Akıl verin bana lütfennn 😩

Nişanlıma sordum, ailenin nazını çekemicem bir ton işim var diyor, ki gerçekten çok yoğun çalışıyor bunu biliyorum ve üstüne gitmek istemiyorum o yüzden fazla uzatmıyorum kavga ederiz diye. Korkuyorum
Yine de evlenecek misiniz peki?
Daha nişanlıyken bu tutumda olan bir adam sizce evlenince nasıl olacak?

Evet dün ablamla konuştuk bu konuyu ve kendiside söyledi ablam insan bari en azından seni bi arar geliyorsunuz değil mi? Ne giyinceksin? Nezaman geliceksiniz tarzı şeyler…
Nişanlıma söylediğimde benim çok işim var annenin nazıyla uğraşamıcam diyor sadece bende konu uzamasın diye konuyu kapatıyorum…
Bügun kapattığın her konu etmediğin her kavga ve daha nişanlıyken görmediğin değer evlilikte patlama sebebi olacak. Adam size değer vermiyor belki bunu kabul edersiniz ki kırıldığınız ve haklı olduğunuz konuda ilk tepkisi nazınızla uğraşamam oluyor. Çok mu aradın bu adamı ?

Galiba söylediğiniz gibi yapıcam, işim var gelemeyeceğim diye 🙈👹
Gitmeyi düşünüyordun gözlerin kapalı resmen adam seni seviyor gibi gelmedi bana. Mecburiyetten mi evleniyor ne oluyor ? Ne zamandır birliktesiniz neden böyle davranıyor mantıklı bir açıklama var mı ? Hep seni böyle hor görür mü ?

Yine de evlenecek misiniz peki?
Daha nişanlıyken bu tutumda olan bir adam sizce evlenince nasıl olacak?
Hayatı kaymış o hala Fal sepeti deneyimleri okuyor. Millet de burda gözünü açmaya çalışıyor. Sence evlenmez mi😂

Eklentiler

• Screenshot_20240917_151027_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240917_151027_Samsung Internet.jpg
    58,5 KB · Görüntüleme: 32
Nişanlıma sordum, ailenin nazını çekemicem bir ton işim var diyor, ki gerçekten çok yoğun çalışıyor bunu biliyorum ve üstüne gitmek istemiyorum o yüzden fazla uzatmıyorum kavga ederiz diye. Korkuyorum
ailenin nazını çekemicem
ne kadar saygısızca konuşmuş ailen hakkında , sen hala kavga ederiz diye korkuyorum diyosun , kavga edilmesi gerekiyosa ediceksin bi kere sizin yaptığınız naz deil olması gereken bişe, güzel bi davet beklemeniz gayet normal
sana ve ailene şimdiden saygı duymuyo evlenince hiç duymaz hiçmi yol yordam bilmiyolar , nişanlın nereli bazı erkekler odun oluyo ama annesinin bişeyleri bilmesi lazım kızıda evleniyormuş

Ne kadar yoğun çalışıyor

Ne kadar yoğun çalışıyor olabilir ki yani gönül yapamayacak kadar? Ne demek annenin nazıyla uğraşamayacağım?
Değil davet etmek sana düğün için kıyafet hediye almayı teklif etmeleri lazımdı.
aynen öyle bizde nişanlı kızın bayramlığını erkek tarafı alır damatında, ablası evleniyo nişanlısınında herşeyini almaları gerekiyordu gerçi alsalar ne olacak çok büyük saygısızlık var

Merhaba Hanımlar,

ben nişanlıyım, aramızda 3-4 saat mesafe var.
6. ayda nişanımız oldu, nişandan bir hafta sonra görümcemin nikahı vardı - annemle birlikte gittik.
Bakın bunlar hep Haziranda oldu geçti. E nişanlımın ailesi daha bize ayak basmadılar, normalde nişandan sonra bi gelinir değil mi? ilk başta hiç aldırmadım aman banane tarzı falan düşündüm ama şimdide düşünmeden duramıyorum. Ve şimdi iki hafta sonra görümcemin düğünü var, ben sandım ailecek bize gelirler davetiyeyi öyle verirler falan ama dün kayınvalidem whatsappten anneme davetiyenin resimlerini yollamış buyurun gelin yazmış… Gerçekten çok üzüldüm, annem sürekli laf vuruyor, sana değer vermiyorlar falan diye… ve şimdide annem düğüne ben gitmem diyor, e bi yönden haklıda… ben ne yapacağım bilmiyorum, tek başıma gitmek istemiyorum… ama banada kimse arayıp sormadı ne görümcem ne kayınvalidem. Sadece anneme yollamışlar…
Ayıp insan arar da davet eder. Hem annenizi anne hem babası da babanızı aramalıydı. Fiziken gelmeye bence de çok gerek yok. Düğün telaşları varmış. Gerek de yok bence . Bizim de 5 saat vardı. Bı tanışma bı isteme bir nişan bir düğün. Geldiler. Arada bı ölen yakınımız oldu ona da geldiler sağolsunlar yeterli yani. Ama aramayıp watsaptan davetiye nedir. İnsan arkadasını bile arayıp davet ediyor.

Oha siz bu adamla evlenecek misiniz. Gerçi anneniz bana da nazlı gelsim sana değer vermiyorlar demesi falan. Değer vermiyorlar da ayrıl kızım de. Oturduğum yerden boş boş konuşuyorsun derlerninsana

Oha siz bu adamla evlenecek misiniz. Gerçi anneniz bana da nazlı gelsim sana değer vermiyorlar demesi falan. Değer vermiyorlar da ayrıl kızım de. Oturduğum yerden boş boş konuşuyorsun derlerninsana
Konu sahibi kaçtı inadımıza yıldırım nikahı kıydırıyor bence. Bazılarına istediğin kadar anlat yaşamadan hak vermezler.

Müneccim değiliz ama buradaki çoğu insan hayat tecrübelerinden az çok tahmin edebiliyor. Evlenirsen mutlu olamayacaksın veya boşanmak zorunda kalacaksın.

Ayrıca annenin nazını çekemem diyen insana dünyayı dar ederim. Sen de kavga çıkmasın diye susmuşsun. Ne diyim Allah hayırlı evlat versin.

Nisanliniz ne diyor hani siz annenizin gorumcenin yada kayınvalidenin nişanlısı değilsiniz ya.Bilemedim Nisan da çiftler arasındaki uyuma dikkat etmek şart.Sanirim orda kayınvalidenizin dediği oluyor bu bir işaret sanki hani evliliktede o nerse o .Değer olayına gelince geline çok değer veren bir elin parmağını geçmez esas olan evlattir yasayan bilir

Merhaba Hanımlar,

ben nişanlıyım, aramızda 3-4 saat mesafe var.
6. ayda nişanımız oldu, nişandan bir hafta sonra görümcemin nikahı vardı - annemle birlikte gittik.
Bakın bunlar hep Haziranda oldu geçti. E nişanlımın ailesi daha bize ayak basmadılar, normalde nişandan sonra bi gelinir değil mi? ilk başta hiç aldırmadım aman banane tarzı falan düşündüm ama şimdide düşünmeden duramıyorum. Ve şimdi iki hafta sonra görümcemin düğünü var, ben sandım ailecek bize gelirler davetiyeyi öyle verirler falan ama dün kayınvalidem whatsappten anneme davetiyenin resimlerini yollamış buyurun gelin yazmış… Gerçekten çok üzüldüm, annem sürekli laf vuruyor, sana değer vermiyorlar falan diye… ve şimdide annem düğüne ben gitmem diyor, e bi yönden haklıda… ben ne yapacağım bilmiyorum, tek başıma gitmek istemiyorum… ama banada kimse arayıp sormadı ne görümcem ne kayınvalidem. Sadece anneme yollamışlar…
Nişanlın ne diyor ?

Gitsin. Değersizlik hissinden kötü değil.
Gitmez çatır çatır evlenecek hepimiz göreceğiz .Konu sahibi evlenmekten vazgeçmez işler sarpa sarmasın diye alttan alacak.Biz ne desek boş kendi yaşayacak ve görecek.Sonra buraya hiç şaşmaz;" nisanliyken böyle değildi sonradan değişti,anama babama hiç saygısı yok , istediğim zaman gidemiyorum onlarda gelemiyor çok mutsuzum boşanmak istiyorum ama hamileyim çocuğumu babasız büyütmek istemiyorum" diyecek ....

Nişandan sonra sizi davet etmeleri gerekirdi ilk olarak. Bunu yaptılar mı?

O zaman sen evlerine git de düğün davetiyenizi elden al bari 😂

Evet dün ablamla konuştuk bu konuyu ve kendiside söyledi ablam insan bari en azından seni bi arar geliyorsunuz değil mi? Ne giyinceksin? Nezaman geliceksiniz tarzı şeyler…
Nişanlıma söylediğimde benim çok işim var annenin nazıyla uğraşamıcam diyor sadece bende konu uzamasın diye konuyu kapatıyorum…
E nişanlınız bile rahat rahat bunu söyleyebiliyorsa annesi niye sizi veya ailenizi önemsesin ki ? Kavga olmasın diye konuların üstünü örterek, davet bile edilmediğiniz yerlere koşa koşa giderek ne kadar devam edebileceğinizi düşünüyorsunuz?

X