Güzelliğinizle ilgili sorularınız

mrb ben birkaç yıl önce buhar bayosu yaptıktan sonra burnumdaki derin bir siyah noktayı çok kuvvetli sıktım ve orada kırmızı bi leke oluştu kan toplanmış gibi bunun için kullanabileceğim birşey varmı varmı şimdiden teşekkürlera.s.

Canım sanıyorum bunun geçmesi zor lekeler ancak cildin ölü olan üst tabakasındaysa giderilebiliyor dıştan uygulanan yöntemlerle.Bunun için bir dermatoloğa başvurabilirsin Sevgiler a.s.

Yüzümde tatilden sonra eski güneş lekelerim yeniden çıktı bunun için hangi yağları tavsiye edersiniz ,ben herzaman evde yoğurt,limon,yada maydonoz suyu sürerdim aradada soda ile siliyordum baya geçmişti şimdi yeniden çıktı hemde baya fazla ne yapmamı önerirsiniz?Şimdiden teşekkürler:1hug:

dört yıldır devam eden,bilhassa yazları daha çok çıkan güneş lekelerim var.geçen kış beş seans lazer tedevisi gördüm fakat hepsi tekrar çıktı.bunları doğal yöntemlerle nasıl edebilirim.yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürlersenağlama

Lekeler için Suna Dumankayanın tarifi aynen yazıyorum:
"Bir çorba kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı kabartma tozunu karıştır lekelere sür ve bir saat beklet. Bu lekeleri kusturur.

Cildi toparlar. Elini nemli şekilde ovarak karışımı sürdüğün yeri yıka. Dışarı çıktığında da güneşten koruyucu kullan." Umarım işine yarar

Bu tarif güneş lekesi içinde geçerlimi?Acil yardıma ihtiyacım var daha başka ne yapabilirim?bilgileriniz için şimdiden teşekkürler:1hug:

Bu tarif güneş lekesi içinde geçerlimi?Acil yardıma ihtiyacım var daha başka ne yapabilirim?bilgileriniz için şimdiden teşekkürler:1hug:

canım bu linklerde denemiş sonuç almış kişiler var ama acil yardıma ihtiyaç duyuyorsan lekeler için krem ilaçlar da var ama doktor önerisiyle kullanmanı tavsiye ederim.

Hemen yaptım aynen pasta gibi kokuyor ve yüzümde hafif hafif yanmalar var sizce bu normalmi?Yanıyorum valla inşallah bişey olmaz:1no2:

Maskeyi yaptım baya bi yandı yüzüm ama istediğim kadar bir açılma olmadı,heralde zamanla düzeliyor bu maskeyle.....haftada 1 yeterlimi sizce?

Maskeyi yaptım baya bi yandı yüzüm ama istediğim kadar bir açılma olmadı,heralde zamanla düzeliyor bu maskeyle.....haftada 1 yeterlimi sizce?

Hergün yapma bence cildin yorulur, haftada bir yap bu mucize değil ki bir kerede olsun.Ama bunu yaparken güneşe maruz kalmaman gerekir canım.

Buda benden arkadaşlar umarım işinize yarar

Lekelerde tedavi

Lekelerin oluşum ve ilerlemesinde güneş çok önemli bir faktör olduğundan her şeyden önce güneşin UV ışınlarından çok iyi korunmak gerekiyor. Unutmamak gereken nokta ise UV ışınlarının bir tek güneşli mevsimlerde değil, bulutlu ve karlı havalarda var olduğu ve lekelerin ilerlememesi, yeni lekelerin oluşmaması için her dönemde güneşten iyi korunmak gerektiğidir. Kış aylarında 15-20 faktör güneş koruyucuları kullanmak yeterli iken, yaz aylarında daha yüksek faktör içeren güneş koruyucuları sürmek gerekir. Güneş koruyucular etkilerini 4-5 saate bir kaybettikleri için birkaç saate bir yenilemekte fayda var. Kozmetik sektörü ise bu konuda çok hızlı bir gelişme göstererek çok değişik alternatifler üretiyor. Yüksek koruma faktör içeren fondöten ve pudralar, güneş koruyucu rujlar bu konudaki seçeneklerden birkaç tanesidir.

Kimyasal peeling

Kimyasal peelingler yüzeysel, orta ve derin peeling olarak 3 gruba ayrılır. Yüzeysel ve derin peelingler doktorlar tarafından uygulanmalı ve değişik konsantrasyonlarda kullanılmadırlar. Bu meyve asit türevi ilaçlar doğru uygulandıklarında kişinin günlük aktivitelerini ve işe gitmesini etkilemez. Cilt tipi, cilt rengi ve problemin yoğunluğuna göre seans sayısı ve seans araları (ortalama 5-10 seans haftada bir) değişebilir. Derin peeling cildin derin tabakalarına kadar soyma yaptığından, iyileşme dönemi ağır geçer ve doğru yapılmadığında yan etkisi fazla olduğu için çok tercih edilmez.

IPL (Yoğunlaştırılmış atımlı ışık) Kuantum lazer

Ciltte herhangi bir soyulma yapmaksızın ciltteki lekeleri gidermektir. İşlemden sonraki ilk 2 hafta lekenin rengi koyulaşır, hafif bir kabuk tutar. 10-15 gün içersinde kabuklar dökülür ve alttan daha temiz ve pürüzsüz bir cilt çıkar. Problemin yoğunluğuna göre ortalama 1-3 seans uygulama yapmak gerekir. Bu lazer çeşidi el üstündeki güneş lekeleri, dekolte ve göğüste yerleşen lekeler, yüzde ve vücuttaki kılcal damar ve varis, keloid ve epilasyon amacı ile de kullanılabilirler.

En çok uygulanan yöntemler, kısaca kimyasal peeling ve özel yapımlı ilaçlar, maskeler ve lazer uygulamaları olarak sınıflandırılıyor. Lekenin derinliği ve nedeni kişiden kişiye değişmekle birlikte, genelde % 80-% 100 arasında başarı elde etmek mümkündür. Özellikle güneş lekeleri, gebelik lekeleri ve yanlış uygulamaları bağlı gelişen dudak üstü lekelerde oldukça yüz güldürücü sonuçlar almak mümkündür

arkadaşlar eğer cüvcüv arkadaşımın önerdiği doğal yöntemler işe yaramıyorsa lekeler ve izler çok derin ve eskiyse bu işlemlerden yararlanabilirsiniz biz salonumuzda yapmakta ve çok iyi sonuçlar almaktayız

Arkadaşlar,
Merak ettiğiniz konu daha önceden cevaplanmış ve farklı tecrübeler yazılmış olabileceği için sadece konu üzerinde arama yaparak önceki bilgilere ulaşabilirsiniz.
Örneğin; bu konuda ara seçeneğine "cilt lekeleri" yazdığınızda bu konuda cilt lekeleriyle ilgili bütün mesajlara ulaşabilirsiniz.Sizlere kolaylık olmasını umuyorum.:1hug:a.s.

Evet ben arama yaptırmadan bi başlık atmıştım:hataÖnerileriniz için teşekkür ederim,zaten dün ben güzellik salonuna gittim dr gelecekmiş muayene edip ne yapılması gerektiğine karar verecek,çünkü lekelerim eskidende vardı azalmıştı simdi yeniden çıktılar.Haftaya kontrole gideceğim bakalım hayırlısı:1hug:

Lekeler derinin ölü olan üst tabakasındaysa krem,losyon,peeling gibi uygulamalarla sonuç alabilirsin ancak derinin alt tabakalarındaysa o zaman medikal uygulamalarla sonuç alabilirsin canım doktor sana uygun yöntemi söyleyecektir mutlaka geçmiş olsun.:1hug:

Tekrar teşekkürler gelişmelerden sizi haberdar edicem sizde akıl verirsiniz!!!

cüvcüv merhaba..benim sorunum cilt kuruluğu..ne yaptıysam şu cildimi nemli tutamıyorum..bi ara çok güzel parlamaya başlamıştı ama yine eski kuruluğuna döndü..sabah akşam hatta gün arası bile bazen nemlendirici sürüyorum temizledikten sonra bol bol su içmeye dikkat ediyorum fakat hala istediğim gibi parlak bir cilde sahip olamadım..hala kuru ve ben bu kuru halinden nefret ediyorum.çok cansız görünüyor..siyah noktalarım var çenemde ve burnumda onlardan da kurtulamadım özelliklede kuru olan bölgeler o siyah nokta olan bölgeler..hala bir güzellik salonuna gidip temizleticem fakat cesaret edemiyorum..acaba bu kuruluğun gitmemesinin sebebi kullandığım temizleyici ve kermden kaynaklanıyor olabilirmi?benim için ne önerirsin canım..şimdiden teşekkürler..:çok üzgünüm:

Canım değişen mevsim yüzünden de geçici olarak bu sorunu yaşıyor olabilirsin.Kullandığın ürünleri başladıktan sonra mı cildin kurudu? eğer böyleyse ürünleri değiştirebilirsin.
Su içmeye devam et su cildin nemi açısından çok önemli
doğal yöntemler deneyebilirsin bu konuda daha önce yazılmış kuru cilt ile ilgili mesajları arayabilirsin (Üstte bu konuda ara yazıyor oraya kuru cilt yazarsan mesajları listeler)

Ayrıca haftada bir nem maskesi yapabilirsin.

Benim sana bir önerim daha olacak;
marul yapraklarını kaynar suda 2 dk beklettikten sonra çıkar ılıklaşınca yüzüne yaprakları uygula marulda su çok fazla olduğu için yüzünü canlandırır ve nemlendirir.
Sevgiler :1hug:

ilk kullanmaya başladığımda cildim acayip şekilde farketti canlanmaya başladı fakat artık etkilerini kaybetmeye başladı sanki bu ürünler ve hiç bir işe yaramıyor gibiler..cildim eskisi gibi kurumaya başladı..marul yapraklarını en kısa sürede denicem cüvcüv çok sağol ilgilendiğin için...

Kuru ciltler için bitkisel maskeler

Yulaf içi maskesi:
2 çorba kaşığı yulaf içi, suda veya sütde 15 dakika kaynatılır. Soğuduktan sonra mahlülle bir kaşık bal ilave edilir. Hafif sıcak vaziyette yüze sürülüp, 15 dakika bekletilir. Yüz ılık su ile yıkanır.

Kabak maskesi:
Pişirilmiş kabaktan 2 çorba kaşığı iyice karıştırıldıktan sonra, içerisine 1 çorba kaşığı zeytin yağı veya badem yağı karıştırılır. Elde edilen karışım yüze sürülür, 20 dakika sonra ılık su ile yıkanır.

Havuç maskesi:
2 havuç rendelenir, yumurta akı ile çırpılır, 1 tatlı kaşığı zeytin yağı veya süt ve az miktarda nişasta karıştırılır. Sonra yüz boyun ile birlikte yağlanır. 30 dakika sonra ılık su ile yıkanır.

Marul maskesi:
Marul yaprakları ince ince kıyılır, üzerine zeytin yağı ve birkaç damla limon suyu sıkılır (lapa haline gelmesi için). Yüze sürülür. 20 dakika sonra yavaş yavaş evvela sıcak su ile, sonra soğuk su ile yıkanır. Marul yerine, rendelenmiş turp veya patates püresi de kullanılabilir.

Muz maskesi:
Bir adet muz iyice dövüldükten sonra, içerisine 1 tatlı kaşığı süt veya kaymak katılarak karıştırılır. Sonra yüze sürülür. 20 dakika sonra ılık su ile yıkanır.

Elma maskesi: Bir elma iyice rendelendikten sonra, içerisine bir çorba kaşığı zeytin yağı, süt veya kaymak karıştırılır. Yüz ve boyuna sürülür. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkanır.

Şeftali maskesi: OIgun bir şeftali iyice ezildikten sonra, haşlama papatya suyu ile lapa haline gelinceye kadar karıştırılır. Sonra yüze sürülür. 20 dakika bekletildikten sonra yüz, sıcak su ile yıkanır.

Hıyar (salatalık) maskesi: Rendelenmiş hıyara birkaç damla limon suyu damlatılır. Yüz ve boyuna sürülür. 20 dakika sonra bir mendil veya bir bezle iyice temizlenir, yüz yıkanmalıdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…