Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48

önceden olsa bıraktım beceremedim bi çocuğu çişe alıştırmaya diye kendi kendimi yerdim

iyiki sizler warsınız yanlız oladığını bilmek çok güzel

estalmus bidahakine beraber baslarız inşallah

inşallah cnm çok iyi olur

annem bile laf ediyo bana

neden pes ettin rahat geliyo tabi bez bağlamak azıcık sıksaydın ya dişini diyo

slm hanımlar benim kızım 17 aylık biz eğitime 2 haftadır başladık kızım bez bağlatmak istemiyo wc de ben hadi kızım çişe diyorum koşarak wc gidiyo.ama hala söylemiyo.bu 3.bebeğim ama en küçüğüm 6 yaşında ben bazı şeyleri unutmuşum bayağı zorlanyorum.bakalım ne zaman çiş geldi diyicek.sizce ne kadar sürer ?

oğlum 21 aylık... bi kaç kere klozete oturtmayı denedim korktu hatta bugün bi hamle daha yapayım dedim ama korktu ben de zorlamıyorum. fakat çiş ya da kaka yaptıktan sonra anneeee öfff yapıp burnunu tutuyor ve yere yatıyor bezini aldırıyor... bilemedim şimdi üstüne gitsem mi gitmesem mi

17 ay çok çok erken bence 2 yaşını doldurmasını beklemenizi tavsiye ederim

kesinlikle üstüne gitmeyin

hele ki korkuyorsa hiç hatırlatmayın normal bir zmnda yanınızda iken wc yi sevdirici tanımlamalar yapın

ayrıca 21 aylık daha erken biraz daha bekleyin derim

evt cnm şubat anneleri hiç yok artık girip bakıyorum ama yeni yazan yoknasılda kalabalık olurduk neyse bakalım ikinci gelicek teyzesi Rabbim nasip ederse bende buarada oğluşa öğretim wc yi diyorum ama çok zor bi iş cidden bnmki şimdilik sadece tuvaleti sevsin yeter daha başlamıyorum çünkü hala hava soğuk ev soğuk hep çıplak kalmak istiyo hasta olur diye korkuyorum neyse yaz olsun tam oarada da inş tuvalete biraz daha ısınır çiş yaptıktan sonra falan bi sölese:)

ben de yazın başlamayı düşünüyorum

belki de aynı zamanda denk gelir

peki doğum hangi aya geliyo

benim pasa yaklasik 10gundur anca cisini 1.5_2saat tutmayi ogrendi :)) hep tuvalete yapiyor ama benim goturmemle hiiiiic kendisi soylemiyor kaka olayi facia kakasi olsada lazimligina yapmiyor bir saat ugrasiyorum yinede kuloduna yapiyor sonrada anne ben sana kustum deyip gidiyor :))zaten ozaman anliyorum altina yaptigini...yani anlayacaginiz 10gundur bir arpa boyu yol aldik :))neyse bunada sukur

senin oglana cok guldum canim ya2 saat tuta biliyorsa cisini bu da bi gelisme
benim kiz sanirim ogrendi bu isi sukurler olsun
artik soyluyo bazen azicik kacirip soyluyo ama olsun buna da sukurhatta bu gun 3 kez bana bile soylemeden kendisi kilotunu cekip cisini yapmis
darisi basiniza

maşAllah cnm size

yaaaaaa azerinnn valla agliycam simdi ((masalkah kizina ya ne cabuk ogrendi benim sipa ugrastircak beni bayaa,simdi yalnizmi kalicam bu topikte (dua edinde benimkide ogrensin ciste sorun yok dun 2saat ciktik bezlemedim alti kuruydu eve gelince ama su kaka nolcak?geldigini niliyor zaten ozaman tuvalet veya lazimliga gitmemek icin direniyor yani bilerek altina yapiyor oysa ne oduller veriyorum ne sebeklikler yapiyorun :)). ciks yapmiyor.gecen un birdefa tuvalete denk geldide taaaa anasinin gozundeki parka goturdum odul olarak biri duysa guler aglancak halime

bende iki gündür 26 aylık oğlumu bezden kesmeye çalışıyorum, sabah büyük bir temizlikle bütün halıları kaldırdım, koltukların minderlerini büyük çöp poşetlerine geçirdim üstlerinede çarşaf örttüm. yatağının altına muşamba serdim üstünede çarşaf, hazırlıklarımı tamamladım yani istediği yere işeyebilir temizlerim sorun değil. ilk gün altını soydurmuyordu, alıştırma kilodunu giymiyordu, lazımlığa oturmuyordu, bunları sonunda hallettik ilk günden. Gün sonunda oldu ama olsun buda bişey dimi Nasıl olduğunu anlatayım sevdiği bi oyuncağı banyoya götürerek başardım. oyuncak üflemeli bir müzik aleti ben üflediğimde oda çalıyordu. Oturma odasına götürdüm önce görünce çok sevindi ama ben üfler gibi yapıp aa burada çalmıyor gel banyoda deneyelim dedim gittim banyoya banyodan sesini duyurdum ona bu hemen geldi bak otur lazımlığına sende çal dedim baya bi direndi ama sonunda oturdu ve yarım saat lazımlıkta oturup oyuncağıyla oynadık ama lazımlıktan kalktıktan sonra odasında yere yaptı(altını açık bırakmıştım) bi yandanda havalar nane molla evim sıcak ama yinede üşütür korkusu var. sonra bin bir rica ile sonunda alıştırma kilodunu giydirdim ki bir saat geçmeden bir küçük kaba jelibon koyup göstererek banyoya sürükledim çişi gelmiştir diye, pek hijyenik değil ama napiiim :S neyse bi baktım ki altına yapmış kakasınıda çişinide. üstünü soyundurdum ortalığı temizlerken onu lazımlığına oturtmuştum oraya bi kaç damla daha işedi. onu kaldırıp lazımlığını alıp klozete döktüm sifonu çektim ve bye bye çiiiş dedim bunun çok hoşuna gitti ve artık lazımlığa oturup yoksa bile zorla bir damla işiyor. Ama sorunumuz şu bizimde, 15 20 dakikada bir işiyor yetişemiyorum altına işemiş oluyor. Soruyorum annecim çiş var mı? çişin gelince söyle bana tamam mı? yok sanki beni duymuyor. Çişi geldiğini haber vermiyor, yapıncada rahatsız olmuyor söylemiyor henüz, altı açıkken işinyince yere anne bak diyo sadece bezliyken kakamızı yapınca anne çiş diye poposunu gösteriyodu sadece. acaba istikrarlı olup devam etsem alışır mı? yoksa daha erken mi alışması için kararsız kaldım. Her yerde altı 2-3 saat kuru kalıyorsa başlayabilirsiniz diyor. Bu arada ilk gece yatırmadan işetip yatırdım ama sütte içti yatarken bir saat olmadan çişe götüreyim dedim yine altına yapmıştı bende bezledim gece. Aynı zamanda temmuzda doğum yapacağım kardeş gelmeden alışsın istedim Tuvalet eğitimi 3 yaş konusunda yazılanları okuyana kadar bir hafta denerim olmadı ertelerim 3 yaşına diyodum, ama anladığım kadarıyla 3 yaşında daha bilmiş oluyolar ve inatlaşırız korkusu sardı beni şimdi. Sizinde düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Aaa hiç seni yalnız bırakırmıyım bu konuda:))

Güldüğüme bakma bana da çok dert oldu. İnat etti, mümkün değil söylemiyor, hatta ben tuvaleti sorunca duymazlıktan gelmeye başladı artık, cevap bile vermiyor o derece. ne çiş ne kaka hiç birini başaramadım ne zaman bağlamasam ne gelirse yapıyor, kıyamam ben ona zorlamak da istemiyorum ama bu topikta var mı acaba böyle 2,5 yaşına gelip de inatla yapmayıp da bir teknikle vs. öğrenen birileri??

he valla canim ya benim kiz baya hizli cikti artik bana soylemiyor kendisi yapiyor cisini
dun esimle tv seyrediyoruz bi baktik siril siril sesler geliyo nerden geliyo diye bir birimize bakarken bi baktik kuzu lazimliga cisini yapiyo(anaya babaya bak be)
ama bi de su kabizlik olmasa kuzum cok kotu kabiz oldu ve kakasini yaparken cok korkuyo 1 saatte anca yapiyo
senin oglan kapacak bu isi canim bak baya tutuyo artikcisini lazimliga mi yapiyo yani kendisi soyluyo mu:26:
kaka olayini bi de soyle yapsan altina yapinca uff cok kotu kokuyobak cicileri de kirletmisin falan diye bi seyler soylesen:26:
canim oncelikle hosgeldinbu isi 5 gunde cozmus biri olarak artik rahatlikla cevaplaya bilirim sorulari öhö öhöm
simdi bazi kuzular 2 yasindan sonra ogrenir ki bu dr larin onerisidir,bazilari 3 yas ,nadirde olsa burda gordugum kadariyla 2 yasindan once de ogrenenler var.bu sadece cocugun istemesiyle ve hazir olmasiyla alakali gercekten.senin kuzu evet cok sk yapiyo cisini ama ogrenip ogrenmeyecegini anlamak icin 2 gun cok erken bi sure.zamanla eger cisini tutmaya baslarsa hazir demektir.benim kizim gecen yaz denedigimizde senin dedigin gibi 20 dakikada bir cisini yapiyordu 1.5 ay ugrasmama ragmen hic tutmadi ve soylemedi ben de biraktim.bu sefer 1 saatte bir yapiyordu baktim artik tutmaya basliyo hatta bazen 4 saat tuttugu oluyo.bu sefer kolayca ogrendiayrica yaptigin oyunlar cok guzel gecen bi arkadasa yazmistim sana da yaziyim burdaki arkadaslarla zamanla yaptiklarimiz belki isine yarar
bazilarimizin yaptiklari
1.banyoya ya da lazimligin ustune sevdigi cizgi kahramanlarini yapistira bilirsin
2.oyuncaklarini mesela once pepe yi lazimliga oturttup cis yaptirip alkislayip ardindan hadi sen de otur alkislayalim diye bilirsin
3.lazimligin icine pecete atip hadi onu islat diye bilirsin(erkek cocuklari icin)
4.o lazimlikta oturuken oyunlar oynaya bilirsiniz mesela kova koy onune top ver icine atmaya calishsin
5.anasayfadaki lazimlikta oturan cocuklari gosterip anlata bilirsin
6.kilotlarini lazimligini alirken kendinin secmesine izin ver o zaman daha hevesli olucaktir
bunlar arkadaslarin ve benim yaptigim seyler

benim cadi da boyle inatciydi ama 5 gunde kirdim inadini
bu arada benimki de 2.5 yasinda
altina yapinca oncelikle hemen cikarma birak islakligi hiss etsin ve rahatsiz olsun hemen ustunu cikarinca bezden bi farki kalmiyo
altina yapinca tamam olur oyle seyler deyip gecistirme biraz sinirlenigini goster kustum sana falan de(inatcilara baska yol yok)
lazimliga yapinca da aksam babaya soyleyelim falan diye sevinin muzik acip dansedin falan filan
ben bunlari yaptim yani

oncelikle cooook kolay gelsin
yazdiklarini okuyunca sanki kendimi gordum :))ilk zamanlar benimkide nerdeyse 5dk da bir altini islatiyordu c.makinem surekli calisiyordu :))) on gunluk mucadeleden sonra 1.5-2saat cisini tutmayi ogrendi bunu bir umut isigi olarak gordum ve yilmadan devam ediyorum insallah kakayi soylemeyide ogrenir demin yine altina yapmis (
2.5yil haxir bez kullandik ne oldu yine elde yikiyoz yine elde yikiyoz :))
bence sende birsure dene yavas yavas ogrenir insllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…