Hamileyken terkedildim

Cunku husumet olmasin iyi bir hamilelik gecireyim diye cok alttan aldim..hakli olsam da ozur diledim.
Ama noldu. Babama diyo ki kiziniz tum.kavgalarda o kadar haksiz ki hep ozur diledi. Babacim bu lafa cok sinirlendi.
Cunku kendi de bilir ben sirf huzursuzluk olmasin diye cok alttan alirim.
Ama artik yok.
Simdi tasinmayi da dusunuyorum ama yok hele bi burdaki gibi davransin.
En ufak biseyi i affetmiycem.
Madem tum sorun aileye yakin olmakmis gorucez bakalim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

yarın geldiklerinde hiç alttan alayım diye uğraşma
saygıyı bozmadan tane tane net bir şekilde konuş
tabiki eşin düzelmeden taşınma ola ki barıştınız herşeyi hallettiniz
taşınalım derse şartlarını koy baştan öyle taşın

mihri, eşin ailesinde huzur sevgi görmediği için
o senle ayrılıp başkasıyla evlense bile yine aynı adam olacak
çünkü böyle görmüş büyümüş, değişmek kendi elinde
bakalım zaman ne gösterecek...

yarın geldiklerinde hiç alttan alayım diye uğraşma
saygıyı bozmadan tane tane net bir şekilde konuş
tabiki eşin düzelmeden taşınma ola ki barıştınız herşeyi hallettiniz
taşınalım derse şartlarını koy baştan öyle taşın

mihri, eşin ailesinde huzur sevgi görmediği için
o senle ayrılıp başkasıyla evlense bile yine aynı adam olacak
çünkü böyle görmüş büyümüş, değişmek kendi elinde
bakalım zaman ne gösterecek...

aynen canım ben de onu düşünüyorum. yani ailede ne gördüyse o. saatlerce günlerce küs olabilir. ama benim ailemde kimse kırgın küs uyuyamaz. hemen biri alttan alır sarılır konuşur.

alttan almıycam. saygı çerçevesince içimdekileri söyliycem. kv oğluna hiç toz kondurmaz. ama bakalım benden dinlesin sakince oğlunu. kp ve babamda olacak. eşim itiraz edecek mi onu da merak ediyorum. benim her şey saniye saniye aklımda. hatamı da söylerim günahımı da ama eşim kendiyle yüzleşemez.

görürsün eşin yarın arkadaşlarına takılır ve geç gelir
ne uyuz bir adam bu yaaa
söyle "o benim ailemin yüzüne bakmıyoken seni hergün aramamı bekledi anne. sen öyle istiyosun desem öyle karışacak bir kadın değilsindir.. sırf beni üzmek zora sokmka için yapıyor" gibi
diyecek şeyleri kalmasın..
sinir oluyorum şu kocana...

Bence bir baska yere tasinma arkadasim. Sen esin seni terk ettiginde aileni olaya karistirdin. Burada bu konuyu okuyan bazi arkadaslari anlayamiyorum. Nasil okuyorlar ki, aileni cok karistirdigini soyleyebiliyorlar?
O senin aileni kabul etmek zorunda. Cunku annen baban mudahale etmeyen, hala damatlarini dusunen insanlar. Adam evi terk etmis, neden karistirdin aileni diyorlar ya.

Asla tasinma, bu adam manyak. Senin yapman gereken belli. O duzelse bile ben duzelmeyecegim diyorsun. E bundan eminsen ayril arkadasim. Boyle sey mi olur? Resmen oyalaniyorsun ama. Icinde o duzelirse ben de duzelirim ihtimali tasiyorsan devam et tabi. Ama evli kalmaya kararliysan ben tok saticiyim demekle olmaz. Esinle neden konusmuyorsun? Sen de biliyorsun esinin konusma ozurlu oldugunu. En azindan hala o evde onunla neden yasadigini anlatman gerekiyor.

görürsün eşin yarın arkadaşlarına takılır ve geç gelir
ne uyuz bir adam bu yaaa
söyle "o benim ailemin yüzüne bakmıyoken seni hergün aramamı bekledi anne. sen öyle istiyosun desem öyle karışacak bir kadın değilsindir.. sırf beni üzmek zora sokmka için yapıyor" gibi
diyecek şeyleri kalmasın..
sinir oluyorum şu kocana...

ya benim annem gelinimiz beni arasın diye talepte bulunsa ben annem adına üzülürüm. demek ki ne kadar özgüvensiz. gelini kendin arasana anne niye bekliyorsun derim.
ama benim kv istiyor aramamı adım gibi eminim.

görümcem kv sini hergün arar gider yanına. ama ben öyle değilimki. kv ile içli dışlı olmak istemem. zaten o yapamaz. çünkü aşırı alıngan biri.

demiştim ya bi kere bizde kaldı. "anne her zaman gel kal burası senin oğlunun evi. hiç çekinme" demiştim.

eşim sonra niye öyle söyledin? o alınır. o zaten gelir.

ama sonra ne oldu biz ayrıyken. kv dediki rahat gelemiyorum. e napim yani öyle diyorum olmuyor. demesem olmuyor napim yani?

bir oğlanı anne yetişrir.

abim daha 2 günlük evli. ama ben 2 günlük evliyken de eşimi biliyorum. çok fark var. onu abimle kıyaslamıyorum asla. abim gibi biri olmasın. kendi olsun ama dürüst olsun. dediğinin arkasında olsun. en azından "iyilik" nedir bilsin. ama yok. o beni görümcemle kıyaslıyor. istekleri artıyor. yine de yapmaya çalıştım. ama yetmedi.

o kadar doluyumki yarın böyle konuşurken dağdan bir kaya kopar gider gibi söylediğimin önünü alamamaktan korkuyorum.

Bence bir baska yere tasinma arkadasim. Sen esin seni terk ettiginde aileni olaya karistirdin. Burada bu konuyu okuyan bazi arkadaslari anlayamiyorum. Nasil okuyorlar ki, aileni cok karistirdigini soyleyebiliyorlar?
O senin aileni kabul etmek zorunda. Cunku annen baban mudahale etmeyen, hala damatlarini dusunen insanlar. Adam evi terk etmis, neden karistirdin aileni diyorlar ya.

Asla tasinma, bu adam manyak. Senin yapman gereken belli. O duzelse bile ben duzelmeyecegim diyorsun. E bundan eminsen ayril arkadasim. Boyle sey mi olur? Resmen oyalaniyorsun ama. Icinde o duzelirse ben de duzelirim ihtimali tasiyorsan devam et tabi. Ama evli kalmaya kararliysan ben tok saticiyim demekle olmaz. Esinle neden konusmuyorsun? Sen de biliyorsun esinin konusma ozurlu oldugunu. En azindan hala o evde onunla neden yasadigini anlatman gerekiyor.

canım evet karşıma alsam konuşma anlama sorunu yaşıycaz. ben gerilmek istemiyorum. huzur istiyorum.

bu adam çocuğumun babası diye aynı evdeyim. ama zaten ayrı hayatları yaşıyoruz.

bilmiyorum. çocuk olur bir yaşına gelir. tak boşanmak istiyorum der. çocuk da memeden keslir velayet davası açar. o zamana kadar da kendine uyduruk deliller toplar oğlumu alır elimden diye bile düşündüm.

o kadar güvenim yok.

boşanmak istiyorum. bu gerçek. ama şuan karşımda hem kendi ailem hem eşim hem onun ailesi var. hamileyken bunlarla başedemem. gücüm yok inan.

Of nasıl üzüldüm en çok ta karnındaki o bebeğe şükürler olsun ki senin gibi annesi var bu hayatta :KK14: son durum nedir merak ettim :KK16:

Of nasıl üzüldüm en çok ta karnındaki o bebeğe şükürler olsun ki senin gibi annesi var bu hayatta :KK14: son durum nedir merak ettim :KK16:

sağol canım benim. oğlum sağlıklı mutlu olması için her şeyi yaparım.
son durumu ben de yarın akşam görücem. kv ile kp gelecek. açık açık konuşucam. he babam da olacak. her şeyin hayırlısı olsun inşallah. bakalım

Konuş güzelim :KK16: neyden şikayetçiysen bire bir buraya yazdığın gibi ifade et kendini bu yazılanlara bakılırsa sen haklı gibi duruyorsun :KK34:Rabbim yardımcın olsun Gönlüne göre versin her şeyi sevgiler :KK16::KK54::21:

Kizlar gece gece dayanamadim buraya hemen yazayim dedim.
Esim isten geldi sarildi. Optu yine ozurler falan. Neyse ben yemekten sonra uzandim tv ye bakiyirum bi yandan da elimde telefondan internetteyim. Bu geldi. Kanepeye zor hal sigdi.
Neyse iste sariliyo ozlemisim mozlemisim. Ben hic orali degilim. Ittirsem sonunda cocuguma ters bi hareket olmasindan endiseleniyorum neyse ben uyudum oyle. O surekli sariliyo opuyo uyaniyorum falan.
En sonunda kalktim yatagima geldim. O da geldi.
Iste yine ayni sirnasik hareketler. O kadar saf(burda aslinda sal.k gibi demek istiyorum) gorunuyorki sinirlensem mi uzulsem mi gulsem mi bilemedim.
Once dedim bana sarilma beni sevme. Once seninle sorunlarimizi konusalim dedim. Konusuruz dedi. Bos ver dedi.
Simdi barisalim dedi.
(Offffff yazamiyorum rahat neyse geliyo yine basima yarin ise gelir gelmez yazicam kizlar, ya iyi ki varsiniz. Ben yazinca desarj oluyorum)

Ben mi kaçırdım bilemedim...
Ailen seni döven bir adamla evliliğini sürdürmene nasıl razı geliyor,hiç anlamadım,olayın bu tarafını ben...:KK14:

mihriban çok sevindim canım barışmanıza
fazla naza kaçmadan adamın dönüşü ve özürü üstündeyken
içindekileri
adamın hatalarını güzel bir dille söyle
bunları istemiyorum de
sabrım taştı ve hamileyken bunları çektim ve bende artık çok büyük yaralar açıldı
artık tahammülüm yok de
sende ben de mutlu olalım artık de

her neyse
kısacası bende biliyordum geri dönüp özür dileyeceğini
ALLAH BİRDAHA BÖYLE KÖTÜ GÜNLER YAŞATMASIN
İNANIYORUM Kİ BU GÜNLER GEÇECEK VE ÇOK MUTLU OLACAKSINIZ

ŞU MERVE01 DENİLEN ARKADAŞ A DA ÖYLE BİR DOLDUM ÖYLE BİR DOLDUM Kİ ANLATAMAM
SEN KIZMISIN ERKEKMİSİN
İNMİSİN CİNMİSİN
NESİN KARDEŞİM SEN
NİYE ACISINI PAYLAŞAN BİRİYLE DALGA GEÇİYORSUN
BENİ SEVMİYORSUN DEĞİLMİ DİYEREK
YORUM YAPACAKSAN, ELEŞTİRECEKSEN YERİNDE ELEŞTİR
HERKESE MUHALEFET OLMAKLA KUL HAKKI YEMİŞ OLUYORSUN ZATEN
SEN BİR DE GIYBETTEN BAHSEDİYORSUN
MİHRİBAN ÇOK SABIRLI VE ÖZVERİLİYMİŞSSİN TEBRİK EDERİM SENİ
UKALIĞINDA BİR YERİ VAR
GİT BAŞKA YERDE ŞIMAR
BURDA İNSANLAR DERT ANLATIYOR, AYNI SIKINTILARI YAŞAYANLAR PAYLAŞIYOR,DERTLEŞİYOR

KORKARIM SEN DE BU DERTLERİ YAŞAYACAKSIN, İLAHİ ADALET DENİLEN BÜYÜK BİR GÜÇ VAR
ERKEK YADA BAYAN OLMAN FARKETMEZ
BENCE SEN BAYAN DEĞİLSİN ERKEKSİN VE BURAYA ALAY ETMEK İÇİN GELMİŞSİN
SENİ VE SENİN GİBİLERİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM
BURDA KAÇ KİŞİNİN CANINI SIKTIN, ÖTESİNİ VAR SEN DÜŞÜN....
:KK47:

Hahaha canım mervecik erkek de bunu kanıtlayıp onu şutlamanın yollarını bulamadım henüzz :)

Bu adam cocuk gibi Mihri. Bunlar senin ailene takmıs bir de, tek sorunun yakın olmanızdan kaynaklandıgını sanıyorlar. Bence tasınmakta dogru bir karar verdin ki esin aynen devam ederse anlayacaklar hatanın sizinkilerde olmadıgını, o zaman aklında da kalmaz bi ihtimal acaba sorun bizimkilerle yakın olmam mı diye...Benim korkum tasındıgınızda seni hamile hamile yalnız bırakması...Son aylarındasın anladıgım kadarıyla zor da hamile kalmıssın hastalıgından dolayı, cocugun riskli sanırım. Sen simdi su isteyeceksin o halde markete gidip su mu tasıyacaksın eve? Ya da evde yiyecek bir sey olmadıgında koca koca posetleri mi tasıyacaksın tek basına? Allah korusun cocuguna bir sey olur. Gerci böyle bir durum olursa ailen gene yalnız bırakmaz ama simdiki gibi her zor zamanında yanında da olamazlar. Umarım böyle olmaz tasındıgınızda.

Ilk mesajınızı ve ara ara sayfalari okudum kimseyi dinlemeyin ve boşanin ailenizde bi tuhaf kusura bakmayin onlarla yasamak zorunda degilsiniz derhal bosanin bu adam hasta asla düzelmez beklemeyin

Kizlar gece gece dayanamadim buraya hemen yazayim dedim.
Esim isten geldi sarildi. Optu yine ozurler falan. Neyse ben yemekten sonra uzandim tv ye bakiyirum bi yandan da elimde telefondan internetteyim. Bu geldi. Kanepeye zor hal sigdi.
Neyse iste sariliyo ozlemisim mozlemisim. Ben hic orali degilim. Ittirsem sonunda cocuguma ters bi hareket olmasindan endiseleniyorum neyse ben uyudum oyle. O surekli sariliyo opuyo uyaniyorum falan.
En sonunda kalktim yatagima geldim. O da geldi.
Iste yine ayni sirnasik hareketler. O kadar saf(burda aslinda sal.k gibi demek istiyorum) gorunuyorki sinirlensem mi uzulsem mi gulsem mi bilemedim.
Once dedim bana sarilma beni sevme. Once seninle sorunlarimizi konusalim dedim. Konusuruz dedi. Bos ver dedi.
Simdi barisalim dedi.
(Offffff yazamiyorum rahat neyse geliyo yine basima yarin ise gelir gelmez yazicam kizlar, ya iyi ki varsiniz. Ben yazinca desarj oluyorum)

Mihri nasılsın?ne oldu yarım kalmış konun?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kizlar mesajlarinjzi okuyamadim. Deli gibi uyaya kalmisim. Allahtan is yerimdeki insanlar anlayisli..hazirlanip cikicam. Ben iyiyim cok sukur. En gec 1.5 saate donucem insallah buaraya

Ben mi kaçırdım bilemedim...
Ailen seni döven bir adamla evliliğini sürdürmene nasıl razı geliyor,hiç anlamadım,olayın bu tarafını ben...:KK14:

ailem kadar korumacı biri yok. eşimin yaptıklarını elbette bir kenarda tutuyoruz. ama karnımda çocuğu var. olmasa hadi yoluna der çeker giderim.
ama bu demek değil ki affettim. zaten şuan resmen deneme sürüşündeyim.
biraz içimde umut var. dün akşamki gelişmeleri yazınca belki hakverirsiniz.

Hahaha canım mervecik erkek de bunu kanıtlayıp onu şutlamanın yollarını bulamadım henüzz :)

kız mı erkek mi bilmiyorum ama bir çok kişinin canını sıktığı kesin.

Bu adam cocuk gibi Mihri. Bunlar senin ailene takmıs bir de, tek sorunun yakın olmanızdan kaynaklandıgını sanıyorlar. Bence tasınmakta dogru bir karar verdin ki esin aynen devam ederse anlayacaklar hatanın sizinkilerde olmadıgını, o zaman aklında da kalmaz bi ihtimal acaba sorun bizimkilerle yakın olmam mı diye...Benim korkum tasındıgınızda seni hamile hamile yalnız bırakması...Son aylarındasın anladıgım kadarıyla zor da hamile kalmıssın hastalıgından dolayı, cocugun riskli sanırım. Sen simdi su isteyeceksin o halde markete gidip su mu tasıyacaksın eve? Ya da evde yiyecek bir sey olmadıgında koca koca posetleri mi tasıyacaksın tek basına? Allah korusun cocuguna bir sey olur. Gerci böyle bir durum olursa ailen gene yalnız bırakmaz ama simdiki gibi her zor zamanında yanında da olamazlar. Umarım böyle olmaz tasındıgınızda.

canım benim. eşimi evliyken çok denedim. çok gururlu. ama ben bişey istesem evdeyse yapıyor. şu "su" meselesi ayrı bir olay tabi. onu da dün gece konuştuk epey. dur yazıyorum hepsini şimdi.

Ilk mesajınızı ve ara ara sayfalari okudum kimseyi dinlemeyin ve boşanin ailenizde bi tuhaf kusura bakmayin onlarla yasamak zorunda degilsiniz derhal bosanin bu adam hasta asla düzelmez beklemeyin

karnımda çocuk olmasa elbette şuan bunları değil mahkemeye iddianame yazıyor olurdum. ama oğlum adına da karar vermeye çalışıyorum. ne hayırlısıysa o olsun.

ailem kadar korumacı biri yok. eşimin yaptıklarını elbette bir kenarda tutuyoruz. ama karnımda çocuğu var. olmasa hadi yoluna der çeker giderim.
ama bu demek değil ki affettim. zaten şuan resmen deneme sürüşündeyim.
biraz içimde umut var. dün akşamki gelişmeleri yazınca belki hakverirsiniz.

kız mı erkek mi bilmiyorum ama bir çok kişinin canını sıktığı kesin.

canım benim. eşimi evliyken çok denedim. çok gururlu. ama ben bişey istesem evdeyse yapıyor. şu "su" meselesi ayrı bir olay tabi. onu da dün gece konuştuk epey. dur yazıyorum hepsini şimdi.

karnımda çocuk olmasa elbette şuan bunları değil mahkemeye iddianame yazıyor olurdum. ama oğlum adına da karar vermeye çalışıyorum. ne hayırlısıysa o olsun.

Canım birazdan ne yazacaksın bilmiyorum ama ben eşinin ailesinin tavına çok sinir oldum. Ailesi biraz da sen annenleri özle cümlesini sana nasıl kurar? Ben annemlee zaten hastretim diyemedin mi? Sizin oğlunuz yüzünden ben onları sizden daha az görüyorum diyemedin mi? Umarım bu akşam da ne kendini ne aileni ezdirirsin? Ne demek biraz da sen aileni özle? Sanki sen oğullarını onlara hasret bırakmışsın gibi saçmalamışlar. Hasta ruhlu oğullarının tüm suçunu ailenize yakın oturmaya bağlamaya çalışıyorlar. Çok çok kızdım.

Öncelikle rabbim düşmanımın başına vermesin. Bunu okuyunca halinize şükredeceksiniz.
5 aylık hamileyimve eşim evi terketti.
Sebep: ondan izin aldığım halde annemlere gitmem. (O izin verse de gitmeyecekmişim)

Çok zor günler geçiriyorum.

Eşimle düğün gecesi tutunda balayı balayı sonrası evliliğin birinci ay dönümü ikinci ay dönümü ve nihayet aralıklarla 1.5 sene sonrası hep kavga ve tartışmalarla yürüttük.

Evliliğin ilk gecesi korktum ve korkmama kızdı. Trip ata ata yattı. Evliliğin 4 günü arka komşumuz olan annemlere değil de 30km ötedeki kayınvalidemlere önce gitme sebebine yine beni ağlattı. hiç oralı bile olmadı. Balayında cinsel bir sorunumuz oldu üzüldüm o bana ben ona trip attık. Balayının yarısında konuşmadık. Birinci ay dönümündeki kavgayı hatırlamıyorum ama barışmak için yemek yaptım burun kıvırdı döndü yine arkasını gitti yattı, 2 ay dönümünde beni alışveriş merkezinde tıpkı bir çocuk gibi hüngür hüngür ağlattı. Umursamadı.

Neymiş? Kadınlar hem numaradan hem acitasyından ağlarmış. Kadınların ağlaması umrunda değilmiş.
Zaman zaman kavga ettiğimiz de evi terketmek istedi, ev terlikleriyle arkasından koştum bırakmadım.

Bazen beni boşayacağını ayrılacağını söyledi. Çıldırdım. Bir kere elini çizdim. Bir kerede hamileliğin başındaydım ve yüzünü çizdim.

Önceki konumu okuyan bilir. Twitterda siyasi basit bir soru sordum diye beni gece vakti uyandırdı ve bağırmaya yanağımı sertce sıkmya başladı. Yapma bırak dedim ittirdim ve sonunda tokat attım. O da bana okkalı bi tokat attı.
Pişman oldu.hamileydim barıştık.

En son kavgamız, ve evi terketme noktasına gelme olayını da anlatayım. Geçen hafta işi gereği eğitimi vardı. Ben de o gün yengem ve abimle kahvaltı planı yaptım. Eşime de bunu söyledim. Tamam dedi.
Ertesi gün uyanamadı eğitme geç gideceğini söyledi. Ben de kalktım hazırlandım abimlerle buluştum. Saat 3 te onu aradım. Evdeyim dedi. Eğitime gitmemiş. Ben de daha fazla oyalanmadan eve gideyim dedim.
Ertesi gün annesine gittik. Ben dedi gribim yiğenime hastalık bulaştırmıyım(iyileşmişti halbuki neyse) sen annemlerle oturursun dedi. Tamam dedim. Kayınvalideme gittik. Görümcem oğlunu uyutmuş. Bu sefer evdekilere grip bulaştırmıyım dedi, babamın dükkana gideyim dedi. çıktı 3 saat gelmedi. Aradım. Geliyorum dedi. Arkadaşıylaymış. Neyse.
Yolda dedimki ben babama gdiyorum desem de arkadaşımla çıksam sen bana laf edersin ama ben takmıyorum. Kem küm etti.
"Sen de dedi bana abinle buluşurken niye izin almadın" dedi. Dedimki niye izin alacaktım eğitimin vardı zaten. "Olsun en azından plan yapıcam uygun mu diye sor" dedi. Huzursuzluk çıkmasın diye tamam dedim.
Salı günü psikoloğumla görüştüm o da "onu terapi edemiyorum ama mutlu olmak istiyorsan sor gitsin" dedi. Zor değildi benim için.
Çarşamba günü sabah kalkmış, işim var sen taksi tut dedi. Bunu da işime 20 dakika kala söyledi. Bu ilk değildi. Bi çok kez böyle son anda söyledi ve onun yüzünden hep işe geç kaldım hamile hamile işe koşturmam da cabası. Birazda hamile psikolojimden ona söyledindim. Hakkımı helal etmiyorum dedim.eğer bugün başına bişey gelirse benden bile bilirsin dedim. Kafanı kırarım dedi. Çıktım geldim işe.
Sonra bana havadan sudan mesaj attı. Bişey yazmadım. Annemler bize yakın oturuyorlar. Amcamlar gelecekmiş. Uzun zamandır da görmedim.akşam 9da geleceğini yazmış. 9.30da aradım şimdi çıktım dedi. Gönlümü almak için espiriler yaptı telefonda. Bişey demedim. Annmlere amcamlar gelecekmiş gidebilir miyim dedim sadece. Git dedi. Yine espiriler yaptı beni sevdiğini söyledi. Dedimki sen de buraya gel beraber döneriz. Her zamanki gbi "bakarız" dedi. Gelmiyceğini anladım. Önemsemedim. Annemlere gittim.1.5 saat oturdum. Eşimi aradım. Eve gelmiş. Amcamların arabası yok ve uzaktalar bırakabilir misin dedim. Tamam dedi. Amcaları bıraktık. Yol boyunca yine her zamanki gibi soğuktu. Ben amcama belli etmemek için espiriler yaptım.
Amcamı bıraktık.
Suratı asık. Konuşmuyor. Bana 2 saat önce espiri yapan adam yok.
Kusura bakma dedim Allah razı olsun zahmet ettin dedim.(iğneliyici konuştum galiba burda hatalıyım)
Bu açtı ağzınıyumdu gözünü.
Ben sziin şöförünüz müyüm dedi. Dedim arayıp sordum emretmedim ki.
Sen dedi akşam akşam nasıl annenlere gidersin. Gittin madem onlar seni niye geri göndermediler. Dedim izin verdin ya.nasıl izin vermiycekmişim. O izin verse de ben gitmiycrkmişim.dedimki ses tonun çok iyiydi evet derken hayır dediğini anlayamadım. Bu bana bağırıyor. Dedim dengesizsin. Bu daha da bağırdı. Ben de sakin sakin cevap verirken bi bağırdım bağırmam da şu "izin almadım mı?"
Yanağıma bir tokat yapıştırdı, saçımı çekti. Ve ağır bi küfür etti.
Dedi babanın evine bırakıyorum seni.
Deli gibi ağlam krizim tuttu. duramıyorum. 5.5 aylık hamileyim. Babama gerekçeni de söyle dedim.
Sen anlat dedi.
Babamların arka sokağındayız evin önüne geldik. Ağlayarak dedim babamlara bırakcaktın beni hani dedim. Yok dedi. Aradım babamı annemi gelin dedim. Kötüyüm. Onlarda yarım saat önce görmüşlerdi beni şaşırdılar. Eşim eve çıkmıştı. Onlarda geldi ben de çıktım.
Yine bizimki bavulunu toplamış. Annem dur dedi gitme ben de öyle dedim. Yokdedi kızınız anlatsın size.

Neyse oturduk annem babamla konuştu. Ben duramıyorum. Neden bunlar başıma geldi diyorum. Tamam kapris yaptım.
Ama anneme giderken izin aldım. Amcqmları götürür müsün diye sordum. Ben hakedecek ne yaptım diyorum.

Annemle babam bana aşırı düşkün olmalarına rağmen eşimle çok sakin ve güzel konuştular. Yargılamadılar. Bana vurduğunu vsaçımı çektiğiniküfür ettiğini en son söyledim. Benim o sabırsız babam damadına hiç bişey dşyemedi. Sırf barışırız diye.

Onlar işi tatlıya bağlamaya çalıştı. Neyse eşim biz hllederizdedi. Mecbur gittiler.

Sonra geldi özür diledi. Parçalandı ruhum resmen.

Onunhep kuralları vardı.

Annemle her gün konuşuyorsam annesiyle de konuşacaktım. Tamam dedim.
Haftada bir gün mutlaka annesine gidecektik. Tamam dedim.
Annesine giderken şık giyinecektim. Tamam dedim.
Anneme giderken akrabalarıma giderken izin alacaktım. Tamam dedim.
Bu evden annemlere yakın olduğumuzdan taşınacaktık. Tamam dedim.

Ben ondan 2 şey istedim. Sigarayı bırakması ve tatile gitmek. Olmadı.

Sonra eski halimi düşündüm. Ne özgür büyümüştüm.

.

....

Birbirimize dokunmadan o bir uçta ben bir uçt uyuduk.

Ertesi gün 2 saatlik uykuyla işe gittim. O uyumaya devam etti. Gözlerim şiş enerjim düşük. Millete bingir yalan söyledim.
6 sayfa eşime mektup yazdım masamda. Rapor aldım doktordan. Eve gelip mektubu bıraktım annemlere geldim.

Annem perişandı. Babam eve gelince ağlamıştı.

Düşündüm. Hatam vardı. Kapris yapmam. Ama o sadece akşama kadar görüşemediğimiz ana kadardı. Onu görünce yumuşayacaktım.
Sonra bir de çaresiz kaldığımda ona sinirlenip vurmam. Çok olmadı. Zaten karşılığını gördüm.

Ben onun istediği kişi olamayacaktım. Anladım. Bir küsüpbir barışmaya hele de hamileyken kaldıramayacaktım bunuda anlamdım. Bizim ilişkimiz zaten bitmişti bunuda anladım.

Aradı beni. Napalım dedi. Sen bilirsin dedim. Ben sadece özgür bırakılmak istiyorum. Sen de özgürsün zaten.
Özgürlük ne dedi? Misal 10 metre ötedeki snneme giderken izin almamak dedim. Olmayacak böyle gibisinden tamam diyip kapadı telefonu.

Ben annemlerdeyken eve gelmiş. Aradı nerdesin dedi. Annemlerdeyim dedim.tamam dedi takıl orda. Dedim izin mi veriyorsun, yok dedi takıl orda.

(Annem babam gerilmişti. 10 metre ötede 1.5 senedir oturuyorum, toplasanız 5 kere gelemiştirler eşimin gerilim yaratma korkusuna. Anneme ben de sırf eşim bişey diycek diye rahat gidememişimdir.)

Onlar yine hadi dedi evine gşt huzursuzluk olmasın. Evime geldim.

Toplamış eşyalarını gitmiş.

İnanır mısınız? Rahatladım. Çünkü belki 10 defa gidiecem diye toparlandı kapıdan dönmüştü.

Rahat rahat uyudum.

Aramadı, aramadım.

Bu olay geçen çarşamba akşamı olmuştu. Perşembe akşamı evi terketti.

10 gün sonra baimin düğünü var. Eşim yok. Onu tanımasam ya bu tesadüf diyeceğim sma tanıyorum. Sırf zor durumda kalmamız için yaptı.

Babamın iyi bir çevresi var ve rezil olmamzıı istedi.

Buaraya içimi dökmek için yazdım bunları. Ama yine de sorucam siz olsanız ne yapardınız?

Okuyanlardan Allah razı olsun.

Bir insan,karşısındaki kim olursa olsun,kendinden çok fazla ödün vermemeli.Herşeye tamam dersen,sana yapılan en ufak saygısızlığa,küfre,şiddete boyun eğersen karşındakine tavizin en büyüğünü vermiş olursun.Yok oraya giderken izin al,yok baba evine gideme.İzin iste.Yok hatalıyım kapris yaptım diye kendini suçlu gör.Ne kadar büyütüyorsunuz,ne kadar büyük bir yere koyup egolarını şişiriyorsunuz bu kocalarınızın.Sen ne kaprisi yapmışsın.Veya yap.Nedir.Sizin evliliğiniz ilk günden beri problemliymiş ve sen bu problemin üstünü örterek çığ gibi büyümesine sebep olmuşsun.Ve evi terketmesinin sebebini annene gitmeye bağlıyorsun alakası yok.Senin kocanın sana saygısı yok.Kişiliği oturmamış ve sen de onun herşeyine göz yumarak,izin almalar filan iyice şımartmışsın zıvanadan çıkmış.Merak etme hiçbiryere gitmez.Öyle ev terketmekle olmuyor o işler.Varsa cesareti gitsin açsın davayı.Senin gözünü korkutup burnunu sürtecek.Sen de ona yalvaracaksın ne olur dön.Çünkü sen hamilesin ya mecbursun ona.Öyle görüyor.
Bizi zor durumda bırakmak için yapıyor dediğin şey düğüne mi gelmemesi.Babanın geniş çevresine rezil olursan mı zor durumda kalırsın.Seni zaten bırakmış zor durumda bırakacağı kadar.Düğüne gelmeyince mi çok büyük olay oluyor.Ne kadar büyütüyorsun kocanı gözünde.Bütün milletin tek derdi kocanın düğüne gelip gelmemesimi sanıyorsun.Yani soranlara hiç mi verecek bir mazeretiniz yok.
Boşver sen düğünü,kocanın sana saygısı yok ve bu birazda senden kaynaklanıyor.

X