görümcem....

zigor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
8
2
Arkadaşlar bundan bir ay kadar önce görümcemle bir tartışmamız oldu o tartışma esnasında beni tartakladı evet yanlış okumadınız resmen tartakladı ama o anda bulunduğumuz yer kavga etmeye müsait olmadığı için karşılık vermedim elinden kurtuldum ve ortamdan ayrıldım.Bu olay o kadar içime dert olduki emin olun başka bir yerde olsak yaptığı harekete karşılık okkalı bir osmanlı tokadı yemişti benden neyse eşime durumu anlattım kardeşin benden özür dileyecek dedim yoksa bende görüşmem sende görüşemezsin dedim.Eşim kardeşiyle konuşmuş ama o ben öyle birşey yapmadım diye inkar etmiş eşimde ikinizde sinirlisiniz dedi çıktı işin içinden Ben bir daha görümcemle konuşmadım görüşmedim eşime de görüşmeniz istemiyorum ve bueve artık gelemez dedim bu hafta sonu eşim memleketine gitti bende napıyorsun diye aradığımda görümcemin evinde olduklarını söyledi telefonu yüzünekapattım ve şuanda sinirden çıldırıyorum
Kız kardeşinin,hanımına böyle bir saygısızlık terbiyesizlik yaptığı halde hiçbirşey olmamış gibi davranması beni deli ediyor bu ne demek şimdi yani ?çok fena kavga etmeyi düşünüyorum gelirse arkadaşlar sizce ne yapmalıyım?

Kardeşi ile görüşmemesinin imkanı yok sonuçta kanı canı onun.Hiç kimse kimseyi kanından canından ayıramaz ..Ama gerekli tepkiyi de vermesi gerekiyordu..BÖyle sessiz kalmaması gerekti..

onun öz kardeşi ne de olsa napsın siz kavga ettiniz diye o da mı görüşmesin
iki arada bi derede kalmıştır kesin

görümceniz eşinizin kardeşi sonuçta görüşmemeleri diye birşey söz konusu olamaz haklı olabilirsiniz size yaptıgı çok büyük bi terbiyesizlik ama eşinize ambargo koyamazsınız hiç bi erkekte bunu kabullenemez bi gün gitmese öbür gün gider et tırnak meselesi bence eşinizden böyle birşey istemeniz hoş degil sorunu sizinle siz görüşmezsiniz olur biter...
hem bu tutumunuzda ısrarlı davranırsanız eşiniz aksine daha fazla görüşür ve haklı olsanızda haksız konuma düşersiniz

bence bu durumu halletmesi gerekiyordu
sen onun soyadını taşıyorsun
aynı şey ona olsaydı yani senin erkek kardeşin onu tartaklasaydı eminim seni görüştürmezdi
ne demek yani seni tartaklaycak kardeşi,o da onun evine gidecek
bence haklısın

cnm biraz daha sakin ol bence.aynı durumu yaşasam benimde içim içimi yerdi indiremedim şöyle okkalı bir tane diye ama boşver.onun seviyesine inmemiş oldun.şimdi en başta özür dilemeden görüşmek istememekte çok haklısın.ama eşler bu tür konularda.iş büyümesin.ne yardan ne serden olmayayım diye manasız bir tarafsızlık politikası uyguluyorlar.eşinizi arkanızda hissetmek istiyorsunuz bu çok doğal.ama o ailesinden bir ferde bizim gözümüzle kendimizi yırtsak bakmak istemez.hep sinirli bir ana gelmiştir.kötü niyetleri yoktur.büyütme gibisinden sözlerle geçiştirirler.geldiğinde sadece çok teşekkür ederim beni tartaklayan kardeşine tek söz etmeden bana verdiğin değeri gösterdin deyip birkaç gün soğuk davranın ki yapması gerekeni yapsın.ama bağırıp çağırmadana.s.

bende olsam gercekten cok sinirlenirdim..ama görüşmemekte sacma bir durum olur objektif olmak lazim..nihayetinde siz ikiniz tartişmişsiniz..kardesini hakli görüp sizi haksiz görmesiyle,sizi hakli görüp kardesiyle konusmamasi ayni şey olur..ben böyle durumlarda eşler tarafsiz olmali diye düşünüyorum..

ama bastan da dedigim gibi ayni durumda bende olsam bende köpürürdüm..ama bunun dogru oldugunu asla savunamam..

böyle bişeyi isteyemezsiniz sanırım. tamam görümcenizin size davranış şekli hoş olayabilir ama onlar kardeş (karındaş)

siz görüşmeyebilirsiniz evinize gelmeyebilir sizde onun kine gitmeyebilirsiniz. ama kocanızı engelleyemzsiniz diye düşünüyorum. sadece araya biraz daha mesafe koymasını rica edebilirsiniz.

arkadaşlar tartakladı demiş birazcık empati kuralım lütfen..:1shok:
eşinize bu kadar sinirlenmekte sonuna kadar haklı oldugunuzu düşünüyorum cünkü benim basıma böyle bişey gelse kesinlikle sizinle aynı durumda olurdum..
yani ne demek sessiz kalmak çok ayıp çok hem görümceniz son derece terbiyesiz bi harekette bulunmuş hemde üstüne üstlük yalan söylemiş yapmadım diye ve eşiniz sessiz kalmış bence olacak gibi değil..
bilemiyorum canım ne yapman gerektiği konusunda benim haddime değil söylemek ama gerçekten insanın içi gidiyor ..:teselli:

Eşiniz son derece sorumsuz davranmış kanı canı olabilir ama siz artık onun eşisiniz hayat arkadaşısınız ve çocugunuz var mı bilmiyorum ama aynı zamanda bi annesiniz ya da olacaksınız ...Gerçekten cok berbat ve ayıplanacak bi durum bu..:1closedeyes:

Canım bence bu kadar sinirlenip yıpratma kendini..
Sen ona karşılık vermedin çünkü onun seviyesine inmedin..
Seinn tavrın onunla asla görüşmemek evine gelmesine izin vermemen aynı şekilde gitmemen..Ama eşinin kız kardeşi nerde görüşüyorlarsa görüşsünler takma kafana..
Yeterki senden uzak olsun...Ama asla yumuşama bence..Tavrın o kişiye karşı net olsun..
Böyle bir terbiyesizliği milletin ortasında yapıypor ise kim bilir yanlızken sana daha neler yapabilir uzak dur

moralim çok bozuk arkadaşlar bunları yazarken ağlıyorum yaaa ben yaşını almış olgun iş güç sahibi belli bir konumu olan akıllı bir kadınım ama böyle terbiyesiz bir davranışı eşimin kardeşinden görmek onurumu gururumu incitti hazmedemiyorum. Eşim sizinde dediğiniz gibi politik davranmaya çalışıyor ben böyle bir durumda politik davranamazdım evet kardeşidir asla görüşmeyin demeye hakkım yok ama eğer benim kardeşlermden birisi ona böyle bir şey yapsalar (asla yapmazlar çok saygılı sevgi doludurlar çünkü )mutlaka tepki gösterir özür dilemesini sağlardım veya çok kızar bir süre aklı başına gelene kadar görüşmezdim
en çok zoruma giden eşimin beni kollamaması hiçbir tavır koymaması bu kadar değersizmiyim diyorum başka bir şey düşünemiyorum

kardeşler arasına girme
ben olsam girmezdım
benim eşimlen abimde zamanında çok büyük tartışmalar yaşadılar kavga oldu küs kaldılar
ben ikisinide tutmadım ne abime ne eşime hak vermedim
birbirleri hakkında konuştuklarında hiç dinlemedim bile
tabiki abimlen konuşmayi onun evine gitmeyide kesmedim
zaten eşimden böyle bir talep gelmedi
kardeş kardeşden vazgeçmez vazgeçemez
et tırnaktan ayrılmaz
senin derdin görümcenle eşinlen değilki eşine neden tavir alıyorsun

sen görüşmeyebilirsin ama eşinden bunu talep edemezsin güzelim aynı sey senin ağbiyinin eşiyle enin aranda geçse abin seninle ğörüşmese hos olurmu et tırnak misali kısacası

Et tırnaktan ayrılmaz,ne senden geçebilir,ne de kardeşinden ama kardeşine tavrını koymalı.Sonuçta kim olursa olsun sana bunları yapma hakkına sahip degil.

moralim çok bozuk arkadaşlar bunları yazarken ağlıyorum yaaa ben yaşını almış olgun iş güç sahibi belli bir konumu olan akıllı bir kadınım ama böyle terbiyesiz bir davranışı eşimin kardeşinden görmek onurumu gururumu incitti hazmedemiyorum. Eşim sizinde dediğiniz gibi politik davranmaya çalışıyor ben böyle bir durumda politik davranamazdım evet kardeşidir asla görüşmeyin demeye hakkım yok ama eğer benim kardeşlermden birisi ona böyle bir şey yapsalar (asla yapmazlar çok saygılı sevgi doludurlar çünkü )mutlaka tepki gösterir özür dilemesini sağlardım veya çok kızar bir süre aklı başına gelene kadar görüşmezdim
en çok zoruma giden eşimin beni kollamaması hiçbir tavır koymaması bu kadar değersizmiyim diyorum başka bir şey düşünemiyorum

ağlama lütfen:teselli:
bende bundan bahsediyorum görümcenin yaptıgından aşşagı kalır yok eşinizin yaptıgının..
bu neye yol açar biliyormusunuz görümcenizin sizi tekrar tartaklamasına hatta daha ileri gitmesine..
kanı canı diyenlere cok kızıyorum ya kendi düşünceleri yine ama kendi basınıza gelse ne yapardınız aynı durum Allah aşkına:kızgın:
üzülme canım üzülme Allah karşılıgını verir ozamanda sen gözünü kaparsın bazı şeylere yerimseniben

gerçekten sinir bozucu bir durum olmuş ama araya girmektense -ki girsende onların görüştüğünü duyunca kendini yıpratırsın değmez- ben olsam olurda bi gun bi araya gelirsin ''sen de bana bunu edip sonrada inkar etindi der bozarım koca kadın utanmadan ne ettiğinden nede inkarından yuzunde kızarmadı demi'' derim... nie kendini harap edip bir arada olmaktan çekiniyorsun ki tersini yap sen ama boyle gözüne sokar gibi deil sitem eder gibi.... allahtan görümcem yok biraderde ufak abisinin lafından çıkamıo...

kesin sen esinin kizkardesini tartaklasan daha degisik olurdu sorun daha da büyürdü ama o kizkardesi
ama benim esimle kardesiminde arasinda birtakim anlasmazlik cikmisti ama ben hic karismadim onlar aralarinda halletti sen görüsmüyosan görüsme ama esini de anla arada kalimistir kesin

Bir görüsmez iki görüsmez ücüncüde mutlaka görüsecek!!:nazar:

Kardesidir canim ne olursa olsan bir yere kadar seni dinler, sende olsan bir yere kadar dinlersin!!benneyaptımki

Benim esimle erkek kardesim kavga etse ki oldu buna benzer birseyler esim bana oraya gidemezsin onunla konusamazsin diyemez demedide zaten, kendi görüsmezsin onun tercihi ama bana yasaklamasi cok yanlis olur!!

Anne ile, baba ile, kardes ile hangisi olursa olsun araya giren aldanir...:nazar:

ama araya girmiyor ki tartaklanmış resmen sinir bozucu değil mi hiç bir şey olmamış gibi davranılması senağlama
ben mi yanlış düşünüyorum acaba:nazar:

arkadaşım belkide eşin ablasıyla görüşüp sebebini sormak için gitti.yani hesap sormak içinde gitmiş olabilir.sen eşin gelince neden gittiğini sor.eğer sana sanane kardeşimle görüşürüm derse kendine göre tepki gösterr.sessizde kalma.

X