Güvenim kırıldı

billionairecolpan

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2022
42
11
Arkadaşlar öncelikle iyi geceler. Benim flört ve birliktelik dahil olmak üzere 1 senelik bir ilişkim var. Biz flört dönemindeyken erkek arkadaşım okulu bitirip bir şirkette çalışmaya başladı daha yeni başlamıştı işe ve iş arkadaşlıkları çok yeniydi. Arkadaşları ile bir etkinliğe gitti. Biz de o gün tartışmıştık ve flörtümüzün son günleriydi ilişkiye başlamaya yakındık. Sosyal medyada arkadaşlarıyla paylaştığı fotoğrafı gördüm fotoğrafta bir kız arkadaşı göğsüne doğru kafasını eğip (göğsüne koymuş diyebilirim) poz vermiş bunu görünce tabi çok sinirlendim ve bu tarz kısa süreli kurulmuş laçka bir arkadaşlığı devam ettirmemesini istedim. Neyse erkek arkadaşım başka bir şirkete geçti ve o ayrılıyor diye yemek yemek istediler yine aynı iş arkadaşlarıyla. Tahmin edin ne oldu koskoca masada o kız ile yan yana oturup alkollü bir mekanda yemek yediler. Ben artık tahammül edemez oldum ve muhatap olmasını istemediğimi grup sohbeti de dahil konuşmamasını istedim. Bana her seferinde gruptan konuşuyorlar ben dahil olmuyorum görüşmüyorum dedi. Ama bugün öğreniyorum ki arkadaş grubunda o kızla sohbet etmişler (öncesinin olduğundan da şüpheleniyorum). Oysaki o benden her istediğini yapmamı bekleyen biri ki zaten yapıyorum. Güzel bi kızım ve yazan hoşlanan çok fazla kişi oluyor çevremde bunlar üst üste geldikçe o çok fazla kıskançlaşmaya başladı. Kendisi üstüme bu kadar düşerken onun bu yaptığı… Kızlar gecenin bu saati içime bi soğukluk girdi çok garip bir duygu ilk defa güvenimin kırıldığını hissettim ve biliyorum ki bu his girdi mi ilişki çok zor devam eder. Lütfen bu yazdıklarımı tarafsız şekilde yorumlayın yanlış ya da doğru düşünüyorsam da fikirlerinizi belirtin.

Düzenleme yapacağım herkes çok karışan ve baskı yapan biriymişim gibi anlamış, yanlış bir şeyler hissettiğim tek kadın bahsettiğim kişi oldu. Onun haricinde arkadaşlıklarına karışan bir insan değilim. Böyle bir yapım yok.

Son düzenleme:
O is yerinden ayrılmış sonucta sureklı yuz yüze geleceği biri degil anladığım kadarıyla. Biraz daha bekleyin sabredin bence birkac sefer daha içinize sinmeyen seyler olursa konuşursunuz. Yalnız böyle birbirinize yasaklar koymak sunu yapma bunu yapma demek hos degil zaten böyle yapılan bir ilişkinin yürümeyeceğini kesin söyöeyebılırım

Adamı kafese koyamazsınız. İyi anlaştığı, samimi olduğu iş arkadaşları olabilir. Rahatsız edecek somut bir şey yok. Flört döneminde bile adamın arkadaşlarınla, muhabbetlerine karıştığınız halde adam iyi devam ettirmiş sizle 😅

Arkadaşlar öncelikle iyi geceler. Benim flört ve birliktelik dahil olmak üzere 1 senelik bir ilişkim var. Biz flört dönemindeyken erkek arkadaşım okulu bitirip bir şirkette çalışmaya başladı daha yeni başlamıştı işe ve iş arkadaşlıkları çok yeniydi. Arkadaşları ile bir etkinliğe gitti. Biz de o gün tartışmıştık ve flörtümüzün son günleriydi ilişkiye başlamaya yakındık. Sosyal medyada arkadaşlarıyla paylaştığı fotoğrafı gördüm fotoğrafta bir kız arkadaşı göğsüne doğru kafasını eğip poz vermiş bunu görünce tabi çok sinirlendim ve bu tarz kısa süreli kurulmuş laçka bir arkadaşlığı devam ettirmemesini istedim. Neyse erkek arkadaşım başka bir şirkete geçti ve o ayrılıyor diye yemek yemek istediler yine aynı iş arkadaşlarıyla. Tahmin edin ne oldu koskoca masada o kız ile yan yana oturup alkollü bir mekanda yemek yediler. Ben artık tahammül edemez oldum ve muhatap olmasını istemediğimi grup sohbeti de dahil konuşmamasını istedim. Bana her seferinde gruptan konuşuyorlar ben dahil olmuyorum görüşmüyorum dedi. Ama bugün öğreniyorum ki arkadaş grubunda o kızla sohbet etmişler (öncesinin olduğundan da şüpheleniyorum). Oysaki o benden her istediğini yapmamı bekleyen biri ki zaten yapıyorum. Güzel bi kızım ve yazan hoşlanan çok fazla kişi oluyor çevremde bunlar üst üste geldikçe o çok fazla kıskançlaşmaya başladı. Kendisi üstüme bu kadar düşerken onun bu yaptığı… Kızlar gecenin bu saati içime bi soğukluk girdi çok garip bir duygu ilk defa güvenimin kırıldığını hissettim ve biliyorum ki bu his girdi mi ilişki çok zor devam eder. Lütfen bu yazdıklarımı tarafsız şekilde yorumlayın yanlış ya da doğru düşünüyorsam da fikirlerinizi belirtin.
Yani tabi herkesin yaşam tarzı farklıdır ama bana çok çocukça ve çiğ geliyor böyle hareketler…

Hele ki annem değil babam değil, biri gelip bana “ onu yapmayacaksın, yasak vb” diyecek?

Bence ikiniz de biraz daha olgunlaşmalısınız.

Fotoğraf olayında bir art niyet göremedim. Masada yan yana oturmuşlar ne var bunda?

Yakın arkadaş olamazlar mı?

Bilemiyorum, bana bu kadar kıskançlık fazla geldi…

Ya acele etmeyin derim, biraz daha tanıyın birbirinizi, ya da kendi düşünce yapınıza uyan biriyle birlikte olun.

Çünkü böyle kavgalar başladıysa en başından, ileride de maalesef devam ediyor 🤷🏻‍♀️

Öncelikle daha flörtken bile adamı bu denli kısıtlamışsanız adam da size karşı bana bir soğukluk geldi diye düşünmesi olasıdır. Onun dışında daha ilişkinin en başında sizin rahatsız olduğunuzu söylememize rağmen hareketlerine çeki düzen vermiyorsa bırakın soğukluk girsin zaten.

Bence üzerine düşme içini ferah tut kıskançlık yapman çok doğal. Şimdiden sonra erkek arkadaşının hareketlerini ve tavrını tart dönerse senindir misali

Adamı kafese koyamazsınız. İyi anlaştığı, samimi olduğu iş arkadaşları olabilir. Rahatsız edecek somut bir şey yok. Flört döneminde bile adamın arkadaşlarınla, muhabbetlerine karıştığınız halde adam iyi devam ettirmiş sizle 😅
Tabii ki böyle bir şey mümkün değil. Konuyu anlayamadınız sanırım. Ben onun arkadaşlarına da karışmam hayatına da bu haddim de değil o da benimkine karışmaz. Ama 1 haftadır tanıştığı bir kız arkadaşıyla bu derece yakın olması ve devamında gelişen olaylar beni rahatsız etti.

Ne zamana kadar ve kaç kişiden koruyacaksınız sevgilinizi? Hiç iş arkadaşı olmayacak mı? Sadece size odaklı mı yaşayacak kalan ömrünü?

Bu ilişkiniz ne olur bilmem de bu kafa yapısıyla sağlıklı bir ilişki kurabileceğinizi düşünmüyorum. Ancak kendiniz gibi biri çıkar karşınıza günün birinde bütün hayatınızı karşılıklı kısıtlamalarla mutlu mesut geçirirsiniz.

Tabii ki böyle bir şey mümkün değil. Konuyu anlayamadınız sanırım. Ben onun arkadaşlarına da karışmam hayatına da bu haddim de değil o da benimkine karışmaz. Ama 1 haftadır tanıştığı bir kız arkadaşıyla bu derece yakın olması ve devamında gelişen olaylar beni rahatsız etti.
Bu karışmamış haliniz mi?

Öncelikle daha flörtken bile adamı bu denli kısıtlamışsanız adam da size karşı bana bir soğukluk geldi diye düşünmesi olasıdır. Onun dışında daha ilişkinin en başında sizin rahatsız olduğunuzu söylememize rağmen hareketlerine çeki düzen vermiyorsa bırakın soğukluk girsin zaten.
Kendisine bunu söylediğimde bana komiksin anlayamıyorum seni diyor ama aynı hareketleri ben yapsam nasıl hissedersin dediğimde hangi erkekle böyle bir fotoğraf çekeceksin diye yükseliyor bu da beni daha çok itiyor uzaklaşmama neden oluyor

Ne zamana kadar ve kaç kişiden koruyacaksınız sevgilinizi? Hiç iş arkadaşı olmayacak mı? Sadece size odaklı mı yaşayacak kalan ömrünü?

Bu ilişkiniz ne olur bilmem de bu kafa yapısıyla sağlıklı bir ilişki kurabileceğinizi düşünmüyorum. Ancak kendiniz gibi biri çıkar karşınıza günün birinde bütün hayatınızı karşılıklı kısıtlamalarla mutlu mesut geçirirsiniz.
Neden böyle düşündünüz anlayamadım. Ben kimseden korumaya çalışmıyorum ki zaten. Onun arkadaşlıklarına karışmıyorum karışamam da. 1 hafta içerisinde tanıştığı bir kız arkadaşı ile bu denli samimi poz vermesi kızın kafasını göğsüne koyup fotoğraf atması beni rahatsız eden

Yazdığınız cümle şuna benziyor kadın cinayetlerine karşıyım ama şu da ölmeyi hak etti gibi. Başında söylediğinizle sonunda çelişiyorsunuz. Evet birbirinizin arkadaşlarına karışmanız görüşme/konuşma demek haddiniz değil. Bu arkadaş ister bir haftalık olsun ister on yıllık

Devamında gelişen olaylar dediğiniz iş arkadaşlarıyla gittiği yemekte yanına oturması mı? Hayır yani çalışan da insansınız nasıl bu kadar sığ bir bakış açınız var, şaşırdım.

Yani tabi herkesin yaşam tarzı farklıdır ama bana çok çocukça ve çiğ geliyor böyle hareketler…

Hele ki annem değil babam değil, biri gelip bana “ onu yapmayacaksın, yasak vb” diyecek?

Bence ikiniz de biraz daha olgunlaşmalısınız.

Fotoğraf olayında bir art niyet göremedim. Masada yan yana oturmuşlar ne var bunda?

Yakın arkadaş olamazlar mı?

Bilemiyorum, bana bu kadar kıskançlık fazla geldi…

Ya acele etmeyin derim, biraz daha tanıyın birbirinizi, ya da kendi düşünce yapınıza uyan biriyle birlikte olun.

Çünkü böyle kavgalar başladıysa en başından, ileride de maalesef devam ediyor 🤷🏻‍♀️
Evet doğru bazı noktalarda katılıyorum. 1 haftalık arkadaş ilişkisinde kafasını göğsüne koyup fotoğraf atması ve sonrasında konuşmuyorum dediği halde mesajlaşması beni biraz itti sadece.

Kendisine bunu söylediğimde bana komiksin anlayamıyorum seni diyor ama aynı hareketleri ben yapsam nasıl hissedersin dediğimde hangi erkekle böyle bir fotoğraf çekeceksin diye yükseliyor bu da beni daha çok itiyor uzaklaşmama neden oluyor
Kısıtlanmayı sevmeyen ama kısıtlayan insan tipi, yorar. Yol yakınken u dönüşü yap bacım sen

Üstüne basa basa ben de çok güzel bir kızım,o böyle yaparsa ben de şöyle yaparım der gibi izlenim oluştu ben de.Kusura bakmayın ama ilişki bu,çocuk oyuncağı değil.Güven olmadan hiçbir ilişki yürümez.İlişkiler de güzellik ve yakışıklılık gibi kavramlar baz alınarak yaşanmamalı,benim fikrim bu yönde.

Neden böyle düşündünüz anlayamadım. Ben kimseden korumaya çalışmıyorum ki zaten. Onun arkadaşlıklarına karışmıyorum karışamam da. 1 hafta içerisinde tanıştığı bir kız arkadaşı ile bu denli samimi poz vermesi kızın kafasını göğsüne koyup fotoğraf atması beni rahatsız eden
Rahatsız olmak ve bunu dile getirmek başka bir şey, arkadaşlığını bitireceksin baskısı bambaşka bir şey. İkisi arasında çok büyük farklar var.

Evet doğru bazı noktalarda katılıyorum. 1 haftalık arkadaş ilişkisinde kafasını göğsüne koyup fotoğraf atması ve sonrasında konuşmuyorum dediği halde mesajlaşması beni biraz itti sadece.
Kafasını göğüsüne doğru eğip demiştiniz. Şimdi de kafasını göğsüne koyup diyorsunuz. Kafasını göğsüne eğmek ve koymak arasında dağlar kadar fark var. Birazdan yanak yanağa olmasın?

X