Aile Planlaması hamileyim çocuğumu evlatlık vermek istiyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

asiye3545

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Mart 2019
3
8
25
18 yaşındayım öğrenciyim istemeden hamile kaldım aşdırmak için vaktim kalmamış ne şuan bakabilirim nede bu sorumluluğu alabilirim bu yüzden evlatlık vermek istiyorum çocuğu olmayan ni aileye ama naaıl yapıcam nerden bulucam bilmiyorum

Burda böyle başlıklar olacağını sanmıyorum

Zor bir durum. Annenizle ya da bir yakınınızla paylaşmaya çalışın durumu. Ona göre hareket edin. Sonradan pişman olabilme ihtimaliniz de var. Aklı selim birinden yardım almakta fayda var.

18 yaşındayım öğrenciyim istemeden hamile kaldım aşdırmak için vaktim kalmamış ne şuan bakabilirim nede bu sorumluluğu alabilirim bu yüzden evlatlık vermek istiyorum çocuğu olmayan ni aileye ama naaıl yapıcam nerden bulucam bilmiyorum
Bu kararı tek başınıza mı aldınız, çocuğun babası ne diyor?

Rabbim keşke böylelerine değil de senelerce kucağı boş kalanlara verse evlat...
Şuan yaşın küçük olduğu için vermeyi düşünüyorsun ama ilerde o bebeği arayıp bulmaya belki de almaya uğraşacaksın çünkü sen büyüdükçe vicdanın seni rahatsız edecek ( vicdan var mı muallakta kaldım gerçi )

Eger konu gerçekse ya da degilse birazdan burda topa tutulursun Ayrica keske ilişkiye girerken temkinli olsaydınız da korunsaydiniz. Ailenizde anlatabileceginiz kimae yok mu? Ya da karsi taraf bu duruma ne diyor o da cok önemli. Evlatlik vermek en son dusunulecek sey olmali bence.

Yıllar sonra çok üzülürsün özlersin çocuğun üstünde büyük yıkım olur ..
Evlenin . Adam istemiyorsa ailene şöyle. Kati kuralliysa ailen arkadaşların dediği gibi annen çocuğu sahiplensin. Yazik günah minnacık bebek o senin yavrun ..
Mesajını okuduğum an ahhh dedim üzüldüm. Allah a tövbe et ve çocuğunu sahiplen. Çok zor ilk yillar çok zorlanacaksin ama yaptığın hatanin sonucunu sen cek . O çocuk annesizlikle cekmesin. Dediğim gibi ilerde mutlaka ozlersin istersin .

Olmus bitmis bir sey icin neden soyle yaptin boyle yaptin demek anlamsiz artik. O yuzden benim tavsiyem su an panikle bir karar almissin ama bunu yapabilmek cok zor ne olursa olsun ailenle paylas ilk basta kizarlar kuserler ama illa ki bir cikar yol bulurlar diye dusunuyorum.
Allah yardimcin olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X