Güzellik rutinleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canım mesaj gönderimin açıksa son halini göndereyim, değişiyor... İlk ameliyatımda daha kötüydü. 6. aydan sonra felaketti resmen. Kıkırdak kaymış. Kıkırdak hafızası diye bir şey var. 35 yıl burun aşağı bakınca, kıkırdaklar ameliyat sonrasında yine eski halini almaya çalışıyor. Aslında doktoruma çok güveniyordum. Çevremden 3 kişi o doktora yaptırmış burnunu. Onları beğendiğim için ben de aynı doktora gittim. İnan şans işi dedikleri geldi beni buldu! İlk iki ay fıstık gibi, sonra yine düşüyor ucu. O kadar yoruldum ve sıkıldım ki anlatamam. Süreç çok can sıkıcı... Kimsenin bu duruma düşmesini asla istemem. Psikolojik olarak aşırı yıprandım. Şimdiki hali de eh işte... Daha kötü olmazsa bu şekilde bile razıyım, 3.'yü kaldıracağımı sanmıyorum.

Çünkü 1 sene bekliyorsun, yine hayal kırıklığı yaşıyorsun çok zor. Fakat şu an bile ameliyatsız burnuma göre özgüvenim çok yüksek. Eskiden hep burnumu kapatırdım, yan tarafımda biri olsun istemezdim. Şimdi en azından onlar bitti. İlerleyen sayfalarda sona doğru güncellemiştim fotoğrafları, orada da eh işte... Yandan idare eder, çapraz görüntüde sıkıntılı bir burun.
Moral vermek için söylemiyorum. Burnunuz kötü değil bence. Ben çok anlamıyorum ama çok normal ve güzel gözüküyor.

Kışa girerken yavaş yavaş başla bence kuzum..aha bha kata da başla ❤️
Aha kullandım çok şuan elimde mandelic asit var hatta ama bha kullanmadim gözenek sorunum olmadığı için belki de bimiyorum bha konusunda hiçbir şey bimiyorum:KK70: ama retinol kullanıp daha pişman olan birini görmedim 💕

Aha kullandım çok şuan elimde mandelic asit var hatta ama bha kullanmadim gözenek sorunum olmadığı için belki de bimiyorum bha konusunda hiçbir şey bimiyorum:KK70: ama retinol kullanıp daha pişman olan birini görmedim 💕
2 senedir kullanıyorum düşükle başlamıştım sonra %2,5 olanına başladım..gerçekten faydası var anladım yani..ben The purest’in aha bha toniğini alıcam eylüle girerken %5 lik miş yeni başlayanlar için ideal deniliyor..sende istersen bir araştırıp ona bakabilirsin..❤️❤️

2 senedir kullanıyorum düşükle başlamıştım sonra %2,5 olanına başladım..gerçekten faydası var anladım yani..ben The purest’in aha bha toniğini alıcam eylüle girerken %5 lik miş yeni başlayanlar için ideal deniliyor..sende istersen bir araştırıp ona bakabilirsin..❤️❤️
Neyle başladın retinolden bahsediyoruz dimi

Neyle başladın retinolden bahsediyoruz dimi
Markası pure..onun ilk oranı düşüktü 1 sene onu kullandım..buarada 3 lü serum onlar ve hepsinin dozajları düşüktü..şimdi retinol %2,5 C vitamini %20 diğerleri de işte yüksekler..bence ilk böylelerle başla düşük oranla sonra yükselt..

2 senedir kullanıyorum düşükle başlamıştım sonra %2,5 olanına başladım..
Bu retinol oranı mı? %2,5 hiç görmemiştim. Ben kışın %1 ile başlayayım diyorum. Her gece miydi, bak onu yine unuttum N nscckts :KK43:
Moral vermek için söylemiyorum. Burnunuz kötü değil bence. Ben çok anlamıyorum ama çok normal ve güzel gözüküyor.
Oyyy, yeşekkür ederim. Şimdi biraz daha düzeldi. Belki aylar geçtikçe daha iyi olabilir, bekliyorum. 💕

Bu retinol oranı mı? %2,5 hiç görmemiştim. Ben kışın %1 ile başlayayım diyorum. Her gece miydi, bak onu yine unuttum N nscckts :KK43:

Oyyy, yeşekkür ederim. Şimdi biraz daha düzeldi. Belki aylar geçtikçe daha iyi olabilir, bekliyorum. 💕

Evet retinolun oranı %2,5 yok her gece değil alıştırana kadar hafta da 2 kere sonra alışıncada her geceye çıkarabilirsin

ben senin yerinde olsam küçük bir deftere tek tek not alırım canım
inan bana yazarken ezberliyorsun hepsini:KK66:

bak salisilik glikolik asit gibi ürünler haftada maksimum 2 kez ve kışın tavsiye edilir...
retinollerde kışın tavsiye edilir

soyucu yenileyici içerikleri ne olursa olsun düşük oranda ve alıştırarak başlayacaksın

gündüz yüzünü yıkadın serumunu sürdün göz kremini sürdün güneş kremini sürdün tamam

akşam yağ bazlı tenizledin su bazlı temizledin serum ve göz kremi sürdün tamam

haftada 1 gün fiddy yöntemi ile cilt bakımı derinlemesine temizlik yaparken kullanırsın salisilik asiti
birgünde öylesine sürersin ben aşırı yağlı bir cilde sahibim haftada 1 yetiyor ...

göz serumlarını kiprik diplerini sürme göz çevresi olacak dikkat et
yüzünü yıkar ve kremlerken eller mutlaka temiz olacak
yüzüne özel havlu veya kağıt havlu ile kurumala yapılacak tampon yapar gibi yüz silinecek
toniklerde aslında pamukla uygulanmaz pamuksuz elle tampon yapılarak cilde yedirilir ,,,

fiddy metodu yaparken de makyaj pamuklarını inceltip ikiye ayırıp öyle yüzümü tonikliyorum hatta pamukları t bölgemde 5 dk da bekletiyorum :KK66:

sıralar her zaman şöyledir
önce tonik,serum,krem ...

sıvıdan katıya doğru ve her ürün arası en az 15 dk beklemelisin emilmesi lazım

üst üste kullanılmaması ve kullanılması gerekenleri falan resim olarak hep paylaşmıştım oradan da notlar alırsın kendine

ben bi sonraki ürünleri the purest solutıonsi miaklinika ve chamos markalarına sans vererek alıcam . bu 3 ünü de cok duydum kullanmadım ha bir de ginseng doadan alıcam. ayy bana bi maaş da bunlar için lazım uzman öğretmenlik sınavına iyi calısıcam kazanırsam + gelecek 1000 i bunlara yatırırım. cok seviyorum ya dyson süpürgem,robotum sunumluklarım olmasın ama koca dolap cilt ürünleriyle dolsun :)))

ben senin yerinde olsam küçük bir deftere tek tek not alırım canım
inan bana yazarken ezberliyorsun hepsini:KK66:

bak salisilik glikolik asit gibi ürünler haftada maksimum 2 kez ve kışın tavsiye edilir...
retinollerde kışın tavsiye edilir

soyucu yenileyici içerikleri ne olursa olsun düşük oranda ve alıştırarak başlayacaksın

gündüz yüzünü yıkadın serumunu sürdün göz kremini sürdün güneş kremini sürdün tamam

akşam yağ bazlı tenizledin su bazlı temizledin serum ve göz kremi sürdün tamam

haftada 1 gün fiddy yöntemi ile cilt bakımı derinlemesine temizlik yaparken kullanırsın salisilik asiti
birgünde öylesine sürersin ben aşırı yağlı bir cilde sahibim haftada 1 yetiyor ...

göz serumlarını kiprik diplerini sürme göz çevresi olacak dikkat et
yüzünü yıkar ve kremlerken eller mutlaka temiz olacak
yüzüne özel havlu veya kağıt havlu ile kurumala yapılacak tampon yapar gibi yüz silinecek
toniklerde aslında pamukla uygulanmaz pamuksuz elle tampon yapılarak cilde yedirilir ,,,

fiddy metodu yaparken de makyaj pamuklarını inceltip ikiye ayırıp öyle yüzümü tonikliyorum hatta pamukları t bölgemde 5 dk da bekletiyorum :KK66:

sıralar her zaman şöyledir
önce tonik,serum,krem ...

sıvıdan katıya doğru ve her ürün arası en az 15 dk beklemelisin emilmesi lazım

üst üste kullanılmaması ve kullanılması gerekenleri falan resim olarak hep paylaşmıştım oradan da notlar alırsın kendine
aynennnn katılıyorum,ajandamı bılsam atardım finallere calısan öğrenci g,bi ürünler ne işe yarar neyin nesi güzel önce ne alıcam sonra ne alıcam ne güzel not almıstımm

retinoller içinde şunu söyleyeyim herşeyi yapan bir içeriktir antiaging ,akne, sebum denge ,cilt doku yenileme, kolajen üretimi tetikleme ,hücre yenilenmesini arttırır, ölü derileri atar leke tedavisinde de kullanılır vs... bu içeriği kullandığınızda aha bha kullanılmaz ... çok yan etkisi olabilen bir içeriktir niasinamide ile harika çalışır gündüz niasinamade gece retinolde olur cilt kuruysa retinolden yarım saat sonra niacinimade de kullanılabilir...

çok etkili ve güçlü olduğu için en az oranla haftada 1 başlanır yavaş yavaş... yazın ara verip kışın tekrar başladığımızda yine sıfırdan başlıyor gibi davranıcaz.

retinoller içinde şunu söyleyeyim herşeyi yapan bir içeriktir antiaging ,akne, sebum denge ,cilt doku yenileme, kolajen üretimi tetikleme ,hücre yenilenmesini arttırır, ölü derileri atar leke tedavisinde de kullanılır vs... bu içeriği kullandığınızda aha bha kullanılmaz ... çok yan etkisi olabilen bir içeriktir niasinamide ile harika çalışır gündüz niasinamade gece retinolde olur cilt kuruysa retinolden yarım saat sonra niacinimade de kullanılabilir...

çok etkili ve güçlü olduğu için en az oranla haftada 1 başlanır yavaş yavaş... yazın ara verip kışın tekrar başladığımızda yine sıfırdan başlıyor gibi davranıcaz.
AY HEM DELİ gibi istiyorum hem korkuyorum.. ama dediğin gibi ben baslarsam önce sade rutinle haftada max 2, diğer asitleri azaltırım güzel bi cica ve seramit kremle desteklkerim öyle devam ederim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X