Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
Bitti çok şükür arkadaşlar.biz tuvalet eğitimimizi tamamladık.2,3günde alıştı.ne çişini ne kakasını altına yapmıyor. ne gece ne de gündüz.darısı size.
Sanıyorum oğlum artık 3yaşını geçtiği için kolay öğrendi.2ay sonra üçbuçuk yaşında olacak.

galiba bizde tamamladik,artik gecede bezlemiyorum gunduzde kazasiz hepsi tuvalete :))darisi hepinizin basina
Maşaallah kuzulara:nazar::KK9::KK9:
Darısı başımıza:KK1:

Bitti çok şükür arkadaşlar.biz tuvalet eğitimimizi tamamladık.2,3günde alıştı.ne çişini ne kakasını altına yapmıyor. ne gece ne de gündüz.darısı size.
Sanıyorum oğlum artık 3yaşını geçtiği için kolay öğrendi.2ay sonra üçbuçuk yaşında olacak.
maşallah size :nazar::nazar::nazar::nazar:
galiba bizde tamamladik,artik gecede bezlemiyorum gunduzde kazasiz hepsi tuvalete :))darisi hepinizin basina
valla sizi de tebrikediyorum darısıbize inşallah:nazar::nazar::nazar:
Maşaallah kuzulara:nazar::KK9::KK9:
Darısı başımıza:KK1:

amin nevoşum aminnn:KK31::KK31::KK31:

Bayanlar oglum 35 aylik tuvalet egitimine baslayali 10 gün oldu hala altina yapiyor saatlerce tutuyor wc götürüyorum hepsini yapmiyor azar azar birakiyor inmek istiyor biliyorum karni cis dolu ve aradan az bi zaman sonra altina birakiyor..günde 2 altina 2 wc anliyacaginiz...biktim vallahi aceba biraksammi diyorum krese baslayacak seneyede cok gec kalmis olmazmiyiz..bazen yapinca söylüyor anne bak cis yada kaka diye ama cok nadir...birde oglum cümle kuramayanlardan yani derdini anlatamiyor henuz bu kadar uzun sürmesi bu yüzden olabilirmi??? lütfen bi akil verinn :-(((

bence birakma derim cislerin ikisi dona ikiside tuvalete diyorsun yani bir gelisme var benim oglum 15gunde alisti ama13.gune kadar kakadini altina yapiyordu :KK43:( ama ciste o soylemeden ilk zamanlar 15dk bir hergun artiraral wc ye goturdum birara neredeyse vazgececektim
ama vazecseydim birdaha baslamak zor olacakti cunku vazgecerek ona koz vermis olacaktim ve nasilsa yine vazgecer deyip daha cok inat edecekti,sende 10gun ugrasmissin artik vzgecme bir yerde okumustum egitim 3-6ay surebilirmis ve ara ara basadonmeler olabilirmus bu yuzden hemen pes emek yok
knusmasi icinde ogluma yemek yedirirken hep sarki soyluyordum mesela araba diyordu hemen bir sarki uyduruyordumarkada baska kelimeler soyluyordu benvyine sarki uyduruyordum :))bence is yariyordu konusmaya hevesleniyordu

Kızlar ben oğluma çiş yaptırırken klozete oturtmuyorum,zaten ayaktayken de boyu yetişmiyor.bir karton bardak kullanıyorum,çişi gelince söylüyor,banyoya gidip bardağımıza yapıyoruz.çok ses çıkıyor,uçak sesi gibi diyor,önce ben bu sesten korkmuş ve şaşırmış numarası yapıyorum,sonra kahkahalarla gülüyoruz ve her gördüğüne anlatıyor.benim çişim uçak gibi ses yapıyor diyor belki sizinkilerde de işe yarar,isterseniz deneyin
düştüğümüz hallere de bakın:)

Bayanlar oglum 35 aylik tuvalet egitimine baslayali 10 gün oldu hala altina yapiyor saatlerce tutuyor wc götürüyorum hepsini yapmiyor azar azar birakiyor inmek istiyor biliyorum karni cis dolu ve aradan az bi zaman sonra altina birakiyor..günde 2 altina 2 wc anliyacaginiz...biktim vallahi aceba biraksammi diyorum krese baslayacak seneyede cok gec kalmis olmazmiyiz..bazen yapinca söylüyor anne bak cis yada kaka diye ama cok nadir...birde oglum cümle kuramayanlardan yani derdini anlatamiyor henuz bu kadar uzun sürmesi bu yüzden olabilirmi??? lütfen bi akil verinn :-(((
Hoşgeldin canım
Hiç üzülme eğer 2wc 2 kilota yapıyorsa demek ki ogrenicek
Biraz daha sabret sadece
Kızlar ben oğluma çiş yaptırırken klozete oturtmuyorum,zaten ayaktayken de boyu yetişmiyor.bir karton bardak kullanıyorum,çişi gelince söylüyor,banyoya gidip bardağımıza yapıyoruz.çok ses çıkıyor,uçak sesi gibi diyor,önce ben bu sesten korkmuş ve şaşırmış numarası yapıyorum,sonra kahkahalarla gülüyoruz ve her gördüğüne anlatıyor.benim çişim uçak gibi ses yapıyor diyor belki sizinkilerde de işe yarar,isterseniz deneyin
düştüğümüz hallere de bakın:)

Hehe bu iyimiş
Ben de benim kızı oturakli lazimliga oturuyorum bazen sigamiyor:KK1:bunun daha büyükleri var mı yahu:KK1:

selam arkadaşlar, ben yeni üyeyim. 26 aylık kızım var adı selin. bizde daha tuvalet eğitimine başlamadık. lazımlık aldık ilk gün buna çiş kaka yapıcaz tamam mı dedik tamam dedi, sonra bikaç kez oturttum ama yapmadı. lazımlığını çok seviyor, hep oynuyor. çişimiz, kakamız buraya diyor ama oturtunca yapmıyor. bende çok ısrar etmedim, havalar biraz ısınsın diye bekliyorum.birde benim kızım öyle çok uzun süre oturmuyor, çok sıkılgan, hareketli. bu arada ben sık sık kaka var mı kızım diye soruyorum hiç var demiyor ben hep rahatsız olduğunu görünce anlıyorum kaka yaptığını, yada sık sık kontrol ediyorum kaka var mı diye. çok nadiren çiş yaptığını söylüyor. bilemiyorum. acaba eğitimine başlasak mı?

bence birakma derim cislerin ikisi dona ikiside tuvalete diyorsun yani bir gelisme var benim oglum 15gunde alisti ama13.gune kadar kakadini altina yapiyordu :KK43:( ama ciste o soylemeden ilk zamanlar 15dk bir hergun artiraral wc ye goturdum birara neredeyse vazgececektim
ama vazecseydim birdaha baslamak zor olacakti cunku vazgecerek ona koz vermis olacaktim ve nasilsa yine vazgecer deyip daha cok inat edecekti,sende 10gun ugrasmissin artik vzgecme bir yerde okumustum egitim 3-6ay surebilirmis ve ara ara basadonmeler olabilirmus bu yuzden hemen pes emek yok
knusmasi icinde ogluma yemek yedirirken hep sarki soyluyordum mesela araba diyordu hemen bir sarki uyduruyordumarkada baska kelimeler soyluyordu benvyine sarki uyduruyordum :))bence is yariyordu konusmaya hevesleniyordu

Moralin icin tesekkürler,bu gün türkiyedeki ablamla konustum sakin bezi geri takma diyer 3 yasina gelmis biz 2 yasinda alistirirdik diyor..10 gün neymis 1 ay cektim ben diyor her cocuk ayni degil cocugu cok sikma alisacaktir dedi..buda aklima yatti 1 ay sonra türkiyeye yolculuk var bunu atlatmamiz lazim..ve dedigin gibi her gün bi umutla uyaniyorum ve bazen ilk günmüs gibi sprekli altina yapiyor..artik ya sabirrrr diyorum..eylül de yeni evime tasinacagim ve bütün mobilyam yeni olcak o yüzden bu cis burda kalmaliiii:-(((

selam arkadaşlar, ben yeni üyeyim. 26 aylık kızım var adı selin. bizde daha tuvalet eğitimine başlamadık. lazımlık aldık ilk gün buna çiş kaka yapıcaz tamam mı dedik tamam dedi, sonra bikaç kez oturttum ama yapmadı. lazımlığını çok seviyor, hep oynuyor. çişimiz, kakamız buraya diyor ama oturtunca yapmıyor. bende çok ısrar etmedim, havalar biraz ısınsın diye bekliyorum.birde benim kızım öyle çok uzun süre oturmuyor, çok sıkılgan, hareketli. bu arada ben sık sık kaka var mı kızım diye soruyorum hiç var demiyor ben hep rahatsız olduğunu görünce anlıyorum kaka yaptığını, yada sık sık kontrol ediyorum kaka var mı diye. çok nadiren çiş yaptığını söylüyor. bilemiyorum. acaba eğitimine başlasak mı?

valla cok zormu bu is allahimm sabir tükeniyor benim oglumda kav gün oldu söyletemiyorum ya yapinca söyluyor yada pjimalarini görünce cis diyor..benimkide cok oturan bi tip degil ama alisiyorla oturmaya ya eline biseyler veriyorum ya ben yaninda durup konusuyorum veya memesini veriyorum o zaman hic kalkasi gelmiyor :-)) özelliklede güldürüyorum a o zaman dayanamiyor sali veriyor tuvallete :-)) bu is sadece sabir istiyor

Arkadaşlar ben pes ettim 4.günde :S oğluşumun henüz hazır olmadığını anladım. 7 aylık hamileyim birde 15 dakikada bir üst baş yıka kucağına al ellerini yıka falan derken dayanamadım :KK43: doğum yaptıktan sonra tekrar deneyeceğim. Hem annemde yanımda olacak oda ilgilenir diye düşündüm. Birde taşınma mevzumuz var doğumdan sonra, hepsini atlatıp kendimi de toparlar yeniden başlarım diyorum. Lazımlığı görünce çiş çiş diyo ama oyun için istiyor biliyorum. Lazımlığa bir damla yap dök klozete çek sifonu bye bye yap o kdr gerisi altına :KK37: 1 saat bile kuru kalsaydı devam edicektim ama nıç yani yok :S neyse artık başarılı olan anne ve bebeklerini tebrik ederim :KK9: Darısı başımıza inşAllah. Başladığım zaman yine gelirim herkese kolay gelsin hoşçakalın...:KK55:

Arkadaşlar ben pes ettim 4.günde :S oğluşumun henüz hazır olmadığını anladım. 7 aylık hamileyim birde 15 dakikada bir üst baş yıka kucağına al ellerini yıka falan derken dayanamadım :KK43: doğum yaptıktan sonra tekrar deneyeceğim. Hem annemde yanımda olacak oda ilgilenir diye düşündüm. Birde taşınma mevzumuz var doğumdan sonra, hepsini atlatıp kendimi de toparlar yeniden başlarım diyorum. Lazımlığı görünce çiş çiş diyo ama oyun için istiyor biliyorum. Lazımlığa bir damla yap dök klozete çek sifonu bye bye yap o kdr gerisi altına :KK37: 1 saat bile kuru kalsaydı devam edicektim ama nıç yani yok :S neyse artık başarılı olan anne ve bebeklerini tebrik ederim :KK9: Darısı başımıza inşAllah. Başladığım zaman yine gelirim herkese kolay gelsin hoşçakalın...:KK55:

ben annelikle ilgili bir şey anladım, anne hazır olmadan çocuk hiç bir şekilde olmuyor :)
memede de böyle ayrı uyumada da, bezi bırakmada da.
senin için şu an uygun değil canım. sen kendini hazır hissettiğinde bakacaksın bu iş şıp diye olmuş.

bez bırakma aşamasında ben bu iki yazıdan çok faydalandım, belki günü gelince sana da yarar:
Bezi Bırakış | Hamile ve Anne
Bezi Bırakma ve Psikolojik Gelişim | Hamile ve Anne

kolay gelsin.

hekese hayırlı akşamlar.kızlar benimde 2,5 yaşında kızım var daha önce 1,5 yaşında öğrenmişti tuvaletini bir hafta tuvalete yaptı sonra birden altına yapmaya başladı bende geri bezlemek zorunda kaldım ve şimdi tekrardan başladım ama çok zorlanıyorum sanki hiç öğrenemeyecekmiş gibi geliyor bana 3 gün oldu kesinlikle tuvalete yapmıyor altınada yapmıyor resmen çişini tutuyor bezi takınca gayet güzel yapıyor nasıl öğrenecek bilmiyorum inanki inşallah çabuk öğrenirler

Kızlar eğer oturakta çok duramıyorlarsa birde klozet adaptörünü deneyin valla benim
Oğlum adaptörden sonra kakasını tuvalete yapmaya başladı bir deneyin derim en azından yorulmuyorlar otururken bu yüzden daha uzun kalabiliyorlar herkese kolay gelsin umarım en kısa zamanda sonuca ulaşırsınız:KK16::KK16:

selam kızlar kızım 28 aylık bu yaza baslamayı dusunuyorum nerden nasıl baslayacagımı bılemıyorum lazımlık aldık cumlede kurmuyor suan ama cıs kaka dıyor okudum yazılarınızı ama yardımınız beklıyorum ılk gunler ne sıkloıkta oturtmalıyım neler onerırsınız benı yonlendırın lutfennnnn herkese kolay gelsın cok sagolun sımdıden

selam kızlar kızım 28 aylık bu yaza baslamayı dusunuyorum nerden nasıl baslayacagımı bılemıyorum lazımlık aldık cumlede kurmuyor suan ama cıs kaka dıyor okudum yazılarınızı ama yardımınız beklıyorum ılk gunler ne sıkloıkta oturtmalıyım neler onerırsınız benı yonlendırın lutfennnnn herkese kolay gelsın cok sagolun sımdıden

Ben ilk günler 10dk da bir oturttum ve bir kaç gün sürekli altına yaptı ama sık sık tuvalete oturunca tutmayı öğrendi ve gün geçtikçe uzun aralıklarla yapmaya başladı veee nihayet tamamen kurtuldu darısı başınıza
Ama ilk zamanlar çiş kaka hep üzerine yapıyorlar sakın başaramıyorum deyip pes etme benimki 13gün inatla çamaşırına yaptı kakayı tuvalette bir saat tutuyordum ama yapmıyor odaya geçince hooop çamaşırına yapıyordu hemde günde kaç defa 15.günden sonra tuvalete yapmaya başladı daha doğrusu Ogün adaptöre oturttum ondan sonra tuvalete yapmaya başladı tavsiye ederim

Kızlar mrb benim de oğlum kasım 28 doğumlu 2011 maşallah ananesi çiş demeyi öğretmiş asla bezine büyük tuvaletini yapmıyor ama ben erken olduğunu düşünüyorum annemede bişey demiyorum küçük lazımlık gibi klozeti vardı yeğenimin ona oturuyor yavrum :)dr daha erken dedi aslında

Son düzenleme:
bu gece ilk defa kilotla uyuttum kizimi:KK76::KK76:veeee sadece 1 kez cise kaldirdim sabaha kadar kupkuru uyudu sabah da kalkip lazimliga yapti:KK9::KK9::KK9:

Maşallah kızına bende Bayadır gece bezlemiyorum uyanabilirsem gece en az bir kere tuvalete götürüyorum kalkarsam ikinci defada götürüyorum sende artık bezleme gece
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

X