Kontakt Lens GÖZLÜKTEN BIKIP UZUN SÜRE LENS KULLANANLAR!!!sorunlarımızı ve lens önerileri

cnm bende 3 yıldır kullanıyorum hep 0.25 düşük veriyorlar ama doktor öyle dediyse bilemicem belki numaran yükselmiştir doktor demiş sonuçta.

ameliyat olmus herkese tavsiyem bir daha bu lens gibi gereksiz özentilere gipta etmemeleridir, zaten sagliginiza yeniden kavusmussaniz, ltf gözlerinizi bos ve gereksiz ürünler için yipratmayin.. gözlerinizin rengi belki hosunuza gitmiyordur ama siz yinede kiymetini bilin, saglik kolay kazanilmiyor!!

bende lens almak istiyorum şeffaf ama kullanamamaktan korkuyorum onu nasıl takcam filan diye:18:
bde solüsyonun markası önemli mi?

kızlar lens kullanan kısılergöz saglıgınız ııcn bence surme kullanın derim,cok ıı geldı bana ben kullanıyorum mıkrop vs kapmıo kolay kolay

bende bir yılı aşkındır numaralı lens kulnıyorum ve çok memnunum.akşamları evde gözlük kullanıyordum ama babam yanlışlıkla gözlüklerimi yamultunca takamamaya başladım.ama en yakın zmanda gözlüklerimi yaptırcam ve ya yenisini alcam çerçevesinin güzelliği önemli değil evde takmak için nasılsa.air optik kullnıyorum şeffaf 3 çift çıkıyor içinden onlarla asla uyumuyorum her akşam temiz lens solisyonuna yatırıyorum hijyen oldu sürece güzel memnunum gayet iyi.gözlük kullanlar korkmasınlar bence çok kolay çıkartılıp takılıyor .karanlıkta bile takarım el yordamıyla makyajda yapıyorum hiçbir sorun olmuyor.gözümün içine sürmüyorum kalem falan am yinede yapıyorum.doktorların tavsiyesi illaki bir gözlüğünüzde bulunmalı evde.yazın sıcakta sıkıyor gözlük kışında buhar yapıyo kurtulmak isteyenlere birebir korkmayın bence kullanan çok var ama bilmiyoruz

ya bende 9 yıldır numaralı gözlük kullanıyorum arkadaslar.miyopum.ve 4 derece gözlerim.ben lens kullanamam diye pek arastrmadım lensleri..sizce ben lens kullanabilirmiyim??ve asagı yukarı maliyeti ne olur??

miyopum için ameliyat olabiliyorum diye biliyorum.sizce maliyeti ne kadardır? daha önce bu ameliyatı olan var mı? ve öneriyormusunuz??

ya bende 9 yıldır numaralı gözlük kullanıyorum arkadaslar.miyopum.ve 4 derece gözlerim.ben lens kullanamam diye pek arastrmadım lensleri..sizce ben lens kullanabilirmiyim??ve asagı yukarı maliyeti ne olur??

öncelikle bir göz mekezine gitmen gerek sgk hastaneleri yapmıyor bildiğim kadarıyla ama sgk na bağlı özel göz merkezlerinden birine gittim.orada bir sürü araştırman geçiriyolar gözün lense uygunmu değil mi kornea genişliğini falan ölçüyolar.ordaki hemşireler sana lensin naısl takışlıp çıkartıldığını uygulamaları olarakgösteriyolar.önce hemşire takıyor sana lensi sonra senin takmanı istiyor çıkarıtrkende aynı şekilde.uygun değilse koşullar kullanamıyorsun.maliyet olarak ben hastaneye 60 lira vermiştim geçen yıl.lenslere ve solisyonada bi o kadar versen 120 lira ortalama maliyet.azı ve ya fazlasıda olablir.yaşadığın şehirde iyi bi göz merkezine gidip bilgi al bence

arkadaşlar bende 5yıldır gözlük kullanıyorum çok sıkıldım artık lens kullanmayı istiyorum bugün doktora gittim purevision toric lens yazdı numarası 2.00 ve 2.25 sağ gözümde +0.25 hipermetrop varmış bide hastane lens satıyo önce 30tlye bir aylık deneme süreci için alıyosun sonra doktor tekrar muane ediyo felan uygunsa numaraları ayrı olduğu için 2kutuyu 240tl satıyolar ve 6ay kullanımlık birde gözlükçüye soruyum dedim +0.25 derece çok bişey farketmez 2sinide 2.00 derece, tek kutuda, 3ay kullanımlık, 100tlye alabilirsin dedi kafam karıştı ne yapayım sizce zaten korkuyorum kullanamazsam die yardımcı olurmusunuz ?

mutlaka deneme lensleri al önce. kullanabiliyor musun ona bir bak.

ben lenslerimi internetten alıyorum. tüm optik mağazalardan daha ucuz, kargo ödemiyorum, hem solüsyon hediyesi oluyor.
senin bahsettiğin purevision toric kutusu 71,90mış.
2 kutu alırsan solüsyon hediyesi var, 4 alırsan 3 öde

şuan 15 yaşındayım ve 9 yıldır gözlük kullanıyordum.artık lens kullanmaya karar verdim.sol gözüm 4.75 miyop ve 1.25 astigmat bu yüzden geceleri çıkarmalı baush and lombun toric lensini,sağ gözüm ise 4 derece sadece miyop onada night and dayin aylık lenslerini kullanmaya başladım.sadece 2 günlük kullanıcıyım ama arada bi flu görüyorum.normalde net fakat sanki arada bulanıklaşıyor ve göremiyorum.bu yüzden de korkuyorum.acaba diyorum neden bulanık görüyorum hani lens almam mı olmadı yoksa lenslere bi alışma süresi mi var.lütfen yardımcı olun.

tam olarak nasıl bi bulanıklaşma? iki gözünde de mi oluyor?

lenslerin markasına, temizliğine de bağlı olabilir. iyi temizlenmemiş bi lensle bulanık görebilirsin ya da gün sonuna doğru bulanık görme olabilir.

sanırım sadece sol gözümde yani astigmatlı olanda.şöyle ki bulanıklaşma derken bazen tam net göremiyor gibi oluyor görüntü kayıyor sanki

Bausch&Lomb kullanıyorum 8 yıl oldu gayet menunum kendi gösüm gibi arada tabii lens solusyonum bittiği oluyor ve param olmadığı bu sürede aynı suya bi kaç gün koyduğum oluyor o saman mikrop kapıyor kısarıklık ve iltahaplanma oluyor hemen damlamı damlatıyorum takmıyorum solusyon alana kadar bu demekki hijyenik kullanırsak gösümüse mikrop kaptırmayıs lensten göslüğe dönmei asla düşünmüyorum mutluyumm unutuyorum bile lens oldunu farkı yok kendi gösümden gecmiş olsun herkese :)

Merhaba arkadaşlar,uzun süredir kontac lensler üzerinde araştırma yapıyorum birde bunların haricinde benim sağ gözümde hafif bir kayma var göz doktoruma gittiğimde (bu konu hakkında konuşmak için ) Astigmat ve yüksek miyopum var bana kontac lens kullanmamı önerdi internetten araştırdım benim numaralarıma uygun aylık tolic lens bulamadım sanırım kontac lensi yıllık almam gerekecek acaba rainbow ve elegance kullanan arkadaşlar var mı ?(yıllıklarından)

Bende deneme kontac lensi kullandığımda aynı şey olmuştu kullandığın astigmat lenslerinin numarası kücük olabilir yada derecesi uymuyor olabilir yada belkide gözlerindeki kayma varsa o neden olabilir...

Lensleri ters mi takıyorsun acaba ondan kaynaklı olabilir yada göz kuruluğun varsa ondan da olabilir canım bir doktora git bence..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…