hadi sorgulayalım...sorgulayalım ki daha az yanılalım...

herkes kendince dilleşiyor resmen taraf olduk tamam kişi belli mahbileyi sevenler ve toz kondurmayanları bile ikna ettiniz ee o zaman bu büyük ve ortalarda dönen kocaman yalanlar nerde herkess özelden birbirini ikna ediyor .mahbile hırsızmısın,katilmisin çık olayı bari sen anlat

Neyse kizlar konuyu gereginden fazla uzatmayin,
konu tatsiz sekilde baslayip gelissede olumlu yada olumsuz sona ulasildi,
olay bu noktaya gelmeden iki kisi arasinda halledilmeliydi keske topik mopik
acilmasaydi neyseki olan oldu artik sonucta ortada gerisini iki kisi kendi arasinda halleder umarim...

üzülme kuzum niye üzülüyosunki...emin olduklaımız değişmedi...
yani en azından benim değişmedi...mutluyum ben...

Benimde değişmedi Beticim, sen yine benim için bet suratlısın, Lale'de Lalişim, Mahbilemde narin kelebeğim. Benim için belli insanlar var zaten, bilyorsunki öyle herkesle kolay kolay frekans yakalanmıyor. Benim üzüldüğüm olayın bu hale gelmesi. Yoksa değişen birşey yok. herkesi öpüyorum.

Son olarak demeden gitmek istemedim.

Ben bu başlığı dün gördüm ilk mesajı okudum ve diğer mesajları okumadan ilk yorumumu yaptım çünkü ilk mesaja bakıldığında genele hitap ediyor gerçektende. Kırıklıklarımı üzgünlüğümü dile getirdim. Ben farklı anladım olayı başıma gelen gibi birşey sandım ama sanıyorum ki alakası yok. Diğer kişilerde öyle. O nedenle iki tarafıda yorumlarını severim sayarım tekrar eskisi gibi olurlar temennimdir. Burda kimse kimseyi asmadı kesmedi sadece herkez isim istedi isim verildi olay soruldu. Olayı bilsek ne olacak ki? Lale ve mahbilenin arasına bizler girmeyeğimize göre onlar bu sorunu halledip gelecekler.

Konu amacından sapmadan tartışmaya dönmeden güzel paylaşımlar diliyorum.

yeni degilim bu sitede 2yillik seloss, mahbile yani eski azem, ve daha yeni olan laale ikisi ilede bi muhabbetim yoktur, ama ikisininde yorumlari hosuma gider herzaman, hep biseyler øgrenilir yazdiklarindan, keske olmasaydi, øyle hersey eskisi gibi olmaz diye biseyde yok bence, hatasiz bir insani sevmek kolaydir ki.. hatalar affedilir, øyle olmali, umarim bu tatsizlik uzamaz.

hatalar insanlar içindir...ve önemli olan kişinin hatasını anlamış olması ve bunu telafi etme yoluna gitmiş.olması...olumlu yada olumsuz sonuçlanabilir...bu iki kişinin arasında olan özel bir durumdur...ben her ikisinede saygı duyuyorum...
laleye ne olursa olsun arkadaşını deşifre etmediği için ki hepimiz merakla sorduk yine de söylemedi....
mahbileye gelinen urumdan rahatsız olup kendi kendini deşifre ettiği için...bundan sonrası onları ilgilendirir...yine arkadaşımızdır,silmek gibi de bir hareket hiçbir KK üyesine yakışmaz....
sevgiler...

yeni degilim bu sitede 2yillik seloss, mahbile yani eski azem, ve daha yeni olan laale ikisi ilede bi muhabbetim yoktur, ama ikisininde yorumlari hosuma gider herzaman, hep biseyler øgrenilir yazdiklarindan, keske olmasaydi, øyle hersey eskisi gibi olmaz diye biseyde yok bence, hatasiz bir insani sevmek kolaydir ki.. hatalar affedilir, øyle olmali, umarim bu tatsizlik uzamaz.

Ne kadar güzel, ne kadar doğru demişsin...
Hatasız insanı sevmek en kolayı...
Hatalarıyla birlikte sevebilmek belki de asıl erdemli olan..

aaa daha ne bekliyorsunuz bu konuyu kapamak için sayın modlar özel hayatla ilgili söylenmek zorunda kalınmış bir yalan hiç kimseyi ilgilendirmemeli ikiside olgun insanlar bırakalımda aralarında halletsinler bu konuyu

iki gündür yoktum, bir saat kadar önce kk yı açtım ve karşımda bu konuyu gördüm.. her sayfayı biraz daha şaşırarak okudum, sonlara gelince ise şok oldum..
laleyle samimi olmasamda bir çok konuda ben gibi düşündüğünü bildiğim için yorumlarını tebessümle okurum.. onu güzin ablaya benzetirim çoğu zaman, nerde dertli biri varsa lalle mutlaka orada çırpınıyordur yardımcı olmak için...
mahbileyi ise çok uzun zamandır bilir takip ederim, çok masum, her an kırılabilecek bir yapısı var ve mahbilenin bilinçli olarak birini üzebileceğine inanamıyorum heleki lale gibi birini.. olaki kırdı laleyi mutlaka bunun farkına varmadı yada geçerli bir sebebi vardır o şekilde davranmasının diye düşünüyorum.. bu konuda taraf olamıyorum çünkü ikisinide gerçekten seviyorum bunu diğer insanlar gibi canım cicim, şekerim gibi süslü kelimelerle gösteremesemde, çünkü ben platonik sevenlerdenim:)))

olayı özelden genele alırsam, geçen yıl kk da arkadaşlık konusunda hayal kırıklığının en büyüğünü yaşadım.. o zamanlar'' bizler ve onlar'' vardı ve ben ''onlara'' 'bizimkiler'' gibi davranmadığım, düşünce bazında farklı olsakta insan olarak sevdiğim ve değer verdiğim için '' bizimkiler'' tarafından neredeyse özelden ve msn den toplu tacize uğradım..arkadaşlarımı satmakla suçlandım..çok üzüldüm, kırıldım, ağladım.haftalarca kk ya girmedim,girdiysemde arkadaşlarımı özlediğim için sadece yazdıklarını okudum çıktım. ancak ''onlar'' dediğimiz kişilerin bana özelden ve msn den yazdıkları gerçekten samimi, dostça, teselli edici sözlerinden sonra kendime geldim..
ve malesef bi dahada kimselerle samimi olmak gelmedi içimden çünkü çekindim yine aynı şekilde suçlanmaktan korktum..
şimdiyse ne derdimi anlatıyorum kimselere nede birilerinin derdiyle özelden ilgileniyorum. giriyorum yazıyorum, çıkıyorum.. oysa eskiyi çok özlüyorum ama bu şekildede huzurluyum...

Son olarak demeden gitmek istemedim.

Ben bu başlığı dün gördüm ilk mesajı okudum ve diğer mesajları okumadan ilk yorumumu yaptım çünkü ilk mesaja bakıldığında genele hitap ediyor gerçektende. Kırıklıklarımı üzgünlüğümü dile getirdim. Ben farklı anladım olayı başıma gelen gibi birşey sandım ama sanıyorum ki alakası yok. Diğer kişilerde öyle. O nedenle iki tarafıda yorumlarını severim sayarım tekrar eskisi gibi olurlar temennimdir. Burda kimse kimseyi asmadı kesmedi sadece herkez isim istedi isim verildi olay soruldu. Olayı bilsek ne olacak ki? Lale ve mahbilenin arasına bizler girmeyeğimize göre onlar bu sorunu halledip gelecekler.

Konu amacından sapmadan tartışmaya dönmeden güzel paylaşımlar diliyorum.

nevim katılıyorum sana.
sabahtan beri okuyorum hatta bir ara kapatılmıştı konu, yine açılmış :sm_confused:
aslında dahil olmak istemiyorum ama söylemeden duramayacağım. konu açıldığında amacı daha farklıymış sanki, yani bir şeyleri deşifre etmek , insanlarda merak uyandırmak için değil. sanal yada reelde karşılacağımız benzeri durumlar içindi. en azından ben öyle anladım. ama konu aldı başını gitti ta nerelere geldi. lütfen biraz sağduyu...burada birbirimize laf söyleyince kimsenin boyu uzamıyor , burası da meydan muharebesi yeri değil. lütfen arkadaşlar sakin sakin ve konuyu uzatmadan ( yeterince kalp kırılmış ve kırılmaya devam ediyor, gözünüzü sevem yapmayın)

Öncelikle bir yorum yapmam gerekir mi gerekmez mi bana vazife mi hiç bilmiyorum sengözlerimebaksanab
çünkü iki kişi arasında olan bir şeye kankalarımın arasına dahi
kanlı bıçaklı birşey olmadığı sürece girmem :1no2:
bu olay 3 gün önce açılmış yoktum KK'da açıldığı gün
aslında bi şeyler olacağını seziyordum çok önceden çünkü konuların gidişatı hep belliydi
bi kaç yakın arkadaşım laleye ne oldu diye sordu bana bende hiç haberim olmadığından bahsettim
sonra konuyu buldum baktım 20. sayfaya gelmiş :1shok:
okuyum dedim ama o kadar gizli kapaklı o kadar değişik yorumlar vardı ki
kimse hiç birşeyi bilmeden nasıl 20 sayfa yazılır dedim kendi kendime :1shok:
Suçlamalar hakaretler ben o kişiyi biliyorum demeler
hönk oldum :1shok: bu 2 kişi arasındayken 3 olmuş sonra da topic açılmış
ve topiğin amacını anlayamadım :uhm: ama ismini bilmeden bir insana nasıl yorum yapılır da demeden geçemedim adeta yalan rüzgarı ihtiras rüzgarı denir ya o olay vardı sitede
sonra dedim laale nin mesajlarını okuyum
lalenin profiilini açtım en son yorumu bana bunu yapan kişi bana bi ö.m atmadı gibi birşeydi
acaba dedim ben mi birşey yaptım ama Lalemi kıracak hiç birşey yapmam ben sonra
buraya yazmak yerine özel mesaj attım kendimden de emindim çünkü ben bu bahsedilen kişi olamazdım sonra baktım bugün açtım bilgisayarı topic yine en üstlerde
dün söyleyecektim gurbikimin dediklerini
çünkü öyle yorumlar okudum ki Lale yazmamış o kadar yorumu :1shok: kime ne vazife!..
Sonra bi baktım mahbile yazmış çünkü bu topic resmen kendini ifşa etsin diye açılmış!..
ne yaşanırsa yaşansın mahbilenin kalbi kırılmış üzülmüş ve yıpranmış..
msn de telefonda özel mesajla halledilebilirdi
eğer hatalıysa mahbile özür dilerdi mahbile sanırım listemde ve ben
mahbileyi silmeyeceğim çünkü zamanında annemle halam küstüğünde ben halama
yüzümü çevirmedim ve şuan annemle halam benim sayemde kardeş gibiler
eskisi gibi olmaz ama bi umut hep vardır...:teselli:

sevgilerimle a.s.

hatalar insanlar içindir...ve önemli olan kişinin hatasını anlamış olması ve bunu telafi etme yoluna gitmiş.olması...olumlu yada olumsuz sonuçlanabilir...bu iki kişinin arasında olan özel bir durumdur...ben her ikisinede saygı duyuyorum...
laleye ne olursa olsun arkadaşını deşifre etmediği için ki hepimiz merakla sorduk yine de söylemedi....
mahbileye gelinen urumdan rahatsız olup kendi kendini deşifre ettiği için...bundan sonrası onları ilgilendirir...yine arkadaşımızdır,silmek gibi de bir hareket hiçbir KK üyesine yakışmaz....
sevgiler...

evet songülll bizim anlamadığımızda bu zaten sorun iki kişi arasındadır bir şekilde çözülebilir ya da çözülmez ama burda iğnelemeler ,kinayeler niye benneyaptımki
görünüşte isim söylenmedi ama topiğe gelip gittiği vs..daha şu an aklıma gelmeyen bir sürü ipuçları ile sanki bilmeceye dönüştü konu ve topik amacından saptı kişiselleşti olay doğal olarakta sorduk kimdir diye
öyle bi anlatıldı ki sanki ne :1shok:
topik başladığı gibi kalsaydı normaldi ve ortadan bir yorum yapıp çekilmiştim
ama açıkcası bilmeceye dönmesi rahatsız etti beni:1closedeyes:
bir insan bu kadar kolay harcanılmamalı benceeÇok üzgünüm çoook
gelinen nokta gerçkten çok üzücü

artık bu topici lale içini döksün mahbile ezilsin diye açmadım demeyeceğim...
isteyen istediğini düşünebilir...
bazıları birilerini haklı bulur...bazıları inandıklarını savunur...bazıları çamur atar bazıları da birilerinin üzerine oynamaya devam eder...
bu geyikte de böyle, kaynana sorunlarında da...cinsellikte de...
o yüzden ima ettiğiniz şeylere tepki vermeyeceğim...üzgünüm...

Arkadaşlar olay Lale ve Mahbile arasında bence daha fazla yorum yaparak ikisininde canlarını acıtymayalım bırakalım kendi aralarında sorunlarını halletsinler şimdi bizler bi yorum yaparız mahbileciler ve laleciler diye olay 2' ye ayrılır ve ağır sert cümleler kurulur ne gerek var buna laleyle mahbile küçük insanlar değiller ikiside olgunlar ve ikiside arasında halledebilir diye düşünüyorum ben.. benimde bundan 1 2 gün önce bu sitede bir tartışmam oldu ve 2 arkadaşım beni laf dalaşı ettiğim arkadaşımla bir arayaa getirdi msn üzerinden ve onlar bizi konuşturdular onlar bizi yeniden barıştırdılar ikimiziide dinlediler taraf olmadan,dün akşam benim konum BENCE tatlıya bağlandı konuşuldu herşey ve ikimizde olayı konuşmaları görmek istediğimiz anlamak istediğimiz gibi anladığımızı farkettik..Lütfen rica ediyorum daha fazla konu hakkında yorumlar yapmayalım kişileri kırıp rencide edip onları daha fazla üzmeyelim eminimki lale ve mahbileinin arasındaki buzlar ericek ben buna inanıyorum

Konu kapanmadan hemen şunu belirteyim. Bi başlık açılmıştı Hayalkırıklığı yaşanmıştı hepimiz üzüldük. Keşke olmasaydı dedik.Üzüntüye sebep olanın Kim olduğunu çoğumuz bilmiyordu bende dahil. Ben kendi adıma söyleyeyim açıkçası Mahbilenin olduğunu bilseydim hiç yorum yapmazdım:çok üzgünüm:. Olayın tatlıya bağlanmasını beklerdim. Bu arada mahbileyi sadece yorularından tanıyorum onun dışında tanışmışlığımız sohbetimiz yok. İşin içinde bilinmeyenler vardı bende kendimce bazı şeyler düşünmüştüm ama olaylar hiç düşündüğüm gibi değilmiş. Umarım iki arkadaş arasındaki yaşanılanlar tatlılıkla güzellikle noktalanır.:asigim: Bir daha kalp kırıklığı olmaz. a.s.

evet songülll bizim anlamadığımızda bu zaten sorun iki kişi arasındadır bir şekilde çözülebilir ya da çözülmez ama burda iğnelemeler ,kinayeler niye benneyaptımki
görünüşte isim söylenmedi ama topiğe gelip gittiği vs..daha şu an aklıma gelmeyen bir sürü ipuçları ile sanki bilmeceye dönüştü konu ve topik amacından saptı kişiselleşti olay doğal olarakta sorduk kimdir diye
öyle bi anlatıldı ki sanki ne :1shok:
topik başladığı gibi kalsaydı normaldi ve ortadan bir yorum yapıp çekilmiştim
ama açıkcası bilmeceye dönmesi rahatsız etti beni:1closedeyes:
bir insan bu kadar kolay harcanılmamalı benceeÇok üzgünüm çoook
gelinen nokta gerçkten çok üzücü

inanıyorum ki hiçkimse istemezdi olayın bu duruma gelmesini...ama geldi işte...hepimiz yazdık birşeyler...önemli olan bundan sonrası...dileğim inşallah iyi sonuçlanmasından yanadır...
sevgilerimle...

Eski arkadaşlar geçmiş iyi zamanlarını unutup ,konuyu aralarında halledemediklerinde,sabredemeyip en ufak bir kızgınlıkta topiclerde isim vermeden de olsa taraftar toplayıp birbirlerini rencide edebiliyorlar demek...

Üzücü..:1no2:

dostluk

--------------------------------------------------------------------------------

Serüvendir yaşamak; ne getirir, ne götürür belli olmaz, bir gün ağlar, bir gün gülersin.

En umutsuz anında; yaşlar süzülürken yanaklarından, birden donuverir hatırladığında.. Işığın olur, karanlıkları delersin.. Ya da katılırken kahkahalarla, yüzünde açan gülleri göstermek istediğin.. Belki yanı başında belki çok uzaklarda, ama bir yürek atışı kadar yakındır sana..

Kasvetli bir sabaha merhaba dediğinde gülerek, ya da düz yolda tökezlediğinde, ellerini avuçlarında hissedersin..

Çoğu zaman yalnızsındır kalabalıklarda, sahte gülücüklere sahte gülücüklerle karşılık verirsin..

İlişkiler vıcık vıcık; menfaat, ihanet, riya vardır hep etrafında.. Tiksinirsin..

Hani bazen manasızdır yaşamak. Ot gibiyim der dalar gidersin.. Bir film şeridi gibi geçerken yaşadıkların, Bir iki kareye takılır gözlerin.. O karelerden sevgi akar damarlarına.. Birden canlanır, dirilir, güçlenirsin.. Dört elle sarılırsın sonra hayata.. Meydan okursun, kafa tutarsın.. Dünyayı sırtlayıp gidesin gelir.. Ben de buradayım dersin..

Bir kucak açarsın, kolların dünyayı sarar.. Bir gülümser, içinde çiçekler açar, yüreğinde mevsim ilkbahar olur..

Yanında yüksek sesle düşünür, en mahrem sırlarına ortak edersin.. Kimi zaman kalbini kırdığın, kimi zaman gönlünü aldığın olur.. Almadan veren, çağırmadan gelen, vedasız gidendir..

Gün olur araya yollar, yıllar.. Ama hep taze sımsıcaktır anılar.. Hatırlayınca gülümsersin..

Korkmazsın... Buz üzerine yazılı değildir yitip gitmez.. Onunla alıp verdiklerin..

Bilirsin..

O benim "CAN DOSTUM" dersin..

X