Güzelliğinizle ilgili sorularınız

kaşlarım inceldi bunun için badem yağı ile hint yağını karıştırıp her akşam kaşlarıma sürsem faydasını görürmüyüm acaba?

Faydası olur, susam yağıda sürebilirsiniz.Ama çok fazla değil her gün bir damla kadar kaşlara sürebilirsiniz.

mrb cüvcüv.. benim cildim çok kuru özelliklede yüz kısmım. Ne yapmam lasım? Ben öle yüzüme maske felanda hiç yapmadım. Bi kaç kez Avon un nemlendirici maskesini uygulamıştım ama bi deişiklik olmamıştı. Hem maske olarak hemde sürekli kullanabileceğim bi nemlendirici önerebilirmisin bana ? Yüz bölgemdeki cildim o kadar kuru kiii erken yaşlanma belirtilerine bile neden olabilir die ileriki yıllarda korkuyorum. Ne yapmalıyım?

Canım öncelikle ürün öneremiyorum çünkü düşüncem herkese göre değişir kullanıma, beklentiye bağlıdır ürünler cildine en iyi gelen ürünü bulacağına eminim,
Kozmetik ürün seçerken genel kurallar:
* Cilt tipine uygun olmalı
* Çok kokulu olmamalı
* Çok fazla renkli olmamalı
* Dermatolojik testlerden, klinik testlerden geçmiş ürünler vadettiklerini karşılayabilirler.
*Çok pahalı olmasa da çok ucuz ürünlerden beklentiniz de fazla olmasın.

Bir de ürünü aldıktan sonra düzenli kullanmazsan ne alırsan al fayda göremezsin.

Gelelim kuru cilde avantajları gibi dezavantajları da var kuru cildin en önemlisi nemli tutmak gerek sürekli.Kuru ciltler her zaman özen ister rüzgarlı havada bile sürekli nemlendirici ile desteklenmelidir.Eüer bakılmaz ise erken yaşta kırışıklıklar başlar.
Öncelikle nemlendiricini yanından eksik etmeyeceksin.
Sürekli cildine bakman lazım bir gün uyanıp da "aa kuru ciltten kurtulmuşum demeyeceksin" bu senin cilt tipin canım.
Haftada bir ister doğal,ister kozmetik nem maskesi yapabilirsin.
Su içme durumunu bilmiyorum ama günlük 1,5-2 lt su mutlaka içmelisin hem nem için hem de tüm vücudun için.
Özellike cil temizleyicine önem ver hassas ve kuru ciltler için olmalı.
Nem ile yağı da karıştırmayalım yağ başka nem başka senin cildinin neme ihtiyacı var.
Bu forumda arama seçeneği ile daha önceden kuru ciltler için verilmiş yazıları bulabilirsin arama boşluğuna "kuru ciltler" yazman yeterli.
Sevgilerimle :teselli:

merhaba. benim problemim tüyler.
ağdayla aldığım zaman bacaklarımı ve koltuk altımı pek bi sorun olmuyo. cımbızla falan aldığımda kıllar batık çıkıyo. ben de batıkları kemdim çıkarmaya çalışıyorum o da kırmızı kahverengi izler kalıyo, kötü görünüyo. ne yapabilirim?

bir de asıl sorunlu bölgem bikini bölgesi. eldivenle de alsam tüy dökücü krem de kullansam çok fazla batık oluyo. batık kılları kendim çıkarıyorum, izleri malum kötü görünüyo. nasıl düzeltebilirim?
acaba sir ağda yaptırsam farklılık olur mu? bi kaç hafta sonra yaptırmayı düşünüyorum tüm vücut. yne batıklar olur mu bilmiyorum .ne dersiniz .yardımlarınızı bekliyorum. bi çözüm bulamazsam kafayı yiceeemm

Genelde tüylerin cımbızla alınmasıyla batık problemi oluşur.Depilasyon cilt tipine göre farklı sonuçlar gösterir o yüzden sorunsuz en uygun yönteme devam etmelisiniz batıklar cımbızla oluyorsa cımbız kullanmayın.

Bikini bölgesi için bir uzmana sir ağda yaptırmak çok daha iyi sonuç verecektir.Kendiniz alırken ters yönde alabilirsiniz bu da batıklara yol açar.Zor bir bölge ve önem, hassasiyet gerekir.Sir ağda tüylerin daha zayıf çıkmasına sebep olur.Cildin üst tabakasınıda çoğu zaman aldığı için tüyler batık olmadan çıkar.

her ay düzenli olarak sir ağda yaptır her adetin bitiminde aldırmak çok faydalıdır çünkü tüylerin uzama devreleri vardır ve bu adet dönemlerinde hızlanırlar birde değişik yöntemler denemek sürekli alma şeklini değiştirmekde batıkların oluşumuna sebep olur lekelenmelerin sebebi senin çok fazla onlarla oynamandan ileri geliyor batık olan yerleri sıkarak çıkarmaya çalışmak iz bırakmana neden oluyor arada bir mesela 1 ay agdaya mola verip jilet yap senede 1 veya iki kez buda batıkların çıkmasına tüylerin düzgün uzamasına yardımcı olur birde ağdaya gitmeden önce bol bol kese yap kese ölü deriyi alır cildi canlandırır kan dolaşımını hızlandırır yüzeydeki batıkları çıkarır tüylerin çıktıgı gözenekleri açarak daha iyi uzamalarını sağlar

sevgiler

çok teşekkürler. tavsiyelerinizi uygulayacağım.bu ara deil ama ramazan bitsin ilk işim sir ağda yaptırmak olacak. bakalım sonuç nasıl olacak. inşallah sorunuma çözüm olur. hoşçakalın

UZUN ZAMANDIRMI VAR YENİMİ OLDU YENİ OLDUYSA GEÇER CANIM KORKMA BOL BOL KREM SÜR ELLERİNE VAZALİN SÜR YUMUŞATIR ACIYORSA BEPANTHENE SÜREBİLİRSİN

çok teşekkür ederim canım, dediklerini yaptım ellerim şimdi harika oldu... allah razı olsun senden allah yardımcın olsun kolay gelsin....

benim sorunum sivilcelerim aslınada bayağı geçtiler az kaldılar ama izleri kaldı ve ben tamamiyle cildimi pürüzsüz yapmak istiyorum lütfen yardımcı olunnnn

bide ben bikini bölgemi epiladynin jiletli kısmıyla alıyorum kolduk altımıda ve bacaklarımıda... ama çok hızlı uzuyo kıllarım bunun jiletli kısmı ile almamla bi ilgisi varmı?varsa ne yapmalıyım ben acıya hiç dayanamıyorum bu yüzden jiletli kısımla alıorum yardımcı olursanız çokkk sevinirim

benim sorunum sivilcelerim aslınada bayağı geçtiler az kaldılar ama izleri kaldı ve ben tamamiyle cildimi pürüzsüz yapmak istiyorum lütfen yardımcı olunnnn

Sivilcelerin hakkında biraz daha ayrıntı yazar mısın canım cildin nasıl kuru mu hassas mı sivilcelerin nasıl geçti cildin şu an ne durumda?

jiletle aldığın için tabi ki çok çabuk uzuyordur kökünden alınırsa ancak geç çıkar fakat acı için zamanla alışacaksın alışana kadar emla krem kullanabilirsin kullananların paylaşımlarını http://www.kadinlarkulubu.com/acisiz-epilasyon-emla-krem-t47081/index.html bu linkte bulabilirsin. :teselli:

bende batık lekeleri oluyo. kırmızı kahverengi falan, kendi kendine de geçmiyo. batık lekererini geçirmek için bi krem ya da doğal yöntem önerebilir misiniz. bacak ve bikini bölgesi için.

bende batık lekeleri oluyo. kırmızı kahverengi falan, kendi kendine de geçmiyo. batık lekererini geçirmek için bi krem ya da doğal yöntem önerebilir misiniz. bacak ve bikini bölgesi için.

Batıkları çıkarmak için uğraşırsan lekeler olur canım yani aslında leke dediğin yara oluyor sonra da zor geçiyor medical ürünlerden yara iyileştirici merhemlerden kullanabilirsin.

MERHABA CÜVCÜV..uzunca yazıyorum ama bana rahat cevap vermeniz için detay yazmak istedim.
Ben 30 yaşındayım. Sigara kullanmam. Bol su içerim ve olabildikçe sağlıklı beslenmeye çalışırım. Hafif makyaj yaparım. Fondoten veya pudra,kapatıcı falan da kullanmam.
Cildimin türünden emin diilim. Çok kuru değil. Ama yağlı da değil. Burun bölgem biraz yağlı gibi ve az siyah noktam var. buğday tenliyim. kolay bronzlaşırım. regl zamanı dışında ( ozaman da 1 yada 2 sivilce sadece) sivilcem olmaz.
neredeyse hergün gülsuyu sürerim. Nemlendiricim yok. Nemlendirici yerine Bepanten (krem) kullanıyorum. Temizleyicim de yok. Makyajımı bazen makyaj mendiliyle bazen de sabunla (doğal sabunlar oluyor ya bitkisel vb) temizliyorum.
Mimik kullanırım. gülünce kaz ayaklarım da çıkıyor..
Kırışıklık olmasını önlemek ve var olan mimik çizgilerini yumuşatmak ve yavaş yaşlanmak için neler yapabilirim..ben doğal ürünler kullanmak istiyorum,çok para harcamak istemiyorum
ürünleri araştırıyorum dediğiniz gibi herkesin farklı cevabı oluyor..
clarins i düşündüm.. ondan çok memnun olan var. sanırım o da pahalı. clarins hakkında duyumlarınız nedir?
Hergün bilgisayar başındayım işim gereği ve bol kitap okurum. Gözlerim bazı günler çekiliyor gibi kuruyor gibioluyor. altları da yorulunca veya migrenim azınca torbalanıyor hafifce..

göz çevresi için kreme başlamalıyım sanırım ama kararsızım marka konusunda..
dudak kenarlarımda aşağı doğru çizgi,kararıklık gibi bir hat oluştu son günlerde dikkatimi çekti ve bu beni harekete geçirdi, moralim bozuldu. o çizginin hattın birinde iyice aynaya yapışınca damar seziliyor. yani yeşil gibi damarım belirgin.. ama deidğim gibi çok yakından bakınca..
bundan bir hafta önce yoğurt ve bal maskesi yapmıştım..bununla ilgisi olabilir mi?
ve yüzün dışında başka bi sorum da şu..hidromasaj yapan aletler konusunda ne düşünüyorsunuz.. selülitim var destek olarak o aletlerden alsam faydası olur mu ?
çok uzattım farkındayım ama sizi sık sık rahatsız etmemek için hepsini toparladım..

benim alnımda pıtırcık pıtırcık taneler var bunlardan nasıl kurtula bilirim sürekli onlarla yaşamak beni sinir ediyor

Merhaba Melody çok güzel anlatmışsın kendini teşekkür ederim.
Cildinin kuru olmaması senin için bir avantaj.Sağlıklı bir hayat yaşıyor olman da avanyaj getiriyor.30 yaşından sonra cildin bazı yerlerde elatikiyetini kaybetmeye başlayabilir bu normal yaşlanma sürecimiz başlıyor yavaş yavaş.
Gül suyu sürmen iyi fakat bephantene ve sabun kullanmayı bırakmanı öneririm.Bephanten yaralarda iyi sonuç verirken canlı ve sorunsuz ciltte farklı sonuçlar verebilir.Bunun yerine normal ciltler için olan bir nemlendirici kullanabilirsin.Temizlemek içinse göz makyajı için göz makyajı temizleyicisi ayrıca yüz içinde ya hafif bir süt ya da kurutmayacak bir jel öneririm.
Bir tane gece kremi edinebilirsin geceleri cildimiz çok daha iyi onarım yapmakta.Gece kremini sürerken hep yukarı kırışıkları açacak şekilde ve yerçekimine karşı olmalı sürüş yönü.

Ve göz çevresi kremini de clarins ten alabilirsin.Clarins gibi kaliteli markalar heryerde satılmaz ve satıldıkları yerlerde de iyi eğitim almış uzmanlar aydınlatıcı şekilde yardımcı olurlar.Fiyatı da 6-9 ay arasında kullanacağını düşünürsen bir de taksit olanakları pek fazla zorlamayacaktır seni.

Doğal bakım aslında hiç işlenmemiş evimizde bulunan malzemelerle yaptığımız bakımdır bunlardan sonuna kadar faydalanalım evde sebze meyve ne soyduysak kabukları yüzmüze sürelim; ama yine de kozmetik de kullanıyoruz çünkü kozmetikler tamamen cildimiz için işlenmiş özel ürünlerdir.

Ayrıca genel olarak yaşlanma sürecini geciktirmek için şimdilerde her yerde bulabileceğimiz antioksidanlardan faydalanabilirsin.Bunlar meyveler, sebzeler hatta tabletler şeklinde ulaşabileceğimiz şeyler.
Özellikle meyvelerden nar çok önemli bir antioksidan.

Bilgisayar başında çaıştığın için gözlerin reflex kaybına uğruyor ve gözyaşın azalıyor bu yüzden yanma, kuruluk hissedebilirsin bunun için tek kullanımlık sahte gözyaşı damlaları var eczanelerde alabilirsin.

Hydromasaj ürünlerini hiç kullanmadım ama şimdilerde ticaret hırsını abartan üreticiler çok çeşitli ürüler satmaya çalışıyorlar.Reklamlarda göründüğü gibi mucize sonuçlar yaratmayabilir.Masaj her zaman en iyi sonucu el ile yapıldığında verir.Selülit için düşünüyorsan önce iyice araştırmanı öneririm.Selülit için spor ve bol su da çözüm olabiliyor.
Sevgiler umarım her soruyu cevaplamışımdır.Şeniz

Bir de kullandığın ürünleri düzenli uygulamak çok önemli canım aslında düzenli kullanılsa her ürünün faysadı olur.

benim alnımda pıtırcık pıtırcık taneler var bunlardan nasıl kurtula bilirim sürekli onlarla yaşamak beni sinir ediyor

Cildini düzenli olarak temizlemeli, beslenmeye dikkat etmeli pıtırcıklarla oynamamalı, haftada bir peeling uygulamalısın canım Şeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…