Gorumceyle kavga !!

yaralim

Kizim...Askim...
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
2.561
4
kizlar...suan çok sinirliyim, o yuzden buraya birseyler yazmak istedim.
nisanim var (taniyanlar biliyorlar cumartesi gunu oldugunu) onun hazirliklariyla kosturuyorum. benim iki tane gorumcem var biri 20'sinde, digeri daha ufak. gorumcemle iyi anlasirdik, gerçekten pek çok seyi paylasirdik. bugune kadar da hiç tartisma yasamamistik. hatta benim kizkardesim olmadigi için onlara gerçek bir abla gibi sarildim, her an yanlarinda oldum, hiç yanliz birakmadim, çok olgun davranmaya çalistim. sozde kuafore gelince benim istedigim kuafor arkadasim sadece bir kisinin saçini yapabilirdi, bende onlari yanliz birakmamak için baska kuafor seçtim. sans iste herkesin ki guzel oldu benimkisi igrenç oldu (gerçi sonra bi kiz duzeltti fena degildi). ama deger de bilinmedi bunu az çok farkina varmistim. gorumcem yavas yavas karakterini ortaya koymaya basladi. nisan yaklasiyor bi kere bile aramadi neler yapilacak yardim edelim mi diye, onuda geçtim. dun oglen nisanlim tesadufen onun konusu geçti bana "sana çok kizgin, guya sen demissin ki herkese, sozde kuaforun parasini ben verdim halbuki kardesim kendi payini vermisti diger kuzenlerde" demisim ben bide nisan kuaforu için onu takmamisim falan filan. bende aa oyle saçmalik mi olur dedim, beni karistirmayin dedi nisanlim, bende msj attim ona dun aksam beni ara konusalim diye, neyse beni aramadi ama nisanlimla yuruyuz yapmislar dun aksam ve sadece niye benimle gorusmek istiyo demis abisine o kadar. abisine dert yanmis iste çok sinirliymis hanimefendi, falan filan. bende biraz once msj attim yine aynen sunu soyledim (yeminle) "dun ara dedim aramadin, ben aradim cvp vermedin, neden boyle davraniyorsun ortada yanlis anlasilma var hakkimda yalan dolan sozler geçiyor, aslinda konussak iyi olurdu yazik oldu boyle ne guzel anlasirken" verdigi cevap "gerçekten, umrumda degil hiç birsey, ben artik konusmuyorum, karismiyorum, hiç birsey de soylemiyorum, herkes gibi nisanin geçmesini bekliyorum" demis. sok oldum...ay ben ne yaptim ki ? hakkimda birileri konusmus belli, haberim bile yok, bide bana tavirlar...hayir kafama su takildi "herkes gibi" ne demek bu sizce ? oglen de nisanlim mesaj atarsin niye aramadin diye oturun konusun canim demisti
simdi molamiz vardi, ben suratim bembeyaz karsiladim onu, ne oldu dedi ve ben sakince bak askim msj attim kardesine ama bana aynen bunu yazdi dedim. gosterdim mesaji.
once bi afalladi, sonra sende takma dedi. sonra ben allah allah ben ne yaptim ki ya dedim oda bagirmaya basladi, agresiflesti, anlayamadim ne oldugunu, bana ne soyluyorsun sus diye bagirdi halbuki çok sakindim...kalbim kirildi...çok uzuldum bu duruma...
yani ne derecede anlatabildim olayi bilmiyorum ama sadece aglamak istiyorum...

canım üzülme ya böyle durumlarda olan sen ve nişanlına olur stresten aile büyükleri yüzünden böyle yanlış anlaşılmalar çok olur bu zamanlarda erkek tarafı daha bi stres olur bir an önce olsa da bitse diye düşünürler üzülüyosun biliyorum ama yinede sakince zamanın geçmesini bekle nişanlına ömür boyu mutluluklar

üzme kendini bu kadar ne olur
evlilik arifesinde böyle stresler yaşanması gayet doğal
bizimde başımızdan buna benzer şeyşer geçti
görümcen neden böyle davrandığını bende anlamadım
belki abisini kıskanıyordur yada senin kulağına nasıl asılsız dedikodular geldiyse
belki onun kulağınıda aynıları gelmiştir.yanlış anlaşaılmalara izin verme
zamanla düzelecektir eminim
nişanlınla bir ömür mutluluklar dilerim ....

böyle zamanlarda stres hat safhadadır.
sakın buna kanıp birbirinizi kırmayın.
görümcene gelince bence sende
arama niye bu kadar üstüne düşüosun anlamadım.
belliki abisi elden gidiyor diye kıskançlık krizine
girmiş.takma bence.bunun yüzünden nişanlınla aran açılmasın canım.mutluluklar...

Başlığı okur okumaz görümcenle normalde samimi olduğunu düşünmüştüm. Ve öyleymişde...
Samimiyet olmadığında hiç bu tür problemler çıkmıyor. Çıksa bile sessizce kapanıyor. Çünkü taraflar birbirleri ile karşılık tartışacak kadar samimi değil...
Ben hep bu durumlardan korktuğum için samimi olmadım...

Bence görümcenle birsüre görüşme...Nişanlınlada konuşup, bukadar öfkelenmesinin nedenini sor. Muhtemelen onlar bir taraftan sen bir taraftan anlatınca bunaldı.
Genellikle arada kalıyor erkekler...Anladığım kadarıyla nişanlında sana kıymet veren biri...
Kafana takmamanı filan söylemiş...
Nişanlınla aranı düzelt, diğerlerini umursama derim ben. İstediklerini konuşsunlar.
Mutluluklar dilerim sana...
Sevgiler...

kizlar haklisiniz. tamam strese girdi herkes anliyorum ama bende çok stresliyim ama yinede bosyere kimseyi kiramam ki. ustune dustum cunku gerçekten çok çok iyi anlasiyorduk. ustelik ben boyle durumlarda nisanlimi karistirmak istemedim hiç de istemem. o yuzden ara (cunku abisinin teli bana bedava) konusalim aramizda halledelim dedim. birsey duymussa bana soyleyebilir. peki neden abisine beni sikayet ediyor ? hadi etti diyelim, niye aramadin konusurduk dedigimde neden "herkes gibi nisanin geçmesini bekliyorum" diyor ? ne demek bu soz sizce ? yani ailesi de mi boyle dusunuyor ?
onca seyler hazirladim, onca yere kosturdum, hep tek basima yada annemle. ben ondan yardim manevi destek beklerken neden bunlari bana yaziyor ?
ve en çok da nisanlima kiziyorum...
kardesi beni sikayet edince birsey olmuyor da sadece ben "allah allah acaba neden boyle birsey dedi" deyince nasil benim kalbimi kirabiliyor ? ustelik nisanlim bana mesaj at aramasini soyle konusun demisti.
en çok ona sinirlendim ve uzuldum.
oyle bir agresiflesti ki sanki ben kardesine hakaret ettim...
:-(
ben bunu haketmedim ki...

Nisan mutlulugunu bile yasatmamislar uzuldum dogurusu..
Her seyin ardinlan laf cikmasa olmuyor sanki..
SAnirim gorumcen biraz doldurasa gelmis gibi..
Benim asil takildgim konu..Herkez gibi kleimesi
herkes gibi nisanin geçmesini bekliyorum

Herkez derken esinin tarafi suan sana sahte sevgi gosterisinde mi bulunuyorlar..
evlendikten sonra degisecekmi ?
Bu kelimein uzerine git bence..

çok haklisin canim...samimi olmaya gelinmiyormus. annem bana hep dedi. "kizim yavrum sen kizkardesin yada ablan yok diye ona boylesine duskunsun ama el kizindan sana abla yada kardes olmaz, dikkatli ol" demisti..hakliymis.:çok üzgünüm:

haa tam noktaya dokundun iste arkadasim, bende ona takildim iste boyle çok sakince basim hafif asagiga bakarak "hayret allah allah bu ne demek oldu simdi" dedim orda delirdi benim nisanlim...e bunu anlamayacak ne var, belli ki nisanlimin evinde birseyler donuyor. ona takildim. o beni sinirlendirdi zaten...hayir hayir ben bunun pesini birakmicam, akilli davranip bir yolunu bulur yinede ogrenmeye çalisacagim bu cumlesinin sebebini...benneyaptımki

Canim benim sana tavsiyem kimseiy kardesinin yerine koyma..
Görumcene ne kadar kardesin gibi davransanda ufak birseyde arkasini döner sana..
Mesela en ufak birseyle kaynananla aranda dil sürtmesi olsa..
Etegindeki herseyi doker etrafa..
O seninle paylassa bile sen hic birseyin paylasma

Canım erkekler yakınlarındaki kadınların böyle durumlarından arada kalmaktan hiç hoşlanmıyorlar. Sen nışanlısı o kardeşi. görümcen konuşup kafasını şişirmiş sende patlamış olabilir. Bu durumda yapman gereken Diğer arkadaşlarında dediği gibi sakin olman. Ortamın yatışmasını bekle nışanlınla konuş mutlaka. İstesekte istemesekte ortalığı karıştıran birileri oluyor. Görümcenle aranızda sorun olmamasına rağmen onu üzecek bir şey yapmamış olmana rağmen böyle davranıyorsa kendi bilir. Kafana takıpta kendini niye üzüyorsun ki. "Herkes gibi" demesinin altında bir mana arama. Seni üzmek için söylemiştir. Bol sitresli bir dönemdesiniz bazı şeyleri hiç duyma nışana kadar unut hepsini. Mutluluklar dilerim canım.

canim saol..ama yemin ediyorum ki ne bagirdim, ne sesimi yukselttim nede patladim; sadece bir sok ifadesi vardi yuzumde o kadar. hadi bagirsam soylensem haklisin dicem nisanlim bunaldi ama oyle de yok...
kendi bilir dedigin gibi. ben elimden geleni herseyi yaptim. :çok üzgünüm:

gorumce
gorunmez daglara gidesice
:mymeka:

) canim saol vallaha bi guldum ki sinirli zamanda...:1hug:

iyi de bi agladim zaten. gorumceye degil nisanlima...amann

yok yok samimi olmaya gelmiyormus. saf iste yillardir ablam olmadi diye uzulurdum. gorumcem le iyi basladigimizda nasilda seviniyordum ama...degmezmis...

Kayinvalide çaydanliktir. Devamli kaynar.
Kayinpeder demliktir. Susar, demlenir.
Görümce çay kasigidir. Her yeri karistirir.
Damat, çay tabagidir. Nereye çekersen oraya gider.
Gelin ise çaydir. Elleme yanarsin! "

Bende görümce olcam bizim gelinde gelir beni sikayet edermi acaba :))))

herkes derken anlamadım istenmeyen gelinmisin ki yada ne yaptınki bunlara öyle diyebiliyorlar ....:uhm:
yada görümcen patavatsızın tekiymiş düşünmeden de konuşmuş olabilir aldırma olur böyle şeyler sende onlara inat çok mutlu geçir nişanını ...:teselli:

ben de gorumce olcam hemde 4 kere tek gorumce dusunun
ama oyle patavatsizlik yapmam
kiz evlenme arefesinde
amaci ne ayirmakmi
abisinin neyini kiskaniyo
o girecek degil ya koynuna
tovbeeeee tovbeeeeeeeeeeeeeeee

canım benimde kız kardeşim yok ama kimseyide ablam kardeşim yerine koymadım.çok kazık yedim çünki şimdi çok mesafeliyim.o yüzden sen sen ol mesafeni hep koru şimdi böyle yapıyosa evlenince çok çektirir haberin olsun.elden ne ana ne baba nede kardeş olur.hakkında hayırlısını dile rabbimden.kendinide bu kadar üzme her şey olacana varır.

kizlar...
son durum...
dun nisanlimla konustuk once geldi ozur diledi "ne olur affet askim, isyerinde beni çok gergin ettiler, ve ben aslinda kardesime kizgindim o an sana sesimi yukseltmek istemezdim, ne olur unut askim" dedi, sonra bazi seylerin olduguna inandigimi soyledim, ortada yanlis seyler falan filan ve sonuçta dediginiz gibi gorumcem felaket kiskançlik krizleri yapiyormus...hele nisan yaklastikça. ornegin, abisine dermis "ne o oyle surekli telefon açiyorsun, msj atiyorsun, çok simartiyorsun, niye onun elbisesi altin rengi bizimkisi siyah, abi çok degistin, falan filan...
niye bana anlatmadin dedim, seni bu stresli aninda uzmek istemedim ama ben gerekeni ona soyledim hatta bu konuyu annemle bile konustuk dedi.
baska gizledigin varmi soylemedigin dedim oda yemin ederim askim, senden hiç birsey gizlemedim gizlemem de asla, dedi..
iste boyle arkadaslar...
hiç el kizindan kardes olurmu yaa

çok haklisin arkadasim...gerçekten oyle...nasihatin için saol. aklim basima geldi zaten.
aminnn.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…