Görümcemin eşimi aptal yerine koyması :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gorumceniz gizli gidecekse kendi basina plan yapip gitseymiş, siz niye her şeye ortaksiniz?
"GİZLİ" tatile yardimci oluyorsunuz sonra da elin adami "ruhu duymaz" dedi diye zorunuza gitmiş ben anlamadim sizi yani.
Eşinizi önce kendiniz saf yerine koymadiniz mi boyle yaparak zaten, başkasi soyleyince mi akliniza geldi. 🤷

Çok değişik bir kişilikle karsi karşıyayız. Kendini fazla önemsiyor, onun sayesinde olmuş herşey ya görümce lafından çıkamayacak sanıyor.
Yaşasın görsün bakalım ne kadar önemliymiş.
Gerçekten şahsına münhasır . Egosundan hatasını da asla anlamıyor . Bu hikayede yanan konu sahibi olur .

iyi niyetli olsanız bile biri millete dindar görünmeye çalışan günümüz üç kağıtçı dindarlardan ( birileri varken namaz kılıp arka planda her cevizi kıran ama temiz aile kızı imajlı)
diğeri de hırsız
bence kesinlikle evlenmeliler. birbirlerini bulmuşlar. neden araya fitne sokuyorsunuz :işsiz:

Eşimle konuştum ve sorun çözüldü, tabi siz linçlemeye devam edebilirsiniz , herkes keyifli görünüyor :) sinirlerini atıyor saatlerdir neyse özet geçeceğim…

Seni pasif görüyor dememe kızdı, bunu bana söylemen doğru değil kulağını kapatsaydın keşke dedi, para aktarma konusunda da kuruma şikayet edeceğim sözümü verdikten sonra konuyu kapattık .çocuğa destek olmayacağım seçim kardeşimin , herkes tercihini yaşar dedi. Bir daha önemli şeyler olmadığı müddetçe kız kardeşi ve sevgilisi hakkında bir şey duymak istemiyormuş.

Burada ağır eleştiriler aldım maalesef geneli haklıydı, okuyan olursa buradan ders çıkarabilir. Saatlerdir uyuyamadan sabahı bekledim, birilerini sevseniz de onun yaptğı gizli şeylere ortak olmayın, bildiklerinizi de söylemeyin. Ben yine ucuz atlattım, kötü bir sonucu da haketmiştim hatta farkındayım. Bazıları yanlış anlamış, görümcemin sırlarını deşifre etmedim sadece çocuğun para aktardığını ve eşim hakkındaki düşüncelerini söyledim ki bu bile yeterince paniğe sebep oldu. Yani durduk yere kimsenin hayatını falan bulandırmadım

Zaten hırsızlık olayından beri görümceme idare etmeyeceğimi söylemiştim, bugün olanlardan haberi yok belli ki olmayacakta. Ekstra bir açıklama yapmayacağım ona o yüzden

Alkış falan da beklemiyorum , buraya birileri yardımcı olur diye yazmıştım ama ilgi budalası ? İlan edildim.. bir çoğunuz fikirsiz ve saçmasınız. Yarım yamalak okuyup insanları fırçalamak kolay tabi.

Bence eşiniz de ailesi de salak yerine konulmayı hak etmiş konu sahibi arkadaşım. Namaz kılan kişiyi Allah korur diye düşünmek,düpedüz salaklık zaten. Üstelik eşinizin adamın hırsız olduğunu bilerek buna çanak tutması da rezalet. Dini imanı pis şeylere alet eden ya da paravan olarak kullanan insanlar keşke hep böyle salak yerine konulsa gayet güzel olurdu.

Evet yaptığınız şey hoş değil zaten siz de farkındasınız. O yüzden çok da üzülmeyin. Bundan sonra yapılanlara destek olmayın yeterli.

hiç o konulara girme🤦‍♀️
çocuk tutup kendi kardeşime yapılmasını istemediğim şeyi başkasının kardeşine yapmam demiş bu buram buram erillik kokan cümle abi tarafından güven duyma olarak kabul görmüş.

hiç o konulara girme🤦‍♀️
çocuk tutup kendi kardeşime yapılmasını istemediğim şeyi başkasının kardeşine yapmam demiş bu buram buram erillik kokan cümle abi tarafından güven duyma olarak kabul görmüş.
Abiye kız kardeşin kızlarla tatile gidiyor deniliyor ama bunun böyle denildiğinden sevgili kişisinin haberi yok ki. Abi doğrudan kız kardeşini elin herifine peşkeş çeken mzevenk statüsünde şu anda. Tabii ki dalgasını geçer adam.

Bakin alakanız olmayan şeylere karışmaya çok alışmışsınız. Anlaşmalı olarak yalan söylemek bile hatalı. Ya kıza bir şey olsa kaza yapsa ne olur? Bu yaptıklarıniz gurur duyulacak şeyler değil.
Ben kendi kız kardeşim için bile böyle risk almam, görümcem içinde. Siz onun için yalan söyleyince onun sırrını ifşa etme hakkı bulmuşsunuz kendinizde.
Hırsızlık yapıyor olması çok kötü haklısınız. Ama bunu anlatması gereken siz değilsiniz. Görümce ile abisi konuşmalıydi.
Kimse almaz ben üni okurken abim ev arkadaşımı, babamı aldı karşısına ben eve giriş çıkış saatleri, şehir dışı, gece başka yerde kalma olaylarına müdahil olmak istemiyorum. İzin vermezsem aramız bozulur izin verirsem bir şey olur sen tepki gösterirsin ikiniz halledin dedi . O süre boyunca telle babama bilgi verdim abimi arada bırakmayı asla istemedim. Konu sahibi maşallah yalanlar silsilesi bu arkadaş olmak vs değil ki gereksiz şeyler .

Söyleyemez eşine bile benim aileme gidiyoruz demiş . Adam kardesini eşinin ailesinin yanında biliyormuş beş gün dusunebiliyor musunuz ? Aldığı riski
Hayır kardeşinin kız arkadaşları ile tatile gittiğini biliyordu beni ilgilendirmez kardeşinin ona dediği.
Ben ailesine yalan söyledim gerisin beni bağlamaz.

Elimden geldiğince akıcı ve kısa yazmaya çalışacağım.. Haddim olmayan meselelere karıştım :KK43: 1 yıllık evliyim ve benden 3 yaş büyük görümcem var, aramız çok iyidir birbirimizi daima kollarız ve yardımlaşırız. O çalışıyor ben öğrenciyim bu yüzden bana bazen ev hediyeleri alır.. yani aramız iyi. Özel meselelrimizi de sıkça paylaşırız.
Konu şu ki görüştüğü biri var ve evlilik teklifi aldı ama kayınvalidemlerin gözü çocuğu pek tutmadı, içlerine sinmedi , zamanla analaşamayıp ayrılırlar diye saldırlar bunları ve memlekete gittiler. ama eşim kız kardeşine destek çıktı, sevgisine saygı duydu, çocukta eşime şöyle bir konuşma yaptı ' ben de bir abiyim , kendi kız kardeşime yapılmasını istemediğim şeyi bir başkasının kardeşine yapmam' bu cümle eşimde tabii güven oluşturdu ve bu yüzden görüşmelerine pek takılmıyor , nerde olduğunu bile arayıp sormuyor kız kardeşine. anne baba memlekete gidince bunlar daha da çok görüşmeye başladılar ve ben görümcemi sevdiğim için bunları idare ettim, zaten memlekette anne babasının telefonu çekmediği için arayıp kontrol etmiyorlar, eşim de kardeşine çok çok güvenir o da arayıp sormuyor, gece geç vakitlere kadar takılıyorlar . hatta tatile gittiler , tabiki kız arkadaşlarıyla gittiğini sanıyor eşim ve ailesi bu durumla asla sorunum yok , kimseye de söylemedim yalnız son 2 haftadır duyduğum 2 cümle yüzünden ben çok dolmaya başladım görümceme ve görüştüğü çocuğa karşı.

1. toplu oynadığımız bir oyunumuz var ve oyunda birbirimizi duyabiliyoruz. görümcem ve çocuk konuşurken aralarında yine tatil planı yaptılar ve nasıl ederiz vs derken çocuk şey dedi ' amaan abinin ruhu bile duymaz dert etme..' ben bunu duyunca çok üzüldüm, çünkü eşim onlara güvenerek pek sıkboğaz etmiyor ama onlar eşimin bu durumunu 'saflığa' yorumlıyorlar..

2. çocuğun işi sigorta ve parasal sistemlerden iyi anlayan biri, insanların online cüzdanlarından para sızdırdığını söyledi görümcem , tabi bunu masumane şekilde söyledi ' bonuslarını alıyormuşş!' bonus da insanların parası değil mi sonuçta? Görümcem bu insanı bize dürüst ,ahlaklı diye tanıttı ve biz bu yüzden ona destek olduk. kayınvalidemlerin istememe sebebi çocuğun pek varlıklı veya prestijli olmaması, eşim ise yeterki ahlak olsun dedi ve sahip çıktı, çokta güzel yaptı ama hem çocuğun bu davranışı hem eşim hakkındaki düşüncesi aşırı kin duyama sebep oldu.

gelelim olayın patlamasına.. bugün yine dışardalardı , görümcem geç gelicem bugün dedi kapattı, eşim hiç sormadı tabiki abicim neredesin vs diye. Bende dedim ki , en azından bi ara neredesin abicim de tatlı bir dille, kendini hatırlat ki , kardeşini düşünen bir abisi olduğunu hatırlasın. ( şuana kadar hiçbir şeyden haberi yok çünkü eşimin, ben içimde bayağı biriktirdim) eşim de ne demeye çalışıyorsun , ben yetersiz bir abi miyim? dedi. bende para meselesinden bahsettim sadece, çocuğa güvenim kırıldı dedim, o da bu kız kardeşimi ilgilendirir kendi tercihi böyle biriyle evlenmek istemesi dedi. karışma bu işlere dedi bende dayanamadım , çocuk senin pasif bir kişiliğin olduğunu düşünüyor dedim.. bunu dememle aşırı sinirlendi , bana değil tabiki ama yarın görümcemle konuşursa çok mahcup olacağım. aşırı pişmanım , biliyorum haddim değil :KK43: ne yapmam lazım hiç bir fikrim yok.. ayrıca görümcem ailesi varken namaz kılan biri çünkü kayınvalidem evlenmesi için namazı şart koştu, onlar gittiğinden beri kılmıyor ki bu asssla beni ilgilendiren bir mesele değil, ama bu davranışı yüzünden eşim 'kız kardeşim namaz kılan bi kız el ele bile tutuşmuyorlardır ' diye düşünüyor ama onlar başbaşa tatildeler. bana da diyor ki kivili kendine gel benim kız kardeşim namazında niyazında kız, Allah onu kötülüklerden korur.. tabi orası öyle ama beni üzen eşimin bu güvenine rağmen aptal yerine konulması.. ayrıca çocuğun kurnaz ve hırsız tutumu.
hem ben sadece kardeşini arayıp kendini hatırlat dedim , asla ifşa etmedim veya eve giriş çıkışına dikkat et demedim ki demem de yani, ben mutluluğunu isterim kötülüğünü değil.

Asla iyi niyetli değilsin.

farkındaysanız görümcem ile ilgili hep onu desteklediğimden bahsettim, bizi güvendirdikten sonra , ailesinin namaz vs saçma sapan meselelerine rağmen destek çıkıp arkasında duran insanları salak yerine koymak ne kadar etik? evet benimki hatalı ama o ne kadar doğru ? tek destekçileri ben ve abisi, daha fazla bu insalara değer vermesi gerekmez mi? daha da bir şey dememem konusunda haklısınız ona okeyim.
Ortada sizi ilgilendiren bir şey yok abisine geç geleceğini söylemiş zaten neden durup dururken ısrarla eşinizi arama konusunda usteliyorsunuz madem eşinizi saf yerine koyduysa o dakika cvp verseydiniz yapamadiysaniz gorumceniz ile oturup konuşacaksınız arkadaşının bu tarz konusmalarindan hoslanmadiginizi rahatsız oldugunuzu abisini fitleyerek yardım etmiyorsunuz

Abiye kız kardeşin kızlarla tatile gidiyor deniliyor ama bunun böyle denildiğinden sevgili kişisinin haberi yok ki. Abi doğrudan kız kardeşini elin herifine peşkeş çeken mzevenk statüsünde şu anda. Tabii ki dalgasını geçer adam.

yok işte çocuk yeni tatiş planı yaparken abinin ruhu bile duymaz demiş ya. söylemiştir görümce bence konu sahibesiyle yaptıkları planı.

yok işte çocuk yeni tatiş planı yaparken abinin ruhu bile duymaz demiş ya. söylemiştir görümce bence konu sahibesiyle yaptıkları planı.
Ne kadar akıldan noksan bir adam şu abi
Bu devirde inanılmaz gerçekten.
Hem din iman kişiyi korur diye düşünüp de hem de adamın hırsız olduğunu bilerek konuyu kardeşine bırakması. Tam günümüz model insanı.

Kimse almaz ben üni okurken abim ev arkadaşımı, babamı aldı karşısına ben eve giriş çıkış saatleri, şehir dışı, gece başka yerde kalma olaylarına müdahil olmak istemiyorum. İzin vermezsem aramız bozulur izin verirsem bir şey olur sen tepki gösterirsin ikiniz halledin dedi . O süre boyunca telle babama bilgi verdim abimi arada bırakmayı asla istemedim. Konu sahibi maşallah yalanlar silsilesi bu arkadaş olmak vs değil ki gereksiz şeyler .

Yani doğru olan insanın nerde ve kiminle olduğunu ailesinin bilmesi, dünyanın bin bir türlü halı var. Benim de kız kardeşim okurken o ailemize söylerdi, ablası olarak destek olurdum. Hiç aklımıza arkadan iş karıştırmak gelmedi. herkes kendi ailevi problemlerini kendi çözmeli. Zaten madem eşi destek veriyor neden adama yalan söyleniyor. Hele böyle büyük büyük yalanlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X