Gorumceyle kavga !!

canım hiç kendini üzme daha yolun başındasın. hiçbirşeyine karıştırma sakın onları. daha neler yapacaklar boşver nişanlına belli etme. yüzüğü takana kadar güler yüzlerini gösterirler sonra şeytanlaşır onlar. sende umursama mesafeni her zaman koru. içli dışlı olma derdini açma onlar sana asla kardeş olmazlar bunu unutma. sabırlı ol konuşma sırası sanada gelecek elbet oda evlenecek sende ona yaparsın aynısını. ama onlar için hiçbir zaman nişanlınla tartışma.

ah be güzelim yani şu durumda bile üzecek hareketler yapabiliyorlar işte sende ona göre davranacaksın evlendikten sonra..birde şunu anlamadım herkes gibi nişanın olmasını bekliyorum nedemek yani nişan olduktan sonra daha betermi üzecek seni..nişan iki eşin,ve ailelerin birbirini tanıma dönemi yani naşandan dönen çok oldu..allah göstermesin ama nişanlından herzaman destek iste seni hep savunsun..nişanlınada hak veriyorum birtaraftan adamcaz iki arada bir derede kaldı..takma güzelim kafana insanlara haketmediği değeri,sevgiyi,ilgiyi gösterme...sen eşinle mutlu ol yeter..eşinle aranı bozma ki başkalarını sevindirme...

Canım benim, nişanlınla son görüşmenin olumlu olmasına sevindim.
Umarım senin de için rahatlamıştır biraz.
Ama bundan sonra çok dikkatli ol.
Görümcenle arandaki mesafeyi daima korumalısın.
Sakın derdini sırrını paylaşma.
O ne derse desin ne yaparsa yapsın umursama.
Nişanlına da görümcenle olan sıkıntıları mümkün mertebe yansıtmamaya çalış.
Sen mutlu olmana bak bitanem.
Allah şimdiden mesut etsin.

canım senin adına çok sevindim .nişannınla aranıza kimseyi sokma.her şey düzelir.diğer arkadaşlarında dediği gibi hiç bir sorununu anlatma.şimdiden ağırlını koyki evlendikten sonra seni sindirdiklerini sanmasınlar.

işte halk arasında buna ele karışmak deniyor. hem erkek hem kız tarafı için durum böyle. bazı şeyler kendi ailen gibi olmaz, hep bir mesafe bırakmak zorundasın. aşırı samimiyet tez ayrılık getirir demişler.

bence alış böyle durumlara , çünkü bugün görümce ,yarın kaynana, öbür gün elti, yenge, hala ,teyze, vs. vs. derken hep birileriyle bir noktada ters düşeceksin. ya umursamayacaksın yada dişli gelin olacaksın. bence şu an ikiside olma sükunetini ve sakinliğini koru. bu da sana bir deneyim olmuş olsun....hayırlı olsun bu arada allah tamamına erdirsin...

canım,aynı durum benimde başıma geldi,görümcem nişanımdan sonra iyice değişti,bana ve aileme karşı saygısızlaştı,herşeyime karışır oldu,yaşıda benden küçüktü.Düğünümüze bir hafta kala evime gelip kavga çıkardı.Ama eşim hiç bi şey diyemedi ona karşı,annesi babası öyle şımartmışlarki hiçkimse başa çıkamadı,sonuç çok kısa süren bi evlilik ve bu evliliğin katili görümcem.Nişanlınla aranı asla görümcen için bozma,kendinden taviz verme,duygularını asla paylaşma,mutlulukların en güzeli seninle olsunn....

kizlar...suan çok sinirliyim, o yuzden buraya birseyler yazmak istedim.
nisanim var (taniyanlar biliyorlar cumartesi gunu oldugunu) onun hazirliklariyla kosturuyorum. benim iki tane gorumcem var biri 20'sinde, digeri daha ufak. gorumcemle iyi anlasirdik, gerçekten pek çok seyi paylasirdik. bugune kadar da hiç tartisma yasamamistik. hatta benim kizkardesim olmadigi için onlara gerçek bir abla gibi sarildim, her an yanlarinda oldum, hiç yanliz birakmadim, çok olgun davranmaya çalistim. sozde kuafore gelince benim istedigim kuafor arkadasim sadece bir kisinin saçini yapabilirdi, bende onlari yanliz birakmamak için baska kuafor seçtim. sans iste herkesin ki guzel oldu benimkisi igrenç oldu (gerçi sonra bi kiz duzeltti fena degildi). ama deger de bilinmedi bunu az çok farkina varmistim. gorumcem yavas yavas karakterini ortaya koymaya basladi. nisan yaklasiyor bi kere bile aramadi neler yapilacak yardim edelim mi diye, onuda geçtim. dun oglen nisanlim tesadufen onun konusu geçti bana "sana çok kizgin, guya sen demissin ki herkese, sozde kuaforun parasini ben verdim halbuki kardesim kendi payini vermisti diger kuzenlerde" demisim ben bide nisan kuaforu için onu takmamisim falan filan. bende aa oyle saçmalik mi olur dedim, beni karistirmayin dedi
nisanlim, bende msj attim ona dun aksam beni ara konusalim diye, neyse beni aramadi ama nisanlimla yuruyuz yapmislar dun aksam ve sadece niye benimle gorusmek istiyo demis abisine o kadar. abisine dert yanmis iste çok sinirliymis hanimefendi, falan filan. bende biraz once msj attim yine aynen sunu soyledim (yeminle) "dun ara dedim aramadin, ben aradim cvp vermedin, neden boyle davraniyorsun ortada yanlis anlasilma var hakkimda yalan dolan sozler geçiyor, aslinda konussak iyi olurdu yazik oldu boyle ne guzel anlasirken" verdigi cevap "gerçekten, umrumda degil hiç birsey, ben artik konusmuyorum, karismiyorum, hiç birsey de soylemiyorum, herkes gibi nisanin geçmesini bekliyorum" demis. sok oldum...ay ben ne yaptim ki ? hakkimda birileri konusmus belli, haberim bile yok, bide bana tavirlar...hayir kafama su takildi "herkes gibi" ne demek bu sizce ? oglen de nisanlim mesaj atarsin niye aramadin diye oturun konusun canim demisti
simdi molamiz vardi, ben suratim bembeyaz karsiladim onu, ne oldu dedi ve ben sakince bak askim msj attim kardesine ama bana aynen bunu yazdi dedim. gosterdim mesaji.
once bi afalladi, sonra sende takma dedi. sonra ben allah allah ben ne yaptim ki ya dedim oda bagirmaya basladi, agresiflesti, anlayamadim ne oldugunu, bana ne soyluyorsun sus diye bagirdi halbuki çok sakindim...kalbim kirildi...çok uzuldum bu duruma...
yani ne derecede anlatabildim olayi bilmiyorum ama sadece aglamak istiyorum...

ahhh be canım insan içine karışınca hayatta herşey geliyor başına bendede var 4 tane 4üde birbirinden pis huyluymuş kıskacın tekiler.bende ne biçim kavgalar ettim bi bilsen müsait bi zamanda anlatırım şimdi başını şişirmiyim.ama takma kafana nasılsa anlayacaklar yaptıklarını sen içini ferah tut olurmu canım öptüüüm

ahhh be canım insan içine karışınca hayatta herşey geliyor başına bendede var 4 tane 4üde birbirinden pis huyluymuş kıskacın tekiler.bende ne biçim kavgalar ettim bi bilsen müsait bi zamanda anlatırım şimdi başını şişirmiyim.ama takma kafana nasılsa anlayacaklar yaptıklarını sen içini ferah tut olurmu canım öptüüüm

ya iste insanin basina hersey geiyor. ne kadar yalan soylermis bu kiz ya kizlar inanamiyorum, ben bu kizla bir seneye yakin iyimi anlastim ?
ben ona "cevap yaz yoksa seni gebertirim" demissim ! birde ona "sana neoluyor da arkamdan konusuyorsun" diye çikismisim ! oda dayananamis oyle yazmis ! mesaji kaydetmemistim oda tabi guya sinirlenince silmis.!!!
sordum, kime inaniyorsun diye ? tabi ki sana inaniyorum askim, merak etme sen, oyle dememissindir bilirim seni, rahat ol ve onu artik kafana takma bebegim" dedi...ve rahatladim. allahim sana sukur ki nisanlim hep yanimda ve hep bu boyle olsun neolur.
ayy yalanlari hatirladikça inanamiyorum kizlar yaaa
simartmisim ben bu kizi, yok ya bu benim sans iste kime iyilik yapsam, arkamdan vuruldum. bundan sonra gorur o
kizlar saolun destekleriniz için
optum sizi

kizlar...
son durum...
dun nisanlimla konustuk once geldi ozur diledi "ne olur affet askim, isyerinde beni çok gergin ettiler, ve ben aslinda kardesime kizgindim o an sana sesimi yukseltmek istemezdim, ne olur unut askim" dedi, sonra bazi seylerin olduguna inandigimi soyledim, ortada yanlis seyler falan filan ve sonuçta dediginiz gibi gorumcem felaket kiskançlik krizleri yapiyormus...hele nisan yaklastikça. ornegin, abisine dermis "ne o oyle surekli telefon açiyorsun, msj atiyorsun, çok simartiyorsun, niye onun elbisesi altin rengi bizimkisi siyah, abi çok degistin, falan filan...
niye bana anlatmadin dedim, seni bu stresli aninda uzmek istemedim ama ben gerekeni ona soyledim hatta bu konuyu annemle bile konustuk dedi.
baska gizledigin varmi soylemedigin dedim oda yemin ederim askim, senden hiç birsey gizlemedim gizlemem de asla, dedi..
iste boyle arkadaslar...
hiç el kizindan kardes olurmu yaa

oh yaa sevindim. Nışanlının senin yanında olması çok güzel. Şükret kız bak ne güzel bir nışanlın var ve senin yanında. O görümcenide şiddetle kınıyorum. O da bir gün gelin olacak. Aynı şeyler onunda başına gelir merak etme pişman olur. size bir ömür boyu mutluluklar canım mucuks a.s.a.s.

nisanim var (taniyanlar biliyorlar cumartesi gunu oldugunu) onun hazirliklariyla kosturuyorum. benim iki tane gorumcem var biri 20'sinde, digeri daha ufak. gorumcemle iyi anlasirdik, gerçekten pek çok seyi paylasirdik. bugune kadar da hiç tartisma yasamamistik. hatta benim kizkardesim olmadigi için onlara gerçek bir abla gibi sarildim, her an yanlarinda oldum, hiç yanliz birakmadim, çok olgun davranmaya çalistim. sozde kuafore gelince benim istedigim kuafor arkadasim sadece bir kisinin saçini yapabilirdi, bende onlari yanliz birakmamak için baska kuafor seçtim. sans iste herkesin ki guzel oldu benimkisi igrenç oldu (gerçi sonra bi kiz duzeltti fena degildi). ama deger de bilinmedi bunu az çok farkina varmistim. gorumcem yavas yavas karakterini ortaya koymaya basladi. nisan yaklasiyor bi kere bile aramadi neler yapilacak yardim edelim mi diye, onuda geçtim. dun oglen nisanlim tesadufen onun konusu geçti bana "sana çok kizgin, guya sen demissin ki herkese, sozde kuaforun parasini ben verdim halbuki kardesim kendi payini vermisti diger kuzenlerde" demisim ben bide nisan kuaforu için onu takmamisim falan filan. bende aa oyle saçmalik mi olur dedim, beni karistirmayin dedi nisanlim, bende msj attim ona dun aksam beni ara konusalim diye, neyse beni aramadi ama nisanlimla yuruyuz yapmislar dun aksam ve sadece niye benimle gorusmek istiyo demis abisine o kadar. abisine dert yanmis iste çok sinirliymis hanimefendi, falan filan. bende biraz once msj attim yine aynen sunu soyledim (yeminle) "dun ara dedim aramadin, ben aradim cvp vermedin, neden boyle davraniyorsun ortada yanlis anlasilma var hakkimda yalan dolan sozler geçiyor, aslinda konussak iyi olurdu yazik oldu boyle ne guzel anlasirken" verdigi cevap "gerçekten, umrumda degil hiç birsey, ben artik konusmuyorum, karismiyorum, hiç birsey de soylemiyorum, herkes gibi nisanin geçmesini bekliyorum" demis. sok oldum...ay ben ne yaptim ki ? hakkimda birileri konusmus belli, haberim bile yok, bide bana tavirlar...hayir kafama su takildi "herkes gibi" ne demek bu sizce ? oglen de nisanlim mesaj atarsin niye aramadin diye oturun konusun canim demisti
simdi molamiz vardi, ben suratim bembeyaz karsiladim onu, ne oldu dedi ve ben sakince bak askim msj attim kardesine ama bana aynen bunu yazdi dedim. gosterdim mesaji.
once bi afalladi, sonra sende takma dedi. sonra ben allah allah ben ne yaptim ki ya dedim oda bagirmaya basladi, agresiflesti, anlayamadim ne oldugunu, bana ne soyluyorsun sus diye bagirdi halbuki çok sakindim...kalbim kirildi...çok uzuldum bu duruma...

ah kıyamam sana.sen üzerine düşeni yapmışsın bekle bakalım.ben görümcene değilde nişanlına bozuldum denge olmalıydı :eek:klava:

kizlar...
son durum...
dun nisanlimla konustuk once geldi ozur diledi "ne olur affet askim, isyerinde beni çok gergin ettiler, ve ben aslinda kardesime kizgindim o an sana sesimi yukseltmek istemezdim, ne olur unut askim" dedi, sonra bazi seylerin olduguna inandigimi soyledim, ortada yanlis seyler falan filan ve sonuçta dediginiz gibi gorumcem felaket kiskançlik krizleri yapiyormus...hele nisan yaklastikça. ornegin, abisine dermis "ne o oyle surekli telefon açiyorsun, msj atiyorsun, çok simartiyorsun, niye onun elbisesi altin rengi bizimkisi siyah, abi çok degistin, falan filan...
niye bana anlatmadin dedim, seni bu stresli aninda uzmek istemedim ama ben gerekeni ona soyledim hatta bu konuyu annemle bile konustuk dedi.
baska gizledigin varmi soylemedigin dedim oda yemin ederim askim, senden hiç birsey gizlemedim gizlemem de asla, dedi..
iste boyle arkadaslar...
hiç el kizindan kardes olurmu yaa

eeeeeee öyle bunlar hiç takma kafana peki benimki naptı biliyormusun hadi seninki onunki altın rengi benimki siyah diye kapris yapmış benimki benim nikahta giydiğim kıyafetin ayyyynısının tıpkısını aldı.kıyafette pantolon ceketti aynısı ya düşünsenize.neymiş nikahta giyecekmiş.almasına seslenmedim ben sandımki normal günlük hayatta giyecek.meğer nikahta giyecekmiş.allahım gelde boğma yaa insan demekki böyle katil oluyo.akşam bunu öğrenince beynimden aşağıya kaynar sular döküldü.çıldırmışım birden.düşünsenize belediye giydirmiş gibi gelin görümce bi takım hayret yaa.neyse ertesi günde nikah var napıcaz ben dedim eşime asla bunu giymem ben o giyecekse başka bi takım daha almıştım onu giyicem dedim.eşimde nikah için aldığımı çok beğenmişti.hayır dedim bunu giyeceksin o giymeyecek o gün kavga ettiler bu konu yüzünden ama o takımı giyen ben oldum.eşimde sağolsun ailesi ile ilgili konularda hep benim yanımdadır hiç ezdirmedi beni.hayır bende salaklığıma doymiyim haa nikahta niye şöyle güzel bi abiye almadımki.evde olacak diye heyecan stres aklıma gelmemiş hiç.ama yaralım çok doğru demişsin el kızından ardeş olmaz onlarla kardeş gibi olmaya çalışmak izim suçumuz aslında.aman aman ne kardeşi bana uzak olsunlar allah yakın

aaa senin gorumce de bir çesit yani
hayret birsey...
aman kizlar nisan da gorumcem bana yag yakti bir yag yakti anlatamam hep pesimde dolasti, ben bozuntuya vermedim, kuçuk dusmek istemedim o yuzden surekli gulumsedim, karsima geçip oynamak isteyince de terslemedim...ne biliyim yani o an hep mutlu olmak istedim. kapida karsiladi bizi basta ben baya bi sinirliydim ama o an hepsini unutmak istedim ve nisanimin tadini çikarmak istedim...Allah a da havale ettim. aramizi bozmak için çok sey yapti ben bilmiyordum gerçekten, ogrendim ki nisandan bir gun once sevdigi terk etmis onu, simarikligi ve saygisizligi yuzunden. simdi bana pek bi yakin oldu gerçi ben aramiyorum sormuyorum bile.
oh iyi oldu da demedim gerçekten hiç bir tepki vermedim. dedim ya Allah'a havale ettim.
canim Allah'im...

Himms simdi anladim konuyu canim
ama nisan dügün seylerde genelde böyle kirginliklar yasaniyor sen nisan icerisinde bunu göz ardi etmekle iyi etmisin varsin kendi utansin durduk yere yasananlardan sen takma mutlu olmaya bak kocaman öpüyorum tekrar hayirli olsun
Birdee
Bir atasözü var hatirlatimda ona göre davran
Görümce göz tasi Gördükce Vur tasi:KK66:
Yani quelle arkadasimizinda dedigi gibi mesafeni koru özel paylasimlarda bulunma

ay cnm hic usulme bence sinirlerinide yipratma bosuna.. bi kayinvalideyi gercekten annen yerine koyamicana gore bi gorumcede gercekten kiz kardes gibi olmaz olsada ilerde seni ablasi gibi gorur trip atar bilaf der busfr sen kirilirsin incilirsin..simdiden cizgini ciz iste ..hem senin bi artin var erkenden tanimisssin kimin ne oldugunu kendilerini belli etmisler seen sakin ol sinirlerine hakim ol:teselli: allah yardimcin olsun hayirli olsun ins

nisanim var (taniyanlar biliyorlar cumartesi gunu oldugunu) onun hazirliklariyla kosturuyorum. benim iki tane gorumcem var biri 20'sinde, digeri daha ufak. gorumcemle iyi anlasirdik, gerçekten pek çok seyi paylasirdik. bugune kadar da hiç tartisma yasamamistik. hatta benim kizkardesim olmadigi için onlara gerçek bir abla gibi sarildim, her an yanlarinda oldum, hiç yanliz birakmadim, çok olgun davranmaya çalistim. sozde kuafore gelince benim istedigim kuafor arkadasim sadece bir kisinin saçini yapabilirdi, bende onlari yanliz birakmamak için baska kuafor seçtim. sans iste herkesin ki guzel oldu benimkisi igrenç oldu (gerçi sonra bi kiz duzeltti fena degildi). ama deger de bilinmedi bunu az çok farkina varmistim. gorumcem yavas yavas karakterini ortaya koymaya basladi. nisan yaklasiyor bi kere bile aramadi neler yapilacak yardim edelim mi diye, onuda geçtim. dun oglen nisanlim tesadufen onun konusu geçti bana "sana çok kizgin, guya sen demissin ki herkese, sozde kuaforun parasini ben verdim halbuki kardesim kendi payini vermisti diger kuzenlerde" demisim ben bide nisan kuaforu için onu takmamisim falan filan. bende aa oyle saçmalik mi olur dedim, beni karistirmayin dedi nisanlim, bende msj attim ona dun aksam beni ara konusalim diye, neyse beni aramadi ama nisanlimla yuruyuz yapmislar dun aksam ve sadece niye benimle gorusmek istiyo demis abisine o kadar. abisine dert yanmis iste çok sinirliymis hanimefendi, falan filan. bende biraz once msj attim yine aynen sunu soyledim (yeminle) "dun ara dedim aramadin, ben aradim cvp vermedin, neden boyle davraniyorsun ortada yanlis anlasilma var hakkimda yalan dolan sozler geçiyor, aslinda konussak iyi olurdu yazik oldu boyle ne guzel anlasirken" verdigi cevap "gerçekten, umrumda degil hiç birsey, ben artik konusmuyorum, karismiyorum, hiç birsey de soylemiyorum, herkes gibi nisanin geçmesini bekliyorum" demis. sok oldum...ay ben ne yaptim ki ? hakkimda birileri konusmus belli, haberim bile yok, bide bana tavirlar...hayir kafama su takildi "herkes gibi" ne demek bu sizce ? oglen de nisanlim mesaj atarsin niye aramadin diye oturun konusun canim demisti

atalar bi söz sölemişler.... GÖRÜMCE GÖZ TAŞI ,GÖRÜNCE BAS TAŞI....
kimbilir buna benzer ne hikayeler üzerine sölendi.... benim de kaynım var görümceden beter.. yiyoruz birbirimizi...ama sebebi kaynanam .çünkü doldurup üstüme salıyor

X