Kontakt Lens GÖZLÜKTEN BIKIP UZUN SÜRE LENS KULLANANLAR!!!sorunlarımızı ve lens önerileri

kızlar ben 4 yıldır kullanıyorum temiz kullanırsan sorun olmaz kabı falan sterilize etmek lazm sıcak suda solusyonu sık yenilemek lazım
sonra ben bıktım lensten gidip gözlerimi çizdirdim çok memnunum.

5 senedir gözlük kullanıyorum.ve gerçekten bıkkınlık geldi.dün gittim muayene yaptırdım aldım lensimi kaydirigubbakcemile2 renkli istiodum ama hiç kullanmadıım için alışmam zor olurmuş şeffafla başla dediler öle yaptım CADIARZU daha dün aldım orda takdılar hala çıkarmadım hiç. b & l ayarlı lens. sol gözüm ara ara ağrı zonklama yapıo. doğalmı bu başlarda CADIARZU

Canım ağrı ve zonklamayı ilk kez duyuyorum.2 ay oldu ben lense başlayalı ilk zamanlar yanma, batma olabiliyor ama zonklama ve ağrı biraz değişik bir olay gibi geldi banamirmirmirmir bence lenslerini çıkart azıcık dinlensin gözlerin.Geceleri ve evde olduğun zamanlarda da nacizane tavsiyem gözlük takmandan yana cnm a.s.

teşekkürler Orodrethica. dün öyle yaptım canım eve gider gitmez çıkardım gözlüğümü taktım. acaba ters felan mı takıorum ben lensi. düzüyle tersini nasıl ayırt edicem söyleyebilir misiniz :ecrin_bebek: sabah işe gelirken taktım.takar takmaz gene aynı ağrı ve zonklama.. bişey var sanırım o gözde

ArkadaŞlar tam 11 senedır gÖzlerım bozuk ve 2 senedır lens kullanıyorum 1 sene sonunda doktora gıttım doktorum bana Çok kızdı neden mı?
GÖzlÜkten bıktıĞım ıÇın lensı uzun sÜrelı kullanmaya baŞlamıŞtım ve gÖzÜmÜn korneasının ıncelmeye baŞladıĞını ÖĞrendım
bu ne demek?yanı Şu demek ılerde lazer olma ıhtımalım gıderek dÜŞÜyor..
Bu yÜzden sıze tavsıyelerm olacak:
1-lensı en fazla 6-8 saat kullanın
2-Çok Çok ıı dezenfekte edın
3-hergÜn kutusunu deĞıŞtırın
4-evde ıken lÜtfen buna dıkkat lens kullanmayın..
5-dıŞarda kesınlıkle gÖzÜnÜzde lens varken elınızı gÖzÜnÜze sÜrmeyın.
Bu arada eĞer gÖzÜnÜzde zonklama yapıyorsa bu ya yanlıŞ taktıĞınız ya da artık Çıkarılması gerektıĞını gÖsterır
bunlara Çok dıkkat edın arkadaŞlar
deneyımımı gÜvenın..

Lensı yenı kullanmaya basladıysan takarken acemı oldugun ıcın çizmiş olabılırsın ondan agrı oluyor olabılır

Bende 3 yıllık gözlük macerası sonuccunda 1 ay once muayne oldum ve lens aldım.Gözlük hiç kullanamıyordum astigmatım oldugu ıcın doktor once tavsıye etmedı ama gozluk kullanmadıgımdan kor gıbı gezmektense lensten alıcam performansın bana yetecegını dusundum.1aydır sefaf lens kullanıyorum.Zamanı dolmak üzere.Yenisini yeşil almak istiyorum.Dogal gorunen yesıl renk lens markası tavsıye edermısınız.Bi de yıllık almak ıstıyorum onlar yatarken felan cıkarılmasa oluyomus sanırım? yardım lütfen

canım bnde uzun süredir gözlük kullanıyorum.snde oldğu gibi asigmat ve miyop var 1,75 gibi derecem.bıktım bunlardan ve gittm denemelik lenslerden aldım.değişk biriki marka kullandım ve akşam 7 den sonra hemen gözlerm sulanıodu.takması çıakrması ayrı dert tabi.makyaj yaparknde çok dikkat etmk gerek.ayrıca o bahsettğin akşam çıkarılmayan lensler hiç faydalı değilki.gözde kuruluk yapar ve hava almasını dinlenmesini engeller.nekdr su bazlı yoğun filan deselerde bn buna karşıyım.bnce günlk takıp çıkarılanları kullan.evdeykende gözlüğünü kullanırsın.ayrıca asigmetı olanlara renkli lens yapmıolar die biliorum.yapıoalrsada aşırı pahalı oluyordu die biliyorum.zaten ister renkli ister renksiz asigmtın varsa hemen fiyat katlanıyor.

Ben 17 yaşındayım ve 7 yaşından beri gözlük kullanıyordum. Sağ 4, sol 4.5 miyopum var. Bu sene lens kullanmaya başladım. Ve şu an çok rahatım. Temizlik ve kullanma kurallarına uyulduğu sürece ağrı,acı olmuyor. Gözlüğünden sıkılanlara lens kullanmasını tavsiye edebilirim.

bende yaklaşık 10 senedir gözlük kullanıyorum yaklaşık 1 senedir lens kullanmaya başladım
clear 58 kullanıyorum ve çok memnunum uzun süre takmamaya gayret ediyorum yatarken mutlaka çıkarıyorum uzun süre takınca biraz kuruluk yapıyor kutusundan çıkarınca da yıkıyorum ben çünkü kapağı açıp kapatırken de toz olabiliyor
Kısacası lensimden çok memnunum başka bi markayı kullanmaya cesaret edemiyorum

ilk takmaya başlayınca sağ gözümde uzunca bir süre seyirme oldu
sebebi lensmiydi bilmiyorum ama lense ara verince geçti

temiz kullandığınız zaman bi problem çıkmıyor benim lenslerimin 4 aylık kullanımlı

Son düzenleme:

7-8 yıldır numaralı lens kullanıyorum hiç sorunum olmadı gereken temizlik ve bakımı yaparsanız herşey yolunda gider
ama lensle uyur, duş alır, lensi solüsyonuyla hergece ovalamadan çıkarıp koyarsanız sorun yaşarsınız
solüsyonların içinden çıkan kullanım talimatına göre kullanılan lensler uzun süre ve rahat kullanılabilir ben hergece lensimi çıkaran her sabah takan birisiyim çok memnunum

benim iki gözümde 5.50 ve miyop ve ben 17 yaşındayım düşünün arkadaşlar
bardak altı gibi gözlüklerim görür görmez lens istiyorum dedim!
hijyen miyim hiç değilim bu yüzden gözüm uzun süre iltihap kaptı şimdi dikkat ediyorum gene ama gerçekten çok memnunun jhonson&jhonson 'ı kesinlikle öneriyorum
bu arada ben şeffaf takıyorum ve renkli de denemek istiyorum çok doğal ve yeşil tonlarında lens kullanan birileri varmı??? :) :)

bir doktor babama aslında lens en fazla 2 sene takılır
ticaretçiler işlerine geldiği için sorun olmaz diye geçiştiriyorlar halbuki zarar verir bir süreden sonra demiş eyvahedigeldismile :bbo: ne kadar doğru bilmiyorum ama senin yazını görünce içim rahatladı canm
birde bir sorum olucak bunu yaşayanlar varsa paylaşsın lütfen ben gözlük takınca herşeyi küçük lens takıncada büyük görüyorum
doktor lensle gördüğümün doğru olduğunu söyledi ama sanırım biraz daha kücüğüdür doğru gördüğüm değil mi çünkü eve gelince gözlüğü takıyorum dışarı gidince lens ve bazı şeyler gerçekten aşırı büyük gelmeye başladı bana bu aralar

canım ağrı ve zonklama bende hiç olmadı bence bu şikayetini doktoro bildir
ters takarsan batma kaşınma ve hafif acı hissi oluyor ama ağrı zonklama falan olmuyor
hani olurda çook uzun süre ters takarsın olur evet şahsen bana gözümün üstüne beton koymuşlar gibi olmuştu kaydirigubbakcemile3 ama bu öyle bir durum değil sanırsam
eğer parmağındayken fazla düşük çanak gibiyse terstir
daha yukarı doğru ve çökük değilse fazla doğrudur

johnson & johnson'ın oasis anky modelini kullanıyorum. gözde kesinlikle batma yapmıyor. oksijen geçirgenliği çok fazla. isterseniz hiç çıkarmadan 6 gün boyunca (hatta daha fazla ama zararlı olduğu için siz denemeyin yine de) hiç çıkarmadan kullanabiliyorsunuz.

daha önce clear58 diye bir marka kullanmıştım. ilk lens deneyimimdi ama oasis anky yi alınca aradaki farkı çok iyi anladım. clear58 bir noktaya 10 sn göz kırpmadan bakınca gözümde hemen kuruyordu.

bu arada gözlerimin numarası aynı olduğu için, tek bir kutu alıyorum. üç aylık kullanım olmasına rağmen o kutu bana 6 ay gidiyor. temiz kullanım ile lenslerin ömrü iki katına çıkıyor. fiyatı en son 90 tl idi.

bu oasys anky dediğin hangisi oluyor acaba? ben de acuvue oasys olanı kullanıyorum ama başka ve daha rahat çeşidi varsa bileyim. hydraclear diye bir versiyonunu biliyorum ama anky farklı bişi mi?

Ben 6 yıldır gözlük takıyorum.Şimdiye kadar halimden memnundum aslında lensde alabilirdim ama kullanamam diye hiç istemedim, herkes gözlüğün çok yakıştığını söylüyo zaten :kedi:
Amaa ben artık lens kullanmak istiyorum sıkıldım gözlüklerden zaten 1-2 yıl kullancam daha sonra lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum..
Ve lens konusunda pek bi bilgim yok gidipte kötü bi marka alıp sorun yaşamak istemiyorum bi danışıyım dedim..:1closedeyes:
Öncelikle şeffaf almayı düşünüyorum ama ailem nedense renkli al diye tutturdu:sm_confused: Hangisi daha iyi olur benim için?
Günlük,aylık ve yıllık olanları var hangisi daha kullanışlı ve rahattır?
İnternetten biraz bakındım,
*Baush&lomb Purevision Şeffaf Lens
*Air optix Ciba Vision
*Johnson&Johnson Acuvue Oasys Saydam Lens

Bunları buldum.Aylık planlı değişim,1 kutuda 6 adet yazıyor hepsinde.6 ay kullanılıyor bunlar sanırım.
Baush&lomb 1 ay boyunca hiç çıkarılmıyormuş?? :jeyyar:
Eee siz hangisini önerirsiniz, tabi başka markalarda önerin? sırnaşık şey
Benim gözlerimin derecesi uçuşa geçti yalnız, ben dursun artık diye beklerken habire artıyor 5 dereceye çıktı sanırım delircem :bbo: Derecenin çok olması lensi kötü etkiler mi?
Offf ne çok soru sordum yaa ohaoldumsmile

Canım ben Acuvue Oasysi öneririm, Air Optix de kullandım ama bunun kadar konfonlu değil. Oasys daha nemli tutuyor gözü kurutmuyor. Bir de her ne kadar gece de çıkarmasanız olur diye bir düşünce var ise de, nefes de alsa sonuçta yapay bir madde gözündeki. Ben doktorun da tavsiyesi üzerine evde iken gözlük kullanıyorum akşamları gelince çıkarıyorum lensi

Bende zaten bunu düşünüyorum tatlım çok övüyolar
Bu lens aylık değişimli 6 ay kullanımlık dimi?
Ben zaten arada gözlük kullanırım evde, öyle sürekli gözümde tutmam yani..=)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…