Hamile kalmak için neler yapmalıyız ?

Amin canim insallah bi tarafim ümitli bi tarafim umutsuzluga kapilmis bi halde cok hassasim doldum bu ara bu sorundan ve is yerinde eve geldim hickira hickira agladim sonra kendime gelince dedim bu aglamak kesin adet olcam cok sivilcede cikti
Cnm hayirlisi olsun belki byle olmasi gerekiyodur... kendini yipratma , stres de cok olumsuz etkiliyor..

Cnm hayirlisi olsun belki byle olmasi gerekiyodur... kendini yipratma , stres de cok olumsuz etkiliyor..
Su 1 haftadir isyerinde yasadigim stresi 1.5 senedir yasamadim canim cok yordu beni dudagimin her yerinde sinir uzuntu stresten ucuk cikti ucube gibi geziom yuzum sivilce doldu imkansiz stres yapmamam cok engelmis ama ben takintili ruh hastasiyim biraz da

Cnm sen ne zamandir istiyosun belki anlattin ama cok bilmiyorum.. ben de cok stresliyimdir her konuda her alanda cevremdekiler hep soyler manyaksn sen herseyi kafana takioosn diyerekten. Ben her gece ruyamda hamileliklen ilgili seyler goruyorum kafama surekli hamilelikle ilgili seyler takiliyo kendime uzuluyorum bir suru duyguyu ayni anda yasiyorm.. cok zor cok stresli zamanlar yasiyorum. Umarim en kisa zamanda allah yuzumuze bakar bizim de guzel gunlerimiz olur :)

Bende çok takıyorum yani hamileliği düşünmeden geçirdiğim bir gün bile yoktur herhalde.benden sonra evlenenler hamile kaldı dogurdu bazen aklıma geliyor sinir oluyorum catliyorum sinirden.bi arkadaşım ilk denemede hamile kaldı ya bi de kızın tek tüpü var diğeri yok. Biz bu stresten ne zaman kurtulursak o zaman hamile kalicaz gibi kızlar

Ay amin canim insallah ya bende o kadar kafaya takmisim ki yeni evlenen görümcemi hamile gordum belki de ondan ucuk cikti :) Ben 1.5 yillik evliyim 3. Ayimda hamile kaldim ama 8+2 de kalbi durmus kurtaj olmak zorunda kaldim 11 ay oldu hamile kalamadim ama daha adetim duzensiz ya sen canim

Inan stres konusunda cok haklisin kuzum adet duzensizligi icin gittigim 3 doktorda biseyin yok stres yapma dedi bana 4. Doktor buldu progesteron eksikligini ama l da stres yapma dedi direk Allah im bize de vericek ins sen sinir olma kuzucum

Cnm ya ben de aynen ayni seyleri dusunuyorum. Ben var ya hayatimda asla kimseyi kiskanmadim kotu dusunmedim , ama bu hamilelik konusunda cevremdekileri sanirim icten ice kiskaniyorum. Bu kotu bisey allahim affet beni diyorum hep ama elimde degil. Cevremdekiler 3-5 kisi hep kazayla hamile kaliolar... aaa kaza aaa supris diyerek. Nasi icime oturuyo biz istiyoruz da olmuyo diye. Ama hayirlisi o demekki allah nasi istiyosa oyle oluyo ama bu icimizdeki duygular nolcak ben bilmiyorum...

Cnm gecms olsn diyim oncek gebeligin icin. Burada bi arkadas vardi gvn07 diye o da once bi gebelik gecirmisti bebegi karnindayken hastalanmisti almak zorunda kalmislardi ama sonra hamile kaldi:) yani sen de kalirsin sonucta yumurta var sperm iyi demekki gebelik olustuguna gore :) ama simdilik belki vucudun hazir degildir... zamanla duzene girer diye dusunuyorum. Doktora gidiyormusun takip ettirmek icin doktorun ne diyor?

Inan stres konusunda cok haklisin kuzum adet duzensizligi icin gittigim 3 doktorda biseyin yok stres yapma dedi bana 4. Doktor buldu progesteron eksikligini ama l da stres yapma dedi direk Allah im bize de vericek ins sen sinir olma kuzucum
cnm progestoron hormonu dusuk olunca ne oluyo ne zaman baktirmak gerekio bi de ina baktiriyim bari

Insallah hepimiz kaliriz canim ya evet gidiyorum progesteron eksikligi varmis yumurta tembelligi dedi progestan verdi 3 ay kullan dedi 2. Ay oldu iste bitti yine adet olursam 15.günü baslicam gecen ay ultrasonla bakti hersey guzel heran hamile kalabilirsin dedi ama kalamadim Rabbim den hayirlisi bende kimseyi kiskanmam benden 2 ay sonra evlenen samimi bi arkadasim var 3 aylik hamile her firsatta arar iyiligini sorarim ama görumcem benden once kalirsa cok buyuk hayal kirikligina ugricam moralim bozulcam

Cnm benim insallab en kisa zamanda olur progestan ilacnn da faydasi olur kuzum .. bebegin rahime tutunmasini saglayan bisey sanirim o tam bilmiyorum ama Minesuu
Bir kez doktora gittigimde bi kizcagiz iceri girdi yeni hamileymis kanamasi varmis, doktor progestan vericem sana falan dediydi yanlis hatirlamiosam..

cnm progestoron hormonu dusuk olunca ne oluyo ne zaman baktirmak gerekio bi de ina baktiriyim bari
Baktir bari test asigi arkadasim benim :) yumurtlama olmuyormus ve bebegin dusuk riski oluyormus canim adet dongusunu falan hep etkiliomus duzensiz olmasinin sebebiymis bende

Insllah hepimizin tez vakitte saglikla hayirli evlaari olur sen ne kadardir istiyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…