Hamileyken terkedildim

Kizlar uzun uzun yazamiyorum. Yazdiklarinizi okudum.
Kp ve kv geldi. Yemegi yedik. Babam daha gelmedi. Esim macta. Henuz mevzulara girmedik. Son durum bu. Yatmadan once yine donucem size.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Mihri gecen nasıl geçti??

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Evet bende özelikle mihribanin annesini ve babasini anlayamiyorum. Ayni konumda ben olmus olsaydim annemler asla beni geri yollamazlardi. Birak hamile kalmayi, 6 bebekten hamile kalsam umurlarinda bile olmazdi. Beni döven adam ile asla yalniz basina birakmazlardi artik beni.

Yani inanabiliyormusun, mihribanin babasi resmen mihribana diyor "kizim birakta kocan gol atsin". Yahu kocasi zaten hamile karisini döverek ve terk ederek en büyük golu atmadimi? Sonrada babasi gidip mihribanin kp'derine yalvariyor, oglan geri gelsin birseyler yapsin diye.

Resmen bu konunun sirf bundan dolayi fake olmasini diliyorum. Böyle bir anne baba gerçek olsun istemiyorum. El ne der'in kendi kizinin ve torunun ruh sagligindan daha önemli bulan anne baba gerçek olsun istemiyorum.

Bu eviıiıgın sonu pek ic acici gorunmuyor.Boylesi bir evliliginiz vardi neden cocuk yapiyorsunuz.

Ben bu zihniyetleri anlamiyorum.yazik o minik yureklere yazik😠😠

Sent from my iPad using Kadınlar Kulübü

bemim esim beni kovuyor canim senin ki en azindan kemdisi gitmis..bende konu actim ah bu esler duzgun adam yokmu. ya.keske benim esimde defolup gitse..hic rahatsiz olmam.grldigindede almam eve aramamda.gidermi hic.bemce guzel guzel uyu takil annene git.bebegini sev ohhh moss

oi

Eşinle yaptığın son konuşmada kendini anlatmaya çalışmışsın ama yeterli olmamış. Eğer olsaydı görümceye yakın ev tutma fikrini sana söyleyemiyor olması gerekirdi. Sanki amacı seni kendi ailesiyle kaynaştırıp sizinkileri ikinci plana itmek gibi. Sen ailene saygı göstermeyen eşinin bu teklifini neden kabul eder konuştun inan hiç anlam veremedim canım.

İkinci konu da ertesi gün babanı yemekte istememesi. Buna da ses çıkarmadın sanırım. Bana kalırsa onunla sorunlarınızı biriktirip konuşmak yerine, anlık tepkilerini vermelisin. Belki o yaptığı hatayı bile kendince normal görüyor. Konu çok basit bile olsa, ben erkeğim benim dediğim olur modunda birinden bahsediyoruz. Allah yardımcın olsun.

yok canım yumuşar mıyım? yumuşamam. ödüm kopuyor yumuşamaktan. çünkü biliyorum biraz yüz versem tepeme binecek. o yüzden sıfır iltimas.

ben de bu akşam olacakları merak ediyorum. ama zaten yavaş yavaş kendini belli ediyor.

annem yok şehirdışına arkadaşlarının yanına gitti. gezip biraz kafasını dağıtacak. e babam tek kalıyor evde. yemeğe kp ve kv gelince, sen de gel dedim.
gelmemi diyeydim.

eşim aradı şimdi. söyledim babam da gelecek diye. durdu böyle. hep kp ile kv gelince bizimkiler de hep geliyormuş. (kv de kp de toplasan bana 3 kere gelmiştir.) e dedim gelme mi diyim. annem yok. bizbize olsaymışız. lafa bakın "bizbize" nedir ya. canımı çok sıktı. bana ne söylenecekse babama da söylenir. benim ayrım gayrım sırrım yok diyemedim içimde kaldı. hayret bişey. ay yine gerildim ya. dakka bir gol bir oldu resmen. [/QUOTE]

takmış senin annene babana
tabiki gelecek baban.. aklı sıra seni tek bulup ailesiyle birlikte bastırmaya mı çalışacaktı
hamile halinle babanın yanında olması iyi olmuş canım
ilk fırsatta yaz gelişmeleri...

kusura bakma da ailen neyi etüt edebilmiş ?

Adam seni dövüyor,ailene yollamıyor

üstüne gidip eşinin resmen ailesine yalvarıyorlar gelin kızımı alın götürün elalem ne der ayagına sen de kalkmış yok ailem iyi niyetli felan fişman diyorsun

Yerim böyle iyi niyeti ben ya...

Kardeşim onun ailesi eve geldiginde sen istemesen kıyamet kopardı degil mi ?

Niye bu kadar bu kocacıklarınızı kundaklara sarıp haklı çıkarma derdindesiniz anlamam.

Neyse madem birleşmişsiniz bize de halt yemek düşer mutluluklar dileriz

Bu eviıiıgın sonu pek ic acici gorunmuyor.Boylesi bir evliliginiz vardi neden cocuk yapiyorsunuz.

Ben bu zihniyetleri anlamiyorum.yazik o minik yureklere yazik😠😠

Sent from my iPad using Kadınlar Kulübü

kızlar ne doğru ne yanlış zaman gösterecek. babam husumeti sevmez. ailesinin ciddi husumetli olduğu insanlarla bile konuşur. istanbula gelenler babamı bulur. babam onlara işlerini çözer iş bulur.
babam siyasetle ilgileniyor. zıt fikirlere karşıt görüşe karşı çok anlayışlı ikna edicidir.
eşim gibi birini bile aslan terbiye eder gibi eğitti.
babam olmasaydı evet ben boşanırdım. çünkü eşim de ailesi de çözüm ve uzlaşmayı bilmiyorlar.

ama bu demek değilki sahipsiz braktılar beni döven birine geri gönderdiler. beni de eşimi de hergün arıyor. zaten bu eşime verdiği son şans. ben boşanıcam dediğimde de bana saygı duydu, arkamda durdu. ama eşim kuyruğunu sıkıştırıp dönünce herhalde yola gelmek istiyor ama yöntem bilmiyor dedi.

her neyse. bakalım yanlış mı yaptık bunu ancak zaman gösterecek.

metanetine dik duruşuna hayran kaldım senin yerinde olsaydım çoktan psikolojinin dibine vurup hastanelik olmuştum kendimi biliyorum yapım böyle abartmıyorum.
bazı erkekler zordur farz-ı misal eşim değil ama babam dedem ve amcalarım..annemin babaannemin yengelerimin imtihanları onlar..Rabbim sana sağlıklı fikir ve düşünceler ile dik duruşları hep nasip etsin ki sabrınla ahiretini mükafatlandırırsın inşallah...Rabbi,m evladına sağlıklı ahlaklı edepli güzel ve huzurlu ömürler nasip etsin..Evladını iyi terbiye et ona sımsıkı sarıl en büyük ibadetlerinden birisi onu yetiştirmek olsun ki ilerde gelinin senden razı olsun...

Mihri gecen nasıl geçti??

takmış senin annene babana
tabiki gelecek baban.. aklı sıra seni tek bulup ailesiyle birlikte bastırmaya mı çalışacaktı
hamile halinle babanın yanında olması iyi olmuş canım
ilk fırsatta yaz gelişmeleri...[/QUOTE]

günaydın kızlar. gelişmeleri yazıyorum.

dün eve gittim. yorgun argın temizliğim bir önceki günden yarımdı onu tamamladım ama belim koptu. sonra yemeğe giriştim. sofra hazırladım. işlerim bitmek üzereydi ki kp ve kv geldiler.

sağolsun kv yakınımda pazar vardı bişeyler almış gelmiş. evden bişeyler de yapmış. Allah razı olsun.

neyse selim geç gelecekti babam ben sonra gelirim demişti. biz oturduk yedik. sonra eşim geldi.

ben gayet rahattım. eşim gelince babam geldi mi dedi(benim babamı kastetti) biraz gelecek dedim. iyi gelsin gelsin dedi (ılımlı bi şekilde.) (ama sanki sana sordum gelsin mi diye yine de gıcık oldum)

neyse ona da yemek hazırladım tepside getirdim. sonra babam geldi. ona da yemek derken. belim koptu kopacak. çok ayakta kalıyorsun diyo kv ile kp ama bizimkinde ses yok. erkekler salonda kv ile ben balkonda oturduk muhabbet ettik.

dedim konuyu açar. bekledim açmadı. ben de açmadım. açsa konuşacaktım. kafaya koydum alttan almıycaktım. biraz hissettiler herhalde. hiç oralı olmadılar.

kp de eşim de konuyu açmamış içerde. babamdan mı çekindiler bilmiyorum.

sonra kv, kp, babacım geç saate kadar oturdular gittiler. öyle sanki hiç bişey olmamış gibiydi herkes.

eşime salondaki bulaşıkları toplayıp makineye koymasını rica ettim. bişey diyemedi. halletti.

heeee ama şu var.

yemek odasında yedik yemeği. oğullarının giderken topladığı bavul yemek odasının baş köşesinde ve hala içi doluydu. onu gördüler. ikisi de hiç bişey demedi. benimkiler olsa neden kaldırmadınız, nasıl oldunuz diye çekinmeden yüzleşip sorardı. soramadılar. eşime de on kere söyledim. gitceksen kaldırma, gitmiyceksen yerlerine kaldır diye. işte içinde giymiyceklerim var. kışlıklar var. ben halledicem vs. duruyodu öyle bir haftadır. ben elimi bile sürmedim sürmem.

buarada şunu farkettim. eşimin en küçük hatası bana batıyor. bugün temizlikçi abla gelecekti. biliyordu o da. şu çöpü çıkar da at dedim, ben taşıyamıyorum. akşam da söyledim sabah da. ama şimdi ablayla konuştum atmamış. eşimi aradım söyledim. unuttum yaşlanıyorum falan da filan. bu bile sinirlendirdi beni.

işte son durum bu.

günaydın kızlar. gelişmeleri yazıyorum.

dün eve gittim. yorgun argın temizliğim bir önceki günden yarımdı onu tamamladım ama belim koptu. sonra yemeğe giriştim. sofra hazırladım. işlerim bitmek üzereydi ki kp ve kv geldiler.

sağolsun kv yakınımda pazar vardı bişeyler almış gelmiş. evden bişeyler de yapmış. Allah razı olsun.

neyse selim geç gelecekti babam ben sonra gelirim demişti. biz oturduk yedik. sonra eşim geldi.

ben gayet rahattım. eşim gelince babam geldi mi dedi(benim babamı kastetti) biraz gelecek dedim. iyi gelsin gelsin dedi (ılımlı bi şekilde.) (ama sanki sana sordum gelsin mi diye yine de gıcık oldum)

neyse ona da yemek hazırladım tepside getirdim. sonra babam geldi. ona da yemek derken. belim koptu kopacak. çok ayakta kalıyorsun diyo kv ile kp ama bizimkinde ses yok. erkekler salonda kv ile ben balkonda oturduk muhabbet ettik.

dedim konuyu açar. bekledim açmadı. ben de açmadım. açsa konuşacaktım. kafaya koydum alttan almıycaktım. biraz hissettiler herhalde. hiç oralı olmadılar.

kp de eşim de konuyu açmamış içerde. babamdan mı çekindiler bilmiyorum.

sonra kv, kp, babacım geç saate kadar oturdular gittiler. öyle sanki hiç bişey olmamış gibiydi herkes.

eşime salondaki bulaşıkları toplayıp makineye koymasını rica ettim. bişey diyemedi. halletti.

heeee ama şu var.

yemek odasında yedik yemeği. oğullarının giderken topladığı bavul yemek odasının baş köşesinde ve hala içi doluydu. onu gördüler. ikisi de hiç bişey demedi. benimkiler olsa neden kaldırmadınız, nasıl oldunuz diye çekinmeden yüzleşip sorardı. soramadılar. eşime de on kere söyledim. gitceksen kaldırma, gitmiyceksen yerlerine kaldır diye. işte içinde giymiyceklerim var. kışlıklar var. ben halledicem vs. duruyodu öyle bir haftadır. ben elimi bile sürmedim sürmem.

buarada şunu farkettim. eşimin en küçük hatası bana batıyor. bugün temizlikçi abla gelecekti. biliyordu o da. şu çöpü çıkar da at dedim, ben taşıyamıyorum. akşam da söyledim sabah da. ama şimdi ablayla konuştum atmamış. eşimi aradım söyledim. unuttum yaşlanıyorum falan da filan. bu bile sinirlendirdi beni.

işte son durum bu.
[/QUOTE]

ne kadar cesaretsiz insan bunlar böyle
insan bir konu açmaz mı? ya babası
öffff bu ne belirsizliktir...

Ailesinin konuyu açıp sorunu hallettirmeye çalışmaları gerekirdi. Büyüklük yemek yapıp pazardan birşeyler alıp gelmek değil. Oğlunu kenara çekecek derdin ne diye bir soracak. Gelininiz hamile sizin yahu. Torun hatrına bari olaya el koymaları gerekirdi.

Allah razı olsun canım. çok teşekkür ederim güzel duaların için. rabbim de senin kalbinden geçen tüm hayırlı dualarını kabul etsin.
ben aşırı sabırsız biriydim. ama hayat insanın burnunu sürte sürte eğitiyor. 1.5 senede çok şey öğrendim. çok acılar çektim. çok hızlı büyüdüm. ama buna da şükür. sürekli ders almaya çalışıyorum. umarım bundan sonrası benim ve oğlum için kolay olur. önceden olsa korkardım gelecekten, şuan kendimi eskiye göre çok güçlü hissediyorum. ama bu güç tamamen tüm sıkıntımı önce rabbimle dertleştiğimden kaynaklanıyor. o hep çıkar bir yol gösteriyor ya da bir gönül rahatlığı veriyor hamdolsun.

ne kadar cesaretsiz insan bunlar böyle
insan bir konu açmaz mı? ya babası
öffff bu ne belirsizliktir...[/QUOTE]

aynen bebeğim ya. çok cesaretsizler. ama mesele oğulları mutluluğu. ya şuan yarım kilo bi canlı var içimde. şimdiden düşünüyorum. oğlum evlenip mutsuz olsa elimden geleni yapardım onların mutluluğu için.

dün kv ile balkonda muhabbet ederken ben daha iyi anladım çözdüm.

işte diyo ki bizimde aile kalabalık ama herkes her yerde. dedim anne görüşmüyor musunuz. bana diyo ki onlar armaıyor ben niye arayayım. içimden "ohoo" dedim.

benim annemin sırf birinci derece yakını kuzen teyze dayı hala hepsini toplasan 60 kişi vardır. bu da en iyimser rakam. babamın daha da fazladır. hiç gurur meselesi yapmazlar. sılahi rahim farzdır derler ararlar sorarlar.

kv ye de dedim. sılahi rahim önemli kur'anda da Allah insanlara bunu buyurmuş. "hangi biriyle görüşcem" diyor. aşırı kibirli.

neymiş kv dindar diye ailesi modernmiş de dışlamışlarmış. ya benim ailem iki taraftan da en muhafazakar aile. annemin alkolik kuzenleri vardır. dayımlar da içer. annem sırf onların iyiliği için uyarır o kadar çok karışmaz. birbirlerine saygıları vardır. ama annemi baş tacı ederler. kaç kere kalabalıkta annemin eşarbına laf etti şarhoş kuzenleri. annem kızsa da aman kafası güzel diyip geçti.
biz de küsme konuşmama darılmama yoktur. he şu var herkesle gül yağ bal olmazsın. biriyle haftada biriyle ayda bir, biriyle yılda bir görüşürsün.

dün akşam çok iyi anladım kv'yi. kendi kuzenine bile gurur yapıp aramıyor. akraba bağlarını hiç önemsemişler. tamam önemsemesinler bana ne. ama benim akrabalarımla ilişkime de oğluna müdehale ettirmesinler.

aynen canım ben de onu beklerdim. ama onları tanıdıkça beklentim düştü. bekli yine eşim onlara "mihriyle bu meseleri konuşmayacaksınız" diye tenbih etti bilemiyorum. çünkü onlarda çocuklar ne derse anne baba ona uyuyor.

ben olsam mutlaka karşıma ikisini de alıp oğlum kızım diye güzel güzel konuşup dertlerini dinlemek isterdim. ama onlar bunu tercih ettiler. sonra benden samimiyet güler yüz bekliyorlar. tamam asla suratımı asmam ama kalbimi aklımı nasıl açayım bunlara. baksanıza umurlarında değiliz gibi.

Bence asla görüşme bir daha. Sadece ilk yazdığını okudum ilerleyen günlerde durum ne bilemiyorum ama böyle bir adamla muhattap olmaya bile değmez ?
Ben kendimi babanın yerine koydum da bana öyle zor geldiki. Gözümden sakındığım kızımın çektiği işkenceye bak. Yazık çok yazık. Ailene daha fazla bunu yapma. Boşan. Çıkar onu hayatından. Size bunca rezilliği yaşatmasına izin verme. Bence çok bile geç kalmışssın.
Farkındamısın bilmiyorum ama hayatının fikrinin kişisel özgürlüğünün herşeyinin içine etmiş bu adam. Çok açık konuştum ama içimden gelen bu

bu konu aileleri baglamıyor bana göre de neyse hadi

canım damadın kızına vursa, ya da oğlun hamile karısını terketse "bu bizi bağlamaz" der miydin?

ben açıkcası kırk kat yabancı kapıcının kızına vursa kocası gider napiyosun diyip olaya müdehale ederim. bana sormasalar bile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…