Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
Selam arkadsalar benım oglum mayısta 3 olucak 8 aydır tam cözemedik bu işi yaa
Sansız belkıde yanlıs bı donemde basladım hamılelıgımın ve yazın son zamanlarıydı kıs gelmeden bebek dogmadan ogrensın ıstedım ama olmadı cıste cok sıkıntı yok ama nası dıyım daha yarıyaıya halledemedık bence bu ısı gerıde donemedık kakayı basta hep altına yapıyordu su ankı durumumuZ çişi söylüyor Ama uyurken altımızı baglıyoruz ve bez dolu kalkıyoruz hatta bazen kakada yapıyor
Kakayıda yanımıDayken soyluyor tuvalete yapıyoruz ama eger yanında degılsem altına yapıyor hatta bazen cısıde bırakıyor aynı anda
Basta hıc kızmadık sabırla temızledım yıkadım ama artık tahmın edersınız bıktımmmm b.. Yıkamaktan
Hazır deıl desem yok 3 yasına geldı ve kızıyorum artık yok sessız kalıyor yapcan mı bıdaha dıyorum yapmıycam dıyo ama yıne yapıyo
Bazen tutamıyomu acaba dıyorum kreste gun boyu hıc yapmıyo tutuyo ayrıca kreste çişinide sylemıyo gotururlerse yapıyo
Yanı fena durumumuz ben ne yapayımmm:44: acil yardımmm:26:

ayyy bana kaka demeyin (
basladigim gunden beti altina yapiyor ama bu sabah tuvalete yapi klozet adaptoru aldim dun bu sabah oturttum kakasini yapti lazimliga yapmiyordu olsada yapmiyordu bir saat tutuyordum yine donuna yapiyordu kendini kadiyordu ama bugun tuvalette ayaklari yere degmiyor diye herhalde kasamadi hemen yapti :))cis ben goturuyorum hep tuvalete hic kaza yok disarida 2-3saat tutuyor hatta dort gudur falan gece hic yapmiyor hemde gece hic kaldirmiyorum wc ye insallah kakayida ogrenir
Arcak seninde Allah yardimcin olsun

Amın canım. Valla benım kadar bıkmamışsındır heralde aslında tutup kabıZ olmalarından ıyı bence ama bızımkı cok uzun sürdü sen ne kadadır ugrasıyosun kac yasında cocugun:26:

ben 1nisanda basladim egitime sana gore yeni sayilir ama bazen umutsuzluga kapiliyorum basaramayacakmisiz gibi geliyor insallah hepimiz en kisa zamanda kurtuluruz bu bezlerden :))

allahim pes etmemek icin kendimi zor tutuyorum oglum 35 aylik ama hala cok zorlaniyoruz tam 1 hafta oldu biktim toplam 3 defa wc yapti geri kalan hep pantolonuna..krese baslayacak 3 ay sonra..bizde sorun olan oglum konusamiyor yani cumle kuramiyor bu yuzden de zorlaniyoruz..1 ay dayanmaya söz verdim kendime etrafimdakiler sakin vazgecme diyor...defalarca annem cis varmi diyorum hic bir yanit yok aksama kadar dilim kuruyor otutturuyorum lazimliga bekliyor bekliyor saatlerce kalkinca altina yapiyor :-((((

Selam arkadaşlar.benim oğlum 2ay sonra 3buçuk yaşında olacak.bir haftadır tuvalete alıştırmaya çalışıyorum,konu açmıştım orda sordum ama yanıtlayan olmamış,gerçekten tecrübeli annelerin yardımına ihtiyacım var.
Oğlum normalde hep bezi dolu dolu uyanırdı,ilk günden beri bezi kupkuru uyanıyor,gündüzleri de söylüyor,çiş hiç sorun olmadı ama geceleri uyurken yine de bezlesem mi bir süre bilemiyorum,havalar soğuk gidiyor,olur ya altını ıslatırsa ben farkedene kadar hasta olmasından korkuyorum.bir de dışarı çıkarsam ne yapmalıyım bilmiyorum,bez bağlamasam sokakta çiş derse ne yapıcam hiç bilmiyorum,ne kadar tutabilir şu anda bilmiyorum,pek dışarı çıkmamak daha mı iyi olur bu ara.siz nasıl yapıyorsunuz?
Korkusundan kakasını tutuyordu,çok ciddi kabız oldu ama bugün iki kez klozete yaptı kakasını,kendisi çağırdı beni mutfaktan,anne koş kakam geldi diye.sonra bir kez de altına yapmış,yanlışlıkla oldu anne,kaçırdım dedi.iyi gidiyoruz sanırım

benim oglumda 4-5gundur kuru uyaniyor ilk defa bu gece bezlemedim ama alistirma kulodu giydirdim :))sabaha yine kuru kalkarsa yarin normal kulot ile yatirabilirim
disari cikarken yakin yerlerde baglamiyorum ama uzak yere gideceksrk bezliyorum artik altina yaparsa yapacak birsey yok :)) hatta ilk basldigimda altina yaparsa rahatsiz olup birdaha yapnaz diye dusunmustum daha dogrusu bir arkadas altina yaparsa mahcup olur birdaha yapmaz belki demisti.
birde arkadaslar hemen pes etmeyin bende ilk bir hafta sonunda ben basaramayacagim diyip vazgececektim hatta 10dk falan bezledim sonrada bukadar ugrastim vazgecmiycem basaricam dedim,simdi 2hafta oldu ve bayaa yol aldik :)) 2gundur kakayida tuvalete yapiyor daha once hep altina yapti hemde gunde kac defa ( bir hafta sonra tamamen kurtulmus oluruz insallah
herkese kolayliklar gelsin hepimiz basaricaz....

selam cnm benim oğlum da 3,5 yaşında alıştı

tavsiyem;

geceleri bezleme eğer mümkünse 1 kere wc ye kaldırmayı dene ama akşamdan ona da söyle bez bağlamadığını,tuvaleti gelince seni çağırabileceğini ve gece onu wc ye götüreceğini fln anlat
dışarıya çıktığında da çıkmadan önce wc yw götür ve bez bağlama derim ben
mesela yanına küçük boş bir pet şişe alabilirsin eğer çişi gelirse bi kenarda pet şişeye yaptırıp çöpe atarsın
bi daha çişi gelene kadar da zaten eve dönmüş olursunuz
ama çok önemli işlerin yoksa bir süre uzun vadede dışarıya çıkma
1 saat içinde geri dönebileceğin yerlere git mesela
bence gidişiniz de gayet iyi çok sürmez zaten bi düzene girersiniz
bu kadar yol katetmişken bunu devam ettirin derim

dun bezlemeden alistirma kulodu ile yatirdim sabah kuru uyandi :))artik bezlemeden normal camasirla yatircam btde kakayi ogrendimi tamamdir bu is 2gundur karnim agriyo deyip tuvalete gittij ve tuvalete yapti kakasini insallah boyle gider
egitim tamamlansin ankete oylama yapicam :)))

Bu gün benim kızım ben mutfakdan iceri bir gidim üstünü çıkarmış bezinide açmış ne yapıyosun dedim dişim var dedi bende yine oyun yapıyor kızmayayım diye uydurdu her halde dedim yinede alışsın diye lazımlığa oturtup altını bezleyeyim dedim oturdu aradan on dakkika geçmeden bi bakdım çişini yapmış bende nasıl kızdım kendime çoçuga inanamadım diye evde kısa bi bayram havası geçti sonra kilotunu giydirdim ama bu sefer altına yaptı kısa bi sevinç yaşatık bakalım hanimfedinin nezaman keyfi gelipte söylüyecek

e daha ne yapsin cocuk tanemim hadi insallah devami gelir

Merhaba arkadaslar,ben cuma zayiflama yarismasi 4. takim kaptan yardımcısı,4.takimdan Ausencia arkadasimiz yemek yarismasina katilmistir,diger yarismacilar,es dosttan oy topluyorlar,bizde sizlerin desteğinizi ve oylarınızı bekliyoruz arkadaşlar.
umarim mesajimi dkkate alir ve bize yardimci olursunuz,1 oy1 oydur
:13:

Yemegin adi "ZEYTINYAGLI KURU DOLMA VE BUGDAY SALATASI"

desteginiz icin simdiden tesekkürler

http://www.kadinlarkulubu.com/yemekt...l#post29913445 (Zeytinyağlılar ve Salatalar) (Zeytinyağlılar ve Salatalar) (Zeytinyağlılar ve Salatalar)

çok çok teşekkür ederim cevabınız için.dediklerinizi aynen uygulayacağım,bu gece bez bağlamayıp altına alez sericem.zaten kuru uyanıyor,çiş meselesini hallettik sayılır,kakasını yaparken korkuyor biraz,tutuyor,şimdi onu halletmeliyim.pet şişe fikri de süpermiş ama ben utanırıııııııııım :) olsun ne yapalım alışırız artık,ona da alışırız,altını ıslatmasından iyidir.

siz epey yol katetmişsiniz zaten gerisi de kolay olur inşallah

evet biraz utanıyo insan ama mecbur kalınca yapıyo

Bitti çok şükür arkadaşlar.biz tuvalet eğitimimizi tamamladık.2,3günde alıştı.ne çişini ne kakasını altına yapmıyor. ne gece ne de gündüz.darısı size.
Sanıyorum oğlum artık 3yaşını geçtiği için kolay öğrendi.2ay sonra üçbuçuk yaşında olacak.

tebrik ederim canim darisi diger kuzularin basina
anketimizde oy da kullanirsan baslamak isteyen annelere de fikir olur ha ne dersin

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…