Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48

Kızına çok geçmiş olsun. Nasıl ki zorlayarak yürümüyor ve zamanı gelince yürüyorlar bu da öyle demekki, kendileri isteyecekler ve zamanı gelince olacak.

Canim gecmis olsun benim oglumda hafif hastaydi yani burnu akiyo yara oldu senij kizin kucuk daha sende epey ugrastin diger yaza cok kolay ogrenir meak etme ama burayi birakma canim topik sahipsiz kalmasin
Evet canim babanne tabiki farkli,davranir sen gibi olmaz ya izin al yada o oyle devam,etsin sen kendi istedigin gibi biraz gec ogrenir belki ama denersin biraz daha en azindan.yoksa benimkide cok oyalaniyo tuvalette su dokmek icin filan ama zamanla,alisicaklar diye dusunuyorum ben

Tamam iste canim kuzu soylemeye baslamis artik cisini masallah bizimde cisi cabuk,ogrendi ama kakayi cis diye soyluyo pek tutamiyo geldigini farkediyo bastan direk yapiyodu aimdi gidiyoruz yetsemiyoruz tuvalete yada yapmiyor. 2 dk sonra tekrar geldi diyo bu sfer yarisi yere filan anca bu kadar ilerledik toplamda 3 hafta oldu ins ogrenir

merhaba herkese,
2. haftamıza başladık, çişini bazen söylüyor bazen altına yapıyor bazen de söylese bile tuvalete yetişemiyor. Bir ileri bir geri idare ediyoruz. Tek sorun kakasını tutuyor, sürekli gaz çıkarıyor ama kaka yapmıyor, 3 gündür bu haldeyiz, böyle giderse kabız olacak Bir de izin almama gerek kalmadı, kayınvalidem artık sıkmıyor oğlumu. O ne zaman isterse o zaman götürüyor tuvalete :) Bizden haberler böyle, umarım sizin eğitimler daha iyi gidiyordur.

artık kac ay oldu bılmıyorum bıldıgım ılkbahardan berı annemın sıkı bı sekılde denemesı
sımdı hayatımız degıstı yenı eıvmız var yenı evlendım oglumda yanımızda
bı ıkı haftaya kadar hatta kurban bayramı tatılım 12 gun o zaman denemek ısıtyorums uanda ıstıkrarlı sekılde 31 aylık bebek poposu bezliyoruz
yaptıktan sonra cısss yaptım mmmmm kaka yaptım dıye aglıyor
anlamıyorum algılayamıyormu geldıgını

Hayatınızda çok değişiklikler olmuş. Zaten böylesi değişikliklerde çiş öğretmeyin diyorlar.
Çocuk belki de suçluluk hissediyordur her çişini ve kakasını yaptığında. Çiş eğitimine biraz başlandığı için farkındadır bezine yapmaması gerektiğinin...
Biraz üzerine gitmeyin bakalım çocuğun..
Bizimki de normal zamanda çok şükür hiçbir sorun yok. Hatta başkasının evinde olduğumuzda bile...
Ama babası olduğunda altına yapıyor, çişimi söylemiycem diyor. Ona tepki yapıyor heralde.

Kızım 21 aylık bende başladım eğitime.Ama çok zormuş ya.İlk gün 6 kez yaptı altına.5 dk bir tuvalete götürmeme rağmen:)Sonra uyudu.Uyurken bezlemedim.Altına koruyucu serdim ve alıştırma külodu giydirdim.Kalkar kalkmaz tuvalete götürdüm yaptı çişini.Sonra 10 dk biir götürmeme rağmen yine kaçırdı.O arada annemle telde konuşurken lazımlığa gitti çiş dedi ama altına yaptı.
Akşam saat 9 gibi bezledim pes ettim.Sabah kalkınca tuvalete götürdüm yaptı.Sonra 1 kez altına yaptı.Bir ara lazımlığa gitti kaka dedi ama altına çiş yaptı:) Şuan bezledim.Çok zor...

Bir yanım boşver nasılsa söyler zamanı gelice diyor,bir yanım alıştırman lazım meyilli sanki diyor.Ama çok çok sabır isteyen bir olay.Yarın yine bezi çıkarıp devam edicem.Ne yaparım bilmem.Ama en azından 1 hafta bu şekilde gitmek istiyorum.Bence hemen alışacak giibi.

Son düzenleme:
gerçekten de sabır isteyen bir iş. İlk hafta hep evdeydik,fena gitmiyodu.
7. gün değişiklik olsun diye dışarı çıktık lazımlık yanımızda. Bir kere bile lazımlığa yapmadı, 3 kez altına yaptı sıpa. 8. gün hep evdeydik ama bu seferde 4-5 kez altına yaptı. Galiba olmicak diye karamsarlığa düşmek üzereyken ertesi gün 2 kez kaçırdı altına. Bu arada 2 gecedir altını bağlamıyorum ama saat 5 gibi tuvalete kaldırıyorum. Güç bela yapıyor ama sonrasında uyumak bilmiyor. Ben de uykusuz uykusuz geliyorum işe Bu gece kaldırmicam bakalım. Yani sonuç olarak aşama 0 ile 1 arası gidip geliyoruz. Bu haftasonuna kadar eğitime devam edicem ama yine de bir ilerleme olmazsa zorlamicam, takıcam bezini. Her dakka çiş kelimesi duymaktan bana bile gına geldi, oğlum ne halde kim bilir

slm kızlar bir ara bende yazmıştım buraya benim kız çok inat ediyordu her açtığımda sonuç hüsran 15 gündür tekrardan açtım bu defa çok şükür öğrendi şimdi artık kendisi gelip söylüyor ama kakada sorun devam ediyor kızım 33 aylık şunu söyelemek istiyorum on gün falan denediniz olmuyorsa beze dönün bence siz ne kadar istekli olursanız olun çocuğun kendi istemeyince hazır olmayınca olmuyor benim kız hiç öğrenmeyecek diye düşünüyordum ama nasıl oldu anlamadım bile inanınki o kadar zorluk çektiğim ki yarım saat wc oturduğumuzu biliyorum neler yapmadım ki ödüllendirdim oyunlar oynadım wc de aklınıza gelen her şey olmayınca olmuyor demeki zamanı varmış bunu anladım

slm arkadaşlar benim kızım artık 18 aylık oldu ben tuvalet eğitimi için 2 yaşını beklemek istiyorum ama yeğenim 4 yaşında bu hafta kreşten sonra bize geldi kızımda ondan görüp tuvalete oturmak istiyor her aklına geldiğinde banyoya koşup anne çiş yada anne öğğ diyor bende mecburen bezini açıp oturtuyorum ama henüz yapmayı başaramadı uzunca bir süre oturuyor sonrada anne bitti diyip kalkıyor acaba ne yapmam gerek

benim kızım da 21 aylık. bir aralar söyledi söyledi. nasıl ki ben üstüne düşmeye başladım o zaman ters tepti ve bi daha tuvaletin önunden bile geçmedi. ben de 21 ayın erken olduğunu düşünmeye başladım. sence lazımlık almalı mıyım ben almadım da. alıştırma külodu aldım 4 tane... bir de çalışan anne olmak zor yaa..

Bence lazımlık al.Grekiyor diye düşünüyorum.Ama rahat olmasına dikkat et.Kızım rahatsız oluyor lazımlıktan.Rahat edemedi daha.Ben klozet aparatı aldığım için lazımlık almayıı düşünmedim tekrardan ama yine de kullanıyorum...

Ben şöyle bir karar aldIM.pZARTESİ günü evdeki pc yi yolluycam kocama.Halılarımı kaldırıcam ve tamameb bezi çıkarıcam hayatımızdan:) 1 hafta bez yokmuş gibi alıştırcam.Ve eminim işe yarayacak.21 ay erken geliyo ama değil.Kızım ne anlatsam anında anlıyor bunuda anlayacak...

Ama çalışıyor olman tabiki zor.Korkuyorsa üstüne gitme.ama inşallah alışırlar:)

10 günlük denemenin ardından dün itibariyle tuvalet eğitimini sonlandırdık ve beze döndük. Son bikaç gündür lazımlığına ya da klozete oturmamak için yırtıyodu kendini. Ben de daha fazla zorlamanın bir anlamı olmadığını düşündüm ve bıraktık. Bu kararı aldıktan sonra bende büyük bir rahatlama oldu. Bırakın oğlumu ben bile hazır değilmişim :)

Selam kizlar bizde hic ilerleme yok ya 1 ay oldu bastaki kisimla ayniyiz hatta bazn cisi kaciriyor bile kaka icin tuvaleti kilodu zannediyor sanki kaka geldi diyor bi bakiyoruz yapmis kiloduna cis iyiydo soyluyodu ama dun kresten aldik arabadan imerken cis ddi bi baktik koydu ne varsa sipir sipir sanirim kreste cisinin geldigini soylemedigi icin sikismis o yuzden tutamadi diye dusunuyorum orda da soylese sadece onlar takip dip goturdugunde yapiyor iste nasil ilerliycez bilmiyorum adaptore oturmuyor lazimliga sadece cisini yapiyor uyuduktan sonada bagliyorum yarin acaba gunduz uykusunda baglamamayi mi denesem off

kızlar ya 15 gun oldu tuvalet öğrenmeye calısalı
hala aynıyız
ben goturunce yapıyo goturmezsem unuturusam altına yapıyo bıde gulerek gelıyo işim işim diye
kakasınıda zaten yapmakıstemıyo tuvalete kalkmak ıstıyo kakası gelınce
ne yapıcam ben yaa nasıl soylıcek kendısı
ne zormus

kızlar benim kız 24 aylık bende ezi kaldırdım sadece gece ve dışarda takıyorum ama dışardada olsak bezine yapmıyor tuvalete gidelim diyor tek sıkıntımız kakasını tuvalete yapmıyor korkuyor çişini yapıyor hatta seviniyor ama kakasını yapmıyor parça parça altına yapıyor kakasını nasıl yaptırabilirim sinirlerim harap oldu kaka temizzlemekten dk başı tuvaletteyiz kendi istiyor gitmeyi ama yapmadan kalkıyor gidip altına yapıyo acil yardım lütfen

Bizde ayniyiz malesef kakayi cozemedik 1 ay oldu bide nerdeyse beze donucem cunku 8 aylikhamileyim dogumdan onc cozemezsek daha kotuye gidecek diye korkuyorum haliyle ben ilgilenemiycem psikolojik olarak etkilenmesini istemiyorum cozum olu olannvarsa bana da soylesin:26:

Bizde ayniyiz malesef kakayi cozemedik 1 ay oldu bide nerdeyse beze donucem cunku 8 aylikhamileyim dogumdan onc cozemezsek daha kotuye gidecek diye korkuyorum haliyle ben ilgilenemiycem psikolojik olarak etkilenmesini istemiyorum cozum olu olannvarsa bana da soylesin:26:

Bizdede aynı problem var bugün 22 gün oldu kakayı çözemedik bazen altına bazende yalvar yakar
tuvalete yapıyor genelde tutuyor yapmamak için direniyor karnı falan şişiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…