Hamileyken terkedildim

heh neyse gelişmeleri kaldığım yerden bildiriyorum.

ben dedim ki önce bi konuşalım sonra barışalım. yok dedi barışalım. iyi dedim konuşmak için barışmak mı istiyorsun. tamam barıştım.

sonra meseleleri açtım. hiç canı istemese de.

uzun uzun yazmıyım zaten konuları biliyorsunuz.

konuştuktan sonra, onun söylediklerini yazıyım: "sen ne kadar vazgeçmişsin evlilikten. böyle değildin. ben evliliği kurtarmaya çalışıyorum" dedi.

ben de "çocuğum için ne iyiyse o olsun. zaten onun için ayrılmak istedim en çok da. huzursuz bir ev ortamındansa ayrı ama mutlu anne baba olalım daha iyi. bu evlilik yürürse yürür yürümezse yürümez zaten ben aklıma koymuştum boşanmayı. sen niye döndünki?" dedim.

o da "benim dinen sorumluluğum var bu yuvanın kurtulması için elimden geleni yapmam gerekiyordu. ondan döndüm."

- ben sana hakkımı helal ederdim. dönmeseydin. inan sen gittin. ayağımı uzattım tv'de filmimi izledim. meyvemi yedim yattım. kendi kendime evliyken çok ağladım bundan sonra ağlamıycam dedim

- bunları bana niye söylüyorsun (canı sıkıldı böyle oluşuma)

- yani artık kafam rahatlamıştı. özgürlüğümü elde ettim. terapit bile hem hamile hem boşanma aşamasında bir kadın ancak bu kadar kendinden emin olabilir dedi. senden izin almak zorunda olmadan anneme abimlere gidebileceğimi memlekete gidebileceğimi düşündüm. çok rahattım mutluydum inan.

-sen onları kızgınlıkla düşünmüşssün. 6 ay sonrası 12 ay sonrası 5 yıl sonrasında yaşayacağın zorluları düşünmedin herhalde. bana bişey olmazdı. sana ve babasız kalacak oğluma olurdu.

- kızgınlık anlıktır. benim sana olan duygularım öldü içimde. zorluklar olacaktır. ama zaten benim çocuğum babasız da annesiz de olmayacak. bunu kp'ye de söylemiştim.

-herneyse bak ben evliliğimi sürdürmek istiyorum. sen benden ne istiyorsun?

-mesele de bu. ben senden bişey istemiyorum. sadece saygı bekliyorum. ben anneme abime giderken senden izin al-mıy-cam. bunu bil. ama şu var. arayıp ben burdayım derim. bildiririm o ayrı.

-ya nasıl bir zihniyet bu anlamıyorum. izin almıycam ne.? sen zırt pırt gidemezsin ki karşıdayken.

-öyle bir giderim ki.

-bak gideceksen beni beklersin. akşam ben gelince beraber gideriz.

-bazen öyle olur bazen ben annemde olurum. sen de gelirsin beraber döneriz. Allah'ını seversen ne var bunda mevzu olacak?

-ben eve geldiğimde eşim evde olmasını istiyorum. prensiplerim var.

- e zaten hep evdeyim. haftanın 5 günü akşam evde bulursun. 2 günü yokum. bunları bil. önceden her şeyine tamam diyordum ama şimdi yapabileceğimi kaldırabileceğimi söylerim. ayrıca bu prensip nedir? dini kural mı nedir yani?

-sen evliliği sürdürmek istemiyorsun.

-ya asıl sen istemiyorsun. 5 akşam evde bulursun 2 akşam yokumdur. dert mi bu? ben sana diyorum. istediğin gibi git gez arkadaşlarınla. seni kısıtlamıyorum. saygı duyuyorum. olabilir işin vardır görüşürsün. ne olacak?

-(düşündü biraz) tamam adım adım gidelim. taşınalım önce.

-tamam taşınalım. ama sana söyledim. bana saygı duymalısın.

(bu sırada ev baktığı yerleri gösteriyor. görümcemin oturduğu bölgede)

dedim ki: madem ailelerden uzaklaşıcaz, görümceme de yakın oturmak istemiyorum.

- senin onunla arkadaş olmanı istiyorum.

-abimle ne kadar arkadaş oldun 1.5 senede.?

-o benden küçük (abim 85'li, eşim 82'li)

-senin en yakın arkadaşlarının doğum tarihlerine bi bakalım istersen hemen burdan. (çoğu kendinden küçük ve en çok sevdiği arkadaşı 85'li)

-ya senin abin çok çocuk.

-acaba bir gün hadi gel bugün bi yerlere gidelim kayınço dedin mi? demedin. eee benden de bekleme.

- o dedi mi? demedi.

-mesele o değil. sana açık açık yine söylüyorum. görümcemlerin semtine taşınırsam abime ne kadar gidersem ona da o kadar giderim.

-sen işi yokuşa sürüyorsun. kardeşim sana ne yaptı?

-senle bu meselemizde bi arayıp sorabilirdi.

-ben aramasını istemedim.

-olabilir. seni dinlemek zorunda deği. bizimde gelinlerimiz var. aha yüzleri. onlara hep derim abimlerle bi sıkıntınız olur çözemezsiniz. müracaat babama ya da banadır. siz onu yeni tanırsınız biz onun dilini biliriz dedim.

-kardeşim iyi niyetli.

-ben niyetinden haberim yok.

(cidden de mesafeli olmayı düşünüyorum kızlar)

-iyi madem senle anlaşamıycaz. (eşim diyor bunu)

-tamam zaten geç oldu ben yatıyorum. (aklıma makinede yıkanmış çamarşırlar geliyor. gidip makinadan alıp balkona asmaya çıkıyorum. arkamdan geliyor)

eşim: her neyse her şey senin dediğin gibi olsun.

ben: benim şartlarım yok ki bana saygı duymandan başka.

- tamam her şeyi kabul ediyorum. çünkü evliliğimi kurtarmak üzerime farz.

- yok böyle dinen farz falan deme bana. ben sana hakkımı helal ediyorum. için rahat etsin. tamam sen elinden geleni de yaptın. sorun yok.

- yok yok tamam sen helal etsen de olmaz. benim evliliğimi kurtarmam lazım. sen ne dersen o.

(işte konuşma burda bitiyor)

arkadaşları haftaya avrupa seyehatine çıkıyormuş. dedim "sen de gitsene.", bi sevindi. "gidiyim mi?" dedi. dedim "elbette git. bak ben öyle biri değilim. ya git gez. kafanı dağıt. benden yana için rahat etsin" dedim. çok mutlu oldu.

ay sanki 1.5 senede adama şunu yap bunu yapma demişim de sevinmesini anlayamadım.

her neyse. konuyu şuan böyle bağladık.
akşama kv, kp ve babam geliyor yemeğe. ama eşim maçta olacak. sonra çaya gelecek.
haftasonu şehirdışında da düğün varmış. oraya gidicez inşallah.

akşama kv'ye "bakın işte oğlunuz. maçı var yemeğe gelmedi. siz her zaman mı geliyorsunuz? hayır. eee demek ki neymiş böyle şeyleri ben değil, oğlunuz önemsemiyormuş" diyesim var.

işte kızlar durum bu.

herhalde çocuk 10 yaşına gelene kadar kafanızı şişirmeye devam edicem gibi. he şöyle de olabilir. eşimin mantığı "prensibi" değişir, bende "happy ending" diyip bitiririm.

elbette ikincisini isterim.

adam birden beyaz bayrak açtı. sabah da sen çok değiştin dedi. ben de "iyi manada mı? kötü manada mı?" dedim. bunu söylemiycem dedi.

durum bu.

Son düzenleme:
Hayirlisi olsun sizin icin. Bir daha hic bu kadar uzulmemeniz dilegiyle...

Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Kadınlar Kulübü

evet canım babam da aynısını söyledi.sanki yakın olunca insan kızını özlemez mi? dedi. ben bi arkadaşım evlendi kanadaya gitti. telefonda konuşuyoruz işte. ne güzel istanbuldasın sevdiklerin yanında diyor. aman dedim tatlım evim annemlere 30 metre öte de olsa gurbetteyiz evlenince işte demiştim. çok üzülmüştü.

ama bakalım bundan sonra benim ailemden mi yoksa oğullarından mı sorun anlaşılacak. evlendik belki eşim bensiz en fazla 2 ya da 3 kere gitmiştir. e her haftasonu da gidemiyorum ki. çalışıyorum temizliğim oluyor başka bişey çıkıyor. sen git dediğimde de böyle üfleye püfleye 2 ya da 3 kere gitmiştir.

hadi yaz canım gelişmeleri bekliyoruz..

yazdım canım.

canım güzel yazmışsın. düğüne gelip gelmemesini inan ben dert etmedim. tek derdim böyle ortalığı gerip aileme de gündem olmamız. yani onların tek gündemi oğullarını ağız tadıyla evlendirmekken birden tüm gözleri bize yöneldi.
annem bunu ölsem unuturum diyor. yine de eşimi gördü düğünde elini öptürdü. güldü sarıldı. olsun diyor siz iyi olun. o benim damadım. diyor.
hiç kinci değildir demiştim ya. babam da öyle. kavgalı küs olduğu insanlar yoktur hiç bi düğün oldu zaten eşim kv kp gördüler ne kadar çevremiz olduğunu. kendi düğünüme çağıramıştım bi çok kişiyi. şimdi herkesin gönlünü aldık. kız tarafı toplasanız 20 kişiydi. biz yine onlara limitsiz dedik sayıyı. ama çevreleri memlekette.

her neyse. aile yapılarımız da kafa yapılarımız da farklı ama işte gelişmeleri yazdım. inşallah evliliğimde mum ışığı kadar bir umut vardır. ne diyim.

şu son konuşmanız bizim büyük kavgamızdan bikaç gün sonra kardeşimin ara bulmak için geldiğinde yaptıgımız tonda bir konuşma olmuş..

iki taraftada pek istek yok ama bi şekilde -büyük ihtimalle çocuk için- bu evlilik sürmek zorunda..

biliyor musun "ben senden bişey istemiyorum" diyosun ya hani.. içinde ona dair herşey bitti demektir bu..çünkü ben de birşey istemiyorum.. sadece babalık görevlerini yerine getirsin yeter..

hakkınızda hayırlısı olsun henüz çok yeni evliliğiniz.. benim on yılım gitti.. baştan bazı şeyleri sıkı tutumak kararlı olmak lazım.. sanırım erkekler eğitilebilir canlılar ama alıştırınca bazı şeylere dönüşü olmuyor..

evleneli 1.5 sene oldu. ben yıpranmak istemiyorum. inşallah da yıpranmam. ne ben onu ezeyim ne o beni. ama şu var. ben şuan dik duruyorum. rabbimden en büyük duam bu dik duruşumun devam etmesi. çünkü eğildiğim an tepeme binecek. bundan eminim.

eski mihri olmıycam. canım cicim alttan alan biri olmıycam. ona saygı duyarım ama o da bana duyacak. eskiden çok yumuşak başlıymışım. ama şimdi öyle olmıycam. ben değiştim ya da değişiyorum. o da ona göre şekil alacak. çünkü devam ettirmek isteyen taraf o.

onun için hazır başta ıken bazı konularda tavrını netleştir..

bebeğin doğacak o zaman da güçlü olman lazım ve bu ınan çok zor..

Görümcenin yakınlarında olmanı önermiyorum. Şimdi sen ona gitmeyeceksin, bu sefer bu tartısma konusu olacak çünkü benim anladıgım seni ailenden koparıp kendi ailesine yaklastırmaya calısacak. Sen de salak olmadıgın icin bunu anlayıp, sinirlenip arkadas olasın varsa da olmak istemeyeceksin. İki tarafa da uzak bir yer tut mümkünse. Dısarıdan bakan biri olarak diyorum bunu.

Konusmanız olumlu bir sonuca gitmis ama senin istedigin gibi degil, cünkü esin her seyi kendine yontuyor, sen mantıklı seyler söyleyince de afallıyor. Bu adam sen adeta gerizekalıymıssın gibi tüm hareketlerinin ona baglı olmasını istiyor, sanki annene gitmekten baska yaptıgın bir sey varmıs gibi (Yani anlattıklarından yorumluyorum bunu) Hala da bunu diretiyor. Sen zaten demissin söylerim ben diye...Üstünde böyle baskı kurdugunda böylesine soguyacagını düsünemeyecek kadar egosu yüksek. Evliliginin kurtulmasını o da istiyor bence, ama senin haklı oldugunu kabullenebilecek olgunlugu yok. Erkeklik egosu yüzünden senden olmus, içini sogutmus farkında degil hala. Nasılsa gidemez diyor, ileride bunun ceremesini cekmeyi göze alamayacagını düsündügünden, ki bunu demis sana. Sırf senin haklı oldugunu kabul etmemek icin ''Dinen kurtarmam lazım'' diyor. Sonuc olarak bir seylerin iyiye gitmesini istiyor, ama fazla gururlu oldugundan haklı oldugunu kabul edecekmis gibi görünmüyor. Kararlı oldugunu görmesini sagla, yoksa konusmaktan öteye gitmez, hareketlerinde düzelme olmaz, zaten düzelme olmazsa da evinizin ortamında büyüyen cocuga yazık olur, bosanman daha hayırlı.

Ayrıca sunu ona söyle bence, bosanmıs adamlar zararsız cıkar diye bir sey yok. Bunla gecinilmiyor belli ki bosanmıs der onunla senden sonra beraber olacak kadın. Zaten bu huyla o tekrar evlense bile bir daha bosanır. İki kereden sonra karakterindeki basarısızlık taçlanır zaten.

herife bak herife
hala inatlaşma derdinde
yok derdim sen değilsin deyip dini görevleri karıştırma derdinde
seni seviyorum düzelicem hatalıyım demiyor da
tövbe tövbeee
aman mihrim hemen yumuşama
çok sonra sonra yumuşarsın

çok merak ediyorum bugün akşamı
hayırlısı canım..

onun için hazır başta ıken bazı konularda tavrını netleştir..

bebeğin doğacak o zaman da güçlü olman lazım ve bu ınan çok zor..

kesinlikle öyle . tavrımı karakterimi ortaya koymam gerekiyor. eskisi gibi yumuşak ve affedici olmıycak. bir hatası olursa mutlaka düzeltmesini istiycem.

canım benim aynen öyle canım sıkıldı dün akşam ev baktığı yerleri görünce. ama yok önceden olsa gider gelirdim görümceme ama şimdi iyi olmak zorunda değilim. canım isterse giderim istemezse gitmem. bundan huzursuzluk çıkcasa da çıksın yani. bi de dediğin gibi hala egosu tavanda. hiç yere indirmiyor. haklısın diyemiyor rahat rahat. çünkü özgüven yok. ah nasıl düzelecek bu adam bilmiyorum.

yok canım yumuşar mıyım? yumuşamam. ödüm kopuyor yumuşamaktan. çünkü biliyorum biraz yüz versem tepeme binecek. o yüzden sıfır iltimas.

ben de bu akşam olacakları merak ediyorum. ama zaten yavaş yavaş kendini belli ediyor.

annem yok şehirdışına arkadaşlarının yanına gitti. gezip biraz kafasını dağıtacak. e babam tek kalıyor evde. yemeğe kp ve kv gelince, sen de gel dedim.
gelmemi diyeydim.

eşim aradı şimdi. söyledim babam da gelecek diye. durdu böyle. hep kp ile kv gelince bizimkiler de hep geliyormuş. (kv de kp de toplasan bana 3 kere gelmiştir.) e dedim gelme mi diyim. annem yok. bizbize olsaymışız. lafa bakın "bizbize" nedir ya. canımı çok sıktı. bana ne söylenecekse babama da söylenir. benim ayrım gayrım sırrım yok diyemedim içimde kaldı. hayret bişey. ay yine gerildim ya. dakka bir gol bir oldu resmen.

Bak canım bir abla olarak sana bir kaç şey söyleyeceğim.İster darıl,ister hak ver.Çocuksunuz.Düşünce yapın tavrın o kadar yanlış ki.en şu an herşeyin düzeldiğini sanıyorsun.Kocan eve geri dönüp sana canım cicim yaptığı için kendinde bir güç buldun ve ona tavır aldığını sanıyorsun.Bir süre sonra yine aynı hareketler başlayacak.Çünkü ortada ders alınmış bir durum yok.İnsanlarda öyle 2 günde değişmez.
Bizim çevre diyorsun da,nedir senin bu çevre dediğin.İnsan kalabalığı mı? Şimdi insanın hayatında belirli konuma gelmiş,ona faydası olacak insanlar mı çevredir.Geniş sülaleler,yakınlık kurulan ilişkilerden ileri gelen insan kalabalığımıdır çevre.Sizin gelininizin 20 kişi olması sizin ondan üstün olduğunuzu göstermez. (gelin hem öksüz hem yetim galiba.Hayatta kimsenin çevresi 20 kişiyle sınırlı değildir)Gelememişlerdir.Neyse bu ayrı bu konu.Bunu sadece neden belirtiyorum.Millet için yaşamayın.Bbam kinci değildir annem o benim damadım dedi diyorsun da,asıl sen evladısın onların.Kızlarına saygısızlık yapan,döven,söven,hamileyken ezen,evliliğin sorumluluğunu taşımayan,öz anne babasına göndermeyen bir adama tavır almak kinci olmak değildir.Baban çok pasif kalmış.Eğer baban biraz ağırlığını koysaydı o kocan haddini bilirdi.
Sen kocana herhangi bir tavır mı aldın.Kalktın babanın evine gidip restini mi çektin.Aileler toplanıp böyle böyle oldu bu iş nasıl düzelecek diye bir toplantı mı oldu.Kocana bir Allah ın kulu,heey efendi kendine gel,sen eşyanı alıp alıp nereye gidiyorsun kimi terkediyorsun bu ev dingonun ahırımı otel mi dedi.Naptın sen.Filmini izlerken o geldi sırnaştı,sen konuşalım dedin.O barışalım dedi filan filan.
Bak güzelim evlilik çocuk oyuncağı değil.Yok senin abin bana arkadaş değil,yok senin ablan bana şöyle değil.Bırakın milleti.Kimse kimseyle arkadaş olmak zorunda değil.Herkesin kafa yapısı farklı.Evden uzağa taşınmak sorun çözmez.Kafa yapılarının değişmesi lazım.
Kocana arkadaşlarınla tatile gidebilirsin diyorsun.Yaptıklarından ötürü ödüllendiriyor musun.Evli barklı adam,karısı hamile,ne işi var yurtdışı yurt içi şu bu gezmelere.Sen hala taviz veriyorsun.Bu tavizlerin sonu çok hayırlı değil abla olarak benden sana söylemesi.Bence sen önce bir silkelen kendine gel.Evlilik bu ya.Geldin gittin terkettin şu bu değil.

Canım sana şiddet uygulaması ve evi terk etmesi konusunda da biraz tepkini göstermeliydi bence
Ha bir de sarılmak için bile izin alıyormuşsun yani bu da normal biri olmadğını gösterir eşinin, bu yüzden bence o da psikoljik tedavi görmeli bunu da önermelisin
Bir de Mervecik adlı üyeyi sakın kafana takma, erkek olduğu için olaylara bakışı can sıkıcı olabiliyor. Senin konuda değil hemen hemen her konuda böyle

Son düzenleme:
Canım siz zaten anlaşamıyormuşsunuz... Bunu bildigin halde hamile kalmamalıydın.
Bende boşandım çocuk cok ıstedigi halde ben anlaşamadığımız için hamile kalmamak için caba sarf ettim...

Ama eşin hiç çaba sarf etmemiş evliliğinizi yürütmek için..

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son yazdıgını okudum, ''bizbize'' nedir gözünü sevim, o senin ailenin ''oglu'' olmus, sen de onun ailesinin ''kızı''. Bu adam dedigim gibi senin aileni dıslamıs kafasında, sana da bunu kabullendirmenin yollarını arıyor. Görümcenle arkadas olmanı istemesi vs de hep bu yüzden.

Kizlar ben de inanin burda hakkimda yazilmis kotu seyleri de iyi seyleri de onemsiyorum. Cunku zaten birbirimizi tanimiyoruz birbirimiz hakkinda neden kotu niyetimiz olsun. Hepiniz inanin ablam ya da kardesim gibisiniz. Ben burda bi cikar yol ariyorum. Bu yuzden kendi hatalarimi da yaziyorum. Onunkileri de.

Evet dogru bi kere geldi canim cicim dedi hersey duzeldi mi hayir. Daha ilk asamada babamin aksam kv ile kp varken gelmesine cani sıkıldi. E onun caninin sikilmasi benim canimi daha da sıkti. Niye rahatsiz oluyor anlamiyorum.

Her neyse.
Evet esim de ben de evliligin bilincinde degiliz sanirim. Ben zaten kaprisli nazli cocuk gibi buyudugumu bu sebeple eksiklerimin oldugunun farkindayim. Bunlari da duzeltmeye calisiyorum. Ben surekli kendini etut eden bi ailede buyudum. Bir kisinin sorunu herkesin sorunu oldu. Cozum bulunmaya calisildi.
Ama iste kendi evliligimdr bunu yapamiyorum. Cunku esimi cikardigi sorunlar bana gore sorun degil. Oraya gitmisim izin istememisim. O eve gelmis ben yokmusum. Dert mi bunlar degil. Ama adam dert ediyor.
Sorun aranirsa bulunur.
Ben onu serbest birakiyorum cunku kendim de serbestligi seviyorum. Bi aileyi aile yapan birbirini sıkmasi degil. Aksam oturup konusabilmek sorunlara cozum bulabilmek gun icinde xaman yoksa yatmadan once en az bi 15 20 dakika ayriabilmek. Konusmak iletisim cok onemli. Ama yapamadik. Insallah bundan sonra olur ne diyim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

devam et bu kafayla daha cooooook ezik ezik ezilirsin o senin aileni yerin dibine soksun sende onunkini tepende taşi aman incitme!!!!!!! Mihri sana sadece diyorumki songaz devam et busekilde cabalamaya cabaladikca batmaya unutmaki sonucunda elde ettigin koca bir SIFIR OLACAK. Habide herseye ragmen seni iyibiri olarak hatirlasinlar istiyosunya hic merak etme hatirlarlar enayilikten tutta ezik bir gelinimiz vardi diye arkandan bolbol hatirlarlar.isteyerek yeni belalara davetiye cikartiyosun kolay gelsin......

AH BE güzelim sen yanlış adamla evlenmişsin inşş herşey düzelir sen mutsuz olduğunu söylemiyormusun gerçi adamın umrunda olsa öle davranmaz şahsen ben eşimi üzücem diye ödüm kopar karşımdaki de öle olsun iisterim uf zor işler hamilesinde inş bebek sana ve ailenize umut olsun herşey düzelsib bebişin gelince bende kıskanmaz ve seni rahat bırakır umuyorum

Mihribancigim, tavrini begendim. Icinde az da olsa umut oldugunu belirtmissin. Bunun icin de eksik ama dogru bir konusma yapmissin. O senin hakliligini anlamis ama gururuna yediremedigi icin dinin arkasina saklaniyor. Zaten boyle bir adamin hemen degismesini beklemiyoruz degil mi? Sen bu tavrini, bu dik durusu degistirmezsen o degisecektir. He degismezse zaten kaybedecegin bir sey yok. Son sansi verdigini soyluyorsun zaten.
Bana kalirsa gorumcenin yanina tasinma. Hatta hic tasinma. Cok salakca olan bu istegi yerine getirmemelisin. Anne babani sakin ezdirme ama devamli da basina kakma. Ona biz ucumuz bir aileyiz diger herkes bizim akrabamiz imaji ciz. Zaten dinen de boyle. Madem o kadar dini hassasiyeti var (!) bunu da bilsin. Canini sikma babani cagirmana tepki gosterdigi icin. Sen buna alismak zorundasin hem seninkilere hem benimkilere esit davranmak benim gorevim de. Dunurler de kaynasmis olur de ve gec kenara. Kabul etmez, sorun cikarir ise daveti iptal et. Eski mihriban olmadigini gorsun. Maalesef ki cok cahil bir esin var. Sen ona kat kat fazlasin. Dolayisiyla bu evlilik yuruyecekse ipler senin elinde olmali. Aile mefhumu olmayan bir ese uymak seni yalnizlastirmaktan baska bir sey yapmaz. Zamanla cevresinin genisledigini gordukce o da insansa mutlu olacaktir.
Bence dogru yoldasin. Ama eksik bir seyler var. Onlari da zamanla davranis ve sozlerinle belirtirsin zaten.

ya kusura bakmayın ama ilk gününden fiyasko bir evlilik ve siz bu adamdan hamile kalmışsınız.
ne düşündünüz acaba bu adamdan çocuk doğurmak isterken?

ben bu adamın düzeleceğini pek sanmıyorum. hem evliliğimi kurtarmaya çalışıyorum diyor, hem de akşam babanızın gelmesine laf ediyor. hani gören de babanız onu hep kötüleyen, onunla tartışan biri falan sanacak. babanız tavrı gayet yapıcı oysa ki. eşiniz resmen sizin ailenizden nefret ediyor gibi, çekemiyor, ailenizi istemiyor... ben olsam sizin yerinizde asla taşınmazdım. her olayda siz fedakarlık yapıyorsunuz çünkü. ailenizden uzağa taşınmak ise çok çok büyük bir fedakarlık, bu fedakarlığı yapmanızı gerektiren büyük bir hatanız olması gerekirdi. ama konunun başından beri okuyorum ki, sizin bir hatanız yok ortada. aynen dediğiniz gibi sizin dert etmediğiniz şeyleri eşiniz dert ediyor ve bu durum bana pek düzelecek gibi gelmiyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…