Haksız duruma mi düşünüyorum?

Ben birda birbirlerini kinayan kötüsün ,kocacisin diyenlere hayret ediyorum. Bu dünya imtihan dünyasi degilmi? Hepimiz imtihan ediliyoruz. Kimimiz ailemizle,kimimiz kocamizla,kimimiz evladimizla. Bunlar bir sürec. Insanin basireti baglanabilir,birini cok sevip ailesine arkasini dönebilir. Bunlar hayata var olan seyler degil mi? Neden sen kötüsün sen böylesin diyoruz. Bizimde basimiza gelemezmi ? Veya evladimizin veya ailemizden birinin.. kiz cözüm aramak icin yazmis rica ediyorum kimse birbirini kirmasin,hatasi varsada düzeltsin konu sahi bi destek olalim. Rencide etmeyelim.

senin annen ve baban bu kadar zor bir hastalık yasarken seni gondermeyen adamin iyi yonlerini hala gorebiliyosun baska da bisey diyemicem ben o adamla bir dakika dahi kalamazdim bu terbiyesizliginden sonra

Siz insan evladi bir kocayla evlenmissiniz ne mutlu ki . Malesef herkes sizin kadar sansli olamiyor. Bende ozellikle arayip bulmadim bu tipi bilmem anlatabiliyor muyum . Cok buyuk konuşuyosunuz evlatlariniz var mi bilmiyorum ama bi kadar net ve kesin konusmayin hayatin ne getirecegi ne yasatacagi belli olmaz . Bende evlenmeden önce duydugum zaman sizim verdiginiz tepkinin daha beterini verirdim . İnsanin basina gelince oyle uzaktan konuştugu gibi rahat hareket edemiyor hanimefendi . Kendinden cok aileni dusunmek zorunda kaldigin zamanlar oluyor . Saglikli düşünemediğin hatta ve hatta hic dusunemedigin ruhunun can cekistigi donemler oluyor. Merak ediyorum hic mi yikilmadiniz ? Hic mi cabalamadiniz yada herseyiniz 4 4 luk mukemmel bir hayat mi yasiyorsunuz?
Yalnız konu sahibi de iyi evlat değilmiş.
Onu siz bilemezsiniz . Ne icin ne fedakarlik yaptığımı bilemezsiniz.

Olmaz olurmu hiç! bi kendi olmak istediklerini konuşturacak. Yasamadigi seyler hakkında ahkam kesecekler . Benim yaşadığım seyler yasadim ve bitti ben suan ko olay icin ne yapayim diye sormusken hala yargılıyorlar bazen bu kkda konu acmak bile istemiyorm bazi insanlar yüzünden

seni eş,sevdiği kadın tarzında sıfatlardan öte "insan" olarak görmeyen birinden bahsediyorsun canım.anne ve baban hastayken onların yanına gidememek ve gitmek için izin gereksiniminin bulunması şımarıklığı eşinizin iyi olarak gördüğünüz yönlerini yerle bir eden bir gerçek ne yazık ki. karı koca olmakla evli olmakla,aynı evde ortak eşyaları paylaşmakla aile olunamıyor ne yazık ki. Aile olmanın o çok muazzam tadına varamamışsınız .tabi bunda eşiniz başrolu oynuyor.hayatta, evlilikte sizin.alacağınız kararlarda.hikayenizi okuyan çoğu kişide aynı şeyi kendine uyarlayarak empati yaparak cevaplamıştır konunuzu. konunuzda sorduğunuz o son soru ,size beddua edişi,ailesine gitmek istemeyişinizdeki haklılığınız vs vs vs vs vs .ben onlara hiççççç takılmadım.bu sorulara gelmeden önce yapılmış bir olay var ve bu olay hepsini anlam ve değer bakımından aşağı çekiyor....bu hikaye benim hikayem olsaydı ve benim anne babama eşim beni hasta olduklarında yollamasaydı bana ne yapmamı önerirdiniz bir yorumcu olarak ???

Bakin elestiriyosunuz ama batmiyo bana elestirileriniz , şuan saygı duyuyorum yazdığınız yoruma bu şekilde ben kendimi sorgulayabiliyorum ama bazi insanalrin yaptığı yorumlar beni çileden çıkarıyor. Bakin konun başındaki yorumumdan birinden geçen yil boşanmadığım icin binpismanim dedim . Bi yorumcu olarak sizin verdiginiz cevabi verirdim ama.sizin gibi yapardm sizi ve duygularinizi yargilayip sizi kötü bir insan ilan etmezdim

Bani turku vardir ya "yuksek yuksek tepelere ev kurmasinlar"
Ben hic duygulanmazdim o turkude.
Amaaann istedigim an ailemin yanina giderim diye.
Sizinki resmen o turkunun modern versiyonu olmus.

Gelin almislar sizi esir degil.
Ne demek anne babamin yaninda kalamiyorum hastalar ustelik.
Kizlari kocaya kacti diye evime mi alacagim?

Sonuna kadar haklısın ama o adama bir ders vermen gerekiyor sadece onun ailesi yok

Hatalısınız, anneniz babanız o durumdayken eşinizin izin vermeyişlerine katlandığınız için.
Eşinizin desteğine ihtiyacınız varken, o size köstek olmuş. Siz de buna katlandığınız için epey hatalısınız.

Anneniz babanız o durumdayken eşinizin ağzına baktığınız için hatalısınız. İt ürür kervan yürür diyip gidecektiniz. Vicdansızlar. Annesi babası kanser kıza bunu yapan eşinizin ve ailesinin bu zor günlerine hiç üzülmedim nedense.

Eşim benim elimi kolumu bağlamadığı sürece aileme gitmeme hiçbir kuvvet engel olamazdı heralde. İstiyosa boşasın zerre umrumda olmazdı.

Şimdi siz alttan falan almayın. Canınız ne istiyosa onu yapın. Zor dönem evet ama sizin zor döneminizde o yanınızda mıydı? Şimdi canı ne istiyosa yapsın siz de öyle yapın

valla sana mustahak kusura bkam manyakmısın kızkm sen seni göndermicek ve sen sorucaksın anneme gidiyim mi babama gidiyimmi nerde yasıysun sen bıde anansı gelmissmis babası gelmismis hizmet etmismisin oldu canım

dünyayay iyilik melegi olarak falan mı geldin cekil odana otur geldilerse seni nasıl göndermezmis ben anlamadım neden velin gibi davranıyosun ki esine neden soruyosun

Eve gelince o Allah belani versin lafjni burnundan getireyim mi napayim? Mesaj atacaktim ama sinirden elim ayagim titriyor zaten kendime engel olamamaktan korkuyorum
ben olsam toplrım esyalarımı ailemin yanına tatile giderim haa yada tam tersi kültür gezisi yaparım kafam dagılsın oda evde dursun sen hala laf yediriyimmi diyosun zaten seni üzmekten korksa o lafı demez ona öyle bisey yapman lazım ki dumur olsun sen o evdesin hizmetcisin diye esinde aileside rahat yapma ve tatile cık

Annem ya da babam ciddi bir hastalik gecirirken yanlarinda olmama izin vermeyecek kisi gercekten eş olamamis demek ki..
esinizde merhamet diye bir duygu yok, ama siz herseye ragmen onun ailesine destek cikmissiniz. Sabriniza ve iyi niyetinize şaşırdım.. ama size zarar veren bir iyi niyet bu..vazgecin ve ne olursa olsun sonu boyle onemli bir hastalikta ailenizin yaninda olun ne olacaksa olsun esinizle.
Esinizin ve ailesinin uzulecek bir tarafi yok uzulemedim maalesef.. siz de kendi ailenizi dusunun birakin onlara uzulmeyi

Konuda haksız yok, çünkü siz körler ve sağırlar birbirinizi ağırlıyorsunuz.

Eşiniz anormal derecede bencil ve düşüncesiz biri. Siz de buna katlanıp onu alttan almaya devam ediyorsunuz.
Benim ailem hasta olacak da ben elin adamından rica edicem gidebilir miyim diye, sonra gittim diye 8 ay küseceğiz ve ben hala evliliği yürütmeye çalışıcam öyle mi?

Nedir bu adamı sizin için bu kadar vazgeçilmez kılan? Neden kendinize karşı saygı ve sevginin zerresi yok içinizde?

Beyefendi ibadetini tam yapıyo ama karisinin ailesine esit davranmasi gerektiginin idrakinda degil degil bir erkek asla esinin ailesiyle gorusmesine karisamaz asla ama asla bende kalmam ailemde esim izin vermez lakin yakin uzakda olsalar kesinlikle kalirdim bide kiz 18 yasindan kucuk müs acaba zorla mi mi kaçırıldı bi tv programlarina ne basvursaniz siz kolay kolay bulamazsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…