Kontakt Lens GÖZLÜKTEN BIKIP UZUN SÜRE LENS KULLANANLAR!!!sorunlarımızı ve lens önerileri

Ben ortaokuldan beri gözlüklüydüm ileri derece miyop astigmatım var. Şuan 6.25 6.50 gözlerim. Lens aldım işte 1 hafta olacak daha. Nasıl alışcam bilmyiorm. Gözümde batma felan hiç bişey olmuyor o yönden alıştımda takmaya çıkarmaya alışamadım. Zaten aylık lens aldm air optix diye bi marka. İlk başta 1 saat gözlükçüde uğraştık sonra adam taktı:) Sonra evde kendim yarım saat uğraştım taktım Bide bu gece çıkarcam bakalım kaç dakka sürecek:) İnternette videolara bakıyorum milllet tak diye takııyor çıkarıyor. Ben baya uğraşıyorum valla napcam bilmiyom.

epey zaman olmuş yazalı; ama ilk kez lens takacaklara şu videoyu izlemelerini öneririm.

The Easiest Way to Put on Contacts - YouTube

video ingilizce ve gayet detaylı anlatıyor; ama anlamasanız da önemli değil; asıl önemli nokta nasıl taktığını görmeniz. umarım yardımcı olur

ben de 1.5 senedir lens kullanıyorum. Daha lens muayenesine gitmeden önce internetten video izlemeye başladım, okuduklarım da beni baya korkuttu, nasıl takıcam diye bir sürü tereddütüm vardı. İşin komik tarafı Doktor lensi yazdığında nasıl takılacağını lens merkezinde göstereceklerini söyledi, oraya gittiğimde de tekrar doktora pasladılar. ben de sinirlendim, bu videodaki doktor nasıl anlattıysa aynısını denedim ve ilk denemede toplam 8 dakika sürdü.

Burdaki yöntem parmağın ucunu direkt göze sokarak değil. böyle olunca göz doğal olarak tepki veriyor. en güzeli lensi parmağın yanına yerleştirip, başı da hafif öne doğru eğerek takmak. ve de sağ gözü sağ elle takmaya, sol gözü sol elle takmaya alışın

hala daha bu yöntemi kullanırım, 30 sn sürmez ikisini takmam.

lens kullanmak istiyorsan rainbowun lenslerine bak. herhangi bir gözlükçüde optikçide bulabilirsin diye düşünüyorum

3 gündür lens kullanıyorum.sizin yaklaşık 1.5 ayınız geçmiş lensle.nasıl gidiyor alışabildiniz mi?ben de ilk gün cidden bayağı bir uğraştım.bugün se 3 dk da takığ çıkarabildim.ama sorunum batma yaşıyor olmam inşallah bu sorun da geçer.

bence j&j acuvue yi de denemelisiniz.çok memnun kalacağınızı düşünüyorum ben yeni başladım ama teyzem yıllardır aradığı rahatı bu markada buldu

ben yeni lens kullanmaya başladım 3 gündür takıyorum.acaba ilk zamanlar batma yaşamam normal mi

hiçbir lensi 10 saatten fazla kullanma zaten kullansanda ağrı yapacaktır. Lens kullanmak istiyorsa rainbowun lenslerini kullanabilirsin yıllık lens üretiyorlar heryerde de bulabilirsin. buda web adresleri istersen gir bak www.techlens.com.tr

Son düzenleme:

yanlış markayla başlamışsın yanlış markayla gidiyorsun rainbowu dene...

kızlar ben 4 yıldır kullanıyorum temiz kullanırsan sorun olmaz kabı falan sterilize etmek lazm sıcak suda solusyonu sık yenilemek lazım
sonra ben bıktım lensten gidip gözlerimi çizdirdim çok memnunum.
merhaba nerde çizdirdin gözlerini..hala memnun musun...

internetten güvenip de lens aldığınız siteler neler yardımcı olabilir misiniz kızlar??
ben lensmarket den aldım bu 2.ci olacak genel olarak memnunum ama ilk aldığım paketin ortalarında allerjik bir durum oldu bazen acaba diyorum eskiden hep gözdokjtorum getiriyordu şehir değiştirince ordan almaya başladım

merhasba nerde çizdridiniz hala memnun musnuz.bende araştırma aşamasındayım ama cesaret edemiyorum komplikasyonlarını okuyunca...

merhaba arkadaslar, ben de uzun suredir lens ve gozluk arasinda ikisini de kullaniyorum, doktorumun soyledigine gore gozumde tansiyon oldugundan ne lenslerle ne de gozlukle rahat edemiyorum son zamanlar, hemen cikarmak istiyorum, e cikarinca da goremiyorum lazer ameliyatini dusunuyorum ama cok cok cooook korkuyorum, sag gozum eksi 4 sol 3.75, soylentilere gore ameliyatdan sonra yeniden numaralar buyuyormus filan.. yaptiranlar yardim edin lutfen

Merhabaa ben de yıllardır b&l purevision hd kullanan biri olarak artık iki saatten sonra lens takamıyorum nedense. Çıkarıp atmak istediğim oluyor valla lazer zamanı geldi artık Oasys çok duyuyorum göz çaplarım uyarsa onu deneyelim bu sefer. Bir de göz kuruluğu olanlar hangi lenste şikayetiniz yok ?

ameliyattan korkmana gerek yok... ben oldum... ve 5 dk bile sürmüyor... o kadar rahat yönlendiriyorlar ki seni...
bir anda hepsinden kurtuluyorsun... is dogru göz ameliyati yapan bir uzman bulmakta...

Ama lensler göz numarasını ilerletiyor diye duydum ve korneada incelmeye sebep oluyor muş, doktor dedi. Bende lens kullanıyor 5 aydır ama içim huzursuz korka korka mecburiyetten takıyorm. Gözlükleri yüzümde tutamıyorum alışamıyor çunkü ve çok kötü duruyot bende :/

Ben freshlook lens kullanıyorum. Dereceli ve renkli lens kullandım ben. Güzel bir marka hala da kullanıyorum. Göz kuruluğu yapmadı. Ara sıra gözlük de kullanıyorum.

Ben gözlük kullanamiyorum. Ama hayatımı olumsuz etkiliyor. Etrafımda lens kullanıp memnun olan cçok kişi var.ama herhangi bi ufak hatada göze çok zararı olduğunu duydum. Ben lazer tedavisini istedim araştırdım ona da dediler ki " e madem o kadar iyi bi tedavi yöntemi, göz doktorları nedenggözlük takıyor" dediler. Kafam iyice allak bullak oldu.

Evetttt bende bu soruya cevap istiyorummmm. Neden Doktorlar yapmıyor o halde :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…