hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Merhaba arkadaşlar uzun süredir diyeti asmak zorunda kaldim bu gun yeniden basladim melike burcu bersemi ezilan ilkay birkac gun geçmişi okudum ama dahasina vaktim yok diyetler nasil gitti umarim benimki gibi değildir ben verdigim kilonun bir kismini geri aldim 90 dan 81 e dusmustum simdi tekrar 86,5 oldum tekrar basladim bana sans dileyin

hoşgeldin canım tekrar daha fazlasıyle verirsin inşallah kiloları inceceik oluruz hep beraber

Sağlıklı Yaşamak ve Formunuzu Korumak İçin Birkaç Püf Nokta
* Günde en az 10–15 bardak su için. Özellikle yemeklerden önce ve sabah kalkınca aç karnına içilen suyun metabolizmayı hızlandırma yeteneği bulunur.

*Kızartma ve kavurma gibi besinlerden kaçının. Bunun yerine fırında, ızgara, haşlama, buğulama teknikleriyle pişirilmiş sağlıklı yemekleri tercih edin.

*Her öğün sofranızda taze hazırlanmış salata ve sebzeleri eksik etmeyin.

*Öğün aralarında hamur işi besinler yerine taze meyve veya süt tüketin.

*İçeriğini bilmediğiniz hazır gıdalardan uzak durun.

*Şekerden uzak durun. Çünkü boş enerji kaynağı olmasından başka vücuda bir yararı yoktur.

*Diyetinizde lifli gıdalara yer verin. Lif içeren besinler; kuru baklagiller, taze sebze-meyveler, kepekli ekmeklerdir.

*Alkol, kola, hazır meyve suları gibi kalorisi yüksek ve sağlıksız içecekler yerine taze sıkılmış meyve suyu, ayran ve suyu tercih edin.

*Günde mutlaka 1–2 bardak süt-yoğurt tüketin. (Kaymaksız ve yarım yağlı ürünleri satın alın)

*Doymuş yağ oranı yüksek olan tereyağı, margarin ve yağlı hayvansal ürünlerden uzak durun. Mısır özü, zeytinyağı ve ayçiçeği yağını tercih edin.

*Tuz ve tuz içeriği yüksek gıdalardan uzaklaşmaya çalışın. Lezzeti arttırmak için baharatları güvenle kullanabilirsiniz.

*Sindirim sisteminizi fazla yormamak ve aldığınız gıdaları depo etmek istemiyorsanız, günde üç ana ve üç ara olmak üzere altı öğün beslenin. Birkaç öğünde yediklerinizi ufak parçalar halinde azar azar tüketmelisiniz.

*Günde 1–2 saat düzenli egzersiz yapın. Unutmayın en kolay yapacağınız spor tempolu yürüyüştür.

*Zayıflamak ve formda kalmak için size sunulan mucizelere inanmayın. Mucize sandığınız bazı yöntemler sizin yaşam kalitenizi yavaş yavaş düşürebilir ve sizi sağlığınızdan edebilir. En iyi mucize yeterli ve dengeli beslenmektir.

ALINTIDIR!!
Yaşım: 23
Boyum:167
Kilom:59
Başlangıç kilom: 90

YAZACAKLARIMIN ZAYIFLAMAYI GERCEKTEN ISTEYEN AMA ACABA OLURMU DIYEN TUM ARKADASLARIMA ÖRNEK OLMASINI ISTIYORUM LUTFEN YAZACAKLARIMI DIKKATLE OKUYUN...
İlkokuldan sonra kabul edıyorum hıc zayıf bır donem gecırmedım ama tombıs de sayılmazdım.
Lıse yıllarında 68 kıloydum boyum 167. balık etlıydım yanı...
Öss sitresi,adet duzensizliği, bilinçsiz yeme derken bır senede 68 kılodan tam 90 kıloya cıktım.
Aynaya baktıgım zaman kendımı ben bıle tanımıyordum.
Malesef unıversıteye gıttıgımde bu kılodaydım..
Geriye donup baktıgımda cok yazık dıyorum resmen zıyan olmus yıllarım...
İlk yıl bu kıloyla bıttı okul ıkıncı sene spora yazıldım ole bole derken 81 kıloya ındım.
Bu cok guzeldı benım ıcın ama yetmezdı epey bır zaman da bu kıloda kaldım takı 14 nisan 2008 tarıhıne kadar...
Aydasu kendıne gel dedım senın bır sevdıgın var yakında aılesıyle tanısacaksın ıstermısın sana tombıs desınler falan...
Zayıflamak ıcın bır suru neden buldum kendıme...
Veee yataktan kalkmaya usenen ben yollardan alamaz oldum kendımı...
İlk once dıyete baslamadan once bır ay ınternetten arastırdım ne yapmalıyım nasıl zamana yayıp nasıl kalıcı kılo vermelıyım dıye kafaya koymustum bır kere...
İnanın net basında arastırma yaparken bıle elımde cıkolata vardı nasılsa kafaya koymustum zayıflamayı dıye...

14 nısandan ıtıbaren yaptıklarım:

1- Hergun birbuçuk saat yurudum.

2- 6 ogun yemek yedım.

3-İkı kasık seker kullanan ben bır cırpıda sekerı tamanen kestım ve hala asla seker kullanmıyorum ne cayımda ne kahvemde...
Şöyle dusunun 1 kasık seker yaklasık 50 kalorı neden zıyan edeyım dedım sonucta bı elma armutta yaklasık aynı kalorı yada nerdeyse bı dılım ekmek bu haklarımı sekerde tuketmek ıstemedım.

4-Cıps, kola, bıskuvı tamamen cıktı hayatımdan. bi tane bıskuvi o d yaklasık ellı kalorı deger mı bı anlık zevk ıcın, aslaaa

5-Bı ogun sebze yedıysem dıger ogun et yada tavuk yemege calıstım kı dengelensın

6- Diyette pılav, makarna, ekmek yenmez diye bır kural yok cıkarın bunu aklınızdan, onemlı olan besın degısımını kavrayabılmek neyın yerıne ne yada hangı zamanda hangı besın bunu tutturabılmek.. mesela canınız o an ekmek yemek ıstemıyodur ve ıkı dılım ekmek hakkınız vardır bunu ıkı kasık pılavla degıstırebılrsınız yada makarnayla... olay bu degısımı bılembılmek.. bugun ekmek yemedım dersınız ama corba ıcmıssınızdır alın sıze ekmek.. bılınçlı yapmak onemlı...

Mesala ornek bı menu yazmak ıstıyorum

Sabah: 2 dılım ekmek+ 5 zeytın+ 1 kk peynır+ domates+ salata+bol yesıllık+1 yumurta+ sekersız cay

Ara: 4 kayısı+1 cay bardagı yogurt

Ögle: 8 yemek kasıgı sebze yemegı+ 100 gr yogurt+ 1 kepçe corba+ bol salata

Ara: 1 çay bardagı beyaz leblebı

Aksam: 100 gr tavuk+100 gr yogurt+ 2 kasık makarna ya da pılav+ bol salata

Ara: 1 mandalına+ 1 elma

Genelde beslenme duzenım bole oldu arkadaslar ve hep aynı saatlerde yemege gayret ettım.

Yemek saatlerım 10-12-14-16-18-20

Diyetıme son verdıkten sonrada dıkkatlı yemege devam ettım.
Arkadaslar...bakın yeterkİ ısteyelim ben aynı zamanda polıkıstık over hastayım doktorum yerı gelecek ayda bır kılo verdıgıne sevıneceksın dedı ama ole olmadı cunku hıc kaybetmedım azmımı... ve kılo verdıkten sonra tekrar gıttım doktora bana ne dedı bılıyormusunuz ben sende polıkıstık over oldugunu bılmeseydım asla ınanmazdım bu duruma hıc bır sey kalmamıs sen okadar kılo verınce dedı dusunun kıstler bıle kayboldu...

dıyet yaparken calısmıyodum ıstedgım gıbı saatlerıme dıkkat edıyordum 9 aydır calısıyorum ama hala yeme duzenım aynı hala ara ogunlerımı asla atlamıyorum

YETER KI isteyelım arkadaslar hadı buna ınanalım.. herkes yapabılır yeter kı azmetsın yeter kı gayret etsın... ben 90 kılo basladıgım seruvenımı 59 kılo olarak noktaladım... 23 yasına gırdım hayatta daha keyıflı bıse yasamadım benı her goren sok oluyor en yakınlarım bıle tanımıyor... bu muthıs bu duygu neden aynı duyguları sen de yasamayasın kı neden hadı canlan...
eskıden 52 beden gıyıyordum sımdıyse 38 beden... sen neden yapamayasın hadı...kendıme olan guvenım geldı ınanın dehset bır duygu elıne aldıgınız bır kıyafetı acaba bana olurmu dıye dusunmeden almak... bunu herkes yasamalı...
son olarak olculerımı yazmak ıstıyorum

eskıden: gogus: 115 sımdı: 88
bel: 100 simdi: 71
kalça: 120 sımdı: 90

ben basardım...
bundan sonra da elimden geldiğince basarmak ısteyen arkadaslarıma destek cıkmak ıstıyorum...

bende uzun zamandır şekeri bıraktım sonunda şekersiz ölürüm sanıyordum 3-4 kesme şeker atarsam ancak içebiliyordum çayı ama 2 aydır atmıyorum günlük sıf şekerden aldığım kalori 600 kac den fazlaydı

Tuzuda baya azlttım yağıda

biz istersek ne durabilirki karşımızda kadınız biz şeytana bile pabucunu ters giydiririz evelallah

İLİGİLİ GÜZEL SÖZLER

Ö Senin için en önemli şey sensin.

Ö İstersen yapabilirsin.

Ö Sana güveniyorum.

Ö Cesaret etmek başarmanın yarısıdır.

Ö Büyük insanların idealleri, sıradan insanların hevesleri vardır.

Ö Sağlığın için bu değişimi yapabileceğine inanıyorum.
Ö Disiplinine hayranım.

Ö Elin, abur cubur değil suya uzandığı sürece sırtın yere gelmeyecektir.

Ö Pozitif yaklaşımın sana güç veriyor.

Ö Gözünü hedefinden ayırmaman ne kadar güzel!

Ö Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise, insan da acı çekmeden olgunlaşmaz.

Ö Planladığın sürece hedeflerine varırsın.

Ö Yapabileceğinden daha azına razı olmayanlar her şeyi başarabilirler.

Ö Boğazından geçen her kaloriyi sayman ne kadar disiplinli.

Son düzenleme:

bir ömürsün şekerim bence şu şekeri yağı tuzu yok etmek lazım cancağızımmmmmmmmmmmmmmmmmmm

ah ah nedir çektiğimiz bu kilolardannnnnnnnn ama ben yağa tuza şekere savaş açtım belki bu şekilde verebileceğimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Herkes nerde,melikenin yokluğunda boş mu verdik yazmaya.Bana gelince mehter marşıyla iki ileri bir geri devam ediyorum:))Ama spor yok maalesef.Su,fatma olmasa sayfa yerlerde...

merhaba kızlar akşam yemeğim
saat:18.30

2 kepçe yağsız tuzsuz mercimek çorbası
2 yemek kaşığı yağsız tuzsuz bulgur pilavı
2 kk beyaz peynir
yağsız tuzsuz salata

şuana kadar iyi gidiyorum kızlar hadi bakayımmmmmmmmmmmmmmm zamanla olacak bir ay içinde sanırım biraz vücudum şekle girecek inşallah ALLAHIM İNŞALLAH ALLAHIMMMMMMMMMMMM

Afiyet olsun canim

yarasin demicemmmmmmmmmmmmmmmm

aslinda gunluk yedigimiz sebze ve meyvelerden sekeri tuzu aliyoruz peynirden yogurttan da yararli yaglari aliyoruz tabiki zeytinde dahil arti birseye ne gerek var

Herkes nerde,melikenin yokluğunda boş mu verdik yazmaya.Bana gelince mehter marşıyla iki ileri bir geri devam ediyorum:))Ama spor yok maalesef.Su,fatma olmasa sayfa yerlerde...

Canim firsat buldukca yazalim hepimiz topigimiz canlansin azicik belki bizzimm motivasyonumuz baskalarinada ornek olur

Ooooooo masallah canim zumba gercekten cok ama cok ise yariyor sikilastiriyor baya bide insana mutluluk asiliyo resmen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…