Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
merhaba canım
benim de kızım 26 aylık 1 haftadır tuvalete gidicem diye ağlıyordu
ben de hevesi kırılmasın diye alıştırayım dedim çok istekliydi
alıştırma kilodu da giydirmedim çünkü alıştırma kilodunda ıslaklığı ya hissetmiyormuş yada daha geç hissettiği için
ne zmn kaçırdığını anlayamıyormuş
neyse normal kilot giydirdim yarım saatte bir soruyordum gidelim diyordu gidip gidip boş geri çıkıyorduk ama olsun dedim
2. gün 1 saatte götürmeye başladım 1-2 kere wc ye yaptı
sorduğum zamanlarda hep yok dedi wc ye götürdüm yapmadı,çıkınca yaptı falan
ama yaptığında tuvalet var diyordu rahatsız olup yaptığı anda söylüyordu
tabi bu arada verilen ödüllerden bahsetmiyorum bile
alkışlar fln bi şenlik havasıydı yani ama
3. günden sonra gitmek istememeye başladı zar zor kandırarak götürdüm fln bazen yaptı bazen yapmadı
altını ıslatınca söylememeye başladı bir kere bile kzıp ceza vermedim korkmasın diye
her akşam bir makine çamaşır yıkayıp kurutuyordum
öyle böyle derken 5 -6 gün devam ettim
baktım inatlık gittikçe artıyor,ağlamaya falan başladı
ben de üstüne gidip de daha çok inatlaşmamak için bıraktım
belki daha hazır olmayabilir seninki de
bir kere ıslandığında rahatsız olup sana söylemeli
istersen 1-2 gün daha dene eğer hala rahatsız olup da söylemiyorsa ara ver derim
haziran gibi tekrar denersin hem daha rahat olur onun için de gitmesi
daha az çamaşır olur üzerinde giyinip çıkarmak da daha kolay olur

hoşbulduk azerinnn cevabın için teşekkür ederim öncelikle, çok şükür ilk gün lazımlık korkusunu attık üstümüzden, lazımlığa oturmadığı zaman pepee oyuncağını getir işetelim dedimde ayyy nasıl sinir oldu istemedi sorun haber vermemesi şu anda, birde çok fazla tutamaması ama dediğin gibi henüz erken sanırım en az bi 10 gün denemem lazım geceleri bezliyorum malesef hamileyim ve beşikte yatıyor oğlum her 15 dakikada kaldırıp götüremem onu tuvalete, ilk gece denedim oturmak istemedi ağladı bende bezledim napiim bu sabah beni görür görmez anne kaka dedi poposunu göstererek baktım doldurmuş bezini. bugün heralde kaka macerası yaşayamıycaz öyle görünüyor bide benimki çok sıvı tüketiyor ondan da süreleri kısa çiş aralarının. Valla çok zormuş, bide kova burcu Rüzgar inatlaşmaya gelmiyor. Ama lazımlığa yapması bile büyük bi başarı diye görüyorum ( kendimi şimartayım biraz ) bide 1,5 ay denedim olmadı demişsin, ne kadar ara verip tekrar denemeye başladın?

Son düzenleme:

bu soruya ben de cevap vermeden gitmeyeyim

ben oğlumda ilk denememde 2 ay gece gündüz bez bağlamamıştım ama fosss çıktı

tam 3. denememde ve 3,5 yaşındaydı alıştığında

ben 6-8 ay ara vererek denedim cnm

estos haziran icin kendine arkidisler mi topluyon elian gibi

gece ben de bez bagliyorum cunku cok yapiyo ama simdi azaldi gibi
artik gece cisini 1 e dusurene kadar bezlicem
1 kere yaparsa gece uyandirip cisini yaptira bilirim
onu da artik bezin agirligindan anlariz

estos haziran icin kendine arkidisler mi topluyon elian gibi
ne yapalım kuzum yandaş lazım destekçi lazım gaz lazım
gece ben de bez bagliyorum cunku cok yapiyo ama simdi azaldi gibi
artik gece cisini 1 e dusurene kadar bezlicem
1 kere yaparsa gece uyandirip cisini yaptira bilirim
onu da artik bezin agirligindan anlariz

eee anlarız tabi tecrübe böyle bişey

merhaba estalmus, bende öyle düşünüyorum bi 10 gün tamamlayalım bakalım yine söylemezse ara vericem mecbur, 27 haftalık hamileyim de zor oluyor indir kaldır her 15 dakikada bir soyundur işet giydir kucağına al ellerini yıka çok yoruluyorum. bebek olmadan alışsın istedim ama zor gibi bakalım. benimki hiç rahatsız olmuyor işese bile söylemeye tenezzül etmiyor alıştırma kilodundandır diye düşündüm bende evet ama normal kilotlada aynı valla ilk gün altı çıplak bıraktım işiyodu anne bak diyodu sadece ne bi utanma ne bi kızarma yok hehe neyse ya canları sağolsun napalım.

ben hic alistirma kilodu giydirmedim alistirma kilodu disari cikarken iyi bence

Rüzgar bir buçuk yaşındaydı söylemeye başladığında ve bir kaç kez de tuvalete yapmıştı çişini kakasını. Ben de seviniyordum ama daha bir haftayı geçirmedik ki bir anda ne olduysa söylememeye başladı. Küçük diye ben de üstüne gitmedim çok ve bıraktım peşini. O günden sonra da hiç söylemeye yanaşmadı, tuvaletle ilgilenmedi. Sanırım o zaman çözmeliydim ben bu işi.

Şimdi öyle bir inat konusu oldu ki aylardır artık duymuyor bile, her konuda bıcır bıcır konuşurken tuvalet konusunu ne konuşuyor ne de duyuyor. Kızmak istemiyorum iyice soğumasın diye ama açıkçası hiç istekli görünmüyor. Korktu mu, sıkıldı mı, kolayına mı geliyor anlamadım. Yaz gelsin hiç bağlamayacağım yapsın dursun bir an gelir söyler belki. Böyle deneyen var mı ki?

Esin valla al bendende okadar...
oglum niye altina yapiyorsun diyorum
altima yapiyim booser(bosve)diyor
yada(en cok verdigi cevap)
sorma canim
oluyor :)))
yok ben artik taktik degistircem bu tuvalet uzerinde cok konustuk artik hiiic konusmayacagim cook dogal davranicam :) belki ilgimi cekmedigini anlayinca pes ederde inat etmez artik.zaten konusurken bir pot kiripta dahada sogutucam diye aklim gidiyor...
dun yolda arkadasla karsilastim tuvalet olayini naptin dedi(butun mahalle biliyor :))))
bende disarida bazen bezliyorum cesaret edemiyorum dedim
bezleme,altina yaparsa kendi mahcup olsun utansin dedi
benimiu utanirmiki? hic sanmiyorum
oooof offffff

Senin Rüzgar şimdi kaç yaşında esinruzgar, 3 yaş tuvalet eğitimi konusunda okudum yanılmıyorsam bir anne paylaşmış çocuğu kakasını yapmak istemiyormuş bezinden başka bi yere, oda bez bitti diye bağlamamış bir gün tutmuş çocuk ama ertesi gün dayanamayıp lazımlığına yapmış. gerçi ne kdr doğru olur bilmiyorum her çocuk aynı tepkiyi vermeyebilir, o zamanda kabızlık sorunu çıkabilir. beziyle bağı olmaması lazım bence. bizimkinin hiç umrunda değil altında bez var mı yok mu bez bağlanmış mı bağlanmamış mı şu anda hiç farketmiyor salıyor direk lazımlığa şöyle dolu dolu bi işetemedim gitti

ben ben ben varim beb beeen :))
2saatin sonunda ben goturuyorumda yapiyor daha birkere soyledigini duymadim ama altina yaptigini cook gordum :)) valla yaklasik 10gundur ne kulotlar yikadim ne kulotlar attim bukadar cile cekmisim dahada vazgecmem ister altina ister tuvalete yapsin bezlemiycem onunde sonunda ogrenicek her gecen gun buyuyor :))
(kendimi motive ediyorum napiim)

rüzgarı öğle uykusuna yatırırken bezlemiştim, uyandığında bezi çıkardım hemen lazımlığa götürdüm, huysuzdu biraz oturdu ama kalktı hemen yapmak istemedi, normalde lazımlığa oturunca yapıyordu. bende heralde bezine yeni yaptı çişi yok diye düşündüm ve ısrar etmedim :44: aradan 2 dakika geçti altına yaptı. ama sevindirici olan şu altına yaptığında anlamıyordu duruyordu öyle ben farkedene kadar. ama bu sefer anne bak deyip altını gösterdi kakasından sonra çişinide yapıktan sonra söylemeye başladı sanırım gelişme var değil mi? lütfen evet deyin

Son düzenleme:
evet evet evet :)))

kizlar gunaydin benim yavru kakayi inatla soylemiyor ama cis konusunda beni hergun sasirtiyor .dun gece sut icti gece 11de cise goturdum sonra bezledim yatti sabah dokuzda uyandi veeee bezinde bir damla cis yok :))lazimligina oturttum hepsini oraya yapti :))

Ay tü tü tü maşallah senin yavru kaç yaşında fatihpepe, bizim 4 . günümüz ama hala altina yapıyor hemde her 15 dakikada bir bazen lazımlığına oturmak istemiyor sürekli rusvetle banyoya sokuyorum offf çok bunaldım 2 3 saatte bir yapsa altına onada razıyım ama o kdr konuşuyorum anlatıyorum dinlemiyor bile. Alistirma kilodu normal kliot çıplak hepsini denedim ama tık yok. Nereye gelirse oraya yapıyor.

benim oglum bu ay tam 2.5yasida olacak cis kazamiz neredeyse yok(tabi ben goturuyorum )2sabahtir kuru kalkiyor ama kaka fiss yok tuvalete yapmiyor amaolumlu yada olumsuz hic birsey soylemiyorum altina yapinca insallah dogal birsey oldugunu kabullenip tuvaletede yapar ayyy ogunleride gorucezmi ki???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…