Kontakt Lens GÖZLÜKTEN BIKIP UZUN SÜRE LENS KULLANANLAR!!!sorunlarımızı ve lens önerileri

Bende zaten bunu düşünüyorum tatlım çok övüyolar :-)
Bu lens aylık değişimli 6 ay kullanımlık dimi?
Ben zaten arada gözlük kullanırım evde, öyle sürekli gözümde tutmam yani..=)

Evet 6 çift çıkıyor bir kutudan ama iyi bakarsan lense 1 buçuk aydan toplam 9 aya kadar uzatabilirsin ben öyle yapıyorum:smiley-cool:

6 yasimda gozluk takmaya basladim, kullandikça gözlerin düzelir dediler hiç çikarmadim taktim
15 yasimda ise lensleri kullanmaya basladim, gözlükleri bir daha takmadim,
neyse 23 yasimdaydim geçtigimiz agustos ta Türkiye'ye geldigimde
önce ankara dünya göz hastanesine gittik ailemle, babamda muayene oldu
doktor kadin bana göz ayarlarin çok yuksek sen lazer ameliyat olamazsin dedi, 7 yil sonra gel sana mercek yerlestirecem dedi, bide dalga gecer gibi seni kurtaricam merak etme diyordu
bir hafta lens takmadan gez, tatildesin birsey göreme ve doktor sana olamazsin desin!!!!
ben o gun sabaha kadar agladim, gozlerim sisti, bunu herkes ertesi gun çok açik birsekilde gorebiliyordu!!!
neyse bir hafta surmedi, ben eskisehir'e mavi ay 'a gittim babamla, birde oraya muayene olduk, doktor bana senin gözlerin musait dedi, dedim diger doktor böyle böyle dedi sizde tam aksini söylüyorsunuz!!! dedi gözlerin müsait sen ameliyat olabilirsin!!!
neyse bizi ertesi gün ameliyat etti!!!
gerçekten su an çok memnunum, ii ki de olmusum diyorum,
o gece bosuna agladim sabahlara kadar, gerçekten butun dunyam yikilmisti, herseye lanet etmistim, sülaleme, genlerime kadar lanet ettim, ama hepsi geçti simdi mutluyum
ve o ayni kadin burda belçika'da bir tanidigimi daha muayene etti, ve onada olamazsin demis,
ben seni ameliyat edemezsem kimse edemez dedi,
o tanidigim arkadas'ta belçikada baska bir doktora gidip lazer ameliyat oldu...
bazi doktorlar gerçektende islerini, kotuye kullaniyorlar!!! bi çare olacaklari yerde, yok yere insanlarin umutlarini söndürüyorlar!!!

Ben 10 yaşımdan beri kontakt lens kullanıyorum, gözlüğü sadece 4-5 ay kullanabildim halen de hoşlanmam. Hatta gözlerim hassas olmasa güneş gözlüğü bile kullanmayacağım. Çok rahatsız oluyorum yüzümde bir aparatla yaşamaktan. Şeffaf lenslerde hiç sorun yaşamadım; ama bazı renkli lenslerin hem et kalınlığından hem oksijen geçirgenliğinden, hem de bünyesindeki su tutma oranından dolayı gün içinde rahatsızlık verdiği zamanlar olabiliyor, o sebeple hep yanımda iki lens daha taşırım, biri başka bir renk diğeri de kurtarıcım saydam lensler olur. Özetle lensin görüş konforunu asla ve asla gözlüğe değişmem.

Bir de bu topic'te bazı yorumlar okudum, batma ve yanma türü. Arkadaşlar ilk takıldığı anda hafif bir batma adapaston sürecinde yaşanabilir; ama acı ya da büyük bir rahatsızlık şeklinde değil. En fazla gözünüze kaçan su kadar rahatsız eder. Onun dışında yine adaptasyon sırasında fazla nemlenmeye bağlı kaymalar, renkliyse bu kaymaya bağlı kısa süreli bulanıklıklar olabilir. Çok uzun sattler kullanıma bağlı lensin markasına göre de kuruluk yaşanabilir, bunun için solüsyonunuzdan gözünüze damlatmak ya da daha iyisi bilhassa bu kuruluklar için hazırlanmış kayganlaştırıcı tek kullanımlık tüplerden yanınızda bulundurmak olayı çözecektir.

Bu küçük ve geçici durumlar dışında hiçbir sağlıklı kontakt lens uzun süreli batmalar, göz kanlanması, acıtmalar, akıntılar yapmaz. Demek ki orada bir sorun vardır. Hijyene dikkat edilmeli. Bu küçük noktayı atlamazsanız, teknolojinin bize sunduğu en ideal kusur düzelme yöntemiyle en verimli görüş kalitesini yakalayabilirsiniz.

ben 2 hafta kadar önce 450 milyon gibi uçuk bir fiyat ödeyerek torik lens aldım.lakin çok ciddi bir sorunum var.kitap vb. bir şey okurken görüntü çiftleşip kayıyor ve ben gözümü kapatıp açmak yani bir bakıma lensleri yerleştirmek zorunda kalıyorum.buda yetmezmiş gibi lensi taktıktan 4-5 saat sonra yine aynı sıkıntıyı yaşıyorum neden böyle bir sorun yaşıyorum bir türlü anlamıyorum lütfen yardımcı olun.

ben 2 hafta kadar önce 450 milyon gibi uçuk bir fiyat ödeyerek torik lens aldım.lakin çok ciddi bir sorunum var.kitap vb. bir şey okurken görüntü çiftleşip kayıyor ve ben gözümü kapatıp açmak yani bir bakıma lensleri yerleştirmek zorunda kalıyorum.buda yetmezmiş gibi lensi taktıktan 4-5 saat sonra yine aynı sıkıntıyı yaşıyorum neden böyle bir sorun yaşıyorum bir türlü anlamıyorum lütfen yardımcı olun.

canım torik lenslerin göz içinde fırfır döndüğünü söylerler. seninkiler de o yüzden oynuyor olabilir.

ben de torik lens kullanıyorum ama ben de hiç öyle kayma sorunu olmadı. lensin markasından kaynaklanıyor olabilir....

lens kullananlar kesinlikle gözlüğünüzde olsun eve gelir gelmez çıkarın lensleri gözlük takın bu göz sağlığı için önemli.:KK1:

canım ben de toric lens kullanıyorum. acuvue oasys toric kullanıyorum dedıgın sorunlar bende yok. bırcok torıc kullanan arkadasm var ama hıcbırınden duymadım memnunıyetsızlık. senın lenslerınde sorun olabılır belkı veya gozlerıne tam oturmuyordur. oyle fıldır fıldır doner dıyenlere ınanmayın arkadaslar benım lenslerım neden donmuyo neden goruntu hep net bende peki?

canım ben de toric lens kullanıyorum. acuvue oasys toric kullanıyorum dedıgın sorunlar bende yok. bırcok torıc kullanan arkadasm var ama hıcbırınden duymadım memnunıyetsızlık. senın lenslerınde sorun olabılır belkı veya gozlerıne tam oturmuyordur. oyle fıldır fıldır doner dıyenlere ınanmayın arkadaslar benım lenslerım neden donmuyo neden goruntu hep net bende peki?
ya artık ilk başlardaki sıkıntılarım yok ama bu seferde ilk 3-4 saatten sonra kayıyor lens solusyonundan damlatıyorum.rahatlıyorum.acaba göz yaşı damlası mı kullansam?birde bir şeyler okurken falan bir sıkıntı yaşıyor musun?

arkadaşlar mrb beniim bikaç sorum olucak sizlere
benimde hem hipermetrop um hem astigmatım var derecelerim düşük
fakat gözlük bende sevmıyorum renklı lenste kullanamazmışım çünkü hem astigmatım hem hipermetropum oldugu için renkli lenste yokmuş
şimdi şeffah düşünüyorum çünkü artık yanmaya başladı gözlerim ve cok agrıyor
sizlere göre en iyi marka olanı hangisi numaralı ve şeffah lenste bana yardımcı olabilirmisiniz...

Johnson&Johnson ın Acuvue OASYS

ne kadar oldu hiç bilmem bayağıdır kullanıyorum, bi düşüneyim 6 yı geçti sanırım.
çok memnunum hiç bir sorun yaşamadım nazar değmesin maşallah diyelim hiç daha bi acıma batma kayma kuruma gözümde herhangi bir şey olmadı, üstelik aşırı hassasımdır allerjim falan hep var ama lens i iyi kullanırım.

sabah akşam olmasına rağmen yatmadan önce ders çalışacağım zaman kitap okuyacağım zaman üşenmem ellerimi bi güzel steril eder havluyla kurulamam asla mikrop yuvası havlular gidip kağıt havluya silerim, göz bu mikrop kapmaya elverişli, önemli bir organ sonuçta ve ne alaka demeyin yastık yüzlerinizi özellikle ve çarşaflarınızı sık sık değiştirin ben normalde iki günde değiştiririm bi gün bir yüz bir gün de diğer yüzünü çevirerek. elimi yüzüme götürmem kimseyle öpüşmem yanaktan yüz sabunum vardır işte dediğim gibi kitap çalışma yatma zamanlarından önce gider çıkarır temiz ellerimle sonra yüzümü sabunla bir güzel yıkarım.

işte böyle üşenmeyip bağzı şeyleri yaparsan sorun olmaz dediydi doktorum hala olmadı çok şükür, birde devamlı doktora gidip kontrollerimi yaptırırım.

şimdi sorun olmasın da inşallah ilerde lazer falan yaptırmak istiyorum, sonra lazer yaptıranlar lens kullandığımız için çok sorun oldu lazerden sonra dediler, her an yanlarında ilaçla dolaşıyorlar :KK50:

bu arada benim şeffaf
hiç renkli kullanmadım ki zaten
bilmiyorum renkli nasıl oluyor sorun olur mu
zaten takmam da saçlarımı bile kestirmiyorum tedirgin olurum korkarım
değişikliği hiç sevmem

Bende şeffaf numaralı lens kullanıyorum purevision markası ve bir hafta gözden çıkarılmadan da kullanılabiliyor ama ben hiç denemedim her akşam çıkarırım ama ben bazı arkadaşlar gibi haftada bir temizlemiyorum her sabah mutlaka solüsyonla temizlerim solüsyonun markası solo care aqua..Ben gayet memnunum hiç bir sorun çıkmadı .lensi eğer rahat kullanmak istiyorsanız en önemli unsur temizlik ilk zamanlar haftada bir temizlerdim ama sabah kalktığımda takarken zorlanırdım batardı ama her sabah on saniye solüsyonla temizledikten sonra lens gözümde kayıyor resmen o derece hissetmiyorum gözlerimde lens varmış yokmuş farketmiyorum.

Son düzenleme:
arkadaşlar mrb beniim bikaç sorum olucak sizlere
benimde hem hipermetrop um hem astigmatım var derecelerim düşük
fakat gözlük bende sevmıyorum renklı lenste kullanamazmışım çünkü hem astigmatım hem hipermetropum oldugu için renkli lenste yokmuş
şimdi şeffah düşünüyorum çünkü artık yanmaya başladı gözlerim ve cok agrıyor
sizlere göre en iyi marka olanı hangisi numaralı ve şeffah lenste bana yardımcı olabilirmisiniz...

bende şeffaf olarak pure vision ve focus kullandım. Pure vision biraz daha sert focus a göre 1hafta çıkarmayabılıyorsun bence gayet iyi

merhaba kızlar 2 yıldır ara ara lens kullanıyorum
miyop ve cok azda astıgmat var denmişti
hep 0.25 düşügünü veriyorlardı
ama gecen gün gittigim doktor derecenin aynısını alabilirsin demişti siz nasıl kullanıyorsunuz

Son düzenleme:
X