Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,1%
  • erkek

OY: 89 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    168
Battaniye örtmeyiz ya müslin yarım kundak korur bence zaten. Bak bir arkadaşım var doğduğundan beri Toglu tulum giydirir çocuğuna 3 yaşındalar hala aynı. Ama o kadar çok hasta olan bir çocuk ki hiç iyileşmez desem yeridir. Görümcemler gece normal bir şey giydirir üstü açık uyur bebek sabaha kadar 10 aylık oldu o da maşallah bir kere hasta olmamıştır. İlaçla tanışmadı maşallah 🧿 yani bebeği soğuktan çok sıcak hasta ediyor ben buna hep inanırım. Kendim de kalın giyinmeyi sevmem pek üşümem zaten çocuğu da devamlı sıcak tutmayı düşünmüyorum. Annenin giydiğinden bir tık kalını diyorlar. Bende tişört varsa ona zıbın + yelek. Bende çorap varsa ona çorap + patikli tulum. Böyle düşünüyorum hep. 2.5 tog demek kalın yorgan demek mesela. Dağda kampta değilsek çok aşırı yani bana göre.

Kesinlikle katılıyorum sıcak hasta ediyor soğuk değil. Ama çocuk doktorları evin ısısını özellikle 21 üstüne çıkarmayın diyor. Bebek ve çocuklar için sağlıklı olan oymuş ve uyku kaliteler çok artıyor. Öyle de olunca uyku tulumu ihtiyacı oluyor. Bizim evi gece 21 yapıp kızımı uyku tulumu ile yatıyorum ben. Başta biz çok zorlandık gece ben üşüdüm ama sonra alıştık şimdi kimse sıcakta yatamıyor 😂

Ben de çikolata,kolonya ve magnet yapacağım kızlar.Biliyorum magnet gereksiz bulunuyor ama zaten yakınlarımız ailemiz için yapılacak biz her yenidoğan magnetlerini asıyoruz şimdi kuzenleriyle beraber 4 oluyor,gelenek gibi oldu tatlı geliyor🥰 Kolonya da kullanılır gibi ama kullanmasalar bile benim hoşuma gidiyor pembiş pembiş mutlu oluyorum.Bir de araştırma konusunda valla bana aylarca bir şeyleri araştırmak çok iyi geldi.Buraya her zaman yazamasam da(geç kalıyorum hepsini okumakta takıntılıyım diye) geceleri yatmadan okumak,bebeklerle ilgili saatlerce araştırmak çikolata olsa bile çok iyi geliyor bunlar tatlı heyecanlar iyi ki de burada beraber paylaşıyoruz bu duyguları🫠❤️

Kapı süsü de bunu çok beğendim🌸

Eklentiler

• Screenshot_20240806_125234_Instagram.jpg
    Screenshot_20240806_125234_Instagram.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 5
Plesanta ne kadar aşağıda soramadım bile 😂😂😂 önce dönsün sonra sorarım dedim 😁 aman sağlıklı olsunlar da nasıl olursa olsun🙏🏻
1 ay once kendi olctu doktor vajinal ultrasonla 1,7 cm dedi rahim agzina olan uzakligina plesantanin, ancak 34. haftan biterken 2cm olursa vajinal dogum baslatiriz yoksa sezaryen gunu verecegiz dedi bana. 2 hafta sonra belli olacak bakalim tekrar olcecek. Sizin de olcer kesin karar vermek icin, biraz daha bekliyordur

Battaniye örtmeyiz ya müslin yarım kundak korur bence zaten. Bak bir arkadaşım var doğduğundan beri Toglu tulum giydirir çocuğuna 3 yaşındalar hala aynı. Ama o kadar çok hasta olan bir çocuk ki hiç iyileşmez desem yeridir. Görümcemler gece normal bir şey giydirir üstü açık uyur bebek sabaha kadar 10 aylık oldu o da maşallah bir kere hasta olmamıştır. İlaçla tanışmadı maşallah 🧿 yani bebeği soğuktan çok sıcak hasta ediyor ben buna hep inanırım. Kendim de kalın giyinmeyi sevmem pek üşümem zaten çocuğu da devamlı sıcak tutmayı düşünmüyorum. Annenin giydiğinden bir tık kalını diyorlar. Bende tişört varsa ona zıbın + yelek. Bende çorap varsa ona çorap + patikli tulum. Böyle düşünüyorum hep. 2.5 tog demek kalın yorgan demek mesela. Dağda kampta değilsek çok aşırı yani bana göre.
bu cok dogru hatta bebegi cok sicak tutmak iyi degil derler burda, Allah korusun ani bebek olumu diye birsey var yattigi oda az serin olsun asiri kalin giyinmesin nefes alabilsin uyku pozisyonu sirt ustu olsun dedi bize hep bebek bakim hemsireleri.
irlandalilar sogukta donla geziyor birsey olmuyor cok ciddiyim onlar oyleyken ben atki ve montalayim hep annem babam alistirmis siki siki sarmaya bebeklikten beri.
ben de ogluma sadece zibin ve penye tulum giydirdim ustune de yelek, sadece ustunu de bebek battaniyesiyle koltuk altina kadar ortmustum az buyutunce de 1,5 tog tulum yeterli geldi zibin ustune. evde gece 20 derecenin altina hic dusmeyecek sekilde ayarlandi kombi,

Son düzenleme:
X