Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,1%
  • erkek

OY: 89 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    168
Ayyyy kız tam fena geçirmelik 😂😂 şimdiden kolaylıklar dilerim ben ev temizliğine geçtim tül perde halı koltuk çünkü bu hafta artık perişan hallere girdim 32 hafta böyleyse heralde benn artık elenicem 😂
Yok bebiş daha oralara var benim. Şu odadan çıkabilirsem bir haftaya yazlık kışlık ayrımına girişeceğim. Onu da aşabilirsem ancak öyle ev temizliği 😂😂 Sen iyi ilerlemişsin ben daha yolun başındayım shsj

Battaniye örtmeyiz ya müslin yarım kundak korur bence zaten. Bak bir arkadaşım var doğduğundan beri Toglu tulum giydirir çocuğuna 3 yaşındalar hala aynı. Ama o kadar çok hasta olan bir çocuk ki hiç iyileşmez desem yeridir. Görümcemler gece normal bir şey giydirir üstü açık uyur bebek sabaha kadar 10 aylık oldu o da maşallah bir kere hasta olmamıştır. İlaçla tanışmadı maşallah 🧿 yani bebeği soğuktan çok sıcak hasta ediyor ben buna hep inanırım. Kendim de kalın giyinmeyi sevmem pek üşümem zaten çocuğu da devamlı sıcak tutmayı düşünmüyorum. Annenin giydiğinden bir tık kalını diyorlar. Bende tişört varsa ona zıbın + yelek. Bende çorap varsa ona çorap + patikli tulum. Böyle düşünüyorum hep. 2.5 tog demek kalın yorgan demek mesela. Dağda kampta değilsek çok aşırı yani bana göre.
2.5 ben de tercih etmem ya, hala ince çarşafla uyuyorum ben 9 derece hava 😂 eşim polar battaniyetle uyuyor. Hiç sevmem sıcağı senin gibi düşünüyorum kesinlikle, güvenlik endişelendiriyor beni allah korusun battaniyeyi yüzüne falan çekmemesi için tulum düşünüyordum. Artık doğumdan sonra bakacağım.

Yok bebiş daha oralara var benim. Şu odadan çıkabilirsem bir haftaya yazlık kışlık ayrımına girişeceğim. Onu da aşabilirsem ancak öyle ev temizliği 😂😂 Sen iyi ilerlemişsin ben daha yolun başındayım shsj
Çok zor oluyor gerçekten ama işte mecbur hızlı hızlı yapıyorum son haftaya kadın çağırırım ama işte ayıklayarak eleyerek yapıyorum artık eve sığamıcam yoksa 😂😂

2.5 ben de tercih etmem ya, hala ince çarşafla uyuyorum ben 9 derece hava 😂 eşim polar battaniyetle uyuyor. Hiç sevmem sıcağı senin gibi düşünüyorum kesinlikle, güvenlik endişelendiriyor beni allah korusun battaniyeyi yüzüne falan çekmemesi için tulum düşünüyordum. Artık doğumdan sonra bakacağım.
Bizim kocalara 2.5 tog çok iyi olurdu bak öyle bir tulum yapsalar 😂😂 Bizimki de polar pijama takımı üstü yelek giyip yatıyor. Haftaya da battaniye demeye başlar. Ben de daha pek örttüğümü söyleyemem sabaha karşı pikeyi karnıma belime kapatıyorum o kadar 😂 Ben de doğum sonrası karar veririm diye öteledim muhtemelen de almam ilk sene.

Çok zor oluyor gerçekten ama işte mecbur hızlı hızlı yapıyorum son haftaya kadın çağırırım ama işte ayıklayarak eleyerek yapıyorum artık eve sığamıcam yoksa 😂😂
Ben bayağı yavaş yapıyorum ya hızlı yapmaya çok gücüm de yok yuvarlana yuvarlana yapıyorum yerlerde 😂 Ama o şekilde eleyerek temizlemem lazım benim de çekmece içleri falan o kadar karışık ki of gözümde asıl büyüyen işler onlar

Ben bayağı yavaş yapıyorum ya hızlı yapmaya çok gücüm de yok yuvarlana yuvarlana yapıyorum yerlerde 😂 Ama o şekilde eleyerek temizlemem lazım benim de çekmece içleri falan o kadar karışık ki of gözümde asıl büyüyen işler onlar
Her yer her yerde ne ara bu kadar saldık bacım 😂😂😂

kızlar bugün aşırı enerjisizdim modum aşırı düşüktü sabahtan. akşam da konsere gittik önden babamlara uğradık özlemişim falan iyi geldi diye düşündüm. konserde bacaklarım tutuldu oturduğum yerde. öyle rahatsız da değildi iyiydi koltuklar ama mahvoldum resmen. neden 32’de çalışamaz raporu verildiğini anladım yani. gece eve gelince de babam mesaj atmış -ailevi konular- canım iyice sıkıldı ağladım falan. bebiş de benim bu kötülüklerimin üstüne sağolsun bütün gün takla atıp durdu içerde 🥹 hissediyor da beni eğlendirmeye mi çalışıyor dicem ama acıtıyor artık miniş 🥹 sabah da doktor randevumuz var, kan tahlilleri yapılacak çalışabilir raporu alınacak falan. çoook yorgunum bitkinim ama uyumak istemiyorum uykum da yok 😒 hamiş fotosu ben de istiyorum belki yarın sahile gideriz eşimle falan diye düşünmüştüm ama hem ağladım hem uykusuz olucam yarın güzel çıkamam 😒

Her yer her yerde ne ara bu kadar saldık bacım 😂😂😂
Ay napalım hangisine yetişelim kız daha dün bir bugün iki evdeyim. Çalışırken ben kim çekmece dökmek temizlemek kim. Buzdolabının içi bile karışmış ya görsen o mesela bir günlük iş benim için😂 Ayıkla sil kurula geri yerleştir dolabı falan oy oy

Bizim kocalara 2.5 tog çok iyi olurdu bak öyle bir tulum yapsalar 😂😂 Bizimki de polar pijama takımı üstü yelek giyip yatıyor. Haftaya da battaniye demeye başlar. Ben de daha pek örttüğümü söyleyemem sabaha karşı pikeyi karnıma belime kapatıyorum o kadar 😂 Ben de doğum sonrası karar veririm diye öteledim muhtemelen de almam ilk sene.
Kocama 2.5 toh uyku tulumu alma fikri çık aklımdan ajfkdkd

Ay napalım hangisine yetişelim kız daha dün bir bugün iki evdeyim. Çalışırken ben kim çekmece dökmek temizlemek kim. Buzdolabının içi bile karışmış ya görsen o mesela bir günlük iş benim için😂 Ayıkla sil kurula geri yerleştir dolabı falan oy oy
Ben direk herşeyi çöpe atıyorum artık başka türlü temizlenmiyor 😂😂😂

Bence hiçbir sakıncası olmaz aksine tozları daha iyi toplar ama ben ilk seferde atmak istemedim küçülme ihtimaline karşı. E bebek hastane çıkışları var, bu marka küçülüyormuş maalesef korktum o yüzden yoksa büyük rahatlık olurdu. Her ihtimale karşı yenidoğan kıyafetleri atmayıp diğerlerini at istersen narin programda. Zor oluyor böyle.
Evet mantıklı bu sefer normal kurutayım sonraki süreçte bakarım

Kızlar buarada arkadaşım çocuk aşırı pişik olduğunda şu göğüs kremi olan lansinoh kullanmış çok etkili oldu dedi. Hem doğal içerikli vs . Aklınzda olsun ben de deneyeceğim

Tabi bu da bi görüş ama ne bileyim yaptırdığım bi çikolata ile mi mutluluk paylaşacağım :) ayrıca hiç de dediğin gibi basit bir iş değil bunun için araştırma yapan seçim yapamayan bir de buna kafa yoranlar var. Neyse bana saçma geliyor saçma gelmeyen yaparsın yani bana ne :)
Sorun banane dediğiniz bir şeye alaycı üslupla yaklaşmanız gerçekten size ne ama maşallah yazıp yazıp duruyorsunuz. Ben çikolata ile mutluluk paylaşmayı, basşkasnının mutluluğuna alaycı gözle bakıp mod düşürmeye çalışan, kendi mutsuzluklarını başkalarına yansıtıp bir de bunu alaycı yapayım arada gülücükler koyayım mutsuzluğum belli olmasın üslubunda yapan biri olmaya yeğlerim. Umarım hayat size azıcık başkalarına saygı ve biraz mutlu olmayı getirir. Eminim 3 ay çikolata araştırması yapıp mutlu olmak bu kadar mutsuz olmanızdan iyidir deneyin bence böyle hayatınız baya zor olmalı bahane dediğiniz her şeyde bu kadar paragraflar yazdırıyorsa bir de gerçekten sizi ilgilen konular size neler yapar😏

Hediyelik seçimi çok zor ya. Ben bi kolonya düşünüyorum ama alıp doldurmalık şişe değil de hazır spreyli eyüp sabri tüncer ya da rebul gibi . Bir de ayıcıklı anahtarlıklrdan hoşuma gidiyor. 2 çeşit olabilir

kendimi gordum bir an 😂 benim de plesanta asagida ve bebegin kafasi yukardaydi en son. ben de bas asagi dogum pozisyonu alsin cok istiyorum bir de plesanta en az 2cm olmaliymis rahim agzina o da olursa sezaryan sonrasi vajinal doguma sicak bakiyorum aradan 4 sene gecti eger bir terslik de olmazsa insallah
Plesanta ne kadar aşağıda soramadım bile 😂😂😂 önce dönsün sonra sorarım dedim 😁 aman sağlıklı olsunlar da nasıl olursa olsun🙏🏻

X