hamilelik belirtilerim :)

derindeniz_55

sağlıklı ol kuzummmm..
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2014
492
171
kızlar o kadar mutluyum ki anlatamam size rabbime binlerce kez şükürler olsun ..
şimdi sizlere yardmcı olması açısından hamilelik serüvenimi ve belirtilerimi anlatacağım bir kaç kişiye yardımım bile dokunacaksa ne mutlu bana ...

biz yaklaşık dokuz aydır bebek istiyorduk.. bir takım tahlillerin ardından eşimde sperm hareketliliği biraz yavaş çıkmıştı, bende ise hiç bir sorun yoktu ... neden olmuyor diye çok kafaya taktım o kadar üzüldüm ki hep kendi kendimi yedim ... ama Allahtan ümit kesilmiyormuş .. tam da bu ay bıraktım artık kendimi derslerime vereceğim dediğimde olmuş rabbim lütfetmiş..
öncelikle bu ay ovulasyon testinde ben hiç pozitifi yakalayamamıştım .. hatta bu ay yumurtlama olmadıı heralde dedim ama yine de eşimi rahat bırakmadım :) neyse ovulasyon tarihimden bir kaç gün sonra göğsümden iki damla süt gelmişti hatta başlık açmıştım burda bana doktora git böyleyken hamile kalınmaz demişlerdi .. üzülmüştüm.. sonraki günlerde fazla yemek yediğimi ve hiç doymadığımı farkettim ... hatta gözümün önünden yaprak sarmalar geçiyordu :) sonraki günlerde idrarımda hafif bir koku farkettim yani nasıl diyeyim böyle maya gibi kokuyordu korktum geldim gene burda başlık açtım bir arkdaş bana hamileliğimi bu şekilde öğrendim dedi sevindim ama içimden de düşünüyorum ben yumurtlamadım ki testte pozitifi görmedim ki diye üzülüyorum ..
akabinde gelişen günlerde telefonuma bir takvim indirdim adetime on gün kala belirtileri bu takvimde işaretledim bunu da ilk defa yaptım bi yandan da gülüyorum adet olunca okurum bunları diyorum falan ..
neyse ilk yazdığım belirti;
1) dalgınlık olmuştu hatta o gün akıntım vardı benim böle bembeyazdı adet olacak gbiydi
2) geceleri aşırı terleme basıyordu böyle ayaklarımın altı ateş atıyordu
3) dalgınlık bu günlerde devam etti öyle ki ocağa yumurtayı koymuşum haşlanacak güya ama içine su koymamışım :)
4) bir ağırlık vardı üzerimde böyle elim kolum kalkmıyordu yerinden ben de kızıyordum kendime neden böleyim diye hatta eşim beni miskin kedi diye çağırır oldu :)
5)gene akıntılar devam ediyordu ama öyle abartılacak gibi değil çok hafifti
6) idrarım bazen kopkoyu bazen de su gibi oluyordu
7) ve gelelim en önemli belirtilere ; göğüsleri hiç olmadığı kadar şişti ve uçları acımaya başladı etrafında da 3er tane sivilce gibi bir şey oluşmuştu öyle ki yürürken bile göğüslerim acıyordu ..
8) bir tanesi de kasık batması nasıl olur diye merak etmiştim hep meğersem çok değişik oluyormuş .. son günlerde bir kasık batması sanki aşağıdan bir bıçak saplıyorlar , ya da sol kasığımda bir bilye var şişmiş sanki ve ona iğne batırıyorlar öksürürken hapşırırken hep batıyordu aniden ayağa kalktığımda çok fena batışıyordu
9) bu günlerde yine adetime bir hafta varken falan sanki adet olacakmışım gibi sancılar girip bir iki dakika içinde kayboluyordu
10) acayip uyumaya başlamıştım ben ki 7 saatte uykumu alan insan bazen 12 saat uyuduğum oluyordu gözümü açtığımda saat olmuş öğlen 12 :)
11) bir asabiyet vardı bende alınganlık... eşimin her dedğine sinirleniyordum, bağırıyordum... alınganlık hat safhada... miskin kedi oldu artık huysuz kedi :)
12) normalde adetten önce ben sivilcelenirim ama ay bu ay yüzümde hiç sivilce yoktu
13) her yerim acıyordu sanki saç diplerimin acıdığını farkettim bir gün resmen saçlarımın dipleri acıyordu
14) en önemli dğer belirti ; ağzımda acayip bir tat vardı sabahları sanki böyle uyandığımda paslı bir demiri yalamış gibi hiisediyordum kendimi ..
15) aşırı tuvalete gidiyordum sürekli idrar sürekli sıkılmıştım artık bu duruumdan resmen
16) adet günüm sabah uyandım resmen karnım ağrıyor of ya olacağım herhalde dedim ama gün boyu bekledim hala olmadım
17) bat bir gün gecikti ve sabahında dayanamadım artık test yaptım veeeee pizitifi gördüm binlerce şükürler olsun allahıma darısı isteyen herkese :)
biraz uzun oldu kusuruma bakmayın inşallah sizlere faydalı olur yazdıklarım umut olsun hoşçakalın ...

saglikla kucagina alirsin isnlah cnm cok sevindirici haber

geçen bir konunda yazmıştım sana yakına alırsın güzel haber diye... bak olmuş işte gördün mü:) Allah sağlıkla kucağınza almayı nasip etsin canım...
bari bana da dua et, hamilelerin duası kabul olurmuş:) 1 yıl doldu, artık ne var kısmette bakıcaz görücez...

merhaba ;
benim de idrarım da koku var.tiroid hapı kullanıyorum bi hafta önce bıraktım.ondan sanıyodum ama değilmiş.sabah uykusunu sevmeyen ben sabahları zor açıyorum kendimi.iki gündür akşamları başım dönüyor.15 gündür de ara ara midem bulanıyor.göbeğim hep büyük ama....bu arada doğum kontrol hapı kullanıyorum.geçen ay 24 kasımda adet oldum bu ay en geç pazartesi olması gereken adetim pazartesi gecesi oldu ve yalnızca salı günü devam etti.sonra hiç gelmedi.normalde 3-4 gün sürerdi.sizce eczaneden test alsam çıkar mı doğru sonuç?dalgınlık,gece terlemeleri,alınganlık,sivilcesiz yüz...allahım ne çok ortak yönümüz var

valla canım inşş gebesindir bence test al hadi durma

lütfen biri bana yardımcı olsun adetim geçeli yedi gün oldu sık idrara çıkıyorum aşırı gazım ve şişliğim var kasık ağrılarımda var bugune kadar hiç böyle olmamıştı bide yiyorum yiyorum hiç doymuyorum süreklı yemek ıstıyorum sizce hamile olmam için yeterlimi bu belitiler test yapayımmı cok ıstıyorum hamile olmayı negatif cıkarsa diye cok korkuyorum adet olacakmıs gıbı sancık oluyo sonra olmuyorum yedı gundur boyle lutfen acill cevap :/

bi test yap cnm 7 gun gecms belirtilerinde var olir inslah

yeni gördüm bu başlığı. Ben de bu ay böyle notlar alıyorum. Adet olursam en azından bunlar belirti değil diyeceğim :) Seni de tebrik ediyorum, Rabbim sağ salim yavrunu kucağına almayı nasip eder inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…