Hangi isim daha guzel onerilerede açığım

Kız ismi

• Ankete Katılan
    1.209
Başka isimlere açığım lütfen yardımcı olur musunuz?

Büyük Kızımın adi Ecrin Nisa soyadımız Gül:KK200::anne:

ALLAHIM isteyen herkese hayırlı bir evlat nasip et🥰🥰🥰🌹🌹
Benim kaybettiğim kızımın adı Ela idi eğer bu bebişim tutunur ve kız olur ise bir kaç isim var aklımda gene Ela asil öykü Eylül tanem duru İdil gibi size de fikir olsun sağlıkla alın kucağınıza bize de dua edin 😌🤲🏻

Başka isimlere açığım lütfen yardımcı olur musunuz?

Büyük Kızımın adi Ecrin Nisa soyadımız Gül:KK200::anne:

ALLAHIM isteyen herkese hayırlı bir evlat nasip et🥰🥰🥰🌹🌹
Karar sizin tabi içinize ne sinerse ama biraz daha bu zaman çocuklarının ismi olabilirdi ecrin öyle mesela ebrar belki düşünebilirsiniz 🥰

Kesinlikle tren gibi sıra sıra iki isim sevmiyorum isim kısa ve sade olmalı hatta tek isimse bile 5 6 harften uzun olmamalı
Bu isimler arasında eylül güzel

Iki isim kararsız kalıp da onu da koyayım bunu da koyayım demek oluyor keşke diğerine de ecrin nisa koymasaydınız
Bir de bu kardeşlerin isimlerini birbirine uydurma çabası da hiç anlamlı değil diğerinin ilk ismini sildirip nisa koyun buna da eylül

İki isimli biri olarak bence iki isim koymayın. Zorlukları oluyor. Okulda, iş yerinde falan. Uzun uzun yazmak zor oluyor. Biri ilk ismini söylerken diğeri ikinci isimle hitap ediyor. Evlendim kızlık soyadımı değiştirmedim iki ismim iki soyadım var😂 İyice karıştı yani. Zorluklarıni çektim halada çekiyorum😅 Bu arada Eylül e oy verdim. Öyküde fena değil. Nisa ve sena isimleri çok yaygın sevemiyorum

Öykü Sena en uyumlusu gibi geldi bana oyumu ondan yana kullandım ☺️
Ama tek isimden yanayım, Sena diyorum tek olarakta.

Merak ettim psikoloji açısından neden iki isim koyulmamali?
Çünkü çocuk 3 farklı kişilik geliştiriyor.Şöyle ki; çocuğun adı Ayşe Sena olsun. Siz Ayşe Sena diye sesleniyorsunuz, sosyal ortama girdiğinde (okula başlangıç veya arkadaş çevresi) ya Ayşe deniyor ya da Sena. Bu da şu demek oluyor, Ayşe Sena diye seslenilen ortamda çocuğun bir kişiliği oluşuyor. Bunun ev olduğunu varsayarsak çocuk ev kuralları ya da ev şımarıklığını Ayşe Senaya kodluyor. Diğer isimlere de o ortamdakileri kodluyor ve dediğim gibi 3 farklı kişilik geliştiriyor farkında olmadan.
He derseniz ki ben 2 isim koyarım her ortamda bu böyle söylenir o zaman sıkıntı yok. :)

Çünkü çocuk 3 farklı kişilik geliştiriyor.Şöyle ki; çocuğun adı Ayşe Sena olsun. Siz Ayşe Sena diye sesleniyorsunuz, sosyal ortama girdiğinde (okula başlangıç veya arkadaş çevresi) ya Ayşe deniyor ya da Sena. Bu da şu demek oluyor, Ayşe Sena diye seslenilen ortamda çocuğun bir kişiliği oluşuyor. Bunun ev olduğunu varsayarsak çocuk ev kuralları ya da ev şımarıklığını Ayşe Senaya kodluyor. Diğer isimlere de o ortamdakileri kodluyor ve dediğim gibi 3 farklı kişilik geliştiriyor farkında olmadan.
He derseniz ki ben 2 isim koyarım her ortamda bu böyle söylenir o zaman sıkıntı yok. :)
Anladım açıklamanız için teşekkür ederim🌸

Kardeşi ile uyumlu olsun derseniz Eylül Sena ama tek isim olsun derseniz Eylül adıyla büyüsün yavrularınız sağlıkla ..🤲

X