Akıl verin bana lütfennn 😩

Nişanlınızın tepkisi üzücü olmuş sadece... Ailenin nazını çekemeyeceğim demesi çok uslupsuz olmuş.
"Hayatım koşuşturmaca var, bir dünya iş var kusura bakma arayamadık. Ben ararım" gibi bir cümle kursa bile yeterdi.
Gitmek istemiyorsanız gitmeyin ama tavır almış gibi yapmayın bunu.
Ben olsam kalkıp gelmelerini beklemezdim. 3-4 saat bile olsa mesafe var arada sonuçta ve şu an telaşeleri vardır, fırsat bulamamış olabilirler. Fakat arayıp çağırmaları gerekirdi. "Mutlaka bekliyoruz vs" gibi. Seni de ayrı arasalar tabi ki hoş olurdu. Kaç günde bir konuşuyorsunuz kv ile? Günlük sohbet arasında vs söylemedi mi hiç?"

Birde nişanlın ile siz iyiyseniz normalde, bu tarz şeylere çok takılmamaya çalış. O aramadı, bu gelmedi, bu gitmedi diye düşünmeye başlarsan kendi evinde huzurun olmaz.

Nişanlıma sordum, ailenin nazını çekemicem bir ton işim var diyor, ki gerçekten çok yoğun çalışıyor bunu biliyorum ve üstüne gitmek istemiyorum o yüzden fazla uzatmıyorum kavga ederiz diye. Korkuyorum
Bu cevaba net söylenecek şey var, ayrıl...nisanliyken naz çekmeyecek de ne zaman çekecek ? Adam sinyalleri veriyor bu evlilik sıkıntılı olacak diyor, sonra evlenince konu açıp eşim biyle değildi sonradan oldu deme, basit görünüyor ama bariz kişiliği hakkinda bir mesaj bu

Ben olsam bu cevaptan sonra benim de bir dünya işim var. Ben de gelemicem o zaman ferdim. Bu ne böyle ? Sen annenle kaç saatlik yola çıkacaksın onlar için. Biri çekemicem der. Diğeri arama zahmetinde bulunmaz. Kim için, ne için gideceksiniz ? Gelemese dahi nişanlının da annesinin de enazından bir arayıp gönül yapmaları lazımdı
Ne kadar yoğun çalışıyor
Evet dün ablamla konuştuk bu konuyu ve kendiside söyledi ablam insan bari en azından seni bi arar geliyorsunuz değil mi? Ne giyinceksin? Nezaman geliceksiniz tarzı şeyler…
Nişanlıma söylediğimde benim çok işim var annenin nazıyla uğraşamıcam diyor sadece bende konu uzamasın diye konuyu kapatıyorum…
Ne kadar yoğun çalışıyor olabilir ki yani gönül yapamayacak kadar? Ne demek annenin nazıyla uğraşamayacağım?
Değil davet etmek sana düğün için kıyafet hediye almayı teklif etmeleri lazımdı.

Nişanlıma sordum, ailenin nazını çekemicem bir ton işim var diyor, ki gerçekten çok yoğun çalışıyor bunu biliyorum ve üstüne gitmek istemiyorum o yüzden fazla uzatmıyorum kavga ederiz diye. Korkuyorum
Bana akıl verin demişsin başlıkta. Bizim akıl sana pek gelmez ama yine de vereyim.
Hiç bir yoğun iş üslubun bu şekilde olmasını haklı göstermez.
Söyleyeceği tek şey vardı “hayatım yoğunum biliyorsun annemler ne yaptı haberim yok,eğer aramadan davet ettilerse ben akşam müsait olunca arar annenlerin gönlünü yaparım sen arada kalma” demek.
Daha nişanlıyken nişanlısını ve ailesini nazlatmayan adam evlenince sihirli değnekle değişecek mi?
Usül,adap bilmeyen insanları başınıza taç ediyorsunuz

Merhaba Hanımlar,

ben nişanlıyım, aramızda 3-4 saat mesafe var.
6. ayda nişanımız oldu, nişandan bir hafta sonra görümcemin nikahı vardı - annemle birlikte gittik.
Bakın bunlar hep Haziranda oldu geçti. E nişanlımın ailesi daha bize ayak basmadılar, normalde nişandan sonra bi gelinir değil mi? ilk başta hiç aldırmadım aman banane tarzı falan düşündüm ama şimdide düşünmeden duramıyorum. Ve şimdi iki hafta sonra görümcemin düğünü var, ben sandım ailecek bize gelirler davetiyeyi öyle verirler falan ama dün kayınvalidem whatsappten anneme davetiyenin resimlerini yollamış buyurun gelin yazmış… Gerçekten çok üzüldüm, annem sürekli laf vuruyor, sana değer vermiyorlar falan diye… ve şimdide annem düğüne ben gitmem diyor, e bi yönden haklıda… ben ne yapacağım bilmiyorum, tek başıma gitmek istemiyorum… ama banada kimse arayıp sormadı ne görümcem ne kayınvalidem. Sadece anneme yollamışlar…
Düğün telaşından olabilir belki.
Nişanlınızla konuştunuz mu hiç? belki onlarda davet bekliyorlar.
Bu tür sorunlar iletişimle çözülür.

Bu tarz olaylar ablam nisanliyken de yasandi bizde, ablama cok söyledik ettik, askindan gözü birsey görmüyordu. Karsi taraf bariz saygisizlik yapiyordu ama ablam bizi de susturdu hep siz karismayin benim isimi bozmayin diye. Sonuc: Kendisi de anladi evlendikten sonra neyin ne oldugunu, simdi kayinailesine karsi mesafeli ve asla sevmiyor onlari, ama asil problem saygisiz kocasi, onu da cekiyor iste…

Konuşmuş konuşmuş. Nişanlısı yoğun çalıştığı için konu sahibinin annesi ve ailesini nazlatamazmış uğraşamazmış
Ayy bu yorumdan sonra yorumlara baktım biraz, konu sahibi de kavga çıkmasın diye susmuş. Eeee susmaya devam et ve düğüne git o zaman kıııız, ne uğraştırıyon bizi :işsiz:

Merhaba Hanımlar,

6. ayda nişanımız oldu, nişandan bir hafta sonra görümcemin nikahı vardı - annemle birlikte gittik.
Bakın bunlar hep Haziranda oldu geçti. E nişanlımın ailesi daha bize ayak basmadılar, normalde nişandan sonra bi gelinir değil mi? ilk başta hiç aldırmadım aman banane tarzı falan düşündüm ama şimdide düşünmeden duramıyorum. Ve şimdi iki hafta sonra görümcemin düğünü var, ben sandım ailecek bize gelirler davetiyeyi öyle verirler falan ama dün kayınvalidem whatsappten anneme davetiyenin resimlerini yollamış buyurun gelin yazmış… Gerçekten çok üzüldüm, annem sürekli laf vuruyor, sana değer vermiyorlar falan diye… ve şimdide annem düğüne ben gitmem diyor, e bi yönden haklıda… ben ne yapacağım bilmiyorum, tek başıma gitmek istemiyorum… ama banada kimse arayıp sormadı ne görümcem ne kayınvalidem. Sadece anneme yollamışlar…
Gelmeme nedenleri kızlarının düğün hazırlığı bile olsa o ilgi bence kesilmemeli nişan olduktan sonra hele ki
Belki nişanlınızın ailesinin genel tavrı budur, ilgisizdirler?
Çünkü ben nişanlıyken aramızda 10 km olan kv benim zorumla 1 sene içinde 2 kere ziyarete geldi benimde aynı şekilde kafama takılırdı çok
Sonra anladım ki kadın cidden böyle şeylere ilgisiz
Hiçte kafaya takmadım mesafemi koydum önceden sık görüşürdüm şimdi evliliğimin 4. Senesi bitti, halen daha bazı şeylere bazı konulara çok uzak kv.
Bazı insanlar ve aileler böyle ya
Uzak ve bu şekilde nezaketlere pekala alakadar değiller
Nişanlınızla konuşun bence de çok ayıp bir telefon açıp “dünür gelemedik malum düğün hazırlığı kusura bakma ama gelmenizi çok isterim düğüne, buyrun gelin misafirimde olun,” demek hiçte zor değil

Nişanlın sana değer vermediği için ailesi de değer vermiyor. Üzgünüm ama nedeni bu.
Gitmesemde galiba bitişe doğru gidicek ilişki… 😕
İnan bana senin hayrına olur bitmesi.

Sen şimdiden böyle ufak bir şey için korkuyorsan bittin bacım. Aileni önemsemiyor = seni önemsemiyor. İnsan en kötü aratır yani, gelemeyiz vakit yok ama haklısın dur annem bir arasın düşünemedik demeliydi. Sen iyice bir düşün bu işi bence...

Merhaba Hanımlar,

Yanii gelip gitmeseler çok dert etmem gelmemeleri daha iyi bence ama insan bir arar yani dünürüm sizi de görmek isteriz şu bu wpdan davetiye atmak nedir

Niye bu adama mecbur gibi davranıyorsun

Merhaba Hanımlar,

Düğün telaşesinden gelememiş olabilirler diye düşündüm ama 2 buçuk ayda hiç mi boş zamanları olmadı? Düğün davetiyeleri kendileri getirmeliydi bence. Hiç hoş bir davranış olmamış whatsapptan atmak. Sizde aileye gireceksiniz sonuçta. Bizde davetiye götürülüp verilir. Whatsapptan atana ben olsam bende gitmezdim sanırım. Onlar bahane bulup gelemiyosa, bende bahane bulup gitmem

Merhaba Hanımlar,

[/QUOT
Şimdiden ananın nazını çekemem diyen evlendikten sonra yüzüne bakmaz.
Çok mu zor,arayıp kusura bakma anne bizimkiler telaştan yanlış yapmış buyurun demek.

Merhaba Hanımlar,

Şimdiden ananın nazını çekemem diyen evlendikten sonra yüzüne bakmaz.
Çok mu zor arayıp kusura bakmayın bizimkiler telaştan yanlış yapmış, buyurun demek.

Annenin nazını çekemeyeceğim şimdi mi ?
Gerçekten nişanlın bunu söyledi ve sen hiçbir tepki vermedin mi kavga çıkmasın diye ?
Nişanlılık evresi demek zaten evlenmeden önce karşındaki insanı tanıyıp ona göre bu sürecin evliliğe gidip gitmemesi demek değil mi. Adam bariz kendini belli etmiş sana ve ailene değer vermiyorum diyor neyini anlamıyorsun sana değer veren insan seni doğuran büyüten dünyaya getiren insana da aynı değeri verir nazını çekemem demez. Evet çok yoğun olabilir başını kaşıyacak zamanı olmayabilir ama bunu ''hayatım biliyorsun çok yoğunum ben alırım gönlünü annenin bizimkilerle de konuşurum'' şeklinde ifade edebilirdi.kusura bakma sert konuşuyorum ama size ve ailenize saygısı olmayan insanlarla evlenmeyin sonra çok büyük sıkıntı yaşarsın.

Davetiye konusuna gelince gerçekten çok ayıp etmiş kayınvaliden. Gelip davetiye veremeyebilirler ama hem aileni araması gerekirdi hem seni arayıp ayrıca davet etmesi gerekirdi ayrıca gelenek görenek örf adetlere göre senin o düğünde giyeceğin kıyafetini dahi alıp kızım mutlaka bekliyoruz demesi gerekirdi bizde olsa gelinin kıyafetini alırlar gelmesi için otobüs uçak biletini alırlar hatta ve hatta gelinini ve ailesini arabayla gidip alırlar da o kadarını bu aileden beklemiyorum.

X