniyorsunuz, sosyal ortama girdiğinde (okula başlangıç veya arkadaş çevresi) ya Ayşe deniyor ya da Sena. Bu da şu demek oluyor, Ayşe Sena diye seslenilen ortamda çocuğun bir kişiliği oluşuyor. Bunun ev olduğunu varsayarsak çocuk ev kuralları ya da ev şımarıklığını Ayşe Senaya kodluyor. Diğer isimlere de o ortamdakileri kodluyor ve dediğim gibi 3 farklı kişilik geliştiriyor farkında olmadan.
He derseniz ki ben 2 isim koyarım her ortamda bu böyle söylenir o zaman sıkıntı yok. :)
Benim kızım 9 yaşında hayatta ecrin yada nisa demediler herkes ecrin nisa dedi. Bende sosyoloji mezunuyum siz nasıl zemin hazırlarsanız öyle gidiyor.

Biz iki isim koyduk ki ben sevmiyorum, sevmediğim halde. Sadece biri kullanıyor. Büyük kızında iki ismini kullanıyor musunuz? Eşime neden kullanılmayacaksa koyduk gidip birini sildirelim diyorum. Bebekler ikiz birde 4 isim 🙄

Söylerken soyismine en uygun Öykü Sena oluyor. Sanırım benim takıntımda bu. İsim soyisim söylendiğinde zorlanmamak.
Ne olursa olsun hayırlı sağlıklı olsun inşallah ♥️

Bı arkadasımın kızının adı Işıl Beren, birinin de Zeren Ada ikisini de cok begenıyorum

Biz iki isim koyduk ki ben sevmiyorum, sevmediğim halde. Sadece biri kullanıyor. Büyük kızında iki ismini kullanıyor musunuz? Eşime neden kullanılmayacaksa koyduk gidip birini sildirelim diyorum. Bebekler ikiz birde 4 isim 🙄
Çocuğum 9 yaşında kaynanam inatla ecrin dedi ben onu anlamı için ecrin nisa koydum ve heryerde ecrin nisa dedim ogretmeni vs uyardım benim çocuğum trk isme bakmaz Ecrin Nisa diyince bakar. Başta uzun gelmişti ama bak kafiyesi çok güzel ecrin nisa .. o size bağlı söyletmeyin tek isim.

Arkadaş elif oyku koydu öykü diyor yada elif diyor çocuğa ...
Söylerken soyismine en uygun Öykü Sena oluyor. Sanırım benim takıntımda bu. İsim soyisim söylendiğinde zorlanmamak.
Ne olursa olsun hayırlı sağlıklı olsun inşallah ♥️
Kesinlikle mesela nil çok güzel ama nil gül 😬🤦‍♀️😁
Eylül öykü koyarım bana göre ama söylenişi çok zor ya ağzımız alışması ama zor yani

Bı arkadasımın kızının adı Işıl Beren, birinin de Zeren Ada ikisini de cok begenıyorum
Allah belasını vermesin arkadaşın birine dedim beren eylül yada beren öykü koycam çok hoşuma gidiyor beren veren dereler dedi Allahım aklımın ucundan geçmemişti.....sonradan takıntı oldu vazgeçtik

Merhabalar,öncelikle tebrik ederim sizi inşaallah saglikla hayrla evladınızi kucaginiza almak nasip olur.cocugun anne babadan ahirette şu 3seyden dolayı hak iddia edeceğini duymuştum 1.ona güzel isim koymak(manası çok önemli çünkü ahirette ismimizin manasıyla cagirilacagiz)2.guzel ahlakla yetistirmek3.onlari vakti geldiğinde evlendirmek.oyuzden isim koymak aslında çok basit değildir beni yanlış anlamanızı asla istemem ama ben bu tarz isimlerden se sahabe isimlerini çok severim yada peygamber isimlerini...Allah nasip ederse benimde evladım olacak ve ben Hz Meryem gibi ibadetine düşkün olan bir kadın olsun diye Meryem Betül de Hz Meryem ve hzfatimanin iffettlerinden dolayı onlara söylenen isim oldugu icin Ben Meryem Betül koyacağım tabi kızım olursa şayet oğlum olursa Hz Musab gibi dünya sehvetini ellerinin tersiyle itip Allah'a yönelen bir mümin olsun diyede Musab koyacağım peygamberimizin isimlerinden olduğu içinde Ahmed koyacağım yani Ahmed Musab olacak insaallah size taviyem çok iyi düşünün ve inanın çok güzel sahabe isimleri var.
Ben Zehra,Zeynep, Hafsa, Ahsen, Erva, Hatice, Sevde,isimlerinde cok beğeniyorum

Ben tek isim koyardim. Isim konusunda su isim olsun bu isim olsun diye birsey demem ama tek isim herzaman iyidir.
Bu arada Allah anali babali buyutsun. Tebrik ederim.

Merhabalar,öncelikle tebrik ederim sizi inşaallah saglikla hayrla evladınızi kucaginiza almak nasip olur.cocugun anne babadan ahirette şu 3seyden dolayı hak iddia edeceğini duymuştum 1.ona güzel isim koymak(manası çok önemli çünkü ahirette ismimizin manasıyla cagirilacagiz)2.guzel ahlakla yetistirmek3.onlari vakti geldiğinde evlendirmek.oyuzden isim koymak aslında çok basit değildir beni yanlış anlamanızı asla istemem ama ben bu tarz isimlerden se sahabe isimlerini çok severim yada peygamber isimlerini...Allah nasip ederse benimde evladım olacak ve ben Hz Meryem gibi ibadetine düşkün olan bir kadın olsun diye Meryem Betül de Hz Meryem ve hzfatimanin iffettlerinden dolayı onlara söylenen isim oldugu icin Ben Meryem Betül koyacağım tabi kızım olursa şayet oğlum olursa Hz Musab gibi dünya sehvetini ellerinin tersiyle itip Allah'a yönelen bir mümin olsun diyede Musab koyacağım peygamberimizin isimlerinden olduğu içinde Ahmed koyacağım yani Ahmed Musab olacak insaallah size taviyem çok iyi düşünün ve inanın çok güzel sahabe isimleri var.
Ben Zehra,Zeynep, Hafsa, Ahsen, Erva, Hatice, Sevde,isimlerinde cok beğeniyorum
Merhaba hiç betül ismini araştırdınız mi anlamı ben ni yerde farklı okudum hoşuma gitmedi. Çevremdeki ailelerim dahil hep kiz ve irem ebrar ahsen ruveyda rümeysa bende ailemle aynı isim olsun istemiyorum...13 torundan babannemgilde 2erkek anneannemgikde 16da 4 erkek gerisi kiz🤦‍♀️

ben kızım olursa hep DİLAY ismini istemişimdir anlamı da çok güzel “Gönlü aydınlatan ay gibi güzel.” anlamına gelmektedir. Kökeni Farsça ve Türkçe'dir. Belki beğenirsiniz fikir olsun size de :)

Komşumun kızının adı Sena ben 16 yaşındaydım doğduğunda benim koynumda büyüdü desem yeridir şimdi benim onunla tanıştığım yaşta huyu suyu herşeyi bana benzedi anneler gününde mutlaka bana da hediye alır arar sorar annesi bile diyor senin çocuğun diye Sena ismini duyunca bile gözlerim doluyor kendi çocuğum yok ama anneymiş gibi hissettim hep sayesinde Senalar güzeldir özeldir bana göre

Merhaba hiç betül ismini araştırdınız mi anlamı ben ni yerde farklı okudum hoşuma gitmedi. Çevremdeki ailelerim dahil hep kiz ve irem ebrar ahsen ruveyda rümeysa bende ailemle aynı isim olsun istemiyorum...13 torundan babannemgilde 2erkek anneannemgikde 16da 4 erkek gerisi kiz🤦‍♀️
Evet namuslu iffetine düşkün demek Betül isminin anlamı Hz Meryem ve Hz fatimaya iffettlerinden dolayı verilen lakaptir.yani haklısınız aynı isimleri koymak istememekte inşallah içinize sinen bir isim koymak nasip olur.birde h.z Nesibe in hayatini araştırmanızı tavsiye ederim gerçekten ornek alınası bir şahsiyettir.hayii günler dilerim 🌸🥰

X