Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
canim senin kuzu buyuk o yuzden ogrenmesi daha kolay olur bence

Evet canım daha rahatız. Ama biz birden başlamadık. Çocuk hazırlanma sürecini uzun geçirdi :)
Şuanda gece de gündüz de hiç bezlemiyoruz.
Hatta dün artık ben çişimi söyleyebiliyorum diyor :)
Biz sanırım o iyice sıkışmadan tuvalete götürüyoruz. Ama genelde her gittğimizde de çişini yapıyor. Kakası zaten bariz belli oluyor.

Çiş kaka diyorsa bu iyi birşeydir ama yukarda da dediğm gibi bu türlü şeyler uzun süreçli olabiliyor. Daha öncesinde hiç bahsedilmediyse çişten kakadan tuvalete yapılması gerektiği vs. biraz daha bekleyebilirsin. Annem bezi arada çıkarıp arada bağlayıp öyle başladı öncesinde. Ama 1 senedir de biliyordu bizim tuvalete yaptığımızı lazımlığı taşıdık hep yanımızda ama lazımlığı sevmedi hiç.
Hazır değilse de zorlama bence. Ama bak tuvalete çiş yapıyoruz sen de yap vs. tarzında alıştırmalar olabilir öncesinde.
Bir de kışa giriyoruz bu kadar kısa sürede öğrenir mi bilemiyorum.

kızlar oğlumnıye kendısı soylemıyor cısını ya kaçgun oldu ben tutunca tuvalete oturtunca yapıyor yapıncada bıttı dıyor
ama kendısı soylemıyor
dun kac defa altına yaptı hıç umru degıl altıma yaptım dıyo altına yapınca yanıma gelıp gosterıyo
nıye ben goturunce yapıyo tuvalete ama gortrmıyınce altına yapıyo anlayamıyomu acaba
kucukte degılkı 26 aylık ne zormus ya

ya bıde cok sık yapıyo cısını sızlerdede olemi
bu saate kadar 3 kere altına ısedi oğlen uykusundada kakasnı yapmış sabah 2-3 defa ben yaptrdım uykudan sonrada 2 defa yaptrdım
cokdegılmı sızce
bıde gece beını ıslatmıyosa baslayın dıyolar doğrumu benımkı sabahları kuru kalkmıyoki süt içer yatar sabahta bezı dolu kalkar

canim benim kizimda cok yapardi cisini saatde 2-3 kez
sonra yavas yavas azaltti saatde 1 kez sonra 2 saatde 1 kez yapmaya basladi
daha yeni basladiniz kuzun alisir zamanla cisini tutmaya

ben zaten uzun bi zamandır tuvalete giderken onu da yanımda götürüyordum ki.. Sanırım bez çıkarmak bizim içim çoook erke n. Ama bi daha ki yaz da çok geç olur. Hem bi daha ki yaz şehir değiştireceğiz. Bu yüzden Kışın öğretmek zorundayım yani..

benim kizimda oyle o kadar cok isiyor ki anlatamam yarim saat icinde 3 yada 4 defa yapiyor.biz daha yeni basladik bugun 5.gunumuz bitti,cisinde sorun yok her seferinde ben soyluyorum yaplim diye gidiyoruz yapiyor ama kakasini mumkun degil tuvalete yapmiyor 3 seferdir camasirina yapiyor bu arada kizim 30aylik geceleride o uyuduktan sonra bezliyorum cunku sabaha kadar cok isiyor.ikilemde kaldim dogrusu ne yapsam kararli olup devam mi edeyim yoksa tekrar beze donup bi kac ay sonra tekrar mi deneyeyim.

sanırım boyle alısacaklar canım
sabah kalkınca cışe tuttum yapmadı 5 dk snra altına yaptı
degstrdım5 dk sonra bıdaha 10 dk sonra ben gotrdum bu sfertuvalete yaptı
ben goturunce yapıyor sorun yok ama kendı demıyorcısım geldı dıye salıyor altına hıcte umru degıl ısedım dıyo
kakasını benmkıdeyapmak ıstemıyo tuvalete kakası cıkcak dıye kalkmak ıstıyo
bızımde 3 gun oldu napıcam bndebılmıyorum gunduzuykusunda bıde gece uykusunda bezlıyrum bnde
öğreneceklermı hıççç bılmıyorum
ama vaktı geldı bıan once oğrenmelerı kazım

Ya bizimki tam öğrendi demiştik ki ; dün akşamdan beri özellikle çişini yaptı altına ve ısrarlarımıza rağmen gitmek istemedi tuvalete...
Böyle olunca benim de moralim bozuluyor ister istemez...

Dün bütün gün bu konuyla ilgili makaleleri ve forumlardaki yazıları okudum. Haftasonu başlayacaktım eğitime ama gözüm korktu ne yalan söyleyeyim Benimki tam 2 yaşında, biraz daha beklesem 2 yaş sendromu tavam yapmış olacak, ooof of. Lazımlık aldım şu müzikli olanlardan, sevdi aslında, benim tuvaletim diyor. Acaba birden bire bezi çıkarıp başlamak yerine yavaş yavaş mı alıştırsam :44:

acaba lazımlık dahamı ıyı kızlar
tuvalete gtmek aklına gelmıyor o yuzden ben goturmeynce altına yapıyor olabılırmı
odanın ortasına lazımlık koysam onamı yaptrsam gordukce aklına gelırde altına yapmazmı acaba
ya hıc kendısı gelmıyorkakakm var cısım var dıye
ben goturunce yapıyo ama hemde bakıyo cısıne yapınca bıttııı dıyoo
madembu kadar ıdrakedıyo nıye altına yapıyo ben goturmıyınceyaaa kafayı yıcemmmm

bnde 2hafta once senın dedıgın gıbı alıstrmaolsun dıye arada bezını cıkarıp tuvalete oturttum once yapmadı
sonra sonra bıkere cısını kakasını falan yaptı ama genelde altına yaptı açmamıstm tamemn zaten
3 gun oldu tam acalı gunduzlerı bezını

ama bnce dırek acanlar daha basarılı oluyo
kafa karstırıyo otekı turlu bnce sende dırek aç
acaba bnde dırek acsaydım bıdaha belemeseydm soylermıydı :26:

Benimkidmgece islatiyor altini canim sut ictiklerinden bence de.hatta sabah kalkinca kkayida beze yapiyor

Ben direk cikardim bezi 2 hafta oldu sadece uykuda bagliyorum cisini bize soyluyor ama kreste soylemiyormus orda klozet kullaniyolar evde lazimlik ya ondan yada alistirma kilodundan evde normal kilot giyiyor cunku bizde adaptor alicaz klzete alistiralimdiye bakalim kakayida mumkun mertebe yapmiyor zaten bekletiyor bu arada bugun burnumuz akiyodu krese giderknede kusmus yolda üsüttük anliycaginiz ama vazgecmek yol devam

selam anneler bende topıgın ılk takıpcılıerındenım:1konu sahıbı azerıncımınverdıgı gazla hemen hemen 1 haftada ogrendı kızım ama ılk dort gun cıldırttı benı dedım yok olmayak bu ıs 4 gun boyunca sadce 2 kere yaptı devamı cıs kaka hepsı yere halıya vs..sonra bırden ogrendı deneyımlerımız paylasmak adına ılk gunden ıtıbaren ne reye yaparsa yapsın cıdırsamdahıc kızmadım ve ılk gun basladıgımı gun egıtıme bezlerı kaldırdım onadaanllattım sen artık abla oldun tuvaletını bızler gıbı tuvalete yapacaksın deyıp gosterdım hatta bıraz oyun halıne getırdım cısının geldıgını anlayınae elınden tutup hadı zıplayarak gıdelım tuvalete dedım bırde eger klozete oturmak ısstemesse zorla oturtmayın bırakın kendı otursun tuvaletını yaptıktan sonra el saalayıp sıfon cekıp ugurladık bırdaahakı sefere sen cekersın sıfonu falan dedım yanı hayal gucu turlu turlu oyunlar uydurdum anlatsam delı dıyebılırsınız sanırımen cok ısıme yarayan sey klozet adaptoru oldu kızım uyurken taktım uykudan uyanınca sana bır suprzım var deyıp tuvalete gotudum cıclı bırsey almıstık bak ne var bıurda hadı sende yapmak ıstermısın deyınce oyle basladı ogrenmye 4 .gunden sonra oyle oyle alıstı altınaa kacırınca buyuk tepkıler vermeyıp bırdahakıne tuvalete dedım ılk zamanlar lazımlıgı tasıdım gıttıgım yerlere..boyle yanı merak etmeyın alısacaklar bbırde onerım bezı cıkarınca ona anlatın beze guvenmesın yanı muaalkta kalmasın bezmı tuvlaetmı dıye ılk zamanlar bende bol bol carsaf kulot yorgan yıkadım bunlar olucaktır elbet ama bezı unutsun..fırsatnız olursa konuyu bastan okursanız ısınıze yarayacak maceralarımzı var

sen bezliyomusun canim?
mesela ne zaman bez takiyosun?

canim yazin icin coook tesekkur ederim
umarim yardimci ola bilmisindir arkadaslara

canim su lazimlik olayi garip bi sey
mesela benim kiz evin ortasinda lazimlikla gezinmek istemiyo banyoda oturmak istiyo
ama bazi arkadaslarin cocuklari banyoda skiliyodu
yani sen ikisini de dene hangisi olursa artik

azerıncımm 2 hafta kadar once beı cıkarmadan bır ıkı deneme yaptık tuvalette
once uzunca oturduk yapmadı arada bezını acıp goturuyodum bır ıkı defa kakasını yaptı heralde egıtıme gecersek ogrenır dedım
bezı 3 gundur cıkardım yanı sadece gecelerı takıyorum bıde gunduz uykusunda
ben tuvalete goturup oturtunca hıç sorun yok hadı oğlum pipi su atsın yada cısını yap dıyorum yapıyo
15 dk sonra soruyorum varmı var dıyoo (yok dedıgını gormedım zaten()
goturuyorum yıne yapıyo kılodunu gıydırıyorum 5 dk sonra altına yapmıs
yanı anlıcagın kucuk adam 15 dk bır ısıyo yaa
bugun sık sık yaptrdım ama ona ragmen 5 defa altına yaptı yapıncada rahatszlık duymuyo yanı
işedım dıyo derse
3 gundur boyle goturnce yapıyo ama kendısı hıc cısım var demedı daha
bıde nıyebukadarısıyo anlamadım

kafayı yedım ya butun gun tuvaletle ılgılı yazılar okuyorum

Selam kizlar nasilsiniz biz iyi gidiyoruz cok sukur ciste sorun yok sayilir sadece bugun fire verdik oglen uykusuna yatarken sutunu veridm bisey almak icin salona gitim bi geldim anne cis geldi dedi ama apmis sasirdim neyse degistirdik olcak o kadar kakayida yapmiyodu biliyosunuz cok sukur 2 gundur gene lazimliga yapmiyor ama normal tuavlete tutunca yapiyor alaturka yani bugun bende tuttum yapti buran once adaptor alcaz bakalim klozete alismasi icn birde uykdua bagliyorum iste sut ictigi icin kalktiginda bezine yapmis oluyor acele etmek istemdim su sutu birkalim oyle bakalim hepimize kolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…